01/12/2023
01/12/2023
יום שישי, 01 בדצמבר 2023

הוועדה המחוזית אישרה את תכנית התחדשות למתחם "בראשית" בגבעתיים

במסגרת הפרויקט ייתווספו לשוק הנדלן בגבעתיים עוד 650 יחידות דיור חדשות במזרח העיר. לקראת עליה חדשה בתחרות על לבם של רוכשי הדירות בגבעתיים

רום אלוף

26/07/2023

שתפו

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, אישרה את התוכנית להתחדשות עירונית במתחם "בראשית" בגבעתיים. מדובר בתכנית המשתרעת על שטח גיאוגרפי רחב של 31.5 דונם, המקודמת על ידי עיריית גבעתיים והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית במסלול רשויות. המתחם מהווה חלק מתכנית התחדשות עירונית של רצועת בן גוריון אשר הוחלט להפקדה על ידי הוועדה המחוזית.

המתחם נמצא בגבולה המזרחי של גבעתיים, בחלקה הדרום מזרחיים של גבעת קוזולבסקי ותחום בדרך בן גוריון ממזרח, רחוב עמל מצפון, רחוב בראשית ממערב ורחוב גולומב מדרום.

בסך הכל צפויים להיבנות 650 יחידות דיור בכל המתחם, במסגרת התכנית. התכנית מחולקת לארבעה מתחמים, והיא כוללת הריסה של 39 מבני מגורים בני 1-5 קומות, בהם 186 יחידות דיור, כאשר במקומם ייבנו 3 מגדלי מגורים בני 30 קומות המשלבים חזית מסחרית לרחוב בן גוריון, מגדל נוסף ישלב תעסוקה ומגורים בן 30 קומות עם חזית מסחרית לרחוב בן גוריון פינת עמל, וכן שני מבני מגורים בבניה מרקמית.

בנוסף למגורים, לאורך רחוב בראשית יוקצה כ-6.3 דונם לטובת תוספת שטחי ציבור נרחבים עבור הקמת בית ספר יסודי בחלק המערבי של המתחם מול גן העלייה השנייה, גינה ציבורית בלב המתחם, שבילי מעבר להולכי רגל לצורך שיפור הנגישות ושטחי ציבור של חלק מהמבנים בקומת הקרקע. במרכז המתחם מתוכנן שטח ציבורי פתוח של כ-4 דונם.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "מתחם בראשית הינו ממתחמי ההתחדשות החשובים בתכנית המתאר העירונית. מימושו יאפשר תוספת משמעותית של שטחי ציבור, המצויים כיום במחסור, ובכך יוכל לשמש כמנוף להתחדשות האזור כולו. בנוסף, יאפשר מתחם זה כחלק ממתחמי תכנית בן גוריון, הרחבת דרך בן גוריון והפיכת הרחוב לפעיל ומזמין להולכי רגל.

בהמשך לתכנית זו, מקדמת עיריית גבעתיים עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תכניות מפורטות עבור ארבעה תתי מתחמים נוספים מתכנית בן גוריון. אנו מקווים כי מתחמים אלו יאושרו בקרוב ונוכל להשלים את כל תכנית בן גוריון."

תמונות להמחשה בלבד: משרד בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים

חדשות העיר גבעתיים פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 112

'רמת גן פלוס' החדש מלחמת מלחמת חרבות ברזל
2023. מערכת 'פלוס תקשורת' וכל בית ישראל מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את הכוחות ההצלה והבטחון

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן