25/02/2024
25/02/2024
יום ראשון, 25 בפברואר 2024

"אני חיה בגבעתיים מזה 28 שנים ואני מחוברת אליה בנימי נפשי"

אור-לי ניב, סגנית ראש העירייה, יו״ר עמותת קהילתיים, יו״ר ועדת בטחון, מחזיקת תיק התרבות, פנאי, קהילה, נשים, להט״ב, בריאות, חירום ובטחון ודירקטורית בחברה הכלכלית

ד"ר נגה רוזנפרב

 

פורסם: 27.10.2022

אור-לי נולדה ביפו להורים צעירים מאוד  ועד גיל שלוש גרה בביתם של סבא וסבתא שטיפלו בה במסירות ובאהבה. "בדיעבד, אלו היו השנים בהן ספגתי מהם כל כך הרבה שלימים זה כנראה מה שהציל אותי כאשר התגוררנו בהמשך בשכונת תל כביר שעל גבול חולון. החיים בשכונה לא היו קלים. מבלי לפגוע באנשים יקרים שגרו בה והם חלק מחיי עד היום, היה שם הכל – אלימות, סמים, אלכוהול ועוד." 

כשהייתה בכיתה ה' עברה משפחתה לצפון הישן של תל אביב ואור-לי למדה בבית ספר "גרץ" בעיר. "הייתי ילדה ונערה דומיננטית מאוד, תמיד היו סביבי המון חברים וחברות, ותמיד הובלתי משהו. לא הלכתי אף פעם בתלם כמו כולם וחטפתי על זה" היא מספרת.

בשירותה הצבאי התגייסה למסלול ייעודי לקצונה. "בשירות הצבאי נהניתי כמעט מכל רגע, שילבתי תפקידי הדרכה ופיקוד, הדרכתי בקורסי קצינים כמדריכה ועד כמפקדת הקורס וראש ענף, עם תפקידי מטה משמעותיים, כמו ראש מנהל הקצינים של צה"ל. התפקידים מילאו אותי, הרגשתי שאני נותנת ונהנית ומשפיעה על כל כך הרבה צעירים וצעירות. 

במהלך השירות למדה תואר ראשון בלימודי א"י וגאוגרפיה משולב עם קורס מורי דרך באוניברסיטת בר -אילן, ואחר כך תואר שני במנהל מערכות בריאות באוניברסיטת בן גוריון. 

איך הגעת לגבעתיים?

"במהלך השירות הכרתי את מיכלי, החצי השני שלי והקמנו משפחה ביחד עם קובי, חבר ותיק ואבא של שלושת ילדינו. נשארתי בצבא 25 שנים ופרשתי כי רציתי להיות אמא משמעותית לילדיי.

אחרי הפרישה מהצבא ואחרי שעבדתי במיזם טכנולוגי בבתי ספר, החלטתי לחבור לרן קוניק, כשרץ לראשות העיר ב-2013. את גבעתיים התחלתי להכיר ממש רק כשנולד בני הבכור עומרי, ואחריו מאיה, כשכמו כל אמא צעירה נזקקתי לשירותים בעיר. אז גם גיליתי את מה שחסר ואת מה שהייתי רוצה לשפר. 

הצטרפתי לרן למערכת הבחירות הראשונה ומאז אנחנו פועלים יחד להתאמתה של העיר גבעתיים לאתגרי המציאות ולא פחות חשוב מכך לעתיד. אנו שמים דגש על מיזמים חדשניים, ביזמות ועידוד שיח עם תושבים ושיתוף ציבור. הפרויקט הראשון בו עסקתי עם כניסתי לתפקיד היה הקמת עמותת קהילתיים. לקחנו את הגופים שעוסקים בתחומי הפעילות של העמותה; קהילה, תרבות ופנאי, שהיו מפוזרים בעירייה תחת גורמים שונים, וריכזנו אותם תחת קורת גג אחת."

מהם תחומי הפעילות שלך?

"תחומי הפעילות שלי מגוונים ומרתקים, אני מחברת ביניהם ויוצרת שיתופי פעולה מעניינים, כמו למשל פורום מוגנות. פורום שהקמתי מתוך העיסוק בקהילה ובחירום ובטחון, כשהשיתוף והחיבור של כלל הגורמים יוצר מענה שלם לאתגרי המוגנות במקרה הזה. חיבור נוסף הוא בין תחום התרבות לתחום הנשים שהוליד פרויקט מקסים המושק ממש בימים אלו, של תערוכה וספר בשם "מאה שנים, מאה נשים".

הדובדבן שבקצפת

"אני חיה בגבעתיים מזה 28 שנים ואני מחוברת אליה בנימי נפשי, אוהבת את העיר הזו ובחרתי להקים בה את ביתי ומשפחתי המיוחדת והמקסימה. הילדים שלי גאים לגור בה וגאים על המענה השלם שהיא נותנת לקהילה החיה בה. בזכות העיסוק שלי בקהילת הלהט"ב זוכים חברי וחברות הקהילה למענה גם בנושא זה. לעבוד בעירייה שיש בה ראש עירייה המאפשר לכל בעלי התפקידים לבצע עבודתם ולהביא לידי ביטוי את יכולותיהם וכישוריהם באופן עצמאי וחופשי, תוך גיבוי ותמיכה, זה תענוג."

מהם שלושת ההישגים המשמעותיים מבחינתך בשנה שחלפה?

 1. חיזוק הקשר עם הקהילה – התגבשות קבוצות תושבים במספר שכונות עימם התחיל דיאלוג שוטף לבדיקת צרכים ותכנון פעילות, לרבות מספר פעילויות שכבר יצאו לפועל מדיאלוג זה.
  1. דיאלוג עם קבוצת נשים לאחר לידה מהן עולים צרכים ויחד אנו נותנים להם מענה לדוגמה הפעילות הנהדרת – החל״דיה. 
  2. יוזמות פרטניות של תושבים שהגיעו לעמותה ונוצרו מהן פעילויות נהדרות (לדוגמה הפנינג שוקחתן).
  3. הרחבת הדיאלוג והשותפות עם ועדי ההורים.  
 1. חירום – "ניהלתי את כל נושא הקורונה בעיר ביחד עם ראש העירייה, רן קוניק ועם מנכ"ל העירייה, יורם פומרנץ'. הצלחנו לתת מענה לכל הצרכים של תושבי העיר, בשמירה על הבריאות, בהבאת מתחמי בדיקות מדי שבוע, מבצעי חיסונים, דאגה לאוכלוסייה הנזקקת בפעילות של האגף לשירותים חברתיים, במיזמים מיוחדים שעשינו באמצעות מחלקת הנוער העירונית ומנהל החינוך.

כאשר נפלה רקטה בעיר, במאי 2021 , נתקלנו באתגר גדול וידענו להתמודד איתו במקצועיות רבה בשל התרגולים שערכנו עם פיקוד העורף. 

 1. מדד הגאווה הארצי – כבר שלוש שנים שגבעתיים ניצבת במקום השני במדד, אחרי תל אביב הגדולה, בזכות הפעילות הענפה שלנו לקידום וטיפוח הקהילה הגאה בעיר, בתהליכי עומק, במערכת החינוך, בנראות, בתרבות ואירועים, בפעילות חברתית, בתשתיות וברווחה.

ממה היית פחות מרוצה?

"הנראות של המתקנים הציבוריים שלנו, העיר ישנה וותיקה, המבנים ישנים מאוד ולא תמיד מזמינים. אנו פועלים לחידושם באמצעות תכנית רב שנתית לשיפור הנראות של העיר."

אלו יעדים הצבת לעצמך לשנה החדשה?

"1. הקמה ופיתוח של תחום הגיל הרך. 

2. הקמת גרעיני תושבים קהילתיים בשכונות. 

3. חידוש ושיפוץ המתקנים שלנו."

משהו קטן וטוב

"לאחרונה נבחרתי למשלחת של 7 נשים ישראליות ו-7 נשים פלשתינאיות לנסוע לאתונה לסמינר דיאלוג ולמידה."

הטופ פייב של אור-לי

 1. שיר שאת הכי אוהבת? אני ואתה נשנה את העולם – אריק איינשטיין. 
 2. מה את הכי אוהבת לאכול? חומוס. 
 3. דמות משפיעה בחיים? סבתא שלי. 
 4. מוטו לחיים/ציטוט שבא לך לשים עליו את הספוט? או שעושים באהבה או שלא עושים בכלל. 
 5. מקום בעולם שהיית רוצה לנסוע/לטוס אליו לחופשה? אוסטרליה. 

מילות מפתח: אור-לי ניב, סגנית ראש העירייה, אור-לי ניב סגנית ראש העירייה, אור-לי ניב יו״ר עמותת קהילתיים, יו״ר ועדת בטחון, מחזיקת תיק התרבות פנאי קהילה נשים  להט״ב בריאות חירום ובטחון, אור-לי ניב דירקטורית בחברה הכלכלית

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס', והישארו מעודכנים

אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס', והישארו מעודכנים

אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
אדם גורל יועץ נדל"ן

אני עוזר לאנשים להפוך עסקאות מורכבות לנעימות, פשוטות ומשתלמות

ראיון "אני עוזר לאנשים להפוך עסקאות מורכבות לנעימות, פשוטות ומשתלמות" הבשורה המהפכנית בתחום הנדל"ן של אדם גורל ד"ר נגה רוזנפרב  צילום: נטלי רוז שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email

קראו עוד»
כתבות השער

מי מחליט על הבית שלי? עו"ד מאיה אשכנזי – יו"ר ועדת ערר מחוזית לתכנון ולבנייה

גבעתיים ורמת גן מתפתחות ומתחדשות: בניינים נבנים בכל פינה, ותשתיות הרכבת הקלה חוסמות נתיבים ביציאות ובכניסות לעיר. אם גם אתם מתעוררים כל בוקר עם רעש הבנייה של המגדל בשכונה, או שאתם מודאגים שהדיירים העתידיים של פרויקט ה'פינוי בינוי' שמתוכנן ברחוב הסמוך יגדילו את מצוקת החניה, הכתבה הזו שנולדה מתוך מפגש מחכים עם עו"ד מאיה אשכנזי תעשה לכם קצת סדר.

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד»
Shape
Shape
אולי יעניין אותך
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

׳בית זה לא רק מקום זו תחושה׳

“הבחירה בפעילות הייתה מתוך דבריו של קובי וכצוואה בלתי כתובה "זו לא חכמה לצאת חייל טוב מבית כמו שלי, החכמה היא לקחת מישהו שקשה לו ולהרים אותו" בית קובי

קראו עוד »
המומחים
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן