31/05/2024
31/05/2024
יום שישי, 31 במאי 2024

הוועדה המחוזית אישרה את תכנית התחדשות למתחם "בראשית" בגבעתיים

במסגרת הפרויקט ייתווספו לשוק הנדלן בגבעתיים עוד 650 יחידות דיור חדשות במזרח העיר. לקראת עליה חדשה בתחרות על לבם של רוכשי הדירות בגבעתיים

רום אלוף

26/07/2023

שתפו

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, אישרה את התוכנית להתחדשות עירונית במתחם "בראשית" בגבעתיים. מדובר בתכנית המשתרעת על שטח גיאוגרפי רחב של 31.5 דונם, המקודמת על ידי עיריית גבעתיים והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית במסלול רשויות. המתחם מהווה חלק מתכנית התחדשות עירונית של רצועת בן גוריון אשר הוחלט להפקדה על ידי הוועדה המחוזית.

המתחם נמצא בגבולה המזרחי של גבעתיים, בחלקה הדרום מזרחיים של גבעת קוזולבסקי ותחום בדרך בן גוריון ממזרח, רחוב עמל מצפון, רחוב בראשית ממערב ורחוב גולומב מדרום.

בסך הכל צפויים להיבנות 650 יחידות דיור בכל המתחם, במסגרת התכנית. התכנית מחולקת לארבעה מתחמים, והיא כוללת הריסה של 39 מבני מגורים בני 1-5 קומות, בהם 186 יחידות דיור, כאשר במקומם ייבנו 3 מגדלי מגורים בני 30 קומות המשלבים חזית מסחרית לרחוב בן גוריון, מגדל נוסף ישלב תעסוקה ומגורים בן 30 קומות עם חזית מסחרית לרחוב בן גוריון פינת עמל, וכן שני מבני מגורים בבניה מרקמית.

בנוסף למגורים, לאורך רחוב בראשית יוקצה כ-6.3 דונם לטובת תוספת שטחי ציבור נרחבים עבור הקמת בית ספר יסודי בחלק המערבי של המתחם מול גן העלייה השנייה, גינה ציבורית בלב המתחם, שבילי מעבר להולכי רגל לצורך שיפור הנגישות ושטחי ציבור של חלק מהמבנים בקומת הקרקע. במרכז המתחם מתוכנן שטח ציבורי פתוח של כ-4 דונם.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "מתחם בראשית הינו ממתחמי ההתחדשות החשובים בתכנית המתאר העירונית. מימושו יאפשר תוספת משמעותית של שטחי ציבור, המצויים כיום במחסור, ובכך יוכל לשמש כמנוף להתחדשות האזור כולו. בנוסף, יאפשר מתחם זה כחלק ממתחמי תכנית בן גוריון, הרחבת דרך בן גוריון והפיכת הרחוב לפעיל ומזמין להולכי רגל.

בהמשך לתכנית זו, מקדמת עיריית גבעתיים עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תכניות מפורטות עבור ארבעה תתי מתחמים נוספים מתכנית בן גוריון. אנו מקווים כי מתחמים אלו יאושרו בקרוב ונוכל להשלים את כל תכנית בן גוריון."

תמונות להמחשה בלבד: משרד בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים

חדשות העיר גבעתיים פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן