fbpx
שי בכור, חבר מועצת העיר, החליט לתמוך באביהוא בן משה לראשות העיר
10/19/2018
סיעות זינגר לרמת גן ומרצ חתמו על הסכם עודפים
10/21/2018

שנתיים לתכנית ״דיבייט״ בגני הילדים

טלי ארגמ, המשנה לראש העיר גבעתיים

טלי ארגמ, המשנה לראש העיר גבעתיים

שנתיים לתכנית ״דיבייט״ בגני הילדים

הורים מדווחים על עלייה בביטחון העצמי של הילדים ושיפור משמעותי לטובה בהתנהגות במסגרות החינוכיות

שנתיים מאז החלה לפעול תכנית ״דיבייט״ בגני הילדים גבעתיים, ונראה שהתוצאות כבר נראות. בבדיקה שנערכה, דיווחו הורים לילדים בגילאי גן, כי מורגשת עלייה בביטחון העצמי של הילדים, כמו גם שיפור משמעותי לטובה בהתנהגות הכללית של הילדים במסגרות החינוכיות.

התכנית, שהוטמעה לפני שנתיים בלבד ב- 25 גני ילדים בעיר, נחשבת לכלי פדגוגי מתקדם. מטרתו היא לשכלל את תרבות השיח של הילדים ולהכשיר אותם בטכניקות של פתרון סכסוכים ומחלוקות על ידי הבעת דיעה.

טלי ארגמן, מחזיקת תיק גני הילדים ויוזמת התכנית: ״על אף שמדובר בתכנית צעירה, התוצאות כבר נראות בשטח. מדיווחים, המגיעים אלינו מהורים וצוותי הגננות, אנחנו ,למדים שהתכנית יעילה ומשיגה את מטרותיה. יחד עם ראש העירייה קוניק נמשיך להרחיב את התכנית גם בקדנציה הבאה״.

כמורה אקדמאית ומוסמכת אוניברסיטת בר-אילן, עיסוקה המרכזי היה בתחום החינוך.
טלי האמינה , ועדיין מאמינה, כי חינוך הוא תהליך רצוף ועל מנת להצליח – ולגדל דור חדש לעתיד טוב יותר – יש להתחיל אותו בגיל הרך, בגני הילדים. כך גם לגבי נושא הקריאה.
מתוך אמונה כי “גירסא דינקותא גירסא היא”, ארגמן הביאה לגני הילדים בגבעתיים, לראשונה בארץ, את תכנית הדיבייט לילדים בגיל הרך. התכנית זכתה להצלחה רבה ובאה לידי ביטוי בטקס חגיגי בתיאטרון גבעתיים. במהלך הטקס, בהשתתפות בכירי העירייה, הופיעו על הבמה תלמידי כיתה א’, אשר עברו בגן תהליך לימודי מתקדם. שיטת הדיבייט הקנתה להם ביטחון עצמי, מהימנות בהופעה בפני קהל וכן יכולת לנהל שיח פורה עם בעלי דעות המנוגדות לשלו. קהל ההורים והמוזמנים הגיב בהתפעלות רבה.
ארגמן ארגנה סדנאות הורים וכן הרצאות בנושא הורות.
ארגמן מבטיחה לקדם נושאים נוספים בחינוך, כמו הקניית ערכים, לימוד קריאה בגיל צעיר מאוד, ותפעל לקבלת ההצעה לחלוקת החופשה הארוכה לשניים: חודש ביולי וחודש בדצמבר ( כולל חנוכה), כפי שנהוג בארצות מסוימות.
זה למעלה מ-20 שנה  מכהנת טלי ארגמן כנציגת הליכוד במועצת העיר גבעתיים. רוב השנים, להוציא שנתיים בהם שימשה כסגנית ראש העיר, היא מילאה את התפקיד בהתנדבות, מתוך ראייה אחראית למצב העיר, במיוחד בתחום החינוך. בחמש השנים האחרונות נשאה בתואר משנה לראש העירייה, ועבדה ללא שכר.
כיו”ר ועדת ההנחות בארנונה, היא תיזום פנייה למשרד הפנים –לפטור את הגמלאים מגילאי 85 מתשלום ארנונה לעיריות. לדבריה יש בגבעתיים למעלה מ-400 משפחות המקבלות זכאות להנחה. זאת, לאחר דיון בוועדה. כמו כן ניתנות הנחות בהתאם לחד-הוריות, לגמלאים ולנכים.
טלי מציעה לבנות חניונים תת – קרקעיים מתחת לגינות הציבוריות כדי לפתור את בעיית מצוקת החנייה. כמו כן היא תפעל לקידום בניית שירותים ציבוריים במקומות מרכזיים כמו כורזין וכצנלסון .
במהלך השנים מילאה טלי ארגמן תפקידים שונים ומגוונים בתחום העשייה העירונית והארצית, ובהם:
  – משנה לראש העיר גבעתיים
 – יו”ר סיעת הליכוד במועצת העיר
    – יו”ר ועדת הנחות בארנונה
– יו”ר הוועדה לקידום הילד
– בעבר: סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך
– תואר שני מאוניברסיטת בר אילן ( MA)
– מורה אקדמאית מוסמכת
– מנהלת מפע”ם ויועצת במציל”ה
-חברת התנועה לאיכות השלטון
–בת למשפחה הלוחמת – אצ”ל ( משפחת מדינה)
– אימא לשלושה (יהונתן, מיכל ומירב)
– נשואה ליוסף ארגמן היסטוריון צבאי, בעבר עורך “במחנה”
– ילידת תל אביב.

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן