17/07/2024
17/07/2024
יום רביעי, 17 ביולי 2024

סיפור מהסרטים בשלושה ימים

סיפור על אומץ לב והקרבה, נחישות והנצחה שהוביל את אור-לי, מיכל, מאיה ומיקה לשטיח האדום בפסטיבל קאן

ד"ר נגה רוזפרב

14/06/2024

פתח דבר

חברות הדוקה ומפרגנת

אור-לי ניב ואיה כהן אבישר הכירו על הספסל בבורוכוב כשהמתינו לבנים שלהם – עומרי ואורי שהתאמנו יחד בחוג ג'ודו. מאז חלפו שנים רבות, אבל החברות נשארה הדוקה ומפרגנת.

לאחר שמשפחת ניב-פיירשטיין שכלה את עומרי בקרב מול המחבלים בבסיס זיקים ביום שבת השבעה באוקטובר, איה ליוותה אותם בימי האבל הקשים, עזרה להתמודד עם הכאב הנורא מכל וגם לקחה ולוקחת חלק בהנצחה שלו.

פרט לאהבה הגדולה של עומרי לכדורסל הייתה לו אהבה מיוחדת לעולם הקולנוע. הוא היה ידען גדול בתחום ושלט בכל הזכיות באוסקר, בשמות הבימאים, בפרטי השחקנים וכדומה. "הוא מאוד אהב קולנוע ואפילו בתור ילד חלם לזמן קצר להיות במאי" מספרת אור-לי.

"אור-לי היא הגיבורה שלי. תמיד הייתה. תמיד תהיה. אמא גיבורה של לוחם גיבור. שניהם בדרכם נלחמו ונלחמים עבור כולנו. מחבקת היום את אור-לי ואזכור תמיד את בנה עומרי"

פרק שני

"זה מה שעומרי היה רוצה!"

איה קשרה את הסיפור שכתבה בעשיה של אור-לי, במשפחה המיוחדת שלהם, בנסיבות נפילתו של עומרי וזכתה בפרס הראשון בתחרות, בשני זוגות של כרטיסים – זוג לה ככותבת הסיפור הזוכה וזוג למושא הכתיבה, בסך הכל ארבעה כרטיסים לפסטיבל הסרטים בקאן, 'הכל כלול'.

"לרגע אחד לא הייתה לי התלבטות" מספרת איה "היה לי ברור שאני מעניקה את הזכייה לאור-לי ומיכל ולבנות מאיה ומיקה ובישרתי להם על הזכייה ועל זה שאני מקדישה להן אותה בשיחת ועידה."

אבל אור-לי לא רצתה לנסוע. המלחמה, החטופים, המצב הקשה בארץ, האובדן והאבל האישי והסמיכות ליום הזיכרון שהיה יום קשה במיוחד –" זה פשוט לא התאים! ובנוסף על כך, כל מי שמכיר אותי, אפילו קצת יודע שמה לי ולריביירה, לשטיח האדום, לאירועים מתוקשרים כאלו… ועוד לנסוע שני זוגות בנפרד" היא מוסיפה.

אבל איה לא ויתרה. היא ביקשה וקיבלה אישור חריג מחברת 'מאסטרקארד' שארבעת הכרטיסים ימומשו ביחד. משהתקבל האישור, היא לא אפשרה לאור-לי לוותר. היא פתרה את כל הדילמות.

"מאז אותו יום ארור, אנחנו ב'הייטקזון' מקיימים כל פעילות, אירוע ומבצע ברגישות ובמחשבה יתרה. התרגשנו עד דמעות שחברת מועדון שלנו החליטה להעניק את הפרס בו זכתה במסגרת פעילות שפרסמנו, עבור מפעל ההנצחה המשפחתי לזכרו של עומרי ונרתמנו לעזור" מספרת ספי פלס.

כאשר אחד מחבריו של עומרי, שנפצע קשה בשבעה באוקטובר, שמע על הזכייה ועל הנסיעה, הוא עודד אותן לטוס "כי זה מה שעומרי היה רוצה!"

"בטירה המלכותית היינו רק אנחנו, עם ארבעה ישראלים עובדי מסטרקרד ובנק לאומי ושני צרפתים מארחים. הצטלמנו עם הדגל של עומרי ושיתפנו אותם בסיפור שלנו כי זה הכי חשוב בשבילנו – לספר את הסיפור ולהנציח את עומרי. כולנו בכינו יחד וגם החברה הצרפתים גילו אמפתיה והתרגשות"

פרק שלישי

"חוויה חוץ גופית"

"וכך מצאנו את עצמנו, מיכלי, הבנות ואני על המטוס בשבת בלילה. נחתנו במרסיי, התכבדנו בלימוזינה, כל זוג בנפרד שלא יהיה צפוף חלילה, והגענו לקאן, למלון המלכותי 'מג׳סטיק'. מלון מפואר ומטורף שאין לתאר, מלון שכל הכוכבים משתכנים בו. רק לימוזינות ושטיחים אדומים." מספרת אור-לי.

"קיבלו אותנו ועברו איתנו על הלו״ז. טירונות, לא פחות!" היא מחייכת וממשיכה "למחרת חיכה לנו שולחן ארוחת הצהרים על הבריכה, האוכל צרפתי ומפונפן, מיד אחר כך מדידות לשמלות עבור השטיח האדום, שאותן גם קיבלנו במתנה. הרגשתי לרגע כמו מלכה.
וכך, שלושה ימים של חוויה חוץ גופית שכללו בין היתר סיור בעיירה גראס, ובמפעל לייצור בשמים שבו רקחנו בושם אישי, ואירוע חגיגי בטירה מטורפת – Casa Mastercard, מקום עוצר נשימה ממש, עם נוף יפהפה, עם ארוחת שף חגיגית על גבי שולחן מפואר עם צוות מלצרים, שמפניה ואלכוהול שלא הפסיקו לזרום, מופע מים, נגן צ׳לו וזמרת אופרה מדהימה.

היינו שם רק אנחנו, עם ארבעה ישראלים עובדי מסטרקרד ובנק לאומי ושני צרפתים מארחים. הצטלמנו עם הדגל של עומרי ושיתפנו אותם בסיפור שלנו כי זה הכי חשוב בשבילנו –  לספר את הסיפור ולהנציח את עומרי. כולנו בכינו יחד וגם החברה הצרפתים גילו אמפתיה והתרגשות.

ואז הגיע האירוע! צלצול בפעמון דלת החדר הוביל לכניסתם של שמונה אנשי צוות: ספרים, מאפרים וסטייליסטים שבאו להכין אותנו לצעידה על השטיח האדום ולצילומים לפני ואחרי.

"בשלב הזה רציתי לברוח… מה אני צריכה את זה… אז בעצם הבנתי את גודל המעמד" מספרת אור-לי. "שתי לימוזינות הגיעו לקחת אותנו. אמנם המרחק מהמלון לאולם הקולנוע להקרנת הסרט Apperentice הוא כ-200 מטר בלבד, אבל כיאה לשטיח האדום, צריך להגיע בלימוזינה וגם חשוב איך להיכנס ולצאת ממנה… כמו בסרטים. אני מודה, שברגע האמת, על השטיח האדום עם האנרגיות ואבק הכוכבים, עם מאות צלמים ופלאשים, מאות ידוענים – התרגשתי.

התרגשתי בשבילינו, שאנו זוכות לחוות חוויה שעומרי היה מאוד רוצה לחוות, חווינו בשבילך אהוב שלנו, חווינו בזכותך.

סוף דבר

"הכי רחוק מאיתנו. אבל, חוויה"

"האירוח היה מלכותי, הייתה דאגה לפרטים הכי קטנים, אדיבות ונדיבות אין קץ, תקתוק וסדר מופתי.

תודה איה, שהתעקשת איתנו על הנסיעה. תודה ל'הייטקזון' ו'מסטרקארד', לנוי ורייצ׳ל מצוות התחרות על סבלנות ואדיבות אדירים.

ארבע שעות טיסה, עולם אחר, שונה ומנותק, בגדים, צילומים, עוקבים, יופי ופאר.

הכי רחוק מאיתנו. אבל, חוויה.

זה ללא ספק חלק מהנצחתו של עומרי, במקום שהיה מאוד רוצה להיות בו בעצמו.

זה חיזק ומילא אותנו באנרגיות. שיש לנו קול וסיפור משמעותי לספר."

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

"גבעתיים כובשת את לבבות הישראלים"

דרור דבאח הוא מנכ"ל 'יעד' החברה לפיתוח גבעתיים המסכם בימים אלו חמש שנות כהונה ● מהנדס אזרחי ובעל תואר שני במנהל עסקים הרואה בעשייה הציבורית שליחות ● נשוי ואב לשלושה, מתגורר ביבנה

קראו עוד»
החיים הטובים

איזה קיץ לוהט

הגיע הקיץ, חם כל כך בחוץ ומצב הרוח ירוד. אספתי עבורכם מספר מנות חדשות שיספקו לכם רגעים טעימים במיוחד,
בר פנזור

קראו עוד»
כתבות השער

איך סיפור נולד?

איך הפכו כל הרעיונות של 22 תלמידי כתה ה' במרכז המחוננים והמצטיינים סחל"ב בגבעתיים לספר אחד משותף ומרתק 'אסקייפ – התעלומה במבנה הקסום'

קראו עוד»
כתבות השער

ליאור קינן וספי עובדיה מדווחים מהשטח

אם גם אתם שמעתם את הכתב והפרשן הפוליטי ספי עובדיה מספר חוויות מגבעתיים בתוכנית הבוקר שלו בגלי צה"ל, או צפיתם בליאור קינן, הכתבת והמגישה מדווחת מהשטח וזיהיתם את הרחוב שלכם ברקע במהדורה של חדשות 13, זה לא במקרה. הזוג הנשוי מתגורר ממש כאן בגבעתיים

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן