30/05/2024
30/05/2024
יום חמישי, 30 במאי 2024
חדשות הנדלן מחוז דן

גבעת רמב"ם תחודש ותשנה את פניה - אושרה תוכנת ההתחדשות של שכונת רמב"ם

תוכנית ההתחדשות העירונית בשכונת רמב"ם בגבעתיים אושרה ע"י הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב. התוכנית תכפיל, ואף יותר, את מספר תושבי השכונה

שתפו

בתוכנית יתווספו לשכונה, המונה כיום כ-3,100 דירות, מעל 3,800 דירות במגוון מסלולי התחדשות, בנוסף יבנו שני בתי ספר חדשים, שטחי ציבור וכ-19 דונם של שטחים פתוחים. התוכנית כולה על שטח של כ-340 דונם, במתחם הרחובות דרך השלום ממערב, דרך רבין מדרום, ויצמן ממזרח, ובית העלמין נחלת יצחק מצפון. 
התוכנית מקודמת על ידי עיריית גבעתיים, המנהלת העירונית, והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית.

רן קוניק ראש עיריית גבעתיים: "מדובר בתכנית חשובה ומשמעותית מאוד לעיר, שמתמודדת עם צפיפות נדירה ועם הצורך בהתחדשות הבניינים הישנים שלה מתוך ראייה אחראית, שקולה וכוללת. שכונת רמב"ם הינה שכונה בעלת צביון מיוחד, טופוגרפיה ייחודית ומרקם רחובות עם עצים וצמחיה ייחודית ואנחנו הקפדנו לשמור ברוב רחובות השכונה על הערכים הללו. משמעות אישור התכנית היא שכעת כללי התכנון והבניה בשכונה והודאות מה מותר ומה אסור, מעוגנים בתכנית וברורים וידועים. לכולם״.

התוכנית הינה יוצאת דופן וחדשנית תוך הסתכלות וניתוח מבט על של כל צרכי השכונה וצרכי העיר.היא כוללת מגוון מסלולי התחדשות החך ממגרש בודד, תוך שמירה על אופי השכונה, ומאידך מאפשרת התחדשות במסלול של פינוי בינוי, אשר ייצר את שטחי הציבור החסרים כבר היום באזור. בהתאם לאזורי התכנון השונים. התוכנית כוללת בניינים חדשים בגובה שבין 5 קומות ל-10 קומות; פינוי בינוי בדרך רבין עם בנייה של עד 35 קומות; ובדרך השלום בנייה של עד 45 קומות. 

התוכנית כוללת את חידוש פני רחובות ויצמן ורמב"ם ואת שטחי המסחר ושטחי הציבור. כמו גם הוספת שבילי אופניים והרחבת שבילי ההליכה.

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

עוד חדשות הנדלן מחוז דן

האם הכל כלול? חלק 2

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
המגרש הביתי

שושלת מליקה

אופק מליקה שוער נבחרת הנוער זוכת מדליית הארד במונדיאליטו 2023. גדל והתחנך בעיר גבעתיים, ובמועדון בו שיחקו גם בני משפחתו – הפועל רמת גן

קראו עוד»
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן