15/06/2024
15/06/2024
שבת, 15 ביוני 2024

אין דבר העומד בפני הרצון

איך הצליח רב"ט איתי לידג'י להחלים מפציעת ראש קשה, להשתקם ולהגשים את חלומו – שירות קרבי בסיירת גולני ●  סיפור של נחישות והשראה

ד"ר נגה רוזנפרב

אני זוכרת היטב את אותו יום 27.5.2017, לפני כארבע שנים. הייתה זו שעת ערב מאוחרת כשבקבוצת הווטסאפ הכיתתית של תיכון שמעון בן צבי החלו לצוץ ידיעות על תלמיד בית הספר בן 16 בכיתה י' שיצא לריצה, נדרס והוא פצוע קשה בראשו. אז עוד לא ידענו במי מדובר והשעות נקפו, אך בעיר קטנה כמו גבעתיים אי אפשר היה שלא לדעת, ואחרי לילה מורט עצבים התברר שמדובר באיתי לידג'י בנם של גלית ואבי.

איתי נדרס על ידי רכב בדרך יצחק רבין פינת בן גוריון בעיר. הרכב הפוגע העיף אותו באוויר לאחר שראשו נחבט בשמשה והוא נותר שרוע במרכז הכביש. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים תל השומר כשהוא במצב קשה, מחוסר הכרה ועם חבלת ראש.

התמונה היחידה שאיתי זוכר מאותו ערב שבו יצא לריצה כמנהגו, היא את הרמזור הירוק מתחלף לאדום ואז חבטה שהחשיכה את חייו.

בימים הבאים איתי היה מורדם ומונשם. החברים ההמומים שלו התגייסו וישבו לצד חדרו בבית החולים ביום ובלילה, הקיפו אותו באהבה ודאגה. לצידם היו גם מנהלת בית הספר שמעון בן צבי אלה ספיר-גונן וסגניתה שלומית דובדבני.

"היה לו כוח רצון ואופטימיות שהובילו אותו די מהר בחזרה לשגרה למרות הפגיעה הקשה. הוא עבד קשה בכל התחומים, חזר לכיתה הפיזיקאלית, השתתף במסע הישראלי ובמסע לפולין והיה לתלמיד מוביל ערכי בבית הספר" מספרת שלומית דובדבני סגנית מנהלת תיכון שב"צ"

קיווינו שיקרה נס

התחזית של מיטב הרופאים לא הייתה ורודה, הפגיעה הייתה חמורה והמצב היה קשה. איתי סבל מדימום במוח שהצריך ניתוח מורכב ואף אחד לא יכול היה להבטיח שהוא יתעורר ו/או יחלים. כל אפשרות שנלקחה בחשבון הייתה גרועה יותר מהאחרת. הוריו חתמו על הסכמתם לניתוח בלית ברירה וכולנו החזקנו לו אצבעות וקיווינו שיקרה נס.

הניתוח אכן הצליח אבל הדרך לחיים רגילים עוד הייתה ארוכה וקשה. אחרי שבועיים בשיקום שכללו פיזיותרפיה אינטנסיבית, הובהר לו שעל מנת לחזור למסלול עליו יהיה לעבוד קשה. הוא חזר הביתה וההתאקלמות לא הייתה פשוטה. הוא לא יצא מהבית וישן רוב הזמן. שנת הלימודים הסתיימה, הוא לא חזר לעסוק בספורט ובטח שלא הגיע לצופים.

החיים של איתי ומשפחתו נחצו לשניים, החיים לפני התאונה והחיים אחריה.

את שנת הלימודים הבאה של כתה י"א הוא לא החל ברגל ימין. הוא עדיין לא השתחרר מהתאונה הקשה שעבר ולא היה בטוח מה הוא רוצה לעשות עם עצמו. אבל כשחבריו החלו לקבל את הצו הראשון, זה עורר בו את המוטיבציה שהייתה בו מאז ומעולם – לשרת ביחידה קרבית.

הוא השקיע את כל כולו בטיפולים הפיזיותראפיים והצליח לחזור לתפקוד כמעט מלא, חוץ מקצת בעיות שיווי משקל וקשיי ריכוז שלא השפיעו עליו בחיי היומיום. הוא חזר לבית הספר, השלים את בחינות הבגרות, עשה את האבחונים לצה"ל וגם הוא קיבל צו ראשון!"

"היה לו כוח רצון ואופטימיות שהובילו אותו די מהר בחזרה לשגרה למרות הפגיעה הקשה. הוא עבד קשה בכל התחומים, חזר לכיתה הפיזיקאלית, השתתף במסע הישראלי ובמסע לפולין והיה לתלמיד מוביל ערכי בבית הספר" מספרת שלומית דובדבני סגנית מנהלת תיכון שב"צ.

"אחרי שהתגייס לחטיבה עבר גם את הגיבוש לסיירת גולני ובחודש אוגוסט אחרי מסע מפרך קיבל את כומתת החטיבה עליה חלם כשעוד היה בשיקום. המעגל נסגר כשאת הכומתה החומה העניק לו אביו אבי, בעצמו לוחם גולני בעברו"

הניצחון של איתי

אבל לרופא בלשכת הגיוס היו מסקנות אחרות. פגיעת הראש הקשה של איתי חייבה הורדת פרופיל ל-64 ויחד עם זה הלך והתרחק החלום לשרת ביחידה קרבית. הייתה זו חבטה נוספת שאיימה להחשיך את חייו בפעם השניה.

אבל הוא לא ויתר. תוך שהוא מתמיין למודיעין, החל לשלוח עשרות מיילים למיטב (היחידה הצבאית המופקדת על ביצוע הליכי המיון והשיבוץ של כלל המיועדים לשירות ביטחון) ביקש ועדה רפואית בניסיון להוכיח שהוא השתקם מהתאונה, ראוי לפרופיל גבוה יותר וכשיר לשירות קרבי.

בד בבד הוא סיים את לימודיו בתיכון, הצליח בבחינות הבגרות ובחר לצאת לשנת שירות בצופים בעיר נתניה, שם ריכז שבט והתנדב בבתי ספר בעיר. השנה הזו נתנה לו זמן ואיפשרה לו להמשיך להיאבק להעלאת הפרופיל שלו. אבל זה לא היה פשוט. הוא לא זכה למענה מ'מיטב' והרגיש חוסר אונים!".

ביום הגיוס התייצב איתי עם תיקייה עבת כרס שהכילה מסמכים שהעידו על כשירותו ואחרי שיחה עם קצין הרפואה של הבסיס, הוא העלה לו את הפרופיל ל-82 ולא היה מאושר ממנו!

הוא שלח מיד הודעה להורים ולחברים הקרובים שלו שכבר חשבו שזה לא יקרה וביקש להתגייס לגולני מפני שאבא שלו שירת שם. אחרי חודש וחצי הוא קיבל שיבוץ לגולני.

אחרי שהתגייס לחטיבה עבר גם את הגיבוש לסיירת גולני ובחודש אוגוסט אחרי מסע מפרך קיבל את כומתת החטיבה עליה חלם כשעוד היה בשיקום. המעגל נסגר כשאת הכומתה החומה העניק לו אביו אבי, בעצמו לוחם גולני בעברו.

"כל כך התרגשתי כשצפיתי בסרטון של ההשבעה שלו" מספרת שלומית "קשה לי לתאר במילים את התחושה שלי, הילד הזה כל כך יקר לליבי ואני כל-כך שמחה בשבילו" היא מוסיפה.

מה התכניות לעתיד? אני שואלת את איתי

"על התוכניות לעתיד אני עדיין לא סגור. כרגע אני בקורס מכים שמסתיים עוד שבוע והמסלול נמשך עד חודש מרץ. משם אני רוצה לצאת לפיקוד. אחרי השירות הצבאי אני רוצה לטייל, לגור בחו"ל, וללמוד בעתיד הרחוק משהו שקשור לפסיכולוגיה, טיפול כלשהו, אולי עבודה עם מוזיקה."

 

אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

ספר סחלב

איך הפכו כל הרעיונות של 22 תלמידי כתה ה' במרכז המחוננים והמצטיינים סחל"ב בגבעתיים לספר אחד משותף ומרתק 'אסקייפ – התעלומה במבנה הקסום'

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

זמר זמר לך! 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי"

חדשות העיר גבעתיים פלוס זמר זמר לך 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי" שתפו אירוע סיכום תכנית זמר עברי בהדרכת סטודנטים מבית הספר למוזיקה "רימון"'. האירוע התקיים בתיאטרון גבעתיים. תכנית זמר עברי פעלה השנה

קראו עוד»
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

צבי בצל הגבעה

"בית הספירלה מוקף במרפסות ללא קירוי וכל הדירות פונות לחצר פנימית. ומולו מבנה נוסף בתכנונו, בית דובינר, הקרוי כאמור בפי כל 'בית המשושים'.[…] הוא תוכנן ללא חלל מדרגות. קהילה בתוך מבנה או מבנה לקהילה"

קראו עוד»
החיים הטובים

חג השבועות

חגיגות גדולות לא יהיו כאן השנה ובכל זאת אם חשקה נפשכם בעוגת גבינה משובחת או במאפה מיוחד לחג, קבלו כמה אפשרויות טעימות במיוחד,
בר פנזור

קראו עוד»
Shape
Shape
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

המדריך להזמנות

01/03/2021

"ההזמנה של ארוחת הסילבסטר כלל לא הגיעה!"

"ההזמנה של ארוחת הסילבסטר כלל לא הגיעה!" איך להזמין ארוחת סילבסטר בשנת 2020 ולקבל אותה ב-2021 או לא לקבל אותה בכלל… בתקופה כזו שבה המסעדות משוועות להזמנות כמה שמחנו כשקראנו את הפוסט של חברת אונטופו […]
06/24/2021

לאכול בגבעתיים ולהרגיש בפאריז

בין הבולנז'רי לפטיסרי של נורית לאכול בגבעתיים ולהרגיש בפאריז The Pastry Box היא קונדיטוריה בסגנון צרפתי של הקונדיטורית נורית צ'יטיאת המציעה מגוון מאפים צרפתיים, עוגות (שמרים, מוס, ראווה), לחמי מחמצת מיוחדים בטעמים (פרמזן, בזיליקום, קצח […]
08/09/2021

מיה לקחה את הקונספט הידוע לסושי והחליפה את המרכיבים במתוקים

מיה לקחה את הקונספט הידוע לסושי, החליפה את המרכיבים במתוקים ויצרה קינוח אלגנטי, יפהפה וטעים! מדובר בסושי מתוק ונהדר שבו מעטה רך של ביסקויטים עוטף קרמים עדינים וקטיפתיים במגוון של טעמים ומרקמים
07/11/2021

מוכנים לפחמימה הכי לוהטת בעיר?!

האהבה של אלעד לבצקים נולדה כבר לפני שני עשורים. במהלך השנים הוא עבד בקונדיטוריה הכיר חומרי גלם רבים ולמד טכניקות וחידושים - כך נולד הברעצל של עדי ואלעד
08/06/2020

מאיה בארץ הפלאות – אוכל אמריקאי מושחת

השפית מאיה בלום תשלח אליכם אוכל אמריקאי מושחת השנה האחרונה הכניסה לחיינו את הקורונה ואיתה את הפחמימות המושחתות, והפעם שפית רמת-גנית שתשלח לכם אוכל אמריקאי מושחת עד הבית כמו רבים מאיתנו גם מאיה בלום (30) […]
09/13/2022

הכירו את ה-Upper Market חווית אוכל רחוב אורבנית

הכירו את ה- Upper Marketחווית אוכל רחוב אורבנית בר פנזור ביום חמישי בצהרי היום, לאחר שהרעב הכריע אותנו, החלטנו לצאת לאכול במתחם האוכל החדש של גבעתיים במגדל השחר. אין לתאר את ההפתעה שחווינו – חלל […]
08/12/2021

החלות המיוחדות של מאיה הופכות לשם דבר

חשבתי שבקיץ החם שלנו שום דבר כבר לא יכול להפתיע אותי עד שגיליתי שרשת גולדה ובמבה אסם שילבו את הטעמים האייקונים והאהובים במוצר אחד קייצי במיוחד
08/04/2021

פוקי – אוכל רחוב במובן הקלאסי של המילה

חשבתי שבקיץ החם שלנו שום דבר כבר לא יכול להפתיע אותי עד שגיליתי שרשת גולדה ובמבה אסם שילבו את הטעמים האייקונים והאהובים במוצר אחד קייצי במיוחד

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן