16/04/2024
16/04/2024
יום שלישי, 16 באפריל 2024
אביב בריל הילה בריל

אביב בריל והילה בריל

זהירות, סכנה
לעיניים שלכם!

משתמשים בטאבלט, בסמארטפון ובמסכי מחשב יותר משעה ביום?

חשוב שתקראו עד הסוף מה ההמלצות למניעת נזק לעיניכם

אִילוּסְטְרַצְיָה

מחקרים רפואיים מובילים בעולם הוכיחו כי הקרינה שנפלטת מהאור הכחול היא מזיקה ביותר לעיניים שלנו. קרינה זו מצויה גם באור השמש אך מרבית החשיפה שלנו היא בעקבות השימוש ההולך והגובר במסכים: צפייה בטאבלט ובסמארטפון שעות מרובות כל יום. כמו כן, קרינה זו נפלטת גם ממנורות LED, ומטלוויזיות בטכנולוגיות החדישות. האור הכחול שמגיע לעין חודר עד לרשתית העין וגורם לכל מיני תופעות, חלקן עלולות לגרום נזק עתידי למערכת הראייה כגון ניוון רשתית וחלקן תופעות מיידיות כמו עייפות והפרעה במיקוד הראייה. הקרבה הפיזית למסכים ולסמארטפונים מאיצה את עוצמת הקרינה שחודרת לעיניים שלנו. כמו כן, בגלל שמדובר בקרינה בעלת אורך גל קצר ((420 nm), האנרגיה שלה גבוהה יותר ומסכנת את בריאות העין.

המחקרים האחרונים הראו כי ההשפעה של קרינה זו על שכבות הרשתית הייתה קטלנית לעיתים באופן כזה שנגרם למשתמש נזק בלתי הפיך.

הפתרונות ראשית מומלץ להפחית את שעות הצפייה במסכים הקרובים עד כמה שניתן, כמו כן, לבצע הפסקות יזומות ולהביט למרחק. אפשר לצמצם את הקרינה הכחולה במסכים על ידי שינויי הגדרות – הצבעים מתחלפים לכיוון הצבעים האדומים. מומלץ מאוד להרכיב משקפיים עם עדשות שמכילות מסנן קרינה מסוג "BLUE PROTECT" . פילטר זה מסנן את רב הקרינה המזיקה ומונע ממנה לחדור לרשתית ולגרום נזק מיידי ועתידי. מרכיבי משקפיים רבים שמרכיבים עדשות עם מסנן מסוג זה מדווחים על הקלה משמעותית בשימוש ממושך במסכים. חשוב מאוד, להפחית את השימוש במסכים ובסמארטפונים לקראת השינה, לפחות שעתיים לפני השינה, שכן קרינת האור הכחול פוגעת בהורמון השינה דבר החשוב בעיקר בקרב ילדים.

חשוב מאוד לעבור אחת לשנה אבחון ראייה אצל אופטומטריסט מוסמך ובעל ניסיון עם רישיון מטעם משרד הבריאות כדי לקבל דיאגנוזה עדכנית על מצב הראייה ולמנוע נזק עתידי לעין.

הכותבים אביב בריל, B.Sc והילה בריל דיין, B.Sc אופטומטריסטים בעלי נסיון רב ורישיון משרד הבריאות, בוחנים כ-15 שנה לקבלת רישיון אופטומטריסט מטעם משרד הבריאות. לשאלות ניתן לפנות לאופטיקה בריל וייצמן 28 גבעתיים

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי פרטני ומלא. אין לראות באמור המלצה מכל סוג שהוא

המאמר התפרסם גם במגזינים 'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא ו/או ייעוץ עסקי פרטני ומלא ו/או המלצה לנקיטת פעולה כלשהי

כתבות נוספות בתחום

הכן עיניך לחורף!

הסיבות לירידה באיכות הראייה בלילה בחורף הן רבות ומגוונות, תקראו ותבדקו מה המצב הכי מתאים לעיניים שלכם הסיבות לירידה באיכות הראייה בלילה בחורף הן רבות ומגוונות. המעבר לשעון החורף גורם לימים להתקצר, החשיכה שמגיעה מוקדם

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
Shape
Shape
כתבות השער

עשרת שחקני הכדורסל הגדולים בכל הזמנים

עשרת שחקני הכדורסל הגדולים בכל הזמנים אחרי אינספור מחיקות ושינויים, סיימנו את הפרויקט החשוב: בחירת עשרת שחקני הכדורסל הישראלים הטובים ביותר בכל הזמנים בגבעתיים ורמת גן. חיפשנו ועברנו על רשימת השחקנים הבכירים לאורך השנים, למצוא

קראו עוד »

'מפנק האריות'

איתן קדוש הוא ה'אבא של הלוחמים'. הוא מגויס כל כולו על מנת לדאוג לרווחתם ולחיוכם של החיילים, בכל שעות היממה "בלי החיוך של החיילים, היום שלי לא יעיל!

קראו עוד »
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן