28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024
רואים צלול – מפגש עם העולם התת ימי בתערוכה חדשה מאוספי המוזיאון
03/10/2021
רמת גן חוגגת זכייה דרמטית בגביע המדינה בניגוד לתחזיות
03/12/2021

סוף לחגיגה? גבעתיים מודיעה על הקפאת אישור בקשות תמ״א 38 חדשות

הסיבה: לאור מחסור חמור בתשתיות, בשטחים ציבוריים ובמבני חינוך 

ראש העירייה רן קוניק: "עם כל הכבוד לרצון המדינה להוסיף יחידות דיור בגוש דן, חובתנו היא לשמור על העיר שלנו, על צביונה ובעיקר לספק שירותים איכותיים ובראשם החינוך"

ועדת המשנה לתכנון ולבניה הודיעה שתמליץ בשבוע הבא לוועדה המחוזית לתכנון ולבניה, לפרסם הודעה על הקפאת הדיונים וההליך האישור לבקשות חדשות, וזאת עד אישור פתרונות לתוספת שטחים לצרכי ציבור, ובראשם בית הספר החדש ברחוב פטאי.

הליכי הכנת התכנית לפי סעיף 23, החלו בשנת 2016 והתכנית הומלצה להפקדה בתאריך מאי 2019, כשבמסגרת ההחלטה ביקשה הועדה המקומית לקבוע תנאים לפי סעיף 78 לחוק, אשר יאפשרו הוצאת היתרי בניה בהתאם להגבלות.

בהליכי הכנת התכנית ובמסמכיה, מצוין כי בתום חמש שנים או לאחר אישור היתרי בניה ל-2000 יח"ד, הוועדה המקומית תבחן את המשך הוצאת היתרי הבניה מכח תמ"א 38. סוכם כי תיערך בחינה מחודשת לנושא התשתיות הציבוריות, שטחים למענה לצרכי ציבור ואיגום חניה.

יש לציין כי מאז התחלת הליך קידום התכנית לפי סעיף 23, קרי לפני 5 חמש שנים, נתנה הוועדה המקומית לתכנון ובניה היתרי בניה בהתאם למדיניות המבוססת עקרונות התכנית.

לאחרונה ביצעה הועדה המקומית את הבדיקה המחודשת, על מנת לבחון אפשרות להמשך מתן היתרי הבניה ביחס למצאי מבני הציבור והחינוך הקיימים והמתוכננים בעיר. ממצאי בדיקה זו, העלו חשש כי אם לא ייבנה בית הספר החדש בצפון העיר, עיריית גבעתיים לא תוכל לספק מענה חינוכי הולם לתוספת יחידות הדיור בעיר, דבר המחייב את הועדה המקומית להימנע מאישור תוספת יח"ד נוספות מכח התמ"א ברוב מרחב התכנון המקומי.

לאור הממצאים בדבר המחסור החמור בשטחים הנדרשים לצרכי ציבור, תדון  בשבוע הבא הועדה המקומית בבקשה לפרסם הודעה לפי סעיפים 78-77 לחוק התכנון והבניה, לפיה לא תדון הוועדה בבקשות חדשות מכח תמ"א 38, למעט ביחס לבקשות שיעמדו בתנאים אותן תקבע הועדה המקומית וזאת לשנה או עד תחילת בניית בית ספר חדש  שיתן מענה.

ראש העירייה רן קוניק: "במסגרת בניית תכנית המתאר החדשה לעיר, הוחלט כי לאחר 5 שנים, תתבצע בדיקה של כמות יחידות הדיור שניבנו בהתייחס לפתרונות ומענה העיר לתשתיות ולמבני חינוך וציבור. כבר שנים שהעיר הצפופה שלנו מצויה במצוקת מבני חינוך, מבני ציבור ושטחים ירוקים. בעשור האחרון אושרו עשרות בניינים שהספיקו לבנות בטרם הוחלה המדיניות החדשה והמצמצמת אותה הובלתי. אמרתי תמיד כי תמ"א 38 אינה מתאימה לגבעתיים, משום שהיא מוסיפים לכל בנין עוד קומות, עוד דירות ועוד מכוניות לעיר שממילא צפופה, וכל זאת מבלי להפריש שטחים חדשים לתשתיות חינוך לטובת אותו ציבור תושבים חדש.

עם כל הכבוד לרצון המדינה להוסיף יחידות דיור בגוש דן, חובתנו היא לשמור על העיר שלנו, על צביונה ובעיקר לספק שירותים איכותיים ובראשם החינוך. עלינו לדאוג שגני ילדים ובתי ספר יהיו במרחק הליכה מהבית, בכל אזור בעיר. כבר עתה, לאור הבקשות הממתינות במערכת, שעליהם לא תחול ההקפאה, אנחנו בתפוקת יתר ואם לא ייבנה באופן מיידי בית ספר נוסף בצפון העיר, העירייה לא תוכל לספק מענה תשתיתי לתושבים חדשים. לכן, כל עוד לא תחל בנייתו של בית הספר המתוכנן בצפון העיר, לא נוכל לדון בבקשות חדשות לתמ"א 38".

במקביל מושיק גולדשטיין, סגן ראש העיריה וחבר  ועדת המשנה לתכנון ולבניה הפתיע פרסם: "אני אפעל לכך שלא יוקפא שום פרויקט של פינוי בינוי ובטח לא את פרויקט ההסתדרות. לדעתי אפשר לעבוד במקביל, גם לקדם את התוכניות וגם לדרוש ולהביא להקמת תשתיות תומכות."

»» »» »» »» »» »» »»

 


למעבר למגזינים:

ל‘גבעתיים פלוס’הקליקו כאן

ל‘רמת גן פלוס’, הקליקו כאן 


05/25/2024

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל
05/25/2024

סיפור אהבה מפתיע בארבעה חלקים

מיכל גנז ועמרי יצחקי הצליחו להינשא בעיצומה של המלחמה למרות שהוא גויס למילואים
05/25/2024

שושלת מליקה

אופק מליקה שוער נבחרת הנוער זוכת מדליית הארד במונדיאליטו 2023. גדל והתחנך בעיר גבעתיים, ובמועדון בו שיחקו גם בני משפחתו – הפועל רמת גן
05/24/2024

"חשוב להיות מעורבת, לפעול, להשפיע. בכל מגזר ובכל קהילה"

ליאור רותם-גורדון מאמינה בחוכמת הקהילה ● היזמת של הקמת ארגון 'היברידיות' יחד עם שותפתה לי-אור סלע ושותפה ל"בונות אלטרנטיבה" בעיר ● נבחרה כאחת מחמש נשות השנה של גבעתיים
05/24/2024

בוגרי מחזור 71 בתיכון 'קלעי' חגגו 71

זו הייתה חוויה מרגשת ביותר ומסע מדהים אל העבר של בוגרי תיכון 'קלעי', מחזור 1971 שלא התראו מאז הכנס הקודם לפני למעלה מעשור
05/23/2024

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188
05/22/2024

אאורה מקימה שני מגה פרויקטים בגבעתיים ומתכננת עוד ארבעה נוספים

גבעתיים בעיצומו של תהליך התחדשות, וחברת אאורה, חברת הנדל"ן למגורים המובילה בישראל, מקימה 3 פרויקטים גדולים בעיר
05/22/2024

"Never Stop Loving. We do not fight because we hate but because we have such a love in our hearts for life" Jonathan W. Dean, Jr.

The extraordinary story of Staff sergeant Jonatan Dean Jr Haim (25), a fighter in the Combat Engineering Corps, who was born into a Christian family in Rochester, New York, converted to Judaism, immigrated to Israel, enlisted to the IDF and fell in battle in southern Gaza
05/22/2024

כיצד הפכה גבעתיים לעיר הכי מבוקשת

כיצד הפכה גבעתיים לעיר הכי מבוקשת בשנים האחרונות נשבר המחסום והעיר שנחשבה למנומנמת הפכה לצעירה ותוססת. אנשי הברנז'ה והתקשורת שעברו להתגורר בה בגלל משכנו של ערוץ 10 בבנין בית הורד נשארו בעיר בגלל איכות החיים, […]
05/22/2024

סביבה אידיאלית לחקר, ללמידה מבוססת פרויקטים ולהעשרה

תארו לעצמכם שאתם יכולים לשלוח את הילדים שלכם למסגרת חינוכית מעצימה, בה יפגשו ילדים סקרנים כמוהם, ושבה יוכלו לחקור וללמוד מיומנויות בעזרת מורים כאלו – שכל אחד מהם הוא מומחה בתחומו.
05/22/2024

כמה טוב שבאת הביתה – ירדן רומן-גת

ירדן רומן-גת, נשואה לאלון ואמא לגפן בת השלוש וחצי שבה הבייתה לגבעתיים לאחר 54 ימים בשבי, התאחדה סוף סוף עם משפחתה ומאות תושבי העיר יצאו לקבל את פניה
05/16/2024

קוניק: "מועצה ללא אופוזיציה זה לא דבר חיובי"

מועצת העיר גבעתיים 2024: הקואליציה שהרכיב קוניק, מונה 12 מ-17 חברי המועצה
05/10/2024

גם בעסקי הביוטי אפשר לעשות אקזיט

כיצד הפכה חברת הקוסמטיקה והאיפור איל מקיאג' של אורן ושירן הולצמן מגבעתיים ליוניקורן, כלומר למותג האונליין הגדול ביותר בארה"ב בתחום הביוטי בשווי העולה על מיליארד דולר
05/07/2024

"היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

אורי אהרונוביץ' חזר לאחרונה לאהבה האמיתית שלו - למטבח. לאחרונה, בוודאי צפיתם בו על המסך ברשת 12 כשהתמודד על הסינר המיוחל והצליח להצטרף לנבחרת מאסטר-שף בעונתה ה-11. אחרי מנת דג עם לימון גראס שהעיפה את השופטים ופסטת פיצ'י נפלאה עם עגבניות, שמע מרותי ברודו: "היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"
05/02/2024

לטל דרורי יש ניצוץ בעיניים

שירתם ביחידה קרבית ואתם רוצים לעסוק בטכנולוגיה? טל דרורי הקים את עמותת 'יזמות קרבית' בדיוק בשבילכם
05/02/2024

"חשוב לנו מאד שדור ההמשך שלנו יראה ויספוג וגם יתנדב"

אפרת ברוך-נוי ונועה ישר-אל 'נשות השנה' של גבעתיים
04/27/2024

"מודל הסייבר הישראלי המוצלח הוא מושא לחיקוי ולשכפול בכל העולם" יגאל אונא – ראיון

יגאל אונא מגן הסייבר הבכיר במדינה, כראש מערך הסייבר הלאומי ● מכהן כנשיא בית הספר ללימודי סייבר
04/21/2024

"אני אוהב את הבמה. את העיבודים, את ההכנות לקראת המופע, ואת ההתרגשות" קובי משעל

קובי משעל הוא מוזיקאי, מלחין ומעבד, ומנהל מוזיקלי של הרכבים קוליים ואינסטרומנטליים


נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן