31/05/2024
31/05/2024
יום שישי, 31 במאי 2024
חדשות העיר גבעתיים פלוס

"נערות מנהיגות"
"סיסטרהוד" קונגרס נערות לקידום סולידריות ומנהיגות בקרב נערות ונשים ראשון מסוגו בישראל

הקונגרס בהשתתפות מאות תלמידות תיכון התקיים בגבעתיים

שתפו

"סיסטרהוד", אחווה וסולידריות נשית, היא מסגרת רעיונית שאומצה ע"י קבוצות נשים, ובשנים האחרונות גם בקרב נערות בישראל. גיל ההתבגרות מזמן לנערות חוויות רגשיות וחברתיות חדשות. השתייכות לקבוצת נערות המהוות מעין "שבט אחיות" מסייעת לבנות הנוער בהתמודדות עם אתגרים שונים ומחזקת את הדימוי העצמי ותחושת המסוגלות שלהן.

"קונגרס הנערות הראשון" של גבעתיים,  התקיים ביום ראשון ה-18.12, בהשתתפות 300 תלמידות כיתה י' מבתי הספר התיכונים בעיר. האירוע נועד לקדם סולידריות ומנהיגות נשית. מטרת הקונגרס להעלות את המודעות לסולידריות בין נערות ונשים, ולקדם עשייה ומנהיגות של נערות עבור נערות.

עו"ד מיכל ברקאי ברודי, אשת חינוך ויזמת לקידום מנהיגות נשית, הרצתה בפני התלמידות על עקרונות הסיסטרהוד (אחווה נשית). מיכל היא יועצת של האגף לשוויון מגדרי בנציבות שירות המדינה וזוכת פרס ויצ"ו לנשים פורצות דרך. ההרצאה עסקה בשאלה כיצד אנחנו כנערות ונשים יכולות לקדם את עצמנו ואחת את השנייה, דרך סולידריות, מעורבות ואכפתיות. מיכל שיתפה את התלמידות בסיפור ההקמה של מכינה צבאית שהובילה, תוך התמודדות עם מכשולים שונים בדרך, גיוס משקיעים ועוד.

בתום ההרצאה התקיימה הפסקה פעילה בהובלת "נערות ערות", קבוצה פמיניסטית – אקטיביסטית של תלמידות תיכון מגבעתיים הפועלות במסגרת מרכז הנוער בית ריש. ביו הפעילויות: תרשים זרימה להתאמת "סוג החברה שאת", עמדת צילום עם דמויות אייקוניות של נשים אקטיביסטיות עם בנדנות אדומות, בחירת "אשת השנה" בקלפי מבין דמויות מפורסמות או בעלות משמעות לכל נערה (אמא, מורה, מדריכה וכדומה). בהמשך הקונגרס התלמידות התחלקו לקבוצות בהן דנו בהתמודדות עם אתגרים היום-יום לאור עקרונות האחווה הנשית.

תמונה: דוברות עיריית גבעתיים

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס

"ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה

חדר החדשות "ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה להקת נעורי גבעתיים היא אחת מלהקות הנוער הוותיקות והטובות בישראל שתפו להקות "נעורי גבעתיים", להקות הזמר הייצוגיות של העיר, קיימו אמש (ד')

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
המגרש הביתי

שושלת מליקה

אופק מליקה שוער נבחרת הנוער זוכת מדליית הארד במונדיאליטו 2023. גדל והתחנך בעיר גבעתיים, ובמועדון בו שיחקו גם בני משפחתו – הפועל רמת גן

קראו עוד»
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן