06/12/2023
06/12/2023
יום רביעי, 06 בדצמבר 2023
חדשות העיר גבעתיים פלוס

קהילה זוכרת קהילה

תלמידי תיכון קלעי במיזם זיכרון להנצחת קהילות יהודיות בתקופת השואה

תלמידי קלעי בבית עלמין בנחלת יצחק

שתפו

תלמידי שכבת י"א בתיכון קלעי השתתפו במיזם זיכרון ייחודי בשם "קהילה זוכרת קהילה". התלמידים התחלקו לקבוצות וחקרו 34 קהילות יהודיות במזרח אירופה בתקופת השואה. חלק מהקהילות הושמדו בשואה, ובחלקן נותרו שורדים שהמשיכו את מורשתן בישראל או בארצות אחרות. התלמידים הכינו על כל קהילה דף מידע עם פרטים אודותיה.

ביום השואה, מיד לאחר הטקס הבית ספרי, צעדו התלמידים והמחנכים לבית העלמין בנחלת יצחק. בהגיעם לבית העלמין, איתרה כל קבוצה את האנדרטה של הקהילה אותה חקרה, הניחה את דף הקהילה והדליקה נר זיכרון לזכר הנספים.

בסיום הביקור, נערך טקס שבו הוצגה סיפורה של קהילה אחת, פודמיביצה, אשר הקבוצה שחקרה אותה גילתה כי נצר אחרון למשפחתו, יליד העיר פודמיבציה, אשר אברהם, חלל מלחמת השחרור, קבור בנחלת יצחק. התלמידים הניחו על קברו של אברהם נר זיכרון ודף אודות הקהילה. הטקס, בהשתתפות הצוות החינוכי, הדגיש את סיפורה ההיסטורי של הקהילה ואת ערך ההנצחה והזיכרון.

התלמידים נפגשו עם אישה, דור שני לקהילה, אשר הגיעה כמדי שנה לפקוד את האנדרטה כפי שביקש ממנה אביה, שהיה יליד הקהילה. האישה התרגשה מאוד לפגוש את התלמידים ולראות את בית העלמין שוקק מבקרים.

ענת ג'קסון, מנהלת תיכון קלעי: "מיזם הנצחת הקהילות היהודיות אפשר לתלמידים להוקיר קהילות אלה וללמוד אודותן, להיחשף לעברן התרבותי העשיר, לדמויות מובילות, לפולקלור ואירועים היסטוריים שונים. המיזם ממחיש את קורותיהן של אותן הקהילות, שעולמן חרב עליהן ביום אחד, עם כניסת הצבא הגרמני ותחילתו של הפתרון הסופי. תודה לרכזת שכבת י"א, דנה פאר, על היוזמה וההובלה של המיזם החשוב הזה."

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 112

'רמת גן פלוס' החדש מלחמת מלחמת חרבות ברזל
2023. מערכת 'פלוס תקשורת' וכל בית ישראל מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את הכוחות ההצלה והבטחון

קראו עוד»
כתבות השער

אני לא יודע למה קיבלתי צל"ש, בסך הכול רציתי להגיע הביתה בשלום"

"אני לא רואה עצמי סופר אלא היסטוריון" סיפורו של יוסי ארגמן – האיש מגבעת התחמושת נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין השיר "גבעת התחמושת" נכתב כמה חודשים אחרי מלחמת ששת הימים על-ידי יורם טהרלב שקרא את

קראו עוד»
כתבות השער

"זו פעילות כל כך מתגמלת. פעילות שממלאה לי את הלב. את כל כולי" סמדר וייס מייסדת עמותת 'תושבים למען תושבים'

"זו פעילות כל כך מתגמלת. פעילות שממלאה לי את הלב. את כל כולי" סמדר וייס מייסדת עמותת 'תושבים למען תושבים' נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין 25/8/223 סמדר והמשפחה כשראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, המליץ לארגון

קראו עוד»
Shape
Shape

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן