06/12/2023
06/12/2023
יום רביעי, 06 בדצמבר 2023
יחסים וזוגיות
אביגדור-יזדי

אביגדור יזדי

עזבו אתכם מזוגיות

בואו נדבר על מערכת היחסים החשובה באמת!

אִילוּסְטְרַצְיָה

כשפונה אלי אדם לטיפול זוגי, אחד הדברים הראשונים שאני עשוי להגיד לו ובדרך כלל ירגיעו אותו הוא שאפשר להגיע בהתחלה לבד.

בדרך כלל הדבר השני שיקרה הוא הרמת גבה. במאמר החשוב הבא אספר לכם מדוע כמעט כל עבודה עם משבר בנישואין, מתחיל משיחה אישית אחד על אחד ומדוע לא תמיד חייב להיות בה בן הזוג.

~~~

אנחנו יכולים לדבר עד מחר על משבר זוגיות, על חוסר צדק, על חיים בזוגיות בה מרגישים לבד, מרגישים שקופים ועוד, אבל בסופו של דבר רצוי לעצור ולשאול את עצמנו את השאלה החשובה באמת:

"מה היא מערכת היחסים שלנו עם עצמנו?", "אנחנו אוהבים את עצמנו ומפרגנים לעצמנו בסך הכל או שאנחנו אולי כבר לא זוכרים מתי לאחרונה רצינו משהו לעצמנו?", "האם אנחנו מחכים לפירגון מבן/בת הזוג שלנו או שאולי אנחנו מפרגנים לעצמנו בגדול, קפה של בוקר בחוץ, חוג או תחביב, טיול וכל מה שהיינו רוצים לעצמנו, מבלי לחכות למישהו אחר שיגשים איתנו".

אלו הן מקצת השאלות שאם התשובות עליהן "אנחנו לא כל כך מפרגנים לעצמנו/אנחנו לא כל כך אוהבים את עצמנו/אנחנו מלאים כעס ואשמה על עצמנו" ועוד, סימן שיש לנו מה לשפר במערכות היחסים שלנו בחיים לבד עם עצמנו, עוד לפני שאנחנו רותמים לכך את בני הזוג או כל אדם אחר.

בדיוק כך, זה בכלל לא משנה אם מדובר במערכת היחסים עם ההורים, או עם בן/בת הזוג, אם אנחנו חיים בתחושת החמצה, סביר מאוד להניח שאנחנו צריכים לטפל במערכת היחסים החשובה מכולן: במערכת היחסים שלנו עם עצמנו.

אז בפעם הבאה כשמרגישים מתוסכלים מהאנשים הסובבים אותנו לרבות בני הזוג, בואו נעצור שנייה ונעשה את הדבר הכי זמין, מהיר ונגיש על מנת לפרגן לעצמנו… אם נצליח לעשות זאת, עברנו שלב, למקום בו גם מערכות היחסים בחיים שלנו עשויות להתחיל להשתפר מן הקצה אל הקצה.

בוודאי שאתם צודקים, זה לא פשוט כל כך ללמוד אהבה עצמית, זו בדיוק הסיבה שבעבור כך, שווה לפנות לאדם מקצועי שיעבור אתכם את התהליך, לאחר מכן, כלל מערכות היחסים בחייכם יפרסו בפניכם כשטיח אדום…גם לכם מגיע אחד, קודם כל זה שאתם תפרסו בעבור עצמכם, כשזה יקרה, תגיע גם אהבה בריאה, בשלה ומספקת.

אביגדור יזדי, מיועצי הזוגיות המובילים בארץ, מפתח תוכנית MATCH ליצירת זוגיות. לפנייה אישית:

המאמר התפרסם גם במגזינים 'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא ו/או ייעוץ עסקי פרטני ומלא ו/או המלצה לנקיטת פעולה כלשהי

כתבות נוספות בתחום
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך
רוית סיני 110
המומחית רוית סיני

כיצד ניתן לבחון הצעות מיזמים והאם ניתן לשפר אותן?

"יזמים המציעים להוביל את בעלי הדירות, כאשר אותם בעלים אינם עדיין מיוצגים, עלולים לנצל את כוחן על בעלי הדירות ולהשאיר קצוות פתוחים בהסכם, המאפשרים להם לספח אליהן אחוזים רבים מהתמורה שיכולה הייתה להגיע לבעלי הדירות"

קראו עוד »
אדם גורל יועץ נדל"ן

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה לאחרונה אושרה תוכנית האב המתווה את מדיניות התכנון ארוכת הטווח של גבעתיים – האם ואיך ההחלטה נוגעת בכל אחד מאיתנו אדם גורל שתפו פורסם: 25/08/2023 אילוצרציה להמחשה של שכונת

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
Shape
Shape
כתבות השער

ליאור קינן וספי עובדיה מדווחים מהשטח

אם גם אתם שמעתם את הכתב והפרשן הפוליטי ספי עובדיה מספר חוויות מגבעתיים בתוכנית הבוקר שלו בגלי צה"ל, או צפיתם בליאור קינן, הכתבת והמגישה מדווחת מהשטח וזיהיתם את הרחוב שלכם ברקע במהדורה של חדשות 13, זה לא במקרה. הזוג הנשוי מתגורר ממש כאן בגבעתיים

קראו עוד »

'מפנק האריות'

איתן קדוש הוא ה'אבא של הלוחמים'. הוא מגויס כל כולו על מנת לדאוג לרווחתם ולחיוכם של החיילים, בכל שעות היממה "בלי החיוך של החיילים, היום שלי לא יעיל!

קראו עוד »
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן