07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023

"דיבור חדש" בגבעתיים

 

 

יצירת שיח של הידברות והקשבה מחוץ למסכים

מערכת Gplus

1/3/2023

ברקע הפילוג בעם, המחאות וחוסר ההסכמות סביב הרפורמה המשפטית התקיים שבוע הדיבור החדש והדיאלוג בקהילה בהובלת מרכז הגישור העירוני בעמותת קהילתיים . מטרת שבוע הדיבור החדש היא חשיפת מרכזי הגישור בקהילה והשירותים הניתנים בהם לציבור כמו גם מתן ביטוי לשיתופי הפעולה שמתקיימים בין מרכזי הגישור לקהילה בערים רבות וכן בגבעתיים. אירועי שבוע הדיבור החדש, הם כבכל שנה מגוונים ופונים לקהילה, הרשות המקומית והמגשרים המתנדבים.

השבוע נפתח בטקס קבלת תעודות לכבוד סיום קורס "נאמני הגישור" בבית ספר "אלון" כחלק מפרויקט הדגל של מרכז הגישור עם בתי הספר בעיר בליווי מתנדבי "ידיד לחינוך". בית ספר "אלון" הוא אחד מחמישה בתי ספר היסודיים בהם הוקמה יחידת גישור לאחר הקורס, שעברו בהנחיית דורית קראוס שחר מנהלת מרכז הגישור. התלמידים הנבחרים, לומדים כיצד ניתן לגשר בין תלמידים בשיח משתף, להעלות פתרונות ולהגיע להסכמות בהן שני הצדדים ירגישו מרוצים.

אור-לי ניב, סגנית ראש העירייה השתתפה בטקס וסיכמה: "כשהקמנו את מרכז הגישור בקהילתיים, זה מה שראיתי בעיני רוחי. גישור כשפה במערכת החינוך. 5 בתי ספר בתכנית שלנו והיד עוד נטויה".

במסגרת אירועי השבוע, התכנס  פורום מוגנות העירוני של גבעתיים, בניהולה של אור לי ניב סגנית ראש העירייה, יו"ר קהילתיים במעמד ראש העירייה, מר רן קוניק ובהשתתפות מנכ"ל העירייה יחד עם מנהלי אגפים, נציגי ועד הורים מרכזי, הנהלת "קהילתיים" ומגשרים. ד"ר ימית אלפסי אשר מלווה את הפורום, העבירה סדנה ללמידת עקרונות הנאדג' (כלכלה התנהגותית) ואיך בעזרת "דחיפה" והתערבות ניתן לעשות התערבויות שמכוונות למרחב הציבורי.

בנוסף, מגשרי שבעים מרכזי הגישור בקהילה ברחבי הארץ, התכנסו לפאנל ראשי רשויות לכבוד פתיחת אירועי שבוע דיבור חדש, המתקיים בשנת בחירות לרשויות המקומיות בהנחיית מנהלת תכנית "גישורים" גב' נועה שלו. ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, השתתף בפאנל יחד עם עוד 5 ראשי רשויות נוספות: אום אל פאחם, טמרה, עמק חפר, רעננה וכפר סבא. בהמשך התקיימה סדנה למגשרי המרכז בנושא "רגשות בחדר הגישור". זו השנה השנייה בה מרכז הגישור בעיריית גבעתיים משתף פעולה עם מרכז הגישור בעיריית רמת גן. צוותי מרכזי הגישור משתי הערים למדו בסדנה משותפות בנושא "רגשות בחדר הגישור", המשלבת אקדמיה ופרקטיקה, לטובת העשרת המגשרים המתנדבים של מרכזי הגישור, המובילים את הפעילות והתהליכים במרכזי הגישור.

גולת הכותרת של פעילויות מרכז הגישור  הוא הנגשת מרכז הגישור לקהילה. במרכז הגישור שדה בוקר והשבוע נערך "חדר גישור פתוח" בין  באי המרכז הקהילתי, הורים וסבים יוכלו להיכנס למרכז הגישור לקבלת ייעוץ ראשוני והכוונה ונחשפו לשירותים של מרכז הגישור. כל מתנדבי מרכז הגישור מתחומי התמחות שונים: משפחה, התחדשות עירונית, קהילה, עסקים ועבודה השיבו  לשאלות באי המרכז הקהילתי וחשפו בפניהם את העשייה המרשימה של מרכז הגישור ותרומתו לקהילה בגבעתיים.

הייעוץ ניתן ע"י מתנדבי מרכז הגישור המתמחים בתחומים שונים, ביניהם: משפחה, התחדשות עירונית, קהילה, עסקים ועבודה. המתנדבים הציגו את שירותי מרכז הגישור, השיבו  לשאלות באי המרכז הקהילתי וחשפו בפניהם את העשייה המרשימה של מרכז הגישור ותרומתו לקהילה בגבעתיים.

מרכז הגישור בגבעתיים מעניק שירותי יישוב סכסוכים ובניית הסכמות, נוחים, יעילים מקצועיים וזולים.

פרטים: דורית קראוס שחר, מנהלת מרכז גישור ובניית הסכמות בגבעתיים

 054-9723537,  או במייל gishur@kehilatayim.org.il

תמונות: דוברות עירית גבעתיים

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס', והישארו מעודכנים

אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס', והישארו מעודכנים

אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

אל תפספסו הכתבות האהובות
בר בודקת

סודן של הסופגניות

סודן של הסופגניות שוב הגיע הזמן הזה בשנה שהסופגניות צצות בכל מקום ומבשרות שחג החנוכה בפתח. במיוחד עכשיו, כשכולנו זקוקים לנחמה, בדקנו ומצאנו עבורכם את הסופגניות ששוות את הקלוריות (רמז: הסוד טמון במילוי) והלוואי שיהיה

קראו עוד»
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
Shape
Shape
אולי יעניין אותך
רוית סיני 110
המומחית רוית סיני

כיצד ניתן לבחון הצעות מיזמים והאם ניתן לשפר אותן?

"יזמים המציעים להוביל את בעלי הדירות, כאשר אותם בעלים אינם עדיין מיוצגים, עלולים לנצל את כוחן על בעלי הדירות ולהשאיר קצוות פתוחים בהסכם, המאפשרים להם לספח אליהן אחוזים רבים מהתמורה שיכולה הייתה להגיע לבעלי הדירות"

קראו עוד »
המומחים

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה לאחרונה אושרה תוכנית האב המתווה את מדיניות התכנון ארוכת הטווח של גבעתיים – האם ואיך ההחלטה נוגעת בכל אחד מאיתנו אדם גורל שתפו פורסם: 25/08/2023 אילוצרציה להמחשה של שכונת

קראו עוד »

קוראת ונזכרת בספריית בית עמנואל

"כל אחד מכם בוודאי זוכר את הספרנית המיתולוגית בספרייה אליה השתייך בילדותו. אצלי זו הייתה הגב' מירה רובין, שהייתה הספרנית בספריה העירונית, בית עמנואל בר"ג. חדר העיון בספריה העירונית היה הממלכה שלה ונשלט על ידה"

קראו עוד »
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן