fbpx

אין דבר העומד בפני הרצון

איך הצליח רב”ט איתי לידג’י להחלים מפציעת ראש קשה, להשתקם ולהגשים את חלומו – שירות קרבי בסיירת גולני ●  סיפור של נחישות והשראה

ד”ר נגה רוזנפרב

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

אני זוכרת היטב את אותו יום 27.5.2017, לפני כארבע שנים. הייתה זו שעת ערב מאוחרת כשבקבוצת הווטסאפ הכיתתית של תיכון שמעון בן צבי החלו לצוץ ידיעות על תלמיד בית הספר בן 16 בכיתה י’ שיצא לריצה, נדרס והוא פצוע קשה בראשו. אז עוד לא ידענו במי מדובר והשעות נקפו, אך בעיר קטנה כמו גבעתיים אי אפשר היה שלא לדעת, ואחרי לילה מורט עצבים התברר שמדובר באיתי לידג’י בנם של גלית ואבי.

איתי נדרס על ידי רכב בדרך יצחק רבין פינת בן גוריון בעיר. הרכב הפוגע העיף אותו באוויר לאחר שראשו נחבט בשמשה והוא נותר שרוע במרכז הכביש. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים תל השומר כשהוא במצב קשה, מחוסר הכרה ועם חבלת ראש.

התמונה היחידה שאיתי זוכר מאותו ערב שבו יצא לריצה כמנהגו, היא את הרמזור הירוק מתחלף לאדום ואז חבטה שהחשיכה את חייו.

בימים הבאים איתי היה מורדם ומונשם. החברים ההמומים שלו התגייסו וישבו לצד חדרו בבית החולים ביום ובלילה, הקיפו אותו באהבה ודאגה. לצידם היו גם מנהלת בית הספר שמעון בן צבי אלה ספיר-גונן וסגניתה שלומית דובדבני.

"היה לו כוח רצון ואופטימיות שהובילו אותו די מהר בחזרה לשגרה למרות הפגיעה הקשה. הוא עבד קשה בכל התחומים, חזר לכיתה הפיזיקאלית, השתתף במסע הישראלי ובמסע לפולין והיה לתלמיד מוביל ערכי בבית הספר" מספרת שלומית דובדבני סגנית מנהלת תיכון שב"צ"

קיווינו שיקרה נס

התחזית של מיטב הרופאים לא הייתה ורודה, הפגיעה הייתה חמורה והמצב היה קשה. איתי סבל מדימום במוח שהצריך ניתוח מורכב ואף אחד לא יכול היה להבטיח שהוא יתעורר ו/או יחלים. כל אפשרות שנלקחה בחשבון הייתה גרועה יותר מהאחרת. הוריו חתמו על הסכמתם לניתוח בלית ברירה וכולנו החזקנו לו אצבעות וקיווינו שיקרה נס.

הניתוח אכן הצליח אבל הדרך לחיים רגילים עוד הייתה ארוכה וקשה. אחרי שבועיים בשיקום שכללו פיזיותרפיה אינטנסיבית, הובהר לו שעל מנת לחזור למסלול עליו יהיה לעבוד קשה. הוא חזר הביתה וההתאקלמות לא הייתה פשוטה. הוא לא יצא מהבית וישן רוב הזמן. שנת הלימודים הסתיימה, הוא לא חזר לעסוק בספורט ובטח שלא הגיע לצופים.

החיים של איתי ומשפחתו נחצו לשניים, החיים לפני התאונה והחיים אחריה.

את שנת הלימודים הבאה של כתה י”א הוא לא החל ברגל ימין. הוא עדיין לא השתחרר מהתאונה הקשה שעבר ולא היה בטוח מה הוא רוצה לעשות עם עצמו. אבל כשחבריו החלו לקבל את הצו הראשון, זה עורר בו את המוטיבציה שהייתה בו מאז ומעולם – לשרת ביחידה קרבית.

הוא השקיע את כל כולו בטיפולים הפיזיותראפיים והצליח לחזור לתפקוד כמעט מלא, חוץ מקצת בעיות שיווי משקל וקשיי ריכוז שלא השפיעו עליו בחיי היומיום. הוא חזר לבית הספר, השלים את בחינות הבגרות, עשה את האבחונים לצה”ל וגם הוא קיבל צו ראשון!”

“היה לו כוח רצון ואופטימיות שהובילו אותו די מהר בחזרה לשגרה למרות הפגיעה הקשה. הוא עבד קשה בכל התחומים, חזר לכיתה הפיזיקאלית, השתתף במסע הישראלי ובמסע לפולין והיה לתלמיד מוביל ערכי בבית הספר” מספרת שלומית דובדבני סגנית מנהלת תיכון שב”צ.

"אחרי שהתגייס לחטיבה עבר גם את הגיבוש לסיירת גולני ובחודש אוגוסט אחרי מסע מפרך קיבל את כומתת החטיבה עליה חלם כשעוד היה בשיקום. המעגל נסגר כשאת הכומתה החומה העניק לו אביו אבי, בעצמו לוחם גולני בעברו"

הניצחון של איתי

אבל לרופא בלשכת הגיוס היו מסקנות אחרות. פגיעת הראש הקשה של איתי חייבה הורדת פרופיל ל-64 ויחד עם זה הלך והתרחק החלום לשרת ביחידה קרבית. הייתה זו חבטה נוספת שאיימה להחשיך את חייו בפעם השניה.

אבל הוא לא ויתר. תוך שהוא מתמיין למודיעין, החל לשלוח עשרות מיילים למיטב (היחידה הצבאית המופקדת על ביצוע הליכי המיון והשיבוץ של כלל המיועדים לשירות ביטחון) ביקש ועדה רפואית בניסיון להוכיח שהוא השתקם מהתאונה, ראוי לפרופיל גבוה יותר וכשיר לשירות קרבי.

בד בבד הוא סיים את לימודיו בתיכון, הצליח בבחינות הבגרות ובחר לצאת לשנת שירות בצופים בעיר נתניה, שם ריכז שבט והתנדב בבתי ספר בעיר. השנה הזו נתנה לו זמן ואיפשרה לו להמשיך להיאבק להעלאת הפרופיל שלו. אבל זה לא היה פשוט. הוא לא זכה למענה מ’מיטב’ והרגיש חוסר אונים!”.

ביום הגיוס התייצב איתי עם תיקייה עבת כרס שהכילה מסמכים שהעידו על כשירותו ואחרי שיחה עם קצין הרפואה של הבסיס, הוא העלה לו את הפרופיל ל-82 ולא היה מאושר ממנו!

הוא שלח מיד הודעה להורים ולחברים הקרובים שלו שכבר חשבו שזה לא יקרה וביקש להתגייס לגולני מפני שאבא שלו שירת שם. אחרי חודש וחצי הוא קיבל שיבוץ לגולני.

אחרי שהתגייס לחטיבה עבר גם את הגיבוש לסיירת גולני ובחודש אוגוסט אחרי מסע מפרך קיבל את כומתת החטיבה עליה חלם כשעוד היה בשיקום. המעגל נסגר כשאת הכומתה החומה העניק לו אביו אבי, בעצמו לוחם גולני בעברו.

“כל כך התרגשתי כשצפיתי בסרטון של ההשבעה שלו” מספרת שלומית “קשה לי לתאר במילים את התחושה שלי, הילד הזה כל כך יקר לליבי ואני כל-כך שמחה בשבילו” היא מוסיפה.

מה התכניות לעתיד? אני שואלת את איתי

“על התוכניות לעתיד אני עדיין לא סגור. כרגע אני בקורס מכים שמסתיים עוד שבוע והמסלול נמשך עד חודש מרץ. משם אני רוצה לצאת לפיקוד. אחרי השירות הצבאי אני רוצה לטייל, לגור בחו”ל, וללמוד בעתיד הרחוק משהו שקשור לפסיכולוגיה, טיפול כלשהו, אולי עבודה עם מוזיקה.”

 

אל תפספסו הכתבות האהובות
זרקאור

המסע המוזיקלי של ים רביב

“כשסיימתי את ההקלטות יצאתי לרחובות וצילמתי קליפים של העונות שחלפו. הערפל המסתורי של החורף, השמיים הכחולים של האביב. בערוץ היוטיוב שלי אפשר לשמוע כיצד החוץ נכנס לאלבום, למשל את הגשם שיורד ומתמזג עם המוזיקה”

קראו עוד»
יועץ הנדל"ן מתן נסטל

נדלן לקול המשפחה – פרק א’

כמה פעמים שמעתם את המשפט, ”הבן שלי או סבתא שלי יראו לך את הדירה”, תחשבו על כך לרגע, יכול להיות מצב בו תגיעו לתצוגת רכבים יוקרתית של אאודי ומי שיציג לכם את הנכס לא יהיה מקצוען אמיתי?

קראו עוד»
כתבות השער

ארץ הפלאות של יָאיוֹי קוּסָאמה

הטבה ארץ הפלאות של יָאיוֹי קוּסָאמה כל מה שרציתם לדעת על האמנית היפנית ולא היה לכם את מי לשאול ד”ר נגה רוזנפרב שתפו: שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter

קראו עוד»
דוד פייל עו"ד רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון היא אחד מהמצבים היותר מורכבים בדין הישראלי, וזאת משום שקשה מאוד להוכיח שנזק שנגרם לאם או לעובר במהלך ההיריון אכן היה יכול להימנע, לו הצוות הרפואי היה נוהג באופן אחר. אם כך, מהי טעות סבירה של רופאים במהלך ההריון ומהי טעות שבגינה אפשר ואפילו צריך להגיש תביעת רשלנות רפואית.

קראו עוד»
החיים הטובים

“אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון”

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  “ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל”

קראו עוד»
כתבות השער

איריס וקסלר מציירת את סיפורי המקרא

“אני ציירת מקראית ולכן, כאמנית בחרתי להתחיל מהסיפור הראשוני ופניתי לסיפורי המקרא שמעוררים בי השראה. הסיפורים האלו מאפשרים לי לבטא רגש שאותו אני מציירת. למשל, כשאני בוחרת לצייר אהבה אני פונה למקרא ושם האהבה הראשונה היא אהבת יצחק ורבקה (בראשית פרק כ”ד), בנושא הדרת נשים ציירתי את מעמד בנות צלפחד (במדבר כ”ז)”

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

שבוע החלל הישראלי בגבעתיים 2022

חדשות העיר גבעתיים פלוס שבוע החלל הישראלי בגבעתיים 2022 תלמידי כיתות ה’ בבתי הספר היסודיים בעיר זכו ליהנות מתכניות חינוך חדשניות ויצירתיות במסגרת שבוע החלל הישראלי פורסם: 25/1/2022 שתפו שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email

קראו עוד»
מגזינים

גבעתיים פלוס מגזין 89

בדצמבר 2021 , הזמינה האקדמיה ללשון העברית את הציבור לבחור ת מילת השנה. תשע מילים הועמדו להצבעה, והן נבחרו מתוך מאות הצעות שהגיעו מן הציבור. אלפים רבים נענו לפנייה, השתתפו בהצבעה ובחרו במילה טרלול,
אכן זו הייתה שנה מטורללת למדי. שלוש המילים שהתחרו על המקומות הבאים מייצגות את
מגפת הקורונה שמלווה אותנו זה
שנתיים: חיסון, תשנית (מוטציה)
ודחף (בוסטר).
גם המילים הנוספות משקפות את השנה שחלפה: אקלים – לאור משבר האקלים שנכנס למודעות הציבורית; שינוי – מילה המתקשרת לשנה הפוליטית
שחווינו; שגרה; פקקים ומדליית זהב, שמזכירה לנו את ההישגים הנאים של המשלחת הישראלית באולימפיאדה האחרונה

קראו עוד»
Shape
Shape
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
דצמבר 24, 2021

רמת גן פלוס 88

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

המדריך להזמנות

אוקטובר 30, 2020

ורד אופה עוגיות טעימות ויוהן מייצר את החותכנים

יצירה על עוגייה פעילות מושלמת לכל אירוע הכל התחיל מזה שחברות של ורד ביסרור ביקשו ממנה שתכין לבנות שלהן עוגיות לקישוט ליום ההולדת. ההתלהבות והביקוש היו גדולים וזה מה שהביא אותה ליצור מארזי עוגיות חמאה […]
נובמבר 9, 2020

טרנד חדש כבר כאן: חלה עם שניצל דק ותוספות

הסנדוויץ׳ של ABBA שמשגע את הרשת מאמה מיה! חלה טרייה עם שניצל, חצילים ומטבוחה כולנו מכורים לטרנדים של אינסטגרם וכל כמה שבועות מגיע איזה מאכל פוטוגני תורן וכובש לנו את הפיד. דמיינו לכם חלה מתוקה […]
אוגוסט 13, 2020

הג’ונגל הגיע העירה

ג’ירפה חוויות אורבניות ב”ג’ירפה חוויות אורבניות” הבינו שאם אי אפשר להביא את המטיילים לשוק, השוק יכול להגיע אליהם הביתה. הם ילקטו עבורכם חבילה משמחת מכ-30 ספקים שונים המייצרים מכל טוב הארץ, יסדרו בתוך ארגז עץ […]
אוגוסט 10, 2021

חגיגה מתוקה במיוחד אצל תהילה

תהילה היא קונדיטורית נפלאה שכל קינוח יפהפה מעשה ידיה טעמו כטעם גן עדן, הבצקים פריכים, המילויים נימוחים, מתמוססים בפה ומשאירים טעם של עוד.
נובמבר 27, 2020

חגיגת מרקמים

חגיגת מרקמים מיכל מ“מיי סוויטי”, קונדיטורית בוגרת בית-ספר “בישולים” יצרה קולקציית סופגניות מהממת, מענגת וטעימה והיא זוכה אצלינו בפרס הבצק המצטיין! הבצק של הסופגניות הוא רך, קליל ואוורירי כאילו לא פגש שמן מימיו, הגודל שלהן […]
נובמבר 27, 2020

חנוכה 2020 סופ-סופ-סופגניות

»» »» »» »» »» »» »»     למעבר למגזינים: ל‘גבעתיים פלוס’, הקליקו כאן ל‘רמת גן פלוס’, הקליקו כאן   
פברואר 13, 2021

הפתעה! קופסאות ניפוץ משוקולד שוות בטירוף

הפתעה שווה בטירוף! את תואר המשלוח המפתיע אנחנו מעניקים לנופר בת ה-20 מרמת גן שהיא חיילת משוחררת. נופר מכינה קופסאות ניפוץ משוקולד שוות בטירוף! גם יפהפיות, מדוייקות ואלגנטיות וגם מספקות רגעים של כייף בהם מנפצים […]
אוקטובר 18, 2020

לאכול טוב וגם לעשות טוב

‘באזז’  דיינר אמריקאי בגבעתיים כמה חיכינו ליום הזה שבו יפתח בגבעתיים דיינר אמריקאי אמיתי, כזה שמגיש אוכל טוב ומושחת וכמה שמחנו ששמענו על “באזז”! הזמנו משלוח לשני רעבים והוא הגיע במהירות (זה בגבעתיים, זוכרים?). המבורגר […]

במבצע מיוחד

מנוי למגזין מתנה!

רק למצטרפים חדשים
ניתן לבטל בכל עת

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן