07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
חדשות העיר גבעתיים פלוס

"נערות מנהיגות"
"סיסטרהוד" קונגרס נערות לקידום סולידריות ומנהיגות בקרב נערות ונשים ראשון מסוגו בישראל

הקונגרס בהשתתפות מאות תלמידות תיכון התקיים בגבעתיים

שתפו

"סיסטרהוד", אחווה וסולידריות נשית, היא מסגרת רעיונית שאומצה ע"י קבוצות נשים, ובשנים האחרונות גם בקרב נערות בישראל. גיל ההתבגרות מזמן לנערות חוויות רגשיות וחברתיות חדשות. השתייכות לקבוצת נערות המהוות מעין "שבט אחיות" מסייעת לבנות הנוער בהתמודדות עם אתגרים שונים ומחזקת את הדימוי העצמי ותחושת המסוגלות שלהן.

"קונגרס הנערות הראשון" של גבעתיים,  התקיים ביום ראשון ה-18.12, בהשתתפות 300 תלמידות כיתה י' מבתי הספר התיכונים בעיר. האירוע נועד לקדם סולידריות ומנהיגות נשית. מטרת הקונגרס להעלות את המודעות לסולידריות בין נערות ונשים, ולקדם עשייה ומנהיגות של נערות עבור נערות.

עו"ד מיכל ברקאי ברודי, אשת חינוך ויזמת לקידום מנהיגות נשית, הרצתה בפני התלמידות על עקרונות הסיסטרהוד (אחווה נשית). מיכל היא יועצת של האגף לשוויון מגדרי בנציבות שירות המדינה וזוכת פרס ויצ"ו לנשים פורצות דרך. ההרצאה עסקה בשאלה כיצד אנחנו כנערות ונשים יכולות לקדם את עצמנו ואחת את השנייה, דרך סולידריות, מעורבות ואכפתיות. מיכל שיתפה את התלמידות בסיפור ההקמה של מכינה צבאית שהובילה, תוך התמודדות עם מכשולים שונים בדרך, גיוס משקיעים ועוד.

בתום ההרצאה התקיימה הפסקה פעילה בהובלת "נערות ערות", קבוצה פמיניסטית – אקטיביסטית של תלמידות תיכון מגבעתיים הפועלות במסגרת מרכז הנוער בית ריש. ביו הפעילויות: תרשים זרימה להתאמת "סוג החברה שאת", עמדת צילום עם דמויות אייקוניות של נשים אקטיביסטיות עם בנדנות אדומות, בחירת "אשת השנה" בקלפי מבין דמויות מפורסמות או בעלות משמעות לכל נערה (אמא, מורה, מדריכה וכדומה). בהמשך הקונגרס התלמידות התחלקו לקבוצות בהן דנו בהתמודדות עם אתגרים היום-יום לאור עקרונות האחווה הנשית.

תמונה: דוברות עיריית גבעתיים

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 112

'רמת גן פלוס' החדש מלחמת מלחמת חרבות ברזל
2023. מערכת 'פלוס תקשורת' וכל בית ישראל מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את הכוחות ההצלה והבטחון

קראו עוד»
כתבות השער

אני לא יודע למה קיבלתי צל"ש, בסך הכול רציתי להגיע הביתה בשלום"

"אני לא רואה עצמי סופר אלא היסטוריון" סיפורו של יוסי ארגמן – האיש מגבעת התחמושת נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין השיר "גבעת התחמושת" נכתב כמה חודשים אחרי מלחמת ששת הימים על-ידי יורם טהרלב שקרא את

קראו עוד»
כתבות השער

"זו פעילות כל כך מתגמלת. פעילות שממלאה לי את הלב. את כל כולי" סמדר וייס מייסדת עמותת 'תושבים למען תושבים'

"זו פעילות כל כך מתגמלת. פעילות שממלאה לי את הלב. את כל כולי" סמדר וייס מייסדת עמותת 'תושבים למען תושבים' נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין 25/8/223 סמדר והמשפחה כשראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, המליץ לארגון

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן