30/05/2024
30/05/2024
יום חמישי, 30 במאי 2024
חדשות העיר גבעתיים פלוס

קהילה זוכרת קהילה

תלמידי תיכון קלעי במיזם זיכרון להנצחת קהילות יהודיות בתקופת השואה

תלמידי קלעי בבית עלמין בנחלת יצחק

שתפו

תלמידי שכבת י"א בתיכון קלעי השתתפו במיזם זיכרון ייחודי בשם "קהילה זוכרת קהילה". התלמידים התחלקו לקבוצות וחקרו 34 קהילות יהודיות במזרח אירופה בתקופת השואה. חלק מהקהילות הושמדו בשואה, ובחלקן נותרו שורדים שהמשיכו את מורשתן בישראל או בארצות אחרות. התלמידים הכינו על כל קהילה דף מידע עם פרטים אודותיה.

ביום השואה, מיד לאחר הטקס הבית ספרי, צעדו התלמידים והמחנכים לבית העלמין בנחלת יצחק. בהגיעם לבית העלמין, איתרה כל קבוצה את האנדרטה של הקהילה אותה חקרה, הניחה את דף הקהילה והדליקה נר זיכרון לזכר הנספים.

בסיום הביקור, נערך טקס שבו הוצגה סיפורה של קהילה אחת, פודמיביצה, אשר הקבוצה שחקרה אותה גילתה כי נצר אחרון למשפחתו, יליד העיר פודמיבציה, אשר אברהם, חלל מלחמת השחרור, קבור בנחלת יצחק. התלמידים הניחו על קברו של אברהם נר זיכרון ודף אודות הקהילה. הטקס, בהשתתפות הצוות החינוכי, הדגיש את סיפורה ההיסטורי של הקהילה ואת ערך ההנצחה והזיכרון.

התלמידים נפגשו עם אישה, דור שני לקהילה, אשר הגיעה כמדי שנה לפקוד את האנדרטה כפי שביקש ממנה אביה, שהיה יליד הקהילה. האישה התרגשה מאוד לפגוש את התלמידים ולראות את בית העלמין שוקק מבקרים.

ענת ג'קסון, מנהלת תיכון קלעי: "מיזם הנצחת הקהילות היהודיות אפשר לתלמידים להוקיר קהילות אלה וללמוד אודותן, להיחשף לעברן התרבותי העשיר, לדמויות מובילות, לפולקלור ואירועים היסטוריים שונים. המיזם ממחיש את קורותיהן של אותן הקהילות, שעולמן חרב עליהן ביום אחד, עם כניסת הצבא הגרמני ותחילתו של הפתרון הסופי. תודה לרכזת שכבת י"א, דנה פאר, על היוזמה וההובלה של המיזם החשוב הזה."

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס

"ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה

חדר החדשות "ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה להקת נעורי גבעתיים היא אחת מלהקות הנוער הוותיקות והטובות בישראל שתפו להקות "נעורי גבעתיים", להקות הזמר הייצוגיות של העיר, קיימו אמש (ד')

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
המגרש הביתי

שושלת מליקה

אופק מליקה שוער נבחרת הנוער זוכת מדליית הארד במונדיאליטו 2023. גדל והתחנך בעיר גבעתיים, ובמועדון בו שיחקו גם בני משפחתו – הפועל רמת גן

קראו עוד»
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
Shape
Shape

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן