16/06/2024
16/06/2024
יום ראשון, 16 ביוני 2024
יחסים וזוגיות
אביגדור-יזדי

איך תהפכו תחביב להזדמנות המחזקת את הזוגיות?

מאז שאני זוכר את עצמי תמיד היה לי משהו שאהבתי לעסוק בו כתחביב

אביגדור יזדי

אִילוּסְטְרַצְיָה

מאז שאני זוכר את עצמי תמיד היה לי משהו שאהבתי לעסוק בו כתחביב.

כילד אספתי גולות, גוגואים, היה לי אוסף בולים, ניגנתי על גיטרה ואורגן ועוד תחביבים מתחלפים אחרים. בתקופת שירותי הצבאי התאהבתי במכונית הנקראת "חיפושית" ואף הייתי פוגש חברותה שכמוני, היו משוגעים לדבר.

בתקופה מאוחרת יותר התחלתי לעסוק להנאתי בגידול דגי נוי וצמחי מים באקווריום. כן, גם שם זכיתי להכיר המון אנשים עם אותו שיגעון, בעלי אותו מכנה משותף.

בגיל 40 החלטתי שהגיע הזמן לעבור לרכיבות אופניים, התחברתי לקבוצות רכיבת שטח, התמקצענו ונהנינו לטוס נמוך על שני גלגלים, טונות התנשפויות של מאמץ וקילומטרז'ים של דיוושים.

וכעת אוטוטו אני נושק ל-50, הגיע תורו של האופנוע, כן כזה של פעם, שמזרים לי את הדם, גורם לי לדופק מואץ וממלא אותי בתשוקה ובתחושת חיים חדשה.

גם במקרה זה, עם התפתחות התחביב, זכיתי להכיר המון אנשים בעלי אותו מכנה משותף וזה ממלא אותי שמחה, אושר ובעיקר סיפוק עצמי.

אני פוגש סביבי זוגות שחולקים כל מיני תחביבים ביחד. את אותם שנהנים מהתחביב שלהם לבד ולפעמים בן/בת הזוג, מפרגנים ומצטרפים לפעילות משותפת.

את אותם שבן או בת הזוג שלהם "אנטי", כאלו שאינם מתחברים ולפעמים זה אפילו מביא למתח זוגי ולמריבות סביב הנושא. ויש את הזוגות שלכל אחד משני בני הזוג תחביב משלו ומעגלים שיצר בנפרד. אלו הם בדרך כלל הזוגות שגם מפרגנים אחד לשני, גם משתפים ומשתתפים מדי פעם במפגשים כאלו ואחרים ביחד ואם אינם מתחברים כל כך לתחביב בן/בת הזוג, עדיין אפשר להבחין בבירור בהרמוניה, בכבוד שהם רוכשים זה לזה/לזו וגם את הדדיות השיתוף ותחושת החופש שהם מאפשרים האחד לשני.

הזוגות האלו מרגשים אותי עד עומק הלב, מאחר והבסיס לקשר זוגי מנצח הוא קודם כל שיהיה לי טוב עם עצמי, שאעשה מה שטוב לי ואשאב ממנו הנאה. כשזה קורה, ה'ביחד' הזוגי נבנה ממקום חזק יותר, עמוק יותר ורגוע יותר.

תחביבים והסיכוי לפתח זוגיות משמעותית חדשה

ועכשיו מילה לאותם אלו שאינם בזוגיות עדיין…

היכולת להכיר אנשים חדשים ועוד כאלו בעלי תחומי עניין משותפים, התרחבה בענק עם התפתחות העולם הדיגיטלי, זו הזדמנות נפלאה להכיר אנשים חדשים, לפתח קשרים חברתיים וכן, גם ליצור זוגיות.

ליצור זוגיות על ידי קבוצה חברתית שבה החברים בעלי תחביב משותף, מעלה משמעותית את הסיכוי להתאמה ובטח לשבירת הקרח, כנראה אפילו יותר מאשר באתרי ההיכרויות, כי תחביב יוצר חוויה משותפת וחוויות משותפות, הן בסיס כל מערכת יחסים משמעותית בחיינו.

אביגדור יזדי, מיועצי הזוגיות המובילים בארץ, מפתח תוכנית MATCH ליצירת זוגיות. לפנייה אישית:

המאמר התפרסם גם במגזינים 'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא ו/או המלצה לנקיטת פעולה כלשהי. אין לראות בדברים ייעוץ או המלצה

כתבות נוספות בתחום

איך לשקם מערכת יחסים לאחר בגידה?

איך לשקם מערכת יחסים לאחר בגידה? אביגדור יזדי אִילוּסְטְרַצְיָה גילוי של רומן של בן הזוג יכול להיות מזעזע ולחלק את החיים ללפני ואחרי. יש איזו תפיסה רווחת בחברה שלנו שהמשמעות של רומן מחוץ לנישואים, הוא

קראו עוד »

כולנו רבים לפעמים עם בני הזוג, אז בואו נעשה זאת בהגינות!

כולנו רבים לפעמים עם בני הזוג, אז בואו נעשה זאת בהגינות! אביגדור יזדי אִילוּסְטְרַצְיָה מריבה וחוסר הסכמה יכולים להיות גם הזדמנות לדבר ולהיפתח במהלך סוגיות שונות המתרחשות בחיי הזוגיות, במידה ואנו עושים זאת תוך שמירה

קראו עוד »

עשרת הדיברות לזוגיות בריאה

עשרת הדיברות לזוגיות בריאה בעשור האחרון מצאתי את עצמי במסע עצמי מרתק, בו למדתי את עשרת הדיברות הפרטיות שלי, אשמח לחלוק אותן אתכם מאחר ולי הן שינו את החיים אביגדור יזדי הנה עיקרי הדברים:  1.

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

צבי בצל הגבעה

"בית הספירלה מוקף במרפסות ללא קירוי וכל הדירות פונות לחצר פנימית. ומולו מבנה נוסף בתכנונו, בית דובינר, הקרוי כאמור בפי כל 'בית המשושים'.[…] הוא תוכנן ללא חלל מדרגות. קהילה בתוך מבנה או מבנה לקהילה"

קראו עוד »
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד »
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 2

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

סיפור מהסרטים בשלושה ימים

איה כהן אבישר קשרה את הסיפור שכתבה בעשיה של אור-לי, במשפחה המיוחדת שלהם, בנסיבות נפילתו של עומרי וזכתה בפרס הראשון בתחרות, ארבעה כרטיסים לפסטיבל הסרטים בקאן, 'הכל כלול'.

קראו עוד»
חדשות הרכב פלוס

הפנדה חוזרת

פיאט גרנד פנדה החדשה, הזוכה לעיצוב מושך עין מראה קופסתי עם מנוע חשמלי וגם היברידי

קראו עוד»
כתבות השער

איך סיפור נולד?

איך הפכו כל הרעיונות של 22 תלמידי כתה ה' במרכז המחוננים והמצטיינים סחל"ב בגבעתיים לספר אחד משותף ומרתק 'אסקייפ – התעלומה במבנה הקסום'

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

זמר זמר לך! 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי"

חדשות העיר גבעתיים פלוס זמר זמר לך 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי" שתפו אירוע סיכום תכנית זמר עברי בהדרכת סטודנטים מבית הספר למוזיקה "רימון"'. האירוע התקיים בתיאטרון גבעתיים. תכנית זמר עברי פעלה השנה

קראו עוד»
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
החיים הטובים

חג השבועות

חגיגות גדולות לא יהיו כאן השנה ובכל זאת אם חשקה נפשכם בעוגת גבינה משובחת או במאפה מיוחד לחג, קבלו כמה אפשרויות טעימות במיוחד,
בר פנזור

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

אור לי ניב, מ"מ וסגנית ראש עיריית גבעתיים זכתה בעיטור הגאווה מטעם האגודה למען הלהט"ב

חדשות העיר גבעתיים פלוס אור לי ניב, מ"מ וסגנית ראש עיריית גבעתיים זכתה בעיטור הגאווה מטעם האגודה למען הלהט"ב "בשבעה באוקטובר איבדתי את בני בכורי, עומרי. עומרי גדל בבית שוויוני ונהרג בקרב שוויוני, של לוחמות

קראו עוד»
Shape
Shape
כתבות השער

"זו פעילות כל כך מתגמלת. פעילות שממלאה לי את הלב. את כל כולי" סמדר וייס מייסדת עמותת 'תושבים למען תושבים'

"זו פעילות כל כך מתגמלת. פעילות שממלאה לי את הלב. את כל כולי" סמדר וייס מייסדת עמותת 'תושבים למען תושבים' נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין 25/8/223 סמדר והמשפחה כשראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, המליץ לארגון

קראו עוד »

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד »
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן