17/05/2024
17/05/2024
יום שישי, 17 במאי 2024
צוות המגשרים וצוות התחדשות עירונית גבעתיים -מדברים התחדשות עירונית

"דיבור חדש" בגבעתיים – מרכז גישור ובניית הסכמות

במהלך החודש האחרון קיים מרכז הגישור של עמותת קהילתיים מספר אירועים בסימן "שבוע הדיבור החדש", וזאת במטרה לחשוף את השירותים הניתנים בו לציבור ולתת ביטוי לשיתופי הפעולה שלו עם השותפים בעיר.

כחלק מאירועי יום המשפחה והרצאתה של עו"ד מיכל עדן על המשפחה הגאה, הציגו מנהלת מרכז הגישור, עו"ד דורית קראוס שחר ועו"ד ענת ורן כהן, את השירות "גאים לגשר" ואת יתרונות האלטרנטיבה הגישורית בבניית הסכמות במשפחה הלהט"בית במקרים של קושי וסכסוך. כאשר חוקי מדינת ישראל אינם חלים על זוגיות להט"בית, בני המשפחה יכולים "להיות המחוקקים של עצמם", ולדייק את חזונם הזוגי, ההורי והמשפחתי ולהגיע להסכמות על הסדרי הזוגיות וההורות, לפרט תכניות וציפיות הדדיות ולערוך הסכמי מזונות וממון ובכך למנוע או למזער קונפליקטים בזוגיות. צוות מגשרי המרכז, אשר עבר הכשרה מקצועית בגישור משפחתי תוך התמחות בקהילה הלהט"בית עם האגודה למען הלהט"ב, עומד לרשות הקהילה הגאה בגבעתיים בכל עת.

האירוע התקיים בשיתוף מועצת הנשים העירונית "אחת אחת", בהובלת אור-לי ניב, סגנית ראש עיריית גבעתיים ומחזיקת תיק הנשים והלהט"ב בעיר.

 

דורית קראוס שחר
מנהלת מרכז הגישור

אחת ממטרות המרכז בשבוע הדיבור החדש ובכלל, הינה הקניית השפה הגישורית והעברת סדנאות בקהילה. מנהלת מרכז הגישור, דורית קראוס שחר בשיתוף פעולה עם האגף לשירותים חברתיים, העבירו הרצאה לסטודנטים בתכנית "אוניברסיטה לעם". ההרצאה עסקה בשאלות כמו מה הוא קונפליקט, אלו קונפליקטים מגיעים לגישור במרכז הגישור, ולמדו שגישור הוא דרך אלטרנטיבית ליישוב סכסוכים בסיוע מגשר ניטרלי, בדרך של הידברות ישירה ומכבדת על מנת להגיע להסכמה בין הצדדים.

מרכז הגישור מעביר בכל שנה, סדנאות של "טעימות מעולם הגישור" והתמודדות עם קונפליקטים בעבודה לעובדי אגפים ומחלקות בעירייה. החודש התקיימה סדנא  לצוותי מרכזי התוכן במחלקת קהילה וסדנה נוספת לעובדי הספריות העירוניות גבעתיים תתקיים בקרוב. בסדנה מקבלים המשתתפים כלים גישוריים כמו איך לנהל משא ומתן משתף במסגרת תפקידם, מול מקבלי השירותים, אגפים שונים ואף במסגרת יחסי עבודה פנימיים. את הסדנה העבירה עו"ד גלי פילובסקי ובמפגש הבא, אותו תעביר מנהלת מרכז הגישור, דורית קראוס שחר, יתרגלו המשתתפים סימולציות המדגימות סיטואציות וקונפליקטים אשר מהווים חלק מחיי היום יום בכלל, ובעבודה בפרט.

מרכז הגישור לקח חלק גם בשבוע הגלישה הבטוחה ברשת, באמצעות ד"ר רחלי אשוול, אשר העבירה סדנה לשכבת ט' בבית הספר קלעי – "העוצמה שלנו ברשתות החברתיות – חוכמת הנוער נלחמת בבריונות ברשת". בסדנה, התנסו התלמידים בפתרונות מעולם הגישור על מנת לעצור מקרים של שיימינג, חסימות והעלבות כדי להפוך את הרשת למרחב בטוח יותר.

עוד במסגרת "דיבור חדש", התקיים שיתוף פעולה בין 2 ערים מגשרות שכנות: גבעתיים ורמת-גן.  ד"ר רויטל חמי זינימן, מגשרת מתנדבת במרכז הגישור בגבעתיים, העבירה סדנת ניהול מו"מ משותפת למתנדבי מרכז הגישור בגבעתיים וברמת-גן. הסדנה היא ביטוי לשיתוף פעולה בין מרכזי הגישור בקהילה בכלל, במסגרת "תכנית גישורים", אשר נותנת מעטפת מקצועית למרכזי הגישור בארץ. הסדנה הדגימה משא ומתן בין 2 ערים, אשר מתחרות על מכירת משאב טבע לעיר דמיונית אשר קמה בינהן. הסדנה התקיימה במעמד אור-לי ניב, סגנית ראש העירייה ויו"ר קהילתיים.

מרכז הגישור מתמחה,  בין היתר,  בסכסוכי שכנים, ועדי בתים ובהתחדשות עירונית.

המרכז עובד בשיתופי פעולה עם השותפים בקהילה, ובמיוחד עם מנהלת התחדשות עירונית. כידוע, פרויקטים של התחדשות עירונית מזמנים לבעלי הדירות צורך בקבלת החלטות רבות ומשך הזמן של הפרויקטים מהווה כר נרחב לקונפליקטים. מרכז הגישור קיים החודש מספר אספות דיירים והליכי בניית הסכמות בבניינים שנמצאים בהליכים שונים של התחדשות עירונית.

בחודש הבא ימשיך בעבודתו הרבה, בין היתר במסגרת שבוע המעשים הטובים, מפגש גומלין בכפר קאסם, איתור צרכי המוגנות בעיר, המשך הליכי בניית הסכמות וסיום קורס נאמני גישור בבית הספר בן גוריון.

מרכז הגישור בגבעתיים מעניק שירותי יישוב סכסוכים ובניית הסכמות, נוחים, יעילים, מקצועיים וזולים.

שתפו

חדשות העיר גבעתיים פלוס

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בגבעתיים

חדשות העיר גבעתיים פלוס יום הזיכרון לשואה ולגבורה בגבעתיים עצרת הזיכרון המרכזית לציון יום השואה תתקיים ביום ראשון ה-5.5 בשעה 20:00 באולם היכל יהדות ווהלין שתפו עצרת הזיכרון המרכזית לציון יום השואה תתקיים ביום ראשון

קרא עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

סינמה סיטי: 'סיפורו של אלוף'

הקרנת סרט בתוך אולם ספורט בבית ספר מקומי – היה אירוע נפוץ בשנות השמונים […] משפחות שלמות היו הולכות יחד להקרנה, עם כל השכנים וזו הייתה חגיגה של התקהלות חברתית עם תוספת תרבותית"

קראו עוד»
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
מתגלגלים

רומיאו ויוליה גרסת וולוצ'ה

"אחיזת הכביש המופתית שלה משכנעת אותך להעז יותר ממה שאתה רגיל […] נהג מיומן ומרוכז ישאב אל קרבו ברגעים אלו ממש אדי ניקוטין מזוקקים, ויחוש איך אי שם בתחתית הגב שלו בועט כל עדר הסוסים המופלא הזה אל האינסוף ומעבר לו"

קראו עוד»
כתבות השער

ארץ הפלאות של יָאיוֹי קוּסָאמה

הטבה ארץ הפלאות של יָאיוֹי קוּסָאמה כל מה שרציתם לדעת על האמנית היפנית ולא היה לכם את מי לשאול ד"ר נגה רוזנפרב שתפו: שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן