07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023

קוראת ונזכרת בספריית בית עמנואל

"שששש…" זה הרחש הראשוני, של כל ביקור בספריה העירונית. נזכרים?

נטע עדני

נטע עדני

25/8/2023

"שששש…" זה הרחש הראשוני, של כל ביקור בספריה העירונית.

כל אחד מכם בוודאי זוכר את הספרנית המיתולוגית בספרייה אליה השתייך בילדותו. אצלי זו הייתה הגב' מירה רובין, שהייתה הספרנית בספריה העירונית, בית עמנואל בר"ג. אישה ג'ינג'ית גבוהה עם נוכחות חזקה שבאה לידי ביטוי גם בשקט שלה וגם במבט שציפה להתנהגות ראויה בספריה. חדר העיון בספריה העירונית היה הממלכה שלה ונשלט על ידה. אני בטוחה, שכמוני יש עוד כאלו שזוכרים אותה. לפני כמה שנים, נתקלתי בה במקרה בכניסה להצגה בתיאטרון, ואותו רחש נשמע באוזני. הרחש הזה הפך מבחינתי לקול הליווי שלה.

 

"כל אחד מכם בוודאי זוכר את הספרנית המיתולוגית בספרייה אליה השתייך בילדותו. אצלי זו הייתה הגב' מירה רובין, שהייתה הספרנית בספריה העירונית, בית עמנואל בר"ג. חדר העיון בספריה העירונית היה הממלכה שלה ונשלט על ידה"

 

לקרוא, ללמוד, להרחיב ידע ולהעשיר את עולמי הם חלק בלתי נפרד ממי שאני. בשנות ילדותי, נדדתי בין הספרייה השכונתית לבחירת אוצר חדש, שגלום בין דפי הספרים על המדפים ובין הספרייה העירונית המרכזית 'בית עמנואל' ברח' חיבת ציון, ר"ג. כמו אז, גם היום, הרצון ללמוד ולהרחיב ידע תוך כדי ישיבה בספרייה מרגיע ומעשיר את עולמי. בשנים האחרונות אני עושה זאת בספריה העירונית בית אריאלה בעיר מגורי הנוכחי, ת"א.

הספר 'צילה של הרוח' הוא אחד הספרים האהובים עלי, הוא ספר לאוהבי הספרים. כל מי שקרא אותו, הרגיש לפחות פעם אחת, בזמן הקריאה, שהוא צועד בין מדפי הספרים, עם האור האפלולי והחוויה המפעימה, המרגשת והמרתקת.

ש"י עגנון כתב: "בזמן שעולמו של אדם חשוך בעדו, קורא בספר ורואה עולם אחר" בספרו 'סיפור פשוט'.

ספריית בית עמנואל, נמצאת במבנה המרשים ברח' חיבת ציון ובצמוד אליו בית צבי, בי"ס לאמנויות הבמה. בית עמנואל נקרא ע"ש הטייס עמנואל רוטשטיין, שנפל במלחמת השחרור. עמנואל רוטשטיין היה שחיין מצטיין ומורה לשחייה, ועל כן נעשתה הנצחתו באמצעות פעילויות ספורט ופנאי.

++++

מפעלי בית עמנואל פועלת כחברה עירונית ללא מטרות רווח, משמשת זרוע ביצועית של עיריית רמת-גן, ומקיימת פעילות ענפה בתחום תרבות שעות הפנאי והחינוך המשלים ברחבי העיר, תוך דגש על מתן שירות איכותי לתושבי העיר ומענה לצרכיהם.

החברה משלבת מטרות קהילתיות עם מטרות כלכליות ללא כוונת רווח על ידי הפעלה ועידוד יזמות, קידום ופיתוח מפעלים תרבותיים שונים בתחום החינוך והפנאי, ומהווה קהילת עובדים השואפת להקניית ערכים של מקצוענות בשירות לקהילה. בשנות התשעים במסגרת תפקידו של אבא שלי, שלום עדני ז"ל, חבר מועצת העיר ר"ג, הוא היה חבר הנהלת בית עמנואל וכך גם שנים אחרי הביקורים, עדיין שמעתי על הנעשה במקום. (מתוך אתר העירייה).

צילום: ענת לוי

הכותבת, נטע עדני, מנהלת ובעלת חברת ‘בר קיימא – נכסים. אנשים. סביבה’. המוטו להצלחה הוא "אני עובדת עם אנשים והם בכל מקום והחיבור האנושי האופטימלי בין הלקוח, הנכס והסביבה המתאימה לו זה המדד להצלחה"

המאמר התפרסם גם במגזינים 'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא ו/או ייעוץ עסקי פרטני ומלא ו/או המלצה לנקיטת פעולה כלשהי

עוד טורי מומחית

סולימאן הקטן וסולימאן הגדול

כאשר מצרפים לכינוי כלשהו את המילה קטן, ברור לכל שיש גם כינוי עם המילה גדול. 'סולימאן הקטן' זהו חופני כהן ז"ל ואביו שלמה כהן ז"ל הוא 'סולימאן הגדול

חגיגה של אמנות הבמה

חצי יובל של הצגות תיאטרון, פסטיבל מספרי סיפורים ומפגשי תוכן והעשרה בתיאטרון גבעתיים

סינמה סיטי: 'סיפורו של אלוף'

הקרנת סרט בתוך אולם ספורט בבית ספר מקומי – היה אירוע נפוץ בשנות השמונים […] משפחות שלמות היו הולכות יחד להקרנה, עם כל השכנים וזו הייתה חגיגה של התקהלות חברתית עם תוספת תרבותית"

'יוצאים מהטור לתור' בעקבות לוחמים

אני מזמינה את כולם להצטרף לסדרת הסיורים 'לצאת מהטור לתור' שאותה התחלתי עם אבי משה-סגל, מדריך טיולים המתמחה בערים רמת גן וגבעתיים, יהיה מעניין

Shape
Shape
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס', והישארו מעודכנים

אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס', והישארו מעודכנים

אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
Shape
Shape
אולי יעניין אותך
אדם גורל יועץ נדל"ן

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה לאחרונה אושרה תוכנית האב המתווה את מדיניות התכנון ארוכת הטווח של גבעתיים – האם ואיך ההחלטה נוגעת בכל אחד מאיתנו אדם גורל שתפו פורסם: 25/08/2023 אילוצרציה להמחשה של שכונת

קראו עוד »
רוית סיני 110
המומחית רוית סיני

כיצד ניתן לבחון הצעות מיזמים והאם ניתן לשפר אותן?

"יזמים המציעים להוביל את בעלי הדירות, כאשר אותם בעלים אינם עדיין מיוצגים, עלולים לנצל את כוחן על בעלי הדירות ולהשאיר קצוות פתוחים בהסכם, המאפשרים להם לספח אליהן אחוזים רבים מהתמורה שיכולה הייתה להגיע לבעלי הדירות"

קראו עוד »
המומחים

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה לאחרונה אושרה תוכנית האב המתווה את מדיניות התכנון ארוכת הטווח של גבעתיים – האם ואיך ההחלטה נוגעת בכל אחד מאיתנו אדם גורל שתפו פורסם: 25/08/2023 אילוצרציה להמחשה של שכונת

קראו עוד »
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן