31/05/2024
31/05/2024
יום שישי, 31 במאי 2024

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה

לאחרונה אושרה תוכנית האב המתווה את מדיניות התכנון ארוכת הטווח של גבעתיים - האם ואיך ההחלטה נוגעת בכל אחד מאיתנו

אדם גורל

שתפו

פורסם: 25/08/2023

אילוצרציה להמחשה של שכונת ההסתדרות - מתוך מסמך עיצוב אדירכלי - פרסומי העיריה

לאחרונה אושרה תוכנית המתאר הכוללנית בגבעתיים, 2040. התוכנית היא תוכנית אב המתווה את מדיניות התכנון ארוכת הטווח בכל העיר ומעגנת את המדיניות התכנונית העירונית בשלל תחומים כמו: גובה הבניין, ייעוד הקרקע (מגורים, תעסוקה, מסחר וכדומה), שטחים פתוחים, מוסדות ציבור, תחבורה, תשתיות ועוד. לתוכנית יש מעמד חוקי המתווה את מדיניות התכנון ארוכת הטווח בכל העיר כך שהעירייה והיזמים השונים מחויבים לפעול לפיה.

על ידי היכרות של התוכנית אתם – התושבים יכולים להבין את תמונת העתיד העירונית, ולקבל החלטות לגבי החיים שלכם, למשל: איך השכונה שלכם צפויה להתפתח, איפה ימוקמו שבילי אופניים, האם הבית שאתם רוצים לקנות נמצא באזור המיועד להתחדשות עירונית או מה גובה הבניה המירבי בסביבתכם. תכנית המתאר גם קובעת הנחיות וטווח אפשרויות לתכנון מפורט יותר ברמת שכונה או מתחם.

כנגזרת מהתוכנית, גבעתיים עומדת בשנים הקרובות לפני מהפך בעבודות הבנייה ותשתיות וקו הרקיע מתמלא במנופים. מגוון העבודות כולל תשתיות הקשורות להקמת קווי הרכבת הקלה, שיקום מערכות ביוב, סימון נתיבי התחבורה הציבורית, והקמת שבילי אופניים.

במקביל אושרה התוכנית של שכונת רמב"ם, המתחמים השונים בדרום העיר ובשכונת ההסתדרות נכנסו לעבודה, אושר המתחם בשכונת בראשית, המתחם ברחוב גולומב מתקדם, ואושרו פרויקטים רבים של הריסה ובניה במסגרת תמ״א 38.

השוק בתהליך שינוי אם רק לפני מספר שנים ההיצע של הנכסים היה נמוך במיוחד, אנו נכנסים לתוהו ובוהו בנדלן. דווקא במצב כזה, חייבים מחשבה מעמיקה והבנה יסודית לפני קבלת החלטות.

המטרה שלי היא להנגיש את המידע לכם התושבים, ליזמים ולכל מי מעוניין על מנת שכולם יידעו מה ניתן לבנות והיכן. חשוב לדעת האם הבניין שלי מיועד לפינוי בינוי מתחמי או מכוח תמ"א 38/2. האם המציאות המתהווה תהווה גורם לתהליכים להתקצר ולהיות יעילים יותר?

האם מומלץ יהיה דווקא להמתין להיצע של הדירות שיגיען לשוק בגבעתיים ולראות לאן ומה יהיו המחירים? מה יקרה בעוד מספר שנים  בגבעתיים האם היא תהיה מגדלית וצפופה?

ומנגד, בתקופה של אי ודאות, נדל"ן למגורים מהווה עוגן של יציבות.

במידה ואתם רוצים לקדם תמ"א 38 או התחדשות עירונית בבנין בו אתם גרים ואינכם יודעים איך נכון להתחיל את התהליך אשמח לבדוק היתכנות וללוות אתכם משלב ארגון הדיירים לבחירת יזם ולבסוף לקבלת מפתח של הדירה החדשה.

שנת לימודים פורייה ומוצלחת לכל התלמידים וילדי הגנים.

אדם גורל מתמחה בהפיכת עסקאות נדל"ן מורכבות לפשוטות, נעימות ומשתלמות.  חבר הנהלת לשכת מתווכי הנדל"ן גוש דן, 

יש לכם עוד שאלות, צרו קשר ישירות עם אדם:

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא ו/או ייעוץ מקצועי פרטני ומלא ו/או המלצה לנקיטת פעולה כלשהי. אין לראות באמור המלצה מכל סוג שהוא

התמונות להמחשה בלבד

טור המומחה של אדם גורל התפרסם במגזינים 'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'

כתבות נוספות של המומחה
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן