fbpx
אנחנו נטפלים לדמות ומפצחים אותה, נטלי מרכוס
ינואר 1, 2021
אופטימיות בימי הקורונה הוא המסר שצובע את פרויקט Gallery240
ינואר 3, 2021

צילום, איפור, שיער וסטיילינג סטודיו גילי אלגבי, מוצרי איפור ושיער סופר פארם

“אנחנו מאוד דואגות וקשובות אחת לשנייה ואם מישהי צריכה את השנייה היא תמיד תהיה שם בשבילה”

נגה ושירי סטנסקו רצו למיליון. שתיהן יחד וכל אחת לחוד

ד”ר נגה רוזנפרב

את נגה ושירי הכרתי כשהיו בנות שש – דומות כמו שתי טיפות מים, מתוקות וטובות לב. לפעמים אפילו הצלחתי להבדיל ביניהן. הרבה שנים חלפו וכמה שמחתי לגלות שהשתיים הפכו ליפהפיות, נמרצות וחזקות. עכשיו גם אתם יכולתם ליהנות משיתוף הפעולה המדהים ביניהן ומהפרגון ההדדי יוצא הדופן ב”מרוץ למיליון” ברשת 13

צילום: עדי אורני, המירוץ למיליון קשת 13

“תמיד ידענו שנרצה לעסוק בעבודה מול אנשים, שתינו ממש לא בנויות לעבודה מול מחשב. האהבה לילדים ולבני נוער נכנסה לתמונה בגיל קצת יותר מבוגר ואז מצאנו את תחום הייעוץ שמשלב את שתי האהבות שלנו

ספרו קצת על עצמכן

“נולדנו וגדלנו בגבעתיים. הילדות שלנו הייתה הכי רגילה והכי כיפית ומשפחתית. למדנו בבית ספר יגאל אלון ולאחר מכן בתיכון עברנו לתיכון שמעון בן צבי. היינו בכל החוגים האפשריים, היינו מאוד עסוקות בתור ילדות ובאופן כללי גם מאוד שקדניות. הלימודים מאז ומתמיד היו במקום הראשון ובגלל שכבר מגיל צעיר ידענו שנמשיך לאקדמיה מאוד השקענו.
יש לנו שני אחים גדולים שאנחנו מאוד מחוברות אליהם ויש לנו קשר מאוד מיוחד איתם. אנחנו נוהגים להיפגש לפחות פעם בשבוע, רק אנחנו, וזאת למרות פער הגילאים בינינו (ניר בן 37 ואורי בן 33). לפני כשנתיים טסנו ארבעתנו לאמסטרדם וזאת הייתה חוויה מדהימה.

כרגע, אנחנו סטודנטיות במשרה מלאה. סיימנו את התואר הראשון בייעוץ חינוכי וסוציולוגיה באוניברסיטת בר אילן ואנחנו מתחילות ללמוד לתואר שני באוניברסיטת תל אביב בייעוץ חינוכי. כן, אנחנו לומדות יחד ומאוד אוהבת את זה. את כל העיסוקים הפחות כיפים כמו לימוד למבחנים, סיכומי הרצאות, כתיבת עבודות וסמינריונים אנחנו עושות יחד וככה זה קצת פחות מעיק. תמיד ידענו שנרצה לעסוק בעבודה מול אנשים, שתינו ממש לא בנויות לעבודה מול מחשב. האהבה לילדים ולבני נוער נכנסה לתמונה בגיל קצת יותר מבוגר ואז מצאנו את תחום הייעוץ שמשלב את שתי האהבות שלנו. בעתיד נרצה לפתוח קליניקה משותפת בתחום הטיפולי ומשם כבר לפרוח כל אחת בתחום הטיפולי שתבחר.”

מה אתן אוהבות לעשות כשיש לכן זמן פנוי?

“בשעות הפנאי שלנו אנחנו משתדלות לעשות ספורט ולהיות פעילות וגם כמובן לשמור על תזונה נכונה ואורח חיים בריא. לאחרונה, התחלנו לתרגל יוגה וממש התאהבנו בזה, זה לגמרי עוזר להפיג מתחים ולשמור על איזון נפשי בייחוד בתקופה בה אנו נמצאים.
אנחנו אוהבות גם לבשל ביחד. יש לנו התמכרות קלה לערוץ האוכל ואנחנו צופות אדוקות. בגלל שהמטבח מעולם לא היה יותר מידי פעיל בבית שלנו לאורך ילדותנו, אנחנו אוהבות לקחת טיפים מערוץ האוכל ולנסות כל מיני דברים חדשים, מאכלים ביתיים ואפילו מתכונים קשים. בינתיים התגובות על האוכל מעולות אז אולי אם לא נזכה במיליון יש לנו אופציית קריירה נוספת” הן אומרות יחד ומחייכות אחת לשניה.

המירוץ למיליון קשת 13

איך הגעתן להשתתף במרוץ למיליון?
“למרוץ למיליון הגענו ממש במקרה. המשפחה הקרובה, חברים ואנשים שונים שמכירים אותנו ואת הדינמיקה ביננו אמרו לנו במשך שנים שאנחנו חייבות להירשם לתכנית. אנחנו לא חובבות אקסטרים, שונאות לחץ וגם יש לנו חרדת טיסות קשה כך שאף פעם לא חשבנו ברצינות על האופציה הזאת אבל מפה לשם, פנו אלינו מלהקים מההפקה והציעו לנו לבוא לאודישן ומשם הכל היסטוריה…

” אנחנו מאוד דואגות וקשובות אחת לשנייה ואם מישהי צריכה את השנייה היא תמיד תהיה שם בשבילה. אנחנו גם רבות לפעמים אבל מיד משלימות ומעולם לא עברו יותר מכמה שעות של נתק ביננו”

ספרו קצת על הזוגיות בינכן?
“הזוגיות ביננו היא טובה מאוד. הקשר ביננו התחיל עוד שהיינו בבטן ולכן החיבור הוא מאוד חזק!” אומרת שירי בחיוך ונגה משלימה “כמובן, שגם הקשר שלנו מצריך המון עבודה – לדבר על דברים, להציף קשיים, לבלות יחד וליצור חוויות משותפות. אנחנו מאוד דואגות וקשובות אחת לשנייה ואם מישהי צריכה את השנייה היא תמיד תהיה שם בשבילה. אנחנו גם רבות לפעמים אבל מיד משלימות ומעולם לא עברו יותר מכמה שעות של נתק ביננו.
הקשר החזק שלנו הוא אחת הסיבות לכך שבסוף כן החלטנו לצאת למרוץ כי לא חששנו שדברים שנעבור במרוץ ייפגעו בקשר שלנו.”

האם מתבלבלים ביניכן? תנו טיפ לקוראים איך אפשר להבדיל ביניכן…

“אנשים שלא מכירים אותנו היכרות עמוקה ולא נמצאים איתנו הרבה מתבלבלים…. לעומת זאת, ככל שמכירים אותנו יותר, מבחינים שיש שוני במראה החיצוני. ככל שההיכרות מעמיקה מבחינים בכך שיש גם שוני באופי.

למי שרואה אותנו בפעם הראשונה על מנת להבדיל בינינו – לי יש נקודת חן במצח ולנגה אין, או לפי אורך השיער – נגה תמיד עם שיער יותר קצר ואני עם ארוך” מסבירה לי שירי.

המירוץ למיליון קשת 13

“האתגר הכי קשה עבורנו היה הלחץ. כשהתחרינו במרוץ, היינו שקועות בו באופן טוטאלי והחיים שמחוצה לו לא היו קיימים באותו הרגע. בגלל שכל כך רצינו את זה, שום דבר אחר לא עניין אותנו והלחץ הרקיע שחקים”

מה היה עבורכן האתגר הגדול ביותר במשחק?
“האתגר הכי קשה עבורנו היה הלחץ. כשהתחרינו במרוץ, היינו שקועות בו באופן טוטאלי

והחיים שמחוצה לו לא היו קיימים באותו הרגע. בגלל שכל כך רצינו את זה, שום דבר אחר לא עניין אותנו והלחץ הרקיע שחקים. באופן כללי, מעולם לא אהבנו לחץ גם לא לפני מבחנים וכדומה, אז ההתמודדות הזו הייתה יותר מאתגרת. בנוסף, גם חוסר בשעות שינה והעובדה שלא היה זמן לאכול או לנוח היו קשים במיוחד.”

ומה עם געגועים הביתה – לבן הזוג, למשפחה?
“כשיצאנו למרוץ, לשתינו לא היה בן זוג כך שלפחות געגועים כאלו לא היו אישיו.
היו געגועים לבית כמובן, אבל הם לא כל כך משמעותיים שכן היינו מאוד מרוכזות במירוץ ובמשימות וזה הדבר היחיד שעניין אותנו. הקושי הגדול היה זה שלא יכולנו להרים טלפון לאמא או למשפחה ולספר איך עבר עלינו היום כי היינו בניתוק מוחלט. כך, החוויה הפכה לחוויה רק שלנו ורק אנחנו יכולות להבין מה באמת עברנו שם…”

המירוץ למיליון קשת 13

הפכתן לסלבס בין ליל… אירועים, השקות, המון עוקבים באינסטגרם… איך ההרגשה?
“אנחנו באות ממקום אנונימי לחלוטין, מעולם לא היינו מוכרות ומעולם לא התעסקנו יותר מידי באינסטגרם או בפייסבוק. לאחר הפרק הראשון בו הוקרנו תעודות הזהות שלנו בפריים טיים לפתע הפכנו מוכרות. זה היה סוג של שוק עבורנו כשהלכנו ברחוב ומישהו קרא לנו בשם הפרטי. ברור שזה גם מאוד כיף ומחמיא” אומרת שירי ומיישירה מבט לנגה.
“למשל,” ממשיכה נגה “בסופ”ש הייתי במלון בירושלים ובכל מקום שהייתי בו קראו לי בשמי הפרטי, רצו לדעת פרטים על המרוץ ועל מה יהיה בהמשך. זה מאוד מחמיא לדעת שאנשים רואים אותך על המסך ומזדהים איתך וכמובן מאוד כיף לשמוע תגובות חיוביות.”

יש לכן מעריצים/ות?
“האמת שבאינסטגרם פתחו לנו כמה עמודי מעריצים. זה ממש מרגש לקרוא את כל התגובות האלה ואת הרצון של אנשים להעניק לך אהבת חינם ולהראות לך שהם מעריכים אותך. אנחנו כמובן מגיבות לכל עמוד שנפתח ומראות להם שזה משמעותי עבורנו.”

ומה לגבי הצעות לפירסום שאפשר לספר עליהן?

“כרגע עוד אי אפשר לדבר על שום דבר. אם יהיה משהו רלוונטי אתם הראשונים שתדעו” הן אומרות יחד בחיוך מרומז.

יש תכניות לעתיד?
“בעיקרון התוכניות שלנו לעתיד הן קודם כל לסיים את התואר השני ולאחר מכן להמשיך לתעודת- CBT  טיפול קוגניטיבי התנהגותי. אנחנו עדיין סטודנטיות ולכן חשוב לנו מאוד לסיים את התואר בהצטיינות. בנוגע למרוץ, אנחנו פתוחות לראות לאן זה יתפתח ומתרגשות לראות מה יהיה בהמשך. זאת חוויה מדהימה שרק מעטים מאוד זוכים לעבור ואנחנו גאות להיות חלק מהקאסט.”

המירוץ למיליון קשת 13

גבעתיים בשבילכן?
“גבעתיים בשבילנו היא הבית. אנחנו מחוברות לגבעתיים מאוד ולא היינו רוצות לחיות, להתפתח ולהקים משפחה בשום מקום אחר. גבעתיים משרה עלינו המון שקט ושלווה, אנחנו מכירות כל פינה בה ומרגישות כאן הכי בטוח. החברים שלנו גרים כאן, המשפחה שלנו גרה כאן וגם אנחנו נשארות פה ולא מתכוונות לעזוב בקרוב.”

השאלון שלנו

ספר טוב או סדרה בנטפליקס? סדרה בנטפליקס

ערסל בתאילנד או טרק בדרום אמריקה? ערסל בתאילנד

קפוצ׳ינו או חליטת תה? קפוצ’ינו

שניצל עם פירה או סושי? סושי

יוגה או פילאטיס? יוגה ופילאטיס – שניהם אהבה גדולה

כלב פודל או חתול סיאמי? כלב פודל (שירי אלרגית לחתולים)


הכתבה פורסמה במגזין 73

למעבר למגזינים:

ל‘גבעתיים פלוס’הקליקו כאן

ל‘רמת גן פלוס’, הקליקו כאן 

 


יולי 18, 2021

“גבעתיים היא הבית שלי כיוצרת”

“מה שמעניין אותי באמת זה ‘הדרמה של האמצע’, שם נמצאים כל היצרים ושם מתרחשים הדברים האמיתיים. רוב השירים עוסקים בקצוות של הקשר- ההתחלה המתוקה או הסוף המר – אומרת יעל קידר, זמרת, מוזיקאית, יוצרת ומבצעת, ובצד כל אלה , עוסקת שנים רבות בטיפול זוגי ומשפחתי.
יולי 13, 2021

“בעיני המתבונן”​ תערוכת צילום של תלמידי כיתה י”א בתיכון שמעון בן צבי גבעתיים

"בעיני המתבונן"​ תערוכת צילום של תלמידי כיתה י"א בתיכון שמעון בן צבי גבעתיים
יולי 10, 2021

“אני שואף להקים מכון מחקר וטיפול בחולי אלצהיימר בישראל” ד”ר אופיר קרת

“אני שואף להקים מכון מחקר וטיפול בחולי אלצהיימר בישראל” ד”ר אופיר קרת (37) הוא רופא מומחה לנוירולוגיה שעובד בין היתר במרפאת המומחים בקניון פרנדלי בגבעתיים ● נשוי ליעל, עו”ד במקצועה ואב לדן וגאיה ד”ר נגה […]
יולי 3, 2021

מנת הסביח שמחברת בין שתי ערים

"פעם היו אומרים – 'סביח, תביא מנה' והיום אומרים – 'תביא מנה סביח'" צבי (סביח) חלבי ויעקב ששון עלו לארץ מבגדד, וברמת גן המציאו את הסביח
יולי 3, 2021

“זה לא אומץ – זו אהבה”

“זה לא אומץ – זו אהבה” עלילות נירו בעיר הקטנה מאת: נעמי לבנון-קשת המראה החיצוני שלו הוא לא בדיוק הפנטזיה הקלאסית של האם היהודיה כחתן לבתה: קעקועים, וסט עור עם סמלים, שלא כל אחד מכיר, […]
יולי 3, 2021

מנהל שיווק ביום ופרשן NBA בלילה

ראיון מנהל שיווק ביום ופרשן NBA בלילה ערן סורוקה הוא מנהל מחלקת השיווק והתוכן בחברת הבינה השיחתית CoCoHub  ופרשן ומגיש בשידורי ה-NBA של ערוץ הספורט  ● בעבר היה ראש מחלקת הרדיו של חדשות 10 והעורך […]
יולי 3, 2021

איך לבנות מערכת יחסי אמון בין בעלי הדירות ועו”ד שתביא להצלחת הפרויקט

איך לבנות מערכת יחסי אמון בין בעלי הדירות ועו”ד שתביא להצלחת הפרויקט עורכת הדין רוית סיני לפני שמתחילים פרויקט בהתחדשות עירונית, חשוב לבחור עו”ד שיסייע לבעלי הדירות לנהל את התהליך באופן שבחירת היזם תהיה אובייקטיבית […]
יולי 2, 2021

“אני חיה, נושמת וחולמת את העבודה שלי” דניאל רוט אבנרי אשת החדשות

 “אני חיה, נושמת וחולמת את העבודה שלי” דניאל רוט אבנרי (34) היא אשת חדשות. כתבת ועורכת בכירה בעיתון “ישראל היום”, כתבת לענייני מפלגות ומגישת שידורי אולפן “אתר ישראל היום” ● פאנליסטית בתוכנית “העולם הבוקר” של […]
יולי 2, 2021

גם זוגות חד מיניים יכולים להיות הורים

לצערנו הרב החוק במדינתנו לא מכיר בנישואי זוגות חד מיניים. אולם, אין הדבר קובע מסמרות לגבי יכולתם של זוגות חד מיניים להתמסד באמצעות הסכם הכולל בתוכו הן היבטים רכושיים בין בני זוג והן היבטים של […]
יולי 1, 2021

סיפור מתוק של חזון, השראה ויזמות

החיים הטובים סיפור מתוק של חזון, השראה ויזמות כמה שמחנו לגלות ש’מתוקה’ – רשת הקפה והקונדיטוריות הוותיקה והאהובה פתחה סניף חדש ברחוב ביאליק ברמת גן. מדובר בבית קפה יפהפה וחנות קונדיטוריה מפנקת שבה ניתן למצוא […]
יולי 1, 2021

‘שירה היא מיצוי החיים’

זרקאור ‘שירה היא מיצוי החיים’ שיחה עם המשורר ואיש החינוך רון גרא נעמי לבנון-קשת שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter RG מאחוריו של המשורר ואיש החינוך רון גרא (74) […]
יוני 22, 2021

נשף סיום מהסרטים! מה לובשים, איך מגיעים ומה שותים בנשפי הסיום של התיכונים

חוגגים בגדול! נשף סיום מהסרטים – שמלה מנצנצת, שטיח אדום, לימוזינה ושמפניה מה לובשים, איך מגיעים ומה שותים בנשפי הסיום של התיכונים שטיחים אדומים, לימוזינות, שמלות מנצנצות וחליפות מהודקות, צלמים ואורות, שמפניות נשפכות ומסיבה עד […]
יוני 15, 2021

איזה מזל שהיא לא קפצה מהמרפסת!

ספר חדש איזה מזל שהיא לא קפצה מהמרפסת! “אילו קפצתי אז ממרפסת חדרי בקומה השישית של חדרי המפואר שבגרמניה, לא הייתם קוראים היום את המילים האלה” שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter שיתוף ב whatsapp […]
יוני 7, 2021

“גבעתיים תעבור שינוי והתחדשות” שרית צולשין מהנדסת העיר גבעתיים

גבעתיים תעבור שינוי והתחדשות “תכנית המתאר של העיר מקנה בהירות תכנונית ויש בה כדי לדאוג בראיה כוללנית לכלל התושבים” ראיון עם שרית צולשין מהנדסת העיר גבעתיים ד”ר נגה רוזנפרב צילום: איציק רובין שרית צולשין (גרוניך) […]
יוני 4, 2021

ממריאה על כנפי הדמיון

ממריאה על כנפי הדמיון עדי הררי – יוצרת, כותבת ושחקנית ומנהלת אירועים בספארי תעצמו עיניים ותדמיינו שהייתם יכולים לעוף לכל מקום שתבחרו. מקום שאתה אוהבים ושיעלה חיוך על שפתותיכם. כזה שיוציא אתכם מהקורונה, מהפוליטיקה, מגבולות […]
יוני 2, 2021

אני עוזר לאנשים להפוך עסקאות מורכבות לנעימות, פשוטות ומשתלמות

ראיון “אני עוזר לאנשים להפוך עסקאות מורכבות לנעימות, פשוטות ומשתלמות” הבשורה המהפכנית בתחום הנדל”ן של אדם גורל ד”ר נגה רוזנפרב  צילום: נטלי רוז שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email […]
מאי 20, 2021

עכשיו זה הזמן של יועד דץ

כוכב ! “התוכניות שלי משתנות כל הזמן ואני רוצה מעצמי יותר ויותר” עכשיו זה הזמן של יועד דץ ד”ר נגה רוזנפרב שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email יועד דץ […]
מאי 20, 2021

אסתי הייטנר – רצה למרחקים ארוכים

זרקאור אסתי הייטנר –רצה למרחקים ארוכים בגיל 61 אסתי היא אשה מלאת אנרגיות המחדשת את עצמה ללא הרף, שולחת ידה לתחומים חדשים ולא נחה על שמריה לרגע. מבחינתה לגיל אין משמעות, ובכל הקשור להחלפת קריירה […]


Wisite

בניית אתרים לעסקים
Wisite - Wise Site. Wise Choice.

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!


רחוב ז'בוטינסקי 7 (מגדל משה אביב) קומה 53.

טלפון : 03-5188886 |  פקס : 03-5188887 | מייל : office@dineymishpaha.co.il

 www.dineymishpaha.co.il/


 

דילוג לתוכן