17/05/2024
17/05/2024
יום שישי, 17 במאי 2024
רמת גן פלוס 75
12/30/2020
אופטימיות בימי הקורונה הוא המסר שצובע את פרויקט Gallery240
01/03/2021

צילום, איפור, שיער וסטיילינג סטודיו גילי אלגבי, מוצרי איפור ושיער סופר פארם

"אנחנו מאוד דואגות וקשובות אחת לשנייה ואם מישהי צריכה את השנייה היא תמיד תהיה שם בשבילה"

נגה ושירי סטנסקו רצו למיליון. שתיהן יחד וכל אחת לחוד

ד"ר נגה רוזנפרב

את נגה ושירי הכרתי כשהיו בנות שש – דומות כמו שתי טיפות מים, מתוקות וטובות לב. לפעמים אפילו הצלחתי להבדיל ביניהן. הרבה שנים חלפו וכמה שמחתי לגלות שהשתיים הפכו ליפהפיות, נמרצות וחזקות. עכשיו גם אתם יכולתם ליהנות משיתוף הפעולה המדהים ביניהן ומהפרגון ההדדי יוצא הדופן ב"מרוץ למיליון" ברשת 13

צילום: עדי אורני, המירוץ למיליון קשת 13

"תמיד ידענו שנרצה לעסוק בעבודה מול אנשים, שתינו ממש לא בנויות לעבודה מול מחשב. האהבה לילדים ולבני נוער נכנסה לתמונה בגיל קצת יותר מבוגר ואז מצאנו את תחום הייעוץ שמשלב את שתי האהבות שלנו"

ספרו קצת על עצמכן

"נולדנו וגדלנו בגבעתיים. הילדות שלנו הייתה הכי רגילה והכי כיפית ומשפחתית. למדנו בבית ספר יגאל אלון ולאחר מכן בתיכון עברנו לתיכון שמעון בן צבי. היינו בכל החוגים האפשריים, היינו מאוד עסוקות בתור ילדות ובאופן כללי גם מאוד שקדניות. הלימודים מאז ומתמיד היו במקום הראשון ובגלל שכבר מגיל צעיר ידענו שנמשיך לאקדמיה מאוד השקענו.
יש לנו שני אחים גדולים שאנחנו מאוד מחוברות אליהם ויש לנו קשר מאוד מיוחד איתם. אנחנו נוהגים להיפגש לפחות פעם בשבוע, רק אנחנו, וזאת למרות פער הגילאים בינינו (ניר בן 37 ואורי בן 33). לפני כשנתיים טסנו ארבעתנו לאמסטרדם וזאת הייתה חוויה מדהימה.

כרגע, אנחנו סטודנטיות במשרה מלאה. סיימנו את התואר הראשון בייעוץ חינוכי וסוציולוגיה באוניברסיטת בר אילן ואנחנו מתחילות ללמוד לתואר שני באוניברסיטת תל אביב בייעוץ חינוכי. כן, אנחנו לומדות יחד ומאוד אוהבת את זה. את כל העיסוקים הפחות כיפים כמו לימוד למבחנים, סיכומי הרצאות, כתיבת עבודות וסמינריונים אנחנו עושות יחד וככה זה קצת פחות מעיק. תמיד ידענו שנרצה לעסוק בעבודה מול אנשים, שתינו ממש לא בנויות לעבודה מול מחשב. האהבה לילדים ולבני נוער נכנסה לתמונה בגיל קצת יותר מבוגר ואז מצאנו את תחום הייעוץ שמשלב את שתי האהבות שלנו. בעתיד נרצה לפתוח קליניקה משותפת בתחום הטיפולי ומשם כבר לפרוח כל אחת בתחום הטיפולי שתבחר."

מה אתן אוהבות לעשות כשיש לכן זמן פנוי?

"בשעות הפנאי שלנו אנחנו משתדלות לעשות ספורט ולהיות פעילות וגם כמובן לשמור על תזונה נכונה ואורח חיים בריא. לאחרונה, התחלנו לתרגל יוגה וממש התאהבנו בזה, זה לגמרי עוזר להפיג מתחים ולשמור על איזון נפשי בייחוד בתקופה בה אנו נמצאים.
אנחנו אוהבות גם לבשל ביחד. יש לנו התמכרות קלה לערוץ האוכל ואנחנו צופות אדוקות. בגלל שהמטבח מעולם לא היה יותר מידי פעיל בבית שלנו לאורך ילדותנו, אנחנו אוהבות לקחת טיפים מערוץ האוכל ולנסות כל מיני דברים חדשים, מאכלים ביתיים ואפילו מתכונים קשים. בינתיים התגובות על האוכל מעולות אז אולי אם לא נזכה במיליון יש לנו אופציית קריירה נוספת" הן אומרות יחד ומחייכות אחת לשניה.

המירוץ למיליון קשת 13

איך הגעתן להשתתף במרוץ למיליון?
"למרוץ למיליון הגענו ממש במקרה. המשפחה הקרובה, חברים ואנשים שונים שמכירים אותנו ואת הדינמיקה ביננו אמרו לנו במשך שנים שאנחנו חייבות להירשם לתכנית. אנחנו לא חובבות אקסטרים, שונאות לחץ וגם יש לנו חרדת טיסות קשה כך שאף פעם לא חשבנו ברצינות על האופציה הזאת אבל מפה לשם, פנו אלינו מלהקים מההפקה והציעו לנו לבוא לאודישן ומשם הכל היסטוריה… "

" אנחנו מאוד דואגות וקשובות אחת לשנייה ואם מישהי צריכה את השנייה היא תמיד תהיה שם בשבילה. אנחנו גם רבות לפעמים אבל מיד משלימות ומעולם לא עברו יותר מכמה שעות של נתק ביננו"

ספרו קצת על הזוגיות בינכן?
"הזוגיות ביננו היא טובה מאוד. הקשר ביננו התחיל עוד שהיינו בבטן ולכן החיבור הוא מאוד חזק!" אומרת שירי בחיוך ונגה משלימה "כמובן, שגם הקשר שלנו מצריך המון עבודה – לדבר על דברים, להציף קשיים, לבלות יחד וליצור חוויות משותפות. אנחנו מאוד דואגות וקשובות אחת לשנייה ואם מישהי צריכה את השנייה היא תמיד תהיה שם בשבילה. אנחנו גם רבות לפעמים אבל מיד משלימות ומעולם לא עברו יותר מכמה שעות של נתק ביננו.
הקשר החזק שלנו הוא אחת הסיבות לכך שבסוף כן החלטנו לצאת למרוץ כי לא חששנו שדברים שנעבור במרוץ ייפגעו בקשר שלנו."

האם מתבלבלים ביניכן? תנו טיפ לקוראים איך אפשר להבדיל ביניכן…

"אנשים שלא מכירים אותנו היכרות עמוקה ולא נמצאים איתנו הרבה מתבלבלים…. לעומת זאת, ככל שמכירים אותנו יותר, מבחינים שיש שוני במראה החיצוני. ככל שההיכרות מעמיקה מבחינים בכך שיש גם שוני באופי.

למי שרואה אותנו בפעם הראשונה על מנת להבדיל בינינו – לי יש נקודת חן במצח ולנגה אין, או לפי אורך השיער – נגה תמיד עם שיער יותר קצר ואני עם ארוך" מסבירה לי שירי.

המירוץ למיליון קשת 13

"האתגר הכי קשה עבורנו היה הלחץ. כשהתחרינו במרוץ, היינו שקועות בו באופן טוטאלי והחיים שמחוצה לו לא היו קיימים באותו הרגע. בגלל שכל כך רצינו את זה, שום דבר אחר לא עניין אותנו והלחץ הרקיע שחקים"

מה היה עבורכן האתגר הגדול ביותר במשחק?
"האתגר הכי קשה עבורנו היה הלחץ. כשהתחרינו במרוץ, היינו שקועות בו באופן טוטאלי

והחיים שמחוצה לו לא היו קיימים באותו הרגע. בגלל שכל כך רצינו את זה, שום דבר אחר לא עניין אותנו והלחץ הרקיע שחקים. באופן כללי, מעולם לא אהבנו לחץ גם לא לפני מבחנים וכדומה, אז ההתמודדות הזו הייתה יותר מאתגרת. בנוסף, גם חוסר בשעות שינה והעובדה שלא היה זמן לאכול או לנוח היו קשים במיוחד."

ומה עם געגועים הביתה – לבן הזוג, למשפחה?
"כשיצאנו למרוץ, לשתינו לא היה בן זוג כך שלפחות געגועים כאלו לא היו אישיו.
היו געגועים לבית כמובן, אבל הם לא כל כך משמעותיים שכן היינו מאוד מרוכזות במירוץ ובמשימות וזה הדבר היחיד שעניין אותנו. הקושי הגדול היה זה שלא יכולנו להרים טלפון לאמא או למשפחה ולספר איך עבר עלינו היום כי היינו בניתוק מוחלט. כך, החוויה הפכה לחוויה רק שלנו ורק אנחנו יכולות להבין מה באמת עברנו שם…"

המירוץ למיליון קשת 13

הפכתן לסלבס בין ליל… אירועים, השקות, המון עוקבים באינסטגרם… איך ההרגשה?
"אנחנו באות ממקום אנונימי לחלוטין, מעולם לא היינו מוכרות ומעולם לא התעסקנו יותר מידי באינסטגרם או בפייסבוק. לאחר הפרק הראשון בו הוקרנו תעודות הזהות שלנו בפריים טיים לפתע הפכנו מוכרות. זה היה סוג של שוק עבורנו כשהלכנו ברחוב ומישהו קרא לנו בשם הפרטי. ברור שזה גם מאוד כיף ומחמיא" אומרת שירי ומיישירה מבט לנגה.
"למשל," ממשיכה נגה "בסופ"ש הייתי במלון בירושלים ובכל מקום שהייתי בו קראו לי בשמי הפרטי, רצו לדעת פרטים על המרוץ ועל מה יהיה בהמשך. זה מאוד מחמיא לדעת שאנשים רואים אותך על המסך ומזדהים איתך וכמובן מאוד כיף לשמוע תגובות חיוביות."

יש לכן מעריצים/ות?
"האמת שבאינסטגרם פתחו לנו כמה עמודי מעריצים. זה ממש מרגש לקרוא את כל התגובות האלה ואת הרצון של אנשים להעניק לך אהבת חינם ולהראות לך שהם מעריכים אותך. אנחנו כמובן מגיבות לכל עמוד שנפתח ומראות להם שזה משמעותי עבורנו."

ומה לגבי הצעות לפירסום שאפשר לספר עליהן?

"כרגע עוד אי אפשר לדבר על שום דבר. אם יהיה משהו רלוונטי אתם הראשונים שתדעו" הן אומרות יחד בחיוך מרומז.

יש תכניות לעתיד?
"בעיקרון התוכניות שלנו לעתיד הן קודם כל לסיים את התואר השני ולאחר מכן להמשיך לתעודת- CBT  טיפול קוגניטיבי התנהגותי. אנחנו עדיין סטודנטיות ולכן חשוב לנו מאוד לסיים את התואר בהצטיינות. בנוגע למרוץ, אנחנו פתוחות לראות לאן זה יתפתח ומתרגשות לראות מה יהיה בהמשך. זאת חוויה מדהימה שרק מעטים מאוד זוכים לעבור ואנחנו גאות להיות חלק מהקאסט."

המירוץ למיליון קשת 13

גבעתיים בשבילכן?
"גבעתיים בשבילנו היא הבית. אנחנו מחוברות לגבעתיים מאוד ולא היינו רוצות לחיות, להתפתח ולהקים משפחה בשום מקום אחר. גבעתיים משרה עלינו המון שקט ושלווה, אנחנו מכירות כל פינה בה ומרגישות כאן הכי בטוח. החברים שלנו גרים כאן, המשפחה שלנו גרה כאן וגם אנחנו נשארות פה ולא מתכוונות לעזוב בקרוב."

השאלון שלנו

ספר טוב או סדרה בנטפליקס? סדרה בנטפליקס

ערסל בתאילנד או טרק בדרום אמריקה? ערסל בתאילנד

קפוצ׳ינו או חליטת תה? קפוצ'ינו

שניצל עם פירה או סושי? סושי

יוגה או פילאטיס? יוגה ופילאטיס – שניהם אהבה גדולה

כלב פודל או חתול סיאמי? כלב פודל (שירי אלרגית לחתולים)


הכתבה פורסמה במגזין 73

למעבר למגזינים:

ל‘גבעתיים פלוס’הקליקו כאן

ל‘רמת גן פלוס’, הקליקו כאן 

 


05/15/2024

אאורה מקימה שני מגה פרויקטים בגבעתיים ומתכננת עוד ארבעה נוספים

גבעתיים בעיצומו של תהליך התחדשות, וחברת אאורה, חברת הנדל"ן למגורים המובילה בישראל, מקימה 3 פרויקטים גדולים בעיר
05/14/2024

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188
05/13/2024

"הוא אהב כל רגע. הוא היה במקום שבו רצה להיות, ועשה דברים שהוא רצה לעשות"

סיפורו יוצא הדופן של סמ"ר יונתן דין חיים ז"ל לוחם בחיל ההנדסה הקרבית, שנולד למשפחה נוצרית ברוצ'סטר ניו-יורק, התגייר, עלה לארץ, התגייס ונפל בקרב בדרום רצועת עזה
05/10/2024

גם בעסקי הביוטי אפשר לעשות אקזיט

כיצד הפכה חברת הקוסמטיקה והאיפור איל מקיאג' של אורן ושירן הולצמן מגבעתיים ליוניקורן, כלומר למותג האונליין הגדול ביותר בארה"ב בתחום הביוטי בשווי העולה על מיליארד דולר
05/07/2024

"היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

אורי אהרונוביץ' חזר לאחרונה לאהבה האמיתית שלו - למטבח. לאחרונה, בוודאי צפיתם בו על המסך ברשת 12 כשהתמודד על הסינר המיוחל והצליח להצטרף לנבחרת מאסטר-שף בעונתה ה-11. אחרי מנת דג עם לימון גראס שהעיפה את השופטים ופסטת פיצ'י נפלאה עם עגבניות, שמע מרותי ברודו: "היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"
05/07/2024

סביבה אידיאלית לחקר, ללמידה מבוססת פרויקטים ולהעשרה

תארו לעצמכם שאתם יכולים לשלוח את הילדים שלכם למסגרת חינוכית מעצימה, בה יפגשו ילדים סקרנים כמוהם, ושבה יוכלו לחקור וללמוד מיומנויות בעזרת מורים כאלו – שכל אחד מהם הוא מומחה בתחומו.
05/02/2024

"חשוב לנו מאד שדור ההמשך שלנו יראה ויספוג וגם יתנדב"

אפרת ברוך-נוי ונועה ישר-אל 'נשות השנה' של גבעתיים
04/27/2024

"מודל הסייבר הישראלי המוצלח הוא מושא לחיקוי ולשכפול בכל העולם" יגאל אונא – ראיון

יגאל אונא מגן הסייבר הבכיר במדינה, כראש מערך הסייבר הלאומי ● מכהן כנשיא בית הספר ללימודי סייבר
04/22/2024

כיצד הפכה גבעתיים לעיר הכי מבוקשת

כיצד הפכה גבעתיים לעיר הכי מבוקשת בשנים האחרונות נשבר המחסום והעיר שנחשבה למנומנמת הפכה לצעירה ותוססת. אנשי הברנז'ה והתקשורת שעברו להתגורר בה בגלל משכנו של ערוץ 10 בבנין בית הורד נשארו בעיר בגלל איכות החיים, […]
04/22/2024

קוניק: "מועצה ללא אופוזיציה זה לא דבר חיובי"

מועצת העיר גבעתיים 2024: הקואליציה שהרכיב קוניק, מונה 12 מ-17 חברי המועצה
04/21/2024

"אני אוהב את הבמה. את העיבודים, את ההכנות לקראת המופע, ואת ההתרגשות" קובי משעל

קובי משעל הוא מוזיקאי, מלחין ומעבד, ומנהל מוזיקלי של הרכבים קוליים ואינסטרומנטליים
04/13/2024

"קיבלנו את האזרחות הגרמנית אחרי חמישה חודשים בלבד!"

עו"ד ד"ר יובל חן, מהמובילים בתחום הוצאת אזרחות גרמנית, מייצג אלפי אנשים מול הרשויות בגרמניה לקבלת אזרחות גרמנית מאז שנת 1997
04/12/2024

רוץ אדר, רוץ! אדר שפרן במאי ומפיק לרגל צאת סרטו החדש

זמרות הפופ הייחודיות כובשות את ישראל. טל גיטלר היא זמרת ויוצרת צעירה שעוד תשמעו עלייה לא מעט בהמשך. כזו המביאה גוון קול חדש וסגנון מוזיקלי ייחודי
04/11/2024

"כמה הלב שלי עוד אוהב אותך" ליאן כוזהינוף מטפסת לצמרת

"מרגש אותי שתוך פחות משנה ושבעה שירים מקוריים אני מצליחה להיות חלק מפס קול ישראלי כזה חשוב" מספרת ליאן כוזהינוף
04/11/2024

האמא של ריקודי העם – תרצה הודס

תרצה הודס, נולדה ב-21/7/1922. רקדנית, מרקידה ומחנכת בתחום מחול העם בישראל. ניהלה את המדור לריקודי עם במסגרת המרכז לתרבות וחינוך של ההסתדרות.
04/04/2024

"יש לי רושם שהציפור הקטנה שותקת מאוד"

'בקרון החתום' פרשת חייו, נדודיו ומותו של המשורר דוד פוגל. "פוגל המשורר הוינאי המבריק והשנון. פוגל הסופר, הבוהמיין, חניך התרבות האירופית ואזרח העולם
04/02/2024

כאן נולדתי, כאן ביתי וכאן אבנה את הקריירה שלי בשתי ידי" השחקן והזמר עומר דץ

כאן נולדתי, כאן ביתי וכאן אבנה את הקריירה שלי בשתי ידי" ראיון בפרספקטיבה הנכונה עם השחקן והזמר עומר דץ ד"ר נגה רוזנפרב צילום: אור דנון 18/3/2020 נפגשנו לראיון ב'מתוקה' בקניון גבעתיים כי עומר מת על […]
03/24/2024

מפה לאוזן – סקר אזני ההמן הנבחרות

מפה לאוזן סקר אזני ההמן הנבחרות פורים 2024. את המאכל האהוב תוכלו למצוא השנה בבצקים צבעוניים ובמילויים חדשים ומסקרנים


נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן