02/12/2023
02/12/2023
שבת, 02 בדצמבר 2023

"אין מתנה גדולה יותר מלגעת בלבבות של אנשים, ועל הבמה אני עושה את זה בדרכי"

ראיון עם השחקנית רוני טל בוגרת מחזור ס' ב'בית צבי' שמילדותה מככבת על המסך הגדול ותשחק בקרוב בהצגה 'מונולוגים מהואגינה'

ד"ר נגה רוזנפרב

22/1/2023

כשרוני טל נכנסת אל החדר, אי אפשר לפספס אותה! הנוכחות המרשימה שלה, המבט בעיני התכלת והחיוך הכובש, עושים את שלהם.

היא נולדה וגדלה ברמת גן, למדה בבית הספר היסודי עליות' והייתה פעילה בצופים. בתיכון 'בליך', למדה במגמת תיאטרון והרחיבה גם את המקצועות מתמטיקה ופיזיקה ל-5 יח"ל. בשירותה הצבאי התקבלה למסלול 'שחקים' היוקרתי ושירתה שלוש שנים אינטנסיביות ביחידת 8200.

כשהשתחררה מהצבא עבדה קצת כברמנית וטסה לטיול הגדול בדרום אמריקה לעשרה חודשים. אחרי שעשתה טרקים בקור ובחום, חטפה מחלת גבהים, כמעט חלתה בכלבת, טיילה בג׳ונגלים של בוליביה, רבצה חודש באי במקסיקו ועשתה שלוש שעות של יוגה כל יום, חזרה הבייתה עם האומץ לבחור בקריירה של משחק ונרשמה לבית הספר לאמנויות הבמה 'בית צבי'.

"ברגע שאני עולה על הבמה אני מרגישה שאני באמת באה לידי ביטוי. הבמה היא הזמנה לשיגעונות הפרטיים שלי, שם הם מתקבלים בברכה. על הבמה יש חיים בקצב אחר, כמו חלום, אין מקום למחשבות שיפריעו והכל פשוט 'קורה' מעצמו"

מתי בעצם החלה האהבה שלך לבמה?

"אהבתי להופיע מאז שאני זוכרת את עצמי – בארוחות משפחתיות כשהייתי עושה 'הצגות' עם בת דודתי וחברתי הטובה, בבית הספר הנחיתי כל טקס אפשרי ורק חיכיתי שיגיע תורי להעביר הרצאה לכיתה כי כל כך נהניתי לדבר מל קהל. מגיל 3 ועד גיל 18, רקדתי מחול מודרני ובלט קלאסי בסטודיו למחול ורק חיכיתי להופעות סוף השנה, אליהן הייתי מזמינה משפחה וחברים.

אחרי שנים בהן ההורים לא הסכימו שאשחק באופן מקצועי, מתוך רצון להגן ולשמור עליי, בגיל 12 עליתי על אוטובוס לתל אביב, הגעתי לסוכנות השחקנים והודעתי לאבא שלי שאני נרשמת. לא הייתה לו ברירה אלא לבוא. משם הגיעו אודישנים ועד גיל 15 הספקתי לשחק בשני סרטי קולנוע באורך מלא, 'הרקיע החמישי'  ו'הדקדוק הפנימי' על פי הספר של דוד גרוסמן בבימויו של ניר ברגמן. נהניתי מכל רגע. בהמשך למדתי במגמת תיאטרון בתיכון בליך והשתתפתי בהצגה ״יאקיש ופופצ׳ה״. אחרי ההפקה הזו לא הייתי מסוגלת להשלים עם הרעיון שלא אעלה יותר על במה. היה לי ברור שהתיאטרון יהיה לנצח חלק מחיי."

מה הכי מרגש אותך כשאת עולה על הבמה?

"לפני העלייה לבמה, יש התרגשות ותחושה חגיגית באוויר, שמשהו מדהים הולך לקרות. וברגע שאני עולה על הבמה אני מרגישה שאני באמת באה לידי ביטוי. הבמה היא הזמנה לשיגעונות הפרטיים שלי, שם הם מתקבלים בברכה. על הבמה יש חיים בקצב אחר, כמו חלום, אין מקום למחשבות שיפריעו והכל פשוט 'קורה' מעצמו.

 רגעים מרגשים יש גם אחרי הצגה כשמישהו או מישהי ניגשת אליי ואומרת שהשפעתי עליה, שהגעתי אליה, שמשהו בה השתנה קצת היום. אין מתנה גדולה יותר מלגעת בלבבות של אנשים, ועל הבמה אני עושה את זה בדרכי, עם האמת שאני מאמינה בה."

"אני חושבת שהסקרנות היא חלק בלתי נפרד מהמשחק. כל דמות שאני מגלמת, אני רוצה להכיר יותר ויותר, ללמוד על דברים בהם היא מתעסקת, ולדעת הכל על העולם שלה"

באיזה הצגות השתתפת עד כה ומה מתוכנן להמשך?

"השתתפתי בהצגות: 'מחלת נעורים' מאת פרדיננד ברוקר ובבימויה של ליאת פרישמן לני, בתפקיד מארי, ב'קיץ אחרון' מאת אבי אנסלר ובבימויה של ענת זמש-ריגל, בתפקיד אווה, ב'ינטל' מאת יצחק בשביס זינגר בבימויה של מיה שיה, בתפקיד הדסה, ב'הנה באים ימי הקיץ' – ערב חנוך לוין בעריכתו ובבימויו של עידו רוזנברג וב'רכבות הילדים' מאת דיאן סמואל בבימויה של אתי רזניק.

בקרוב אחזור לבמה בתיאטרון הספרייה עם ההצגה 'מונולוגים מהואגינה' מאת איב אנסלר ובבימויה של ליאת פישמן לני.

איזו שחקנית מהווה השראה עבורך? 

"מתוך שחקניות רבות וטובות המהוות השראה עבורי, אבחר בהלנה בונהם-קרטר. שחקנית שמתנפלת על כל אתגר, מגוונת מאוד, מביאה לידי ביטוי יכולות שונות, תמיד נותנת את החותם האישי שלה, ובעלת הומור, והומור עצמי בפרט."

מהי העצה הכי טובה שקיבלת כשחקנית?

"קיבלתי שתי עצות שמלוות אותי: לקחת דברים בפרופורציות – אני מקפידה שחיי יהיו מורכבים מתחומים נוספים מחוץ לעולם הבמה, שומרת על עולם פנימי וחוסן מסוים, שמשחרר אותי מצורך באישור חיצוני.

אני תמיד מזכירה לעצמי שלשחק זה, קודם כל, כייף – זו עצה שקיבלתי מהשחקן אבי קושניר בסדנה במסגרת הלימודים, בה הוא הדגיש את החשיבות של הנאה תוך כדי המשחק בסצנה. כשרוצים משהו מאוד, קל להישאב למטרה ולאבד את השמחה שבעשיית אמנות."

מה את הכי אוהבת לעשות בשעות הפנאי?

"בשעות הפנאי אני מתרגלת יוגה. במיוחד בגלל האופי הרוחני המדיטטיבי שבה. תרגול אשר מנקה את הראש וממקד.

אני מאוד אוהבת לטייל בארץ, ואחרי תקופה מלחיצה ועמוסה, הדבר שאני הכי רוצה הוא לנסוע לקמפינג במדבר, במעיין, על הים, או לא משנה איפה, להקשיב לשקט ולהסתכל על הכוכבים.

ואני גם אוהבת לקרוא מאמרים מחקריים. אני גיקית מבפנים, ומאוד סקרנית. כמעט כל דבר שאתקל בו, או סדרה שאצפה בה, אהיה חייבת לקרוא רקע על כל מה שהתרחש מבחינה היסטורית באותה תקופה, איך נוצר כל דבר וכו׳. אני חושבת שהסקרנות היא חלק בלתי נפרד מהמשחק. כל דמות שאני מגלמת, אני רוצה להכיר יותר ויותר, ללמוד על דברים בהם היא מתעסקת, ולדעת הכל על העולם שלה."

רגע של אושר מהשנה האחרונה?

"רגע מאושר במיוחד היה על הבמה בהפקה 'הנה באים ימי הקיץ' בבימויו של עידו רוזנברג, בזמן שביצעתי את מונולוג 'הטיול המאורגן', כשנאלצתי לקחת כמה שניות של פאוזה לפני המשפט הבא במונולוג, כי הקהל פשוט התפוצץ מצחוק. לדעת שהגעתי אל האנשים האלה, והיה לנו רגע משותף ביחד של שמחה, צחוק ועונג, זו תחושה של ריחוף מבחינתי."

הטופ פייב של רוני

1.שיר שאת הכי אוהבת?

זיגי סטארדסט של דיוויד בואי.

2. איזה מאכל את הכי אוהבת לאכול?

יש לי חולשה תמידית לחלה מתוקה. אם היא תהיה לידי, תוך 4 דקות היא כבר לא תהיה.

3. דמות משפיעה בחיים?

אבא שלי. הוא איש ישר כמו פלס, טוב לב, חרוץ ומאוד ערכי. לקחתי ממנו דוגמא כל חיי ויש לי הערכה אינסופית אליו.

4. ציטוט שבא לך לשים עליו את הספוט?

"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life. Don't be trapped by dogma – which is living with the results of other people's thinking" Steve Jobs .

5. מקום בעולם שהיית רוצה לנסוע/לטוס אליו לחופשה?

תמיד בא לי לטייל בעולם! הרצון הנוכחי הוא סרי לנקה. גלים, חוף, תרבות, מוזיקה, שקט, יוגה.

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס', והישארו מעודכנים

אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס', והישארו מעודכנים

אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
Shape
Shape
אולי יעניין אותך
רוית סיני 110
המומחית רוית סיני

כיצד ניתן לבחון הצעות מיזמים והאם ניתן לשפר אותן?

"יזמים המציעים להוביל את בעלי הדירות, כאשר אותם בעלים אינם עדיין מיוצגים, עלולים לנצל את כוחן על בעלי הדירות ולהשאיר קצוות פתוחים בהסכם, המאפשרים להם לספח אליהן אחוזים רבים מהתמורה שיכולה הייתה להגיע לבעלי הדירות"

קראו עוד »
אדם גורל יועץ נדל"ן

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה לאחרונה אושרה תוכנית האב המתווה את מדיניות התכנון ארוכת הטווח של גבעתיים – האם ואיך ההחלטה נוגעת בכל אחד מאיתנו אדם גורל שתפו פורסם: 25/08/2023 אילוצרציה להמחשה של שכונת

קראו עוד »
המומחים

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה לאחרונה אושרה תוכנית האב המתווה את מדיניות התכנון ארוכת הטווח של גבעתיים – האם ואיך ההחלטה נוגעת בכל אחד מאיתנו אדם גורל שתפו פורסם: 25/08/2023 אילוצרציה להמחשה של שכונת

קראו עוד »

קוראת ונזכרת בספריית בית עמנואל

"כל אחד מכם בוודאי זוכר את הספרנית המיתולוגית בספרייה אליה השתייך בילדותו. אצלי זו הייתה הגב' מירה רובין, שהייתה הספרנית בספריה העירונית, בית עמנואל בר"ג. חדר העיון בספריה העירונית היה הממלכה שלה ונשלט על ידה"

קראו עוד »
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן