16/04/2024
16/04/2024
יום שלישי, 16 באפריל 2024

אפשר לבנות עליו

ראיון עם מושיק גולדשטיין המשנה לראש עיריית גבעתיים, מ"מ יו"ר הועדה לתכנון ובנייה בגבעתיים, יו"ר 'יעד' החברה לפיתוח גבעתיים ומחזיק תיק מורשת ישראל ● נשוי למדלן, אב לחמישה וסב לנכדה

רום אלוף

8/2/2024

מושיק ורן קוניק

"המלחמה הוכיחה באופן מוחלט כי מיגונן של אלפי דירות במסגרת הפעולות שלי לקידום התחדשות עירונית – צפו את פני העתיד ושמרו על בטחון התושבים". אומר גולדשטיין בתחילת שיחתנו ומוסיף: "התחדשות עירונית מבצרת את חוסנה של גבעתיים לעשורים הבאים, ובמקביל אפשרה לתושבים מלבד דירות משודרגות, לזכות בתוספות מיגון חשובות אשר הוכחו כחיוניות במיוחד כעת עם פרוץ המלחמה".

"גם בימים אלו ממש, 'יעד' החברה הכלכלית של גבעתיים, בניהולי, מובילה את האצת מיגון מוסדות החינוך והציבור בעיר בזמן שיא ואני מתכוון להמשיך וללוות את מימוש צרכיהם המיידיים של התושבים לכל אורך המלחמה ולאחריה" אומר גולדשטיין.

"המלחמה הוכיחה באופן מוחלט כי מיגונן של אלפי דירות במסגרת הפעולות שלי לקידום התחדשות עירונית– צפו את פני העתיד ושמרו על בטחון התושבים"

מהם שלושת ההישגים המשמעותיים מבחינתך בשנה שחלפה?

1. "אישור ההריסה הראשון בפרויקט פינוי בינוי ההסתדרות. אני מלווה את התושבים כבר יותר מעשור – האצנו יחד תהליכים וסייעתי להם להתמודד עם עשרות אתגרים  בוועדת התכנון. אני שמח שהגענו לרגע שבו הפרויקט יצא לדרך – כי פרויקטים כאלו הם העתיד של העיר גבעתיים."

2."כ-10,000 פגישות עם תושבים שערכתי במהלך כל הקדנציה. פגשתי אנשים מכל התחומים, בכל המגזרים – החל ממשפחות עם צרכים מיוחדים שבאו אלי עם בעיות מהותיות ועד לתושבים שהגיעו אלי עם בקשות קטנות. בכל מפגש שכזה, בדקתי במה אוכל לעזור ואני גאה שלרובם הצלחתי לסייע."

3. "המירוץ של הסיעה שלי – הבית שלנו בגבעתיים – הפעם כסיעה עצמאית. אנחנו לא נתמכים על ידי אף מפלגה ולא עוסקים בפוליטיקה הארצית כלל וכלל – רק במה שטוב ונכון לתושבות ותושבי גבעתיים וכך גם נראית רשימתנו. חילונים, מסורתיים ודתיים שרוצים להוביל עשייה בעיר, עבור כל המגזרים והקהילות מתוך תפיסה של חייה ותן לחיות."

אלו יעדים הצבת לעצמך לקדנציה הבאה?

"לאחר הבחירות אני מתכוון לבקש להמשיך כיו"ר 'יעד' – אשר לדעתי תחת כהונתי הגיעה לשיאים חסרי תקדים לאחר ששנים היתה בגרעון ולא באמת תפקדה ובמקביל להמשיך להוביל את תחום ההתחדשות העירונית והתכנון והבנייה בהנהלת העיר. חייבים להרחיב את הסיוע לתושבים הרוצים לחדש את סביבת מגוריהם. התחדשות עירונית זה לא עניין נדל"ני עבורי אלא הביטחון האישי שלנו והעתיד של הילדים שלנו. היכולת של צעירים לגור בעיר, של סטודנטים ומשפחות צעירות, של חידוש התשתיות ומוסדות הציבור ומיגון הבתים שלנו

בנוסף לכך, אני אמשיך להוביל את תחום מורשת ישראל, המסורת והתרבות היהודית יחד עם חברי לסיעה, חבר מועצת העיר עו"ד יעקב שטרן, נקדם מיזמים ופרויקטים חברתיים, ערכיים וחינוכיים לטובת כלל תושבי העיר.

התחדשות עירונית – איך אתה דואג לאזן את הבניה – מצד אחד לאשר התחדשות ומצד שני לשמור על איכות חיים?

"פשוט מאוד – לראות קודם כל את התושבים. קידום ההתחדשות העירונית מצריך שיקול דעת וכובד ראש. עם כל הכבוד ליזמים, התחדשות עירונית אמורה קודם כל לחדש את סביבת מגוריהם והחיים של התושבים והדיירים הקיימים. אמורה לאפשר להם לגור באזור ירוק, מפותח, עם תשתיות טובות. מעבר לבניית המבנה עצמו, צריך להתעקש על מבני ציבור כחלק מפרויקטים, על ירוק, פיתוח סביבתי וכו' – ראייה הוליסטית של כל השכונה והעיר ולא רק צרכי המבנה הספציפי. כך כולם מרוויחים. מה שנוביל היום, יקבע את פניה של גבעתיים בעתיד. אני מאמין בחשיבותו של תכנון קפדני בעיצוב ובשמירה על אופייה הייחודי, השקט והיפה של העיר הוותיקה שלנו."

תאר איך תראה גבעתיים בעוד 5 שנים?

"אני מסתכל על גבעתיים של עוד שלושים שנה ורוצה לשמור עליה כפנינה שקטה בלב אזור המרכז – חדשה יותר. צעירה יותר וקסומה בדיוק כמו פעם!"

"משהו קטן וטוב" – משהו נעים שאתה רוצה לספר עליו/לשתף?

"אני סבא "חדש" – וואו! פתאום שום דבר אחר לא חשוב…" אומר מושיק בחיוך.

השאלון המהיר של גבעתיים פלוס

(1) שיר שאתה הכי אוהב? כל שירי שלמה ארצי

(2) מה אתה הכי אוהב לאכול?  חריימה של מדלן ביום שישי.

(3) דמות משפיעה בחיים? ההורים שלי.

(4) מוטו לחיים/ציטוט שאתה רוצה לשים עליו את הספוט? חייה ותן לחיות.

5) מקום בעולם שהיית רוצה לנסוע/לטוס אליו לחופשה? איטליה. רוצה וגם נוסע.

הראיון בשיתוף מושיק גולדשטיין

הראיון בשיתוף מושיק גולדשטיין

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד»
כתבות השער

כאן נולדתי, כאן ביתי וכאן אבנה את הקריירה שלי בשתי ידי" השחקן והזמר עומר דץ

כאן נולדתי, כאן ביתי וכאן אבנה את הקריירה שלי בשתי ידי" ראיון בפרספקטיבה הנכונה עם השחקן והזמר עומר דץ ד"ר נגה רוזנפרב צילום: אור דנון 18/3/2020 נפגשנו לראיון ב'מתוקה' בקניון גבעתיים כי עומר מת על

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן