07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
סדרת חינוך

אולימפיאדה של מספרים

גמר תחרות אולימפיאדת המתמטיקה העירונית לתלמידי שכבת ה' בבתי הספר היסודיים

מימין הוריה של גלי חניכי כנפיים של קרמבו ורן קוניק ראש עיריית גבעתיים

שתפו

בשבוע שעבר התקיים במרכז המצוינות בגבעתיים שלב תחרות הגמר העירוני של אולימפיאדת המתמטיקה – קנגורו ישראל לתלמידי שכבת ה' מכלל בתי הספר היסודיים בעיר. האולימפיאדה הינה בהובלת מינהל החינוך, הנוער והצעירים – מחלקת החינוך היסודי, בשיתוף גב' שלומית זליכה הממונה המחוזית של תחום המתמטיקה במשרד החינוך ופרופ' מארק אפלבאום מארגון "קנגורו ישראל".

"קנגורו" הינה תכנית בינלאומית במתמטיקה שאחד מעקרונותיה הוא להנגיש את תחום המתמטיקה ולקדם את החשיבה המתמטיקה בקרב תלמידים ותלמידות. במסגרת המיזם, מתקיים אחת לשנה שעשועון בקרב 100 מדינות ברחבי העולם ומשתתפים בו מידי שנה כ-6.5 מיליון תלמידים בגילאי 7 – 16 . המטרה העיקרית של התכנית היא לטפח חשיבה מתמטית באמצעות חידות ודרך כך לחולל שינוי בתפיסות התלמידים כלפי מקצוע מתמטיקה ולהנגישו כתחום מאתגר ומהנה. שינויים אלה מסייעים בשיפור הישגי התלמידים בלימודי המתמטיקה בבתי הספר.

התכנית פועלת בישראל זו השנה העשירית והשתתפו בה עד כה יותר מ – 200,000 תלמידים בלמעלה מ-1,300 בתי הספר. השתתפות בשעשועון מתאימה לכל התלמידים המעוניינים בכך, ולא מכוונת רק לתלמידים מצטיינים.  מיזם "קנגורו ישראל" מועבר בבתי הספר בחסות של המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי (מלכ"ר), בשיתוף של הפיקוח על מקצוע המתמטיקה במשרד החינוך, והתקיים השנה לראשונה בעיר גבעתיים במיזם כלל-עירוני.

לשלב הגמר העירוני הגיעו נבחרות שכללו את 5 התלמידים והתלמידות מכל בתי הספר היסודיים שזכו בציון הגבוה ביותר בנתוני השימוש ביישומון "קנגורו ישראל" לתלמידי שכבת ה'.  התלמידים הונחו על ידי רכזי ורכזות המתמטיקה של בתי הספר היסודיים בעיר.

הנבחנים והנבחנות התבקשו להשיב תוך שעה ורבע על מבחן בכתב שכלל 100 שאלות רב-ברירתיות. במהלך ההפסקה התכבדו התלמידים והתלמידות בפיצות והועברה להם ולהוריהם הרצאה בנושא חשיבה מתמטית על ידי פרופ' מארק אפלבאום מנכ"ל קנגורו ישראל.

הפרסים הוענקו לזוכים בטקס חגיגי במעמד מנכ"ל העירייה עו"ד יורם פומרנץ, ראש מינהל החינוך הנוער והצעירים  אורית גור-כהן, הממונה המחוזית על מקצוע המתמטיקה שלומית זליכה ומנהל מחלקת החינוך היסודי במינהל החינוך אורי מלכין.

במקום הראשון זכה איתי וינטורה מביה"ס גורדון, במקום השני זכה ארטיום גוסקוב מביה"ס שמעוני ובמקום השלישי זכה אריאל בראון מביה"ס כנצנלסון.

בית הספר שזכה בניקוד הגבוה ביותר בשקלול הציונים של חמשת תלמידי ותלמידות הנבחרת הוא בית ספר גורדון.

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
בר בודקת

סודן של הסופגניות

סודן של הסופגניות שוב הגיע הזמן הזה בשנה שהסופגניות צצות בכל מקום ומבשרות שחג החנוכה בפתח. במיוחד עכשיו, כשכולנו זקוקים לנחמה, בדקנו ומצאנו עבורכם את הסופגניות ששוות את הקלוריות (רמז: הסוד טמון במילוי) והלוואי שיהיה

קראו עוד»
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 112

'רמת גן פלוס' החדש מלחמת מלחמת חרבות ברזל
2023. מערכת 'פלוס תקשורת' וכל בית ישראל מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את הכוחות ההצלה והבטחון

קראו עוד»
כתבות השער

אני לא יודע למה קיבלתי צל"ש, בסך הכול רציתי להגיע הביתה בשלום"

"אני לא רואה עצמי סופר אלא היסטוריון" סיפורו של יוסי ארגמן – האיש מגבעת התחמושת נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין השיר "גבעת התחמושת" נכתב כמה חודשים אחרי מלחמת ששת הימים על-ידי יורם טהרלב שקרא את

קראו עוד»
Shape
Shape

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן