15/06/2024
15/06/2024
שבת, 15 ביוני 2024
חדשות הנדלן מחוז דן

ירידה בהתחלות בנייה במסגרת התחדשות עירונית

האם שוק הנדל"ן לקראת מחסור בהיצע? ומה תהיינה ההשפעות?

שתפו

בשנת 2022 כל דירה רביעית בישראל נבנתה במסגרת התחדשות עירונית. נתונים סטטיסטים עוזרים לנו לקבל תמונה מדוייקת על מה שהיה, ובמקביל ניתוח ועיבוד של המידע מאפשר לנו לחזות את העתיד לבוא. התחזית כנגזרת מהתחלות הבניה בפועל, ברורה הרבה יותר מכיוון שתהליך הבניה הוא ארוך ולוקח זמן.

בניגוד למגמה הארצית של עלייה בהתחלות בנייה במסגרת התחדשות עירונית, בערי הביקוש: גבעתיים, רמת גן ותל אביב, המגמה הייתה הפוכה – ירידה, מה שמצביע על היצע נמוך בשנים הבאות.

בתל אביב כ-468,000 תושבים. מהנתונים עולה כי בתל אביב, בשנת 2022 חלה ירידה של 8% לעומת 2021. כלומר, 1956 דירות החלו להיבנות במסגרת התחדשות עירונית בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38, לעומת 2121 דירות בשנת 2021.

בגבעתיים המונה כ-60,000 תושבים, החלה להיבנות 176 דירות במסגרת התחדשות עירונית בשנת 2022, לעומת 218 דירות ב-2021 – ירידה של 19%.

אצל השכנה, רמת גן, המונה כ-160,000 תושבים, הירידה בהתחלות הבניה הייתה דרמתית – בשיעור של 37%, 807 דירות ב-2022 לעומת 1,290 בשנת 2021.

לעומת הירידות בערים גבעתיים, רמת גן ותל אביב, דווקא אצל השכנה ממזרח, קרית אונו, המונה כ-40,000 תושבים חלה עליה משמעותית של 81%: התחלות בניה במסגרת התחדשות עירונית של 538 דירות ב-2022 לעומת 298 ב-2021.

מנתוני הלמ"ס לשנת 2022, עולה שבראיה הארצית חל גידול שנתי של 13% במספר התחלות בנייה בסך יחידות הדיור במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית בכל הארץ. סה"כ החלו להבנות בישראל בשנת 2022 למעלה מ-16,000 דירות במסגרת פרויקטים של הריסה ובנייה ותוספת של דירות לבניינים קיימים, נתון זה מהווה כ- 24% מסך התחלות הבנייה.

מחפשים היצע גדול? צאו לבת ים המונה כ-129,000 תושבים. בבת ים בשנה אחרונה החלו להבנות 1661 דירות במסגרת התחדשות עירונית, המציגים עלייה 581% בהתחלות הבנייה בהתחדשות עירונית בהשוואה לשנת 2021. לשם השוואה בבת ים כ-80% מתושבי רמת גן,1661 ויותר מכפול התחלות בניה.

נציין, כי המשלים של נתוני ההיצע הם היקפי הביקוש בערים המדוברות ובישראל כולה, נתונים שחסרים כל כך בתחום המגורים בישראל. השילוב של נתוני ההיצע ונתוני הביקוש יעזור לכולנו אותנו לחזות את מגמת המחירים העתידית.

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

עוד חדשות הנדלן מחוז דן
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

ספר סחלב

איך הפכו כל הרעיונות של 22 תלמידי כתה ה' במרכז המחוננים והמצטיינים סחל"ב בגבעתיים לספר אחד משותף ומרתק 'אסקייפ – התעלומה במבנה הקסום'

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

זמר זמר לך! 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי"

חדשות העיר גבעתיים פלוס זמר זמר לך 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי" שתפו אירוע סיכום תכנית זמר עברי בהדרכת סטודנטים מבית הספר למוזיקה "רימון"'. האירוע התקיים בתיאטרון גבעתיים. תכנית זמר עברי פעלה השנה

קראו עוד»
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

צבי בצל הגבעה

"בית הספירלה מוקף במרפסות ללא קירוי וכל הדירות פונות לחצר פנימית. ומולו מבנה נוסף בתכנונו, בית דובינר, הקרוי כאמור בפי כל 'בית המשושים'.[…] הוא תוכנן ללא חלל מדרגות. קהילה בתוך מבנה או מבנה לקהילה"

קראו עוד»
החיים הטובים

חג השבועות

חגיגות גדולות לא יהיו כאן השנה ובכל זאת אם חשקה נפשכם בעוגת גבינה משובחת או במאפה מיוחד לחג, קבלו כמה אפשרויות טעימות במיוחד,
בר פנזור

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

אור לי ניב, מ"מ וסגנית ראש עיריית גבעתיים זכתה בעיטור הגאווה מטעם האגודה למען הלהט"ב

חדשות העיר גבעתיים פלוס אור לי ניב, מ"מ וסגנית ראש עיריית גבעתיים זכתה בעיטור הגאווה מטעם האגודה למען הלהט"ב "בשבעה באוקטובר איבדתי את בני בכורי, עומרי. עומרי גדל בבית שוויוני ונהרג בקרב שוויוני, של לוחמות

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן