18/05/2024
18/05/2024
שבת, 18 במאי 2024
חדשות הנדלן מחוז דן

גבעתיים מתוכננת להיות עיר עם 100 אלף תושבים עד שנת 2040

הוועדה המחוזית תל אביב אישרה להפקדה את תכנית המתאר לגבעתיים

צילום: איציק רובין

שתפו

תכנית המתאר לגבעתיים אושרה להפקדה והיא כוללת תוספת של 11 אלף יחידות דיור שיגדילו את העיר להיקף אוכלוסייה של 100 אלף תושבים עד שנת 2040

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, בראשות ערן ניצן, אישרה היום (שני, 19.9.22) את תכנית המתאר לעיר גבעתיים. התכנית מתווה את המסגרת תכנונית לפיתוח העיר גבעתיים לעשרים השנים הבאות וכוללת תוספת של 11 אלף יחידות דיור שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה של 100 אלף תושבים. שרית צולשין, מהנדסת עיריית גבעתיים פתחה את הדיון וברכה על קיומו של הדיון בנושא, עליו עיריית גבעתיים עומלת משנת 2016.

התכנית תאפשר הקמת עשרות אלפי יחידות דיור בתחומה בפרויקטים של התחדשות עירונית, מתחמית ומגרשית. כמו כן, התוכנית מייצרת כלים שיאפשרו את חיזוק צביונה וייחודה של העיר, באמצעות תוספת מענים ציבוריים משמעותיים, שטחי תעסוקה ומסחר, שמירה על מרקמים ותיקים ועל השלד הירוק, הבטחת פתרונות בנושא סביבה, תחבורה ותשתיות תוך חיזוק הקשר שלה  למטרופולין. בנוסף, התוכנית קובעת הנחיות לבינוי, עיצוב ופיתוח המרקמים השונים בעיר בהם מרקמים לפינוי בינוי אינטנסיבי, התחדשות מתחמית, מגרשית ושימור.

הוועדה המחוזית שמה דגש בהחלטתה על איכויות הבינוי ותמהיל הדיור המוצע סביב תחנות המטרו המתוכננות במסגרת קו המטרו 2M וקבעה כי תוספת זכויות תותנה בהוספת "דיור מכליל", וזאת בהתאם למדיניות הועדה לפיתוח לאורך צירי מערכת תחבורה עתירת נוסעים (מתע"ן).

בהיבט התעסוקה, התכנית מציעה הגדלה של שטחי התעסוקה הגובלים בקו הסגול של הרכבת הקלה ובסמוך לתחנת המטרו בכצנלסון וזאת לטובת חיזוק הבסיס הכלכלי של העיר ושיפור היוממות.

גבעתיים הינה העיר השנייה בצפיפותה בישראל, עיר בשטח של 3,300 דונם המונה מעל 60,000 תושבים. העיר הינה מוקד מגורים בעל מיקום מרכזי במטרופולין ודירוג חברתי כלכלי גבוה, בעלת איכויות תכנון קיימות חופות עצים ומבטים אל הנוף. תכנית המתאר לעיר גבעתיים מתווה את המסגרת התכנונית לשנת 2040, לצפי אוכלוסייה של 100,000 נפש, תוך שיפור האיכויות העירוניות הקיימות.

העיר גבעתיים נמצאת בתנופת תכנון, אשר במסגרתה מקודמות בעיר בנוסף לתכנית המתאר, התכנית לפי סעיף 23 לתמ"א 38, אשר הופקדה בוועדה המחוזית ותכנית שכונתיות משמעותיות בראיה רובעית בהן: תכנית גבעת רמב"ם המופקדת, שהינה תכנית המשלבת שמירה על אופי השכונה הוותיקה עם התחדשות למגוון שימושים בשוליה, תכנית צפון מערב אשר הוחלטה להפקדה ומאמצת את עקרונות הבינוי עירוב השימושים והעצמה לאורך צירי מתע"ן תוך שמירה על בינוי מתון בלב המרקם, תכנית בן גוריון אשר צפויה לעלות לדיון בוועדה המחוזית בשבועות הקרובים ומשלבת בין התחדשות מגרשתי למרקמית בדגש על תוספת שטחי ציבור, תכנית כורזין אשר הוחלטה להפקדה ומוסיפה שטחי תעסוקה לעיר ועוד.

"דיור מכליל" כולל יחידות דיור בגודל של 65 מ"ר מירבי, דיור בהישג יד, דירות לשכירות, דיור מוגן, מעונות סטודנטים, דיור ציבורי, דיור רווחה, דירות ללא תקן חניה. במסגרת ההחלטה נקבע כי תכניות למגורים באזורים אלו יידרשו להקצות 40% מזכויות הבניה ל"דיור מכליל".

שרית צולשין, מהנדסת עיריית גבעתיים וראש מנהל הנדסה: "אישור ההפקדה של תכנית המתאר לגבעתיים הוא צעד משמעותי בפיתוח העיר תוך שמירה על סדר תכנוני המבטיח איזון בין הצביון העירוני ובין צרכי התחדשות ההכרחיים. התכנית גובשה במשך מס' שנים בהובלת צוות ההנדסה והתחדשות עירונית ובשיתוף עם משרדה של האדריכלית נעמה מליס. אנו גאים בתכנית המתאר המותאמת לצפי גידול האוכלוסייה, למגמת הצערת התושבים ולשינויים התחבורתיים הצפויים באזורנו. שמנו דגש בתכנית על עירוב שימושים, הקצאת שטחים לתעסוקה ולא רק למגורים, שיאפשרו צמיחה כלכלית חשובה לעיר. במקביל לא וויתרנו על שמירת המרקם העירוני הייחודי לגבעתיים ואיכות החיים באמצעות הקפדה על סביבה ירוקה וחומה הכוללת בין היתר שדרות הליכה המוצללים באופן טבעי. הקפדנו שלצד הגידול במס' יח' הדיור יינתן מענה הולם לשטחים ומבנים ציבוריים אשר חיוניים לתושב."

יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב, ערן ניצן: "העיר גבעתיים ממוקמת בלב המטרופולין ומהווה מפרק חשוב בלב המטרופולין. חשיבותה של התוכנית הכוללנית מתעצמת על רקע קידומה של תכנית המטרו שעתידה לשנות כליל את פני האזור ותאפשר להעצים ולצופף את השימושים השונים בו, כפי שבא לידי ביטוי בתוכנית המתאר".   

מתכנן מחוז תל אביב במינהל התכנון, אדר' ארז בן אליעזר: "מדובר בתוכנית  שתאפשר את המשך צמיחתה של העיר, תוך יצירת מסגרת תכנונית מתכללת להבטחת איכות חיי התושבים. התוכנית מציעה העצמת זכויות ותוספת שימושים בהלימה למדיניות הוועדה המחוזית לפיתוח לאורך צירי מערכת תחבורת נוסעים וכן מאפשרת שילוב משמעותי של שימושי "דיור מכליל" במטרה להבטיח את נגישות המגורים סביב המטרו והרכבת הקלה למגוון רחב של משתמשים בשלבי החיים השונים."

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
כתבות השער

גם בעסקי הביוטי אפשר לעשות אקזיט

כיצד הפכה חברת הקוסמטיקה והאיפור איל מקיאג' של אורן ושירן הולצמן מגבעתיים ליוניקורן, כלומר למותג האונליין הגדול ביותר בארה"ב בתחום הביוטי בשווי העולה על מיליארד דולר

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 119

רוני שטרן ז"ל היה היזם של אימוץ חטיבת השריון המפוארת, חטיבה 188 על ידי העיר גבעתיים. ובאירוע השיא ביום העצמאות – הוא שארגן את מתחם הטנקים בצמוד לקניון. בהיותו בן 17 שכל את אחיו הבכור אדיר ז״ל – השריונר אדיר שטרן
שעקבותיו אבדו במהלך קרב התופת על תל שאמס, בחזית הצפונית של מלחמת יום הכיפורים. רוני נסע עם אביו משה ז"ל לחפש אותו בשדה הקרב ובחר להקדיש את מרצו להנצחתו. לפנינו השבוע הקשה מכל – יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי האיבה, בזמן ש-132- חטופים עדיין נמקים בשבי החמאס. הלוואי שהמלחמה הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה.
בשורות טובות, ד"ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
מתגלגלים

הטר(י)ק החדש של סובארו

לסובארו יש מוניטין רב שנים ביצירת רכבים עם יכולות שטח מופלאות, לכן בדקנו את הקרוסטרק החדש – דגם שהחליף את דגם XV המוצלח והפופולארי

קראו עוד»
חדר החדשות

"היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

אורי אהרונוביץ' חזר לאחרונה לאהבה האמיתית שלו – למטבח. לאחרונה, בוודאי צפיתם בו על המסך ברשת 12 כשהתמודד על הסינר המיוחל והצליח להצטרף לנבחרת מאסטר-שף בעונתה ה-11. אחרי מנת דג עם לימון גראס שהעיפה את השופטים ופסטת פיצ'י נפלאה עם עגבניות, שמע מרותי ברודו: "היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 2

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בגבעתיים

חדשות העיר גבעתיים פלוס יום הזיכרון לשואה ולגבורה בגבעתיים עצרת הזיכרון המרכזית לציון יום השואה תתקיים ביום ראשון ה-5.5 בשעה 20:00 באולם היכל יהדות ווהלין שתפו עצרת הזיכרון המרכזית לציון יום השואה תתקיים ביום ראשון

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד»
כתבות השער

כיצד הפכה גבעתיים לעיר הכי מבוקשת

כיצד הפכה גבעתיים לעיר הכי מבוקשת בשנים האחרונות נשבר המחסום והעיר שנחשבה למנומנמת הפכה לצעירה ותוססת. אנשי הברנז'ה והתקשורת שעברו להתגורר בה בגלל משכנו של ערוץ 10 בבנין בית הורד נשארו בעיר בגלל איכות החיים,

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן