fbpx

"עם עבודה קשה אני יכולה לעשות ולהיות הכל!"

ראיון עם ענבר כפיר תלמידת בית צבי ושחקנית מוכשרת

ד”ר נגה רוזנפרב

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

ענבר כפיר (25) מגבעתיים אוהבת במה, אוהבת קהל ומתרגשת לעמוד על הבמות ולספר סיפור. היא מקדישה המון שעות ללימודי משחק, פיתוח קול וריקוד ועובדת קשה בשביל להשתפר ולהצליח. היא מוכיחה יום יום, ערב ערב שעבודה קשה משתלמת. 

אני מכירה אותה שנים רבות, קשה לפספס אותה כשהיא עוברת בעיר. היא גבוהה וזקופה, בעלת שיער בלונדיני ארוך ועיניים כחולות גדולות. נסיכה. כשגיליתי שענבר משחקת בתפקיד מלכת השלג בהפקת חנוכה בבית צבי, מצאתי את עצמי יושבת באולם, בשורה הראשונה, צופה בהנאה גדולה במחזמר הנפלא הזה שנכתב בהשראת האגדה של אנדרסן.

היא נולדה וגדלה בגבעתיים, בת לאיריס – מורה לאנגלית ולהוראה מתקנת ולרוני – בעל סוכנות ביטוח ותיקה בקריית אונו, ואחות צעירה של סיון וניר. היא למדה בבית הספר ‘יגאל אלון’, המשיכה לתיכון ‘בליך’ ושירתה בחיל האוויר כמדריכת פטריוט.

כשאני שואלת אותה על האהבות הקטנות בחייה היא מחייכת ומסבירה: “אני אוהבת כלבים – הרי הם גורמים לכולם לחייך ויום יבוא ואאמץ לי כלב ונטייל ביחד! אני אוהבת לישון אבל מתקשה לקום בבוקר (מה לעשות? זה ממש קשה!), אוהבת לאכול והכל (כיף ללכת איתי למסעדות!!!) וכמובן אין דבר שיותר משמח אותי מלעלות על מטוס ולטוס (אני דיילת אוויר בדימוס).

היום היא סטודנטית שנה ג’ ב’בית צבי’ –  בית הספר הגבוה לאומנויות הבמה. “עכשיו אני בשנה השלישית והאחרונה שלי, זו השנה של הפרקטיקה, כמו ‘סטאז’ לשחקנים” היא מסבירה. “שנה אינטנסיבית של הצגות, גילום דמויות שונות והמון ריגושים. ‘בית צבי’ זה בית ספר ששואב אותך אליו, הן בשל השעות המרובות – 14 שעות ביממה, לעיתים גם בשישי ובשבת, והן בשל הרצון שלי ללמוד ולהצליח. זאת מסגרת מאתגרת, אינטנסיבית וייחודית.”

בית צבי מלכת השלג צילום שמחה ברבירו

"אני אוהבת ליצור קשר פרונטלי עם הצופים, להביט להם ישירות בעיניים. יש בזה משהו מאוד עוצמתי ומספק. בחיי היום-יומיים שלנו, אנחנו מרוכזים שעות רבות בסמארטפונים ובמסכים השונים אבל בעולם התיאטרון והקולנוע יש קשב וריכוז וכך נוצרים רגעים יפים ומרגשים"

מתי בעצם החלה האהבה שלך לבמה?

“את אהבתי לעולם הבמה גיליתי עוד כשהייתי בת חמש. למדנו בגן  את השיר ‘יחד לב אל לב’ לכבוד המפגש של כל הגנים בגבעתיים ביום העצמאות. אני זוכרת שהייתה במה ענקית והופעתי מול מאות ילדים אחרים. אני ממש זוכרת איך אמרו לי לעלות על הבמה, הושיטו לי את המיקרופון, אחזתי אותו בשתי ידי ולקחתי את ה’ספוט’.  באותו רגע, אמא שלי הבינה שמצאתי את ייעודי.”

מה הכי מרגש אותך כשאת עולה על הבמה?

“אני אוהבת ליצור קשר פרונטלי עם הצופים, להביט להם ישירות בעיניים. יש בזה משהו מאוד עוצמתי ומספק. בחיי היום-יומיים שלנו, אנחנו מרוכזים שעות רבות בסמארטפונים ובמסכים השונים אבל בעולם התיאטרון והקולנוע יש קשב וריכוז וכך נוצרים רגעים יפים ומרגשים. 

משחק זה עולם סזיפי ואלוהים נמצא בפרטים הקטנים שלו, כדי להצליח צריך לעבוד ביסודיות, להיכנס לדקויות לא נורמליות, לתרגל שוב ושוב ושוב, ולא פעם יש המון עומס, המון נתונים, לעיתים נתונים סותרים שיוצרים בלבול וחוסר בטחון. אז צריך לחזור לנקודת ההתחלה ולהתחיל מחדש. לשאול את השאלות, ליישם הארות והערות, לגבש את הדמות ולאט לאט להרכיב את הפאזל.

ב’בית צבי’ אני מרגישה שאני צוברת ניסיון וביטחון לעמוד ולהחזיק את הבמה, כל פעם דמות שונה, מחזה שונה, אתגר שונה ובעצם ככה אני מגלה שעם עבודה קשה אני יכולה לעשות ולהיות הכל!”

"ב'בית צבי' אני מרגישה שאני צוברת ניסיון וביטחון לעמוד ולהחזיק את הבמה, כל פעם דמות שונה, מחזה שונה, אתגר שונה ובעצם ככה אני מגלה שעם עבודה קשה אני יכולה לעשות ולהיות הכל!"

באיזה הצגות השתתפת עד כה ומה מתוכנן להמשך?

“בשנה ג’ ב’בית צבי’ הסטודנטים מופיעים בהצגות לאורך כל השנה. ההפקה הראשונה בה השתתפתי הייתה ‘מונולוגים מהואגינה’, מחזה המבוסס על ראיונות שנערכו בתחילת שנות התשעים עם מאות נשים ברחבי העולם שהסכימו לספר בפתיחות על חייהן האינטימיים ועל מיניותן. הצגה קומית המתעסקת בקול רם בנושאים שבדרך כלל לא מדברים עליהם והכל בפרצוף.

ההפקה השנייה בה השתתפתי הייתה המחזמר ‘מלכת השלג’ ושיחקתי בתפקיד מלכת השלג. זו הייתה הפקה מוזיקאלית מדהימה ואנחנו יצרנו בה קסם. ברגעים אלו, אני עובדת על שתי הפקות חדשות ואני אשתתף גם במחזות ‘קונצרטה לשמונה’, ו’מחלת נעורים’.”

 

איזו שחקנית מהווה השראה עבורך? 

“אידינה מנזל – זמרת, פזמונאית ושחקנית שגילמה את אלפבה במחזמר ‘וויקד’ (‘מכושפות’), את קולה של אלזה בסרטי ‘פרוזן’ (‘לשבור את הקרח’) של דיסני, והשתתפה במחזמר ובסרט ‘רנט’. היא פנומנלית בעיני, הטכניקה הקולית שלה, היכולת שלה לשיר ללא מאמץ, לגרום לצופה להתרגש ממנה, השליטה האדירה שלה לעבור בין ריגיסטרים של הקול (מעבר קול חזה לקול ראש) בעדינות ובקלילות, היא מרהיבה! אני אוהבת אותה כי אפשר ללמוד ממנה כל כך הרבה ומעבר לזה, התפקידים שהיא גילמה הם תפקידי חלומות בעולם מחזות הזמר.”

בית צבי מלכת השלג צילום שמחה ברבירו

"ב'בית צבי' אני מרגישה שאני צוברת ניסיון וביטחון לעמוד ולהחזיק את הבמה, כל פעם דמות שונה, מחזה שונה, אתגר שונה ובעצם ככה אני מגלה שעם עבודה קשה אני יכולה לעשות ולהיות הכל!"

מהי העצה הכי טובה שקיבלת כשחקנית?

“לא לחפש אישורים על מי שאני ועל מה שאני מביאה עימי לבמה. זה קצת אירוני כי עולם המשחק מתבסס על אישורים חיצוניים. הוא בנוי על אודישנים, בימאים, מפיקים, כוריאוגרפים שעובדים עימך, ויש להם דעה וביקורת, ואני כשחקנית, כל מה שאני רוצה זה שיאהבו אותי, שירצו לקחת אותי לגלם תפקידים. ואז מבלי לשים לב בכלל – אני מוצאת את עצמי משתדלת לרצות וכמהה לחיזוקים חיוביים. אני חייבת לסמוך על עצמי, על מה שאני עושה ועל איך שאני עושה ורק כך אני הופכת כל תפקיד – לשלי. ברגע האמת, ב’מאני טיים’ הכי חשוב זה לשחרר, לאהוב את מה שאני עושה ולנשום!”

 מה את הכי אוהבת לעשות בשעות הפנאי?

“אני אוהבת לנגן על הפסנתר שיש לי בבית. זה עושה לי כל כך כיף. אני אוהבת להיפגש עם חברים ולהתעדכן על הכל, לעשות בינג’ על סדרות טובות וכמובן לקפוץ לבקר את סבתא.” 

רגע של אושר מהשנה האחרונה?

“בשונה מחבריי, בוגרי בית צבי שסיימו בסך הכל כשנה אחת לפני, ורוב ההפקות שלהם לא זכו לראות קהל עקב הקורונה, לשכבה שלי ולי יש המון מזל שההצגות שלנו מתקיימות מול קהל. חברות וחברים שלי באות ובאים לראות אותי, המשפחה שלי באה לתמוך וזה הכי מרגש ומספק בעולם. עולם התיאטרון והשחקנים זקוקים לקהל. ואני מחזיקה אצבעות שככה תמשיך כל השנה – כי שום דבר לא מובן מאליו…”

הטופ פייב של ענבר

Somebody To Love- Queen

Better Together-Jack Johnson

הבחירה קשה, המטבח התאילנדי הוא המנצח מבחינתי.

סבתא שלי! סבתא שרה.

“לחפש מאיפה באנו ולחזור בסוף תמיד להתחלה” – עידן רייכל

בית צבי מלכת השלג צילום שמחה ברבירו

אל תפספסו הכתבות האהובות
אבחון וטיפול מוטורי

איך לטפח את הדימוי עצמי

מה אני חושב שחושבים עלי? האם אהיה פעם טוב במשהו? מתי יפסיקו לבקר אותי? אין ילד שלא עסוק בשאלות אלה, אך הן מעסיקות בעיקר ילדים עם צרכים מיוחדים שחווים כשלונות על בסיס יומי

קראו עוד»
אירועי ה-100 לגבעתיים

תערוכה ייחודית בתיאטרון גבעתיים “עיר מהסרטים – מחווה לאולפני גבע”

חגיגות ה-100 תערוכה ייחודית בתיאטרון גבעתיים“עיר מהסרטים – מחווה לאולפני גבע” שתפו שיתוף ב facebook שיתוף ב email שיתוף ב whatsapp שיתוף ב twitter במסגרת חגיגות המאה לעיר גבעתיים, עמותת קהילתיים ותיאטרון גבעתיים מעלים תערוכה

קראו עוד»
אדם גורל יועץ נדל"ן

מה ייתן לכם יותר עצמאות?

זה לא סוד שעליית מחירי הדירות מקשה על ציבור גדול בישראל. המחירים עולים, המשכורת לא עולה בהתאם, ופה מתחילה התלבטות מוכרת: מגורים או השקעה?

קראו עוד»
אירועי ה-100 לגבעתיים

100 בחידון

גמר החידון העירוני התקיים בהשתתפות 13 תלמידים מכיתות ז’-י’ מבתי הספר בגבעתיים. החידון, עסק בהיסטוריה העירונית של גבעתיים, שמציינת 100 שנה להיווסדה

קראו עוד»
מגזין גבעתיים פלוס

גבעתיים פלוס מגזין 94

השבוע נציין את יום הזיכרון לחללי צה”ל ואת יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל. השבוע, נרכין ראש ונתעצב ולאחר מכן נחגוג יום הולדת למדינה שלנו. אחרי שנתיים בהם לא יכולנו לקחת חלק בטקסים המנציחים את הנופלים ולא יצאנו ליהנות בבימות העיר, נוכל סוף סוף לעשות זאת. יצאנו לחירות בכל המובנים.
ביום העצמאות נניף בגאווה את דגלי המדינה על מרפסות הבתים, ככבוד והוקרה שאנו מעניקים לששת מיליוני היהודים שנרצחו בשואה, לשורדים היקרים שזכו לנקום את מות יקיריהם, למשפחות השכולות ולחללי צה״ל אשר מסרו נפשם למען הגנה על המדינה היחידה שיש לנו.
קריאה מהנה,
ד”ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
Shape
Shape
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

המדריך להזמנות

08/09/2021

מיה לקחה את הקונספט הידוע לסושי והחליפה את המרכיבים במתוקים

מיה לקחה את הקונספט הידוע לסושי, החליפה את המרכיבים במתוקים ויצרה קינוח אלגנטי, יפהפה וטעים! מדובר בסושי מתוק ונהדר שבו מעטה רך של ביסקויטים עוטף קרמים עדינים וקטיפתיים במגוון של טעמים ומרקמים
11/03/2020

סוף סוף מצאנו אוכל הודי ביתי אותנטי טעים

תבשילים הודים מהמטבח של פרוז עד הבית נאיה ופרוז אוהבים יצירתיות, אוכל ומה שבניהם הגיע הזמן לאוכל האמיתי, כזה שמתבשל במטבח ממתכונים שעברו מפה לאוזן במשפחה במשך דורי דורות. כמה שמחנו לגלות את Taste of […]
08/13/2020

הג’ונגל הגיע העירה

ג’ירפה חוויות אורבניות ב”ג’ירפה חוויות אורבניות” הבינו שאם אי אפשר להביא את המטיילים לשוק, השוק יכול להגיע אליהם הביתה. הם ילקטו עבורכם חבילה משמחת מכ-30 ספקים שונים המייצרים מכל טוב הארץ, יסדרו בתוך ארגז עץ […]
09/11/2020

העוגה המפתיעה של אורטל

עוגות הסושי של אורטל כשפתחנו את הקופסא של אורטל, נצצו לנו העיניים עוגת הסושי שלה הייתה אחד הדברים המיוחדים, היפים והטעימים שראינו לאחרונה – שכבות שכבות של אורז, סלמון נא, אבוקדו, סלמון אפוי, דג טונה, […]
01/21/2021

פאן באן – ארוחת באנים מנצחת בפחות מ-15 דקות

  פאן באן – ארוחת באנים מנצחת בפחות מ-15 דקות להזמין. להכין. לאכול. ליהנות. אם אתם אוהבים לחמניות באן מאודות, מצאנו את הארוחה הכי כייפית וטעימה שיש! נעם ורותם הם חברים טובים שהקימו את העסק […]
09/06/2020

פרלינים בעבודת יד – טעמים מעולם אחר

אמיליה שוקולד – האקדמיה הישראלית לשוקולד רונן אפללו הוא שוקולטייר ישראלי עטור זכיות בינלאומיות שהפרלינים שלו הם הדבר הכי קרוב לשלמות שאפשר לתאר. כל פרלין טעמו כטעם גן עדן, נימוח, מתמוסס בפה ומשאיר טעם של […]
08/31/2020

אם אין לחם תאכלו פיצה

  אם אין לחם תאכלו פיצה רומאית, נפוליטנית או אמריקאית, פיצות חדשות צצות באיזור כמו פטריות לאחר הגשם וכעת עם מגבלות הקורונה, הכי נוח זה להזמין פיצה חמה לארוחת הערב המשפחתית טעמנו עבורכם את שש […]
12/01/2021

מיכל גנון זוכה אצלינו כבר שנה שנייה ברצף בפרס הבצק המצטיין!

חג החנוכה כבר מעבר לפינה והשנה בחרנו עבורכם את כל הקולקצייה – סופגניות יצירתיות ודונטאס שמנמנות, עוגת בריושים עשירה וטארט סנט הונורה עם סופגניות קטנטנות, קרואסונים מלאי כל טוב ושוקולדים עשירים… בקיצור, תהיו מוכנים כי החג הכי משמין בשנה הגיע! חג טעים ושמח!

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן