30/05/2024
30/05/2024
יום חמישי, 30 במאי 2024
חדשות הנדלן מחוז דן

המתווכים המובילים מרמת גן וגבעתיים השתתפו בכנס לשכת מתווכי הנדל"ן הארצי באילת

מנכ״ל משרד המשפטים, עו״ד ערן דוידי: "לתועלת הציבור ולטובת המתווכים -יש להסדיר את כללי האתיקה במקצוע"

שתפו

המתווכים המובילים ברמת גן וגבעתיים, השתתפו בכנס של לשכת מתווכי הנדל"ן הארצית – ארגון מתווכי מקרקעין בישראל שנערך באילת.

הכנס נערך בסימן הרפורמה בתחום התיווך והמהפכה במעמד המתווך בישראל ובמהלכו בלטה עמדתם של ראשי משרד המשפטים שמצדדים בקידום וחיזוק המעמד המקצועי של המתווך,

לכנס הגיעו עשרות מתווכים ומתווכות, יועצים משפטיים, וחברי כנסת.  מנכ"ל משרד המשפטים עו"ד ערן דוידי ויו"ר לשכת המתווכים הארצית איציק לוי הציגו את הרפורמה בעבודת המתווכים אשר תשפר את מעמד המתווכים בישראל.

יו"ר לשכת ר"ג/גבעתיים גל קבקוב: "את לשכת ר"ג/גבעתיים הקמנו לפני כשנתיים והיא מונה כיום כ- 80 חברי לשכה הפועלים על פי כללי תקנון אתיקה לטובת ציבור הלקוחות. אנו נערכים לקראת מהפכה נדל"נית שצפויה בר"ג בשנים הקרובות. הועדה המחוזית אישרה תוכנית מתאר דרמטית וצפויות להתווסף עוד כ- 80 אלף דירות. כיום מונה העיר 390 אלף תושבים והיא תכפיל את גודל אוכלוסייתה עד 2050. יתווספו גם כ- 4.5 מליון מ"ר של תעסוקה ומסחר.

גם לגבעתיים, שאמנם מתנהלת בקצב אחר, יש תכניות להתחדשות ולאחרונה אף זכתה בקול קורא של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית וקיבלה אישור לפרוייקט פינוי בינוי בשכונת קפלנסקי בדרום העיר. בנוסף מקודמות בגבעתיים תוכניות מפורטות עבור 6 מתחמים נוספים. אין ספק שצפויה פעילות רבה בהיקף עסקאות הנדל"ן בשתי הערים ואני ממליצה לציבור הלקוחות להקפיד ולקבל שירות ממתווכי הלשכה המחוייבים לכללי האתיקה.

מנכ״ל משרד המשפטים, עו״ד ערן דוידי פירט בכנס את הצעדים שיש, לדעתו, לבצע על מנת להסדיר ולקדם את מעמד המתווכים בישראל. "לתועלת  הציבור אך גם לטובת המתווכים – יש להסדיר את כללי האתיקה במקצוע, להגדיר את האחריות המקצועית של המתווכים ומה היא כוללת, לחזק את מערך האכיפה – ומתוך כך לחזק את מעמד המתווכים כשחקנים משמעותיים בשוק הנדל״ן". עוד אמר עו"ד דוידי כי המטרה והיעד הם שהלקוח יוכל לקבל תמורה ראויה, מקצועית ופרופורציונלית עבור שכר הטירחה שהוא משלם, וכפועל יוצא – כך גם תתחזק תדמית הענף ומעמד המתווך בישראל.

ראש האגף לאסדרת מקצועות במשרד המשפטים, עו״ד עמיר הרן אמר בכנס כי יש לחזק את לשכת המתווכים ולתת לה את הכלים הדרושים לה כדי שהיא תוכל להוות בית למתווכים בישראל. הדברים נאמרו בפנל מקצועי מרכזי שעסק בנושא: כיצד להעלות את ערך מקצוע התיווך והעלאת אמון הלקוחות במתווכים.

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

עוד חדשות הנדלן מחוז דן

האם הכל כלול? חלק 2

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
המגרש הביתי

שושלת מליקה

אופק מליקה שוער נבחרת הנוער זוכת מדליית הארד במונדיאליטו 2023. גדל והתחנך בעיר גבעתיים, ובמועדון בו שיחקו גם בני משפחתו – הפועל רמת גן

קראו עוד»
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן