26/02/2024
26/02/2024
יום שני, 26 בפברואר 2024
חדשות העיר גבעתיים פלוס

שלושה מגדלים חדשים בני 35 קומות יוקמו במתחם ההסתדרות

מתחם ההסתדרות בגבעתיים משנה את פניו! למתחם ט' הממוקם לאורך רחוב אלוף שדה יתווספו 383 דירות חדשות

שתפו

ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, הודיע על אישורה של תכנית הפינוי והבינוי במתחם ט' הממוקם לאורך רחוב אלוף שדה, זאת בהתאם להחלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בגבעתיים. במסגרת התכנית יפונו 7 מבני מגורים ובמקומם יוקמו 3 מגדלים של 35 קומות, יפונו 174 יחידות דיור ויוקמו במקומן 557 יחידות חדשות, המשמעות היא יצירת 383 יחידות דיור חדשות. המתחם ששטחו עומד על 18.5 דונמים ממוקם בנקודה מרכזית בין הרחובות הסתדרות – אלוף שדה – קיבוץ גלויות ואדמית וסמוך לתחנה של הקו הסגול שכבר בביצוע.

מדובר במתחם אחד מתוך עשרה בתכנית ההתחדשות של מתחם ההסתדרות הממוקם בדרום גבעתיים ואשר אושרה בראשית 2019. התכנית כוללת בנייה של כ- 2,700 יחידות דיור ומתפרסת על פני שטח של 100 דונמים. מדובר במתחם אשר ישמש בעתיד כמנוף חברתי וכלכלי של העיר שייתן הזדמנות לפיתוח וקידום העיר על כל רבדיה.

המתחמים השונים בתכנית מקודמים באמצעות יזמים, במסלול מיסוי. לפני כשנתיים חלק מבעלי הנכסים במתחם ט' הגישו התנגדויות לתכנית, בטענה כי נפגעו זכויותיהם בהשוואה לבעלי נכסים אחרים במתחם. לאחר דחיית ההתנגדויות ע"י הוועדה, פתחו בעלי הנכסים בהליך משפטי בערר על החלטת הועדה. לפני כחודשיים הערר נמחק על פי הודעת שני הצדדים. כעת, התכנית לפינוי-בינוי של המתחם קיבלה תוקף ויכולה לצאת לפועל. עד כה, כל כלל המתחמים בהסתדרות  אושרו מלבד מתחם אחד אשר בהליך ובקרוב תחל בנייה בפועל.

במטרה לקדם את מימוש התוכניות לחידוש אזור דרום העיר, הקימה עיריית גבעתיים את מינהלת ההסתדרות שמטרתה תכנון והקמת התשתיות ומבני הציבור בשטח בד בבד עם קידום של מתחמי המגורים. התכנית במתחם כוללת הקמה של מגדלי מגורים בני 25 – 35 קומות, בשילוב בניה מרקמית, עם חזית מסחרית ושטחי ציבור, חינוך וטיפול נופי רחב היקף.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "אנו שמחים להודיע על התקדמות נוספת לקראת התחלת הבניה במתחם ההסתדרות בדמות אישור התכנית לפינוי בינוי של מתחם ט'. זוהי אבן דרך משמעותית בתהליך ההתחדשות העירונית בדרום גבעתיים. 10 דונם משטח התכנית תופרש לטובת הציבור להקמת בית ספר ושטחי ציבור נוספים, אשר חיוניים בכל תכנון עירוני עתידי. הסכמת הדיירים הינה תנאי מהותי בתהליך התחדשות המבוסס על שקיפות, הנגשת המידע לתושבים ושקלול צרכים ציבוריים רחבים. אני מודה לאנשי מינהל ההנדסה שלנו והאגף להתחדשות עירונית על עבודה מקצועית וייסודית ומאחל גם למתחמים הנוספים בשכונה להגיע במהרה לשלב האישור "

אדריכלית רקפת פסו קונפורטס, ראש המינהלת להתחדשות עירונית: "מדובר במתחם נוסף בפרויקט ההסתדרות, המצטרף  למרבית המתחמים שתכניות האיחוד והחלוקה שלהם אושרו וחלקם אף התקדמו לשלב הרישוי .אישור התכנית של מתחם ט' מאפשר צעד נוסף בהתקדמות המתחם למימוש .מדובר במתחם המפריש שטח קרקע משמעותי לשטחי ציבור אשר יאפשר הקמה של בית ספר ושטחי ציבור נוספים שישרתו את רובע ההסתדרות המתחדש. אנו רואים כיצד צעד אחר צעד פרויקט ההסתדרות כולו רוקם עור וגדים. ההתקדמות של מתחם זה ממחישה את היכולת להגיע להסכמות גם במתחמים מרובי דיירים. דבר חשוב בייחוד לאור העובדה שאנו רואים את הפיתוח וההתחדשות של העיר גבעתיים בעיקר באמצעות מתחמי פינוי בינוי ולא בהתחדשות מגרשית."

ההדמיות להמחשה בלבד משרד פרחי-צפריר אדריכלים

הדמיה מתחם ההסתדרות

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס

תערוכת "רוח האדם" – תערוכת בוגרי שנקר על רקע מלחמת חרבות ברזל במתחם אמפא TLV – הכניסה חינם

חדר החדשות תערוכת "רוח האדם" – תערוכת בוגרי שנקר על רקע מלחמת חרבות ברזל – הכניסה חופשית התערוכה תוצג עד ה-6 במרץ במתחם אמפא TLVברחוב יגאל אלון בת"א שתפו התערוכה  תציג 15 עבודות חדשות מתחומים

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
חדשות העיר גבעתיים פלוס

גבעתיים דורגה כעיר הכי צעירה בישראל אחרי תל אביב

חדשות העיר גבעתיים פלוס בשנים האחרונות הפכה העיר גבעתיים לאחת הערים המבוקשות עבור אוכלוסייה צעירה   שתפו אם גם אתם חשבתם שגבעתיים זו עיר "זקנה" – טעיתם! עם השנים האוכלוסייה הותיקה בגבעתיים הלכה והזדקנה, והעיר

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 116

בצל המלחמה והבחירות המוניציפליות, התפרסם מדד החופש העירוני של ישראל חופשית, על רקע שנה שתיזכר לדורות כשעתה הקשה של מדינת ישראל. המדד בחן כל עיר – מהעיר החופשית ביותר ועד לעיר השמרנית ביותר באחת עשרה קטגוריות
את המקום הראשון בדירוג תפסה גבעתיים עם ציון של 80% במדד החופש ורמת גן התמקמה במקום
הששי עם ציון של 75% . בשבוע הבא נצא כולנו אל הקלפיות על מנת לבחור את המועמדים הטובים ביותר עבור העיר שלנו. בהצלחה לכולם!
בשורות טובות, ד"ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
Shape
Shape

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן