26/02/2024
26/02/2024
יום שני, 26 בפברואר 2024
חדשות הנדלן מחוז דן

ירידה בהתחלות בנייה במסגרת התחדשות עירונית

האם שוק הנדל"ן לקראת מחסור בהיצע? ומה תהיינה ההשפעות?

שתפו

בשנת 2022 כל דירה רביעית בישראל נבנתה במסגרת התחדשות עירונית. נתונים סטטיסטים עוזרים לנו לקבל תמונה מדוייקת על מה שהיה, ובמקביל ניתוח ועיבוד של המידע מאפשר לנו לחזות את העתיד לבוא. התחזית כנגזרת מהתחלות הבניה בפועל, ברורה הרבה יותר מכיוון שתהליך הבניה הוא ארוך ולוקח זמן.

בניגוד למגמה הארצית של עלייה בהתחלות בנייה במסגרת התחדשות עירונית, בערי הביקוש: גבעתיים, רמת גן ותל אביב, המגמה הייתה הפוכה – ירידה, מה שמצביע על היצע נמוך בשנים הבאות.

בתל אביב כ-468,000 תושבים. מהנתונים עולה כי בתל אביב, בשנת 2022 חלה ירידה של 8% לעומת 2021. כלומר, 1956 דירות החלו להיבנות במסגרת התחדשות עירונית בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38, לעומת 2121 דירות בשנת 2021.

בגבעתיים המונה כ-60,000 תושבים, החלה להיבנות 176 דירות במסגרת התחדשות עירונית בשנת 2022, לעומת 218 דירות ב-2021 – ירידה של 19%.

אצל השכנה, רמת גן, המונה כ-160,000 תושבים, הירידה בהתחלות הבניה הייתה דרמתית – בשיעור של 37%, 807 דירות ב-2022 לעומת 1,290 בשנת 2021.

לעומת הירידות בערים גבעתיים, רמת גן ותל אביב, דווקא אצל השכנה ממזרח, קרית אונו, המונה כ-40,000 תושבים חלה עליה משמעותית של 81%: התחלות בניה במסגרת התחדשות עירונית של 538 דירות ב-2022 לעומת 298 ב-2021.

מנתוני הלמ"ס לשנת 2022, עולה שבראיה הארצית חל גידול שנתי של 13% במספר התחלות בנייה בסך יחידות הדיור במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית בכל הארץ. סה"כ החלו להבנות בישראל בשנת 2022 למעלה מ-16,000 דירות במסגרת פרויקטים של הריסה ובנייה ותוספת של דירות לבניינים קיימים, נתון זה מהווה כ- 24% מסך התחלות הבנייה.

מחפשים היצע גדול? צאו לבת ים המונה כ-129,000 תושבים. בבת ים בשנה אחרונה החלו להבנות 1661 דירות במסגרת התחדשות עירונית, המציגים עלייה 581% בהתחלות הבנייה בהתחדשות עירונית בהשוואה לשנת 2021. לשם השוואה בבת ים כ-80% מתושבי רמת גן,1661 ויותר מכפול התחלות בניה.

נציין, כי המשלים של נתוני ההיצע הם היקפי הביקוש בערים המדוברות ובישראל כולה, נתונים שחסרים כל כך בתחום המגורים בישראל. השילוב של נתוני ההיצע ונתוני הביקוש יעזור לכולנו אותנו לחזות את מגמת המחירים העתידית.

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

עוד חדשות הנדלן מחוז דן
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
חדשות העיר גבעתיים פלוס

מועדון הולמס פלייס בקניון עזריאלי גבעתיים שופץ ושודרג, הולמס פלייס private premium

קניון עזריאלי גבעתיים בניהולו של שחר טביב מתעדכן ועובר שדרוג והתאמות הכוללים שיפוץ משמעותי. לאחרונה מועדון הולמס פלייס בקניון עזריאלי גבעתיים שופץ ושודרג, הולמס פלייס private premium

קראו עוד»
חדר החדשות

תערוכת "רוח האדם" – תערוכת בוגרי שנקר על רקע מלחמת חרבות ברזל במתחם אמפא TLV – הכניסה חינם

חדר החדשות תערוכת "רוח האדם" – תערוכת בוגרי שנקר על רקע מלחמת חרבות ברזל – הכניסה חופשית התערוכה תוצג עד ה-6 במרץ במתחם אמפא TLVברחוב יגאל אלון בת"א שתפו התערוכה  תציג 15 עבודות חדשות מתחומים

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

גבעתיים דורגה כעיר הכי צעירה בישראל אחרי תל אביב

חדשות העיר גבעתיים פלוס בשנים האחרונות הפכה העיר גבעתיים לאחת הערים המבוקשות עבור אוכלוסייה צעירה   שתפו אם גם אתם חשבתם שגבעתיים זו עיר "זקנה" – טעיתם! עם השנים האוכלוסייה הותיקה בגבעתיים הלכה והזדקנה, והעיר

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן