fbpx

אין דבר העומד בפני הרצון

איך הצליח רב”ט איתי לידג’י להחלים מפציעת ראש קשה, להשתקם ולהגשים את חלומו – שירות קרבי בסיירת גולני ●  סיפור של נחישות והשראה

ד”ר נגה רוזנפרב

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

אני זוכרת היטב את אותו יום 27.5.2017, לפני כארבע שנים. הייתה זו שעת ערב מאוחרת כשבקבוצת הווטסאפ הכיתתית של תיכון שמעון בן צבי החלו לצוץ ידיעות על תלמיד בית הספר בן 16 בכיתה י’ שיצא לריצה, נדרס והוא פצוע קשה בראשו. אז עוד לא ידענו במי מדובר והשעות נקפו, אך בעיר קטנה כמו גבעתיים אי אפשר היה שלא לדעת, ואחרי לילה מורט עצבים התברר שמדובר באיתי לידג’י בנם של גלית ואבי.

איתי נדרס על ידי רכב בדרך יצחק רבין פינת בן גוריון בעיר. הרכב הפוגע העיף אותו באוויר לאחר שראשו נחבט בשמשה והוא נותר שרוע במרכז הכביש. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים תל השומר כשהוא במצב קשה, מחוסר הכרה ועם חבלת ראש.

התמונה היחידה שאיתי זוכר מאותו ערב שבו יצא לריצה כמנהגו, היא את הרמזור הירוק מתחלף לאדום ואז חבטה שהחשיכה את חייו.

בימים הבאים איתי היה מורדם ומונשם. החברים ההמומים שלו התגייסו וישבו לצד חדרו בבית החולים ביום ובלילה, הקיפו אותו באהבה ודאגה. לצידם היו גם מנהלת בית הספר שמעון בן צבי אלה ספיר-גונן וסגניתה שלומית דובדבני.

"היה לו כוח רצון ואופטימיות שהובילו אותו די מהר בחזרה לשגרה למרות הפגיעה הקשה. הוא עבד קשה בכל התחומים, חזר לכיתה הפיזיקאלית, השתתף במסע הישראלי ובמסע לפולין והיה לתלמיד מוביל ערכי בבית הספר" מספרת שלומית דובדבני סגנית מנהלת תיכון שב"צ"

קיווינו שיקרה נס

התחזית של מיטב הרופאים לא הייתה ורודה, הפגיעה הייתה חמורה והמצב היה קשה. איתי סבל מדימום במוח שהצריך ניתוח מורכב ואף אחד לא יכול היה להבטיח שהוא יתעורר ו/או יחלים. כל אפשרות שנלקחה בחשבון הייתה גרועה יותר מהאחרת. הוריו חתמו על הסכמתם לניתוח בלית ברירה וכולנו החזקנו לו אצבעות וקיווינו שיקרה נס.

הניתוח אכן הצליח אבל הדרך לחיים רגילים עוד הייתה ארוכה וקשה. אחרי שבועיים בשיקום שכללו פיזיותרפיה אינטנסיבית, הובהר לו שעל מנת לחזור למסלול עליו יהיה לעבוד קשה. הוא חזר הביתה וההתאקלמות לא הייתה פשוטה. הוא לא יצא מהבית וישן רוב הזמן. שנת הלימודים הסתיימה, הוא לא חזר לעסוק בספורט ובטח שלא הגיע לצופים.

החיים של איתי ומשפחתו נחצו לשניים, החיים לפני התאונה והחיים אחריה.

את שנת הלימודים הבאה של כתה י”א הוא לא החל ברגל ימין. הוא עדיין לא השתחרר מהתאונה הקשה שעבר ולא היה בטוח מה הוא רוצה לעשות עם עצמו. אבל כשחבריו החלו לקבל את הצו הראשון, זה עורר בו את המוטיבציה שהייתה בו מאז ומעולם – לשרת ביחידה קרבית.

הוא השקיע את כל כולו בטיפולים הפיזיותראפיים והצליח לחזור לתפקוד כמעט מלא, חוץ מקצת בעיות שיווי משקל וקשיי ריכוז שלא השפיעו עליו בחיי היומיום. הוא חזר לבית הספר, השלים את בחינות הבגרות, עשה את האבחונים לצה”ל וגם הוא קיבל צו ראשון!”

“היה לו כוח רצון ואופטימיות שהובילו אותו די מהר בחזרה לשגרה למרות הפגיעה הקשה. הוא עבד קשה בכל התחומים, חזר לכיתה הפיזיקאלית, השתתף במסע הישראלי ובמסע לפולין והיה לתלמיד מוביל ערכי בבית הספר” מספרת שלומית דובדבני סגנית מנהלת תיכון שב”צ.

"אחרי שהתגייס לחטיבה עבר גם את הגיבוש לסיירת גולני ובחודש אוגוסט אחרי מסע מפרך קיבל את כומתת החטיבה עליה חלם כשעוד היה בשיקום. המעגל נסגר כשאת הכומתה החומה העניק לו אביו אבי, בעצמו לוחם גולני בעברו"

הניצחון של איתי

אבל לרופא בלשכת הגיוס היו מסקנות אחרות. פגיעת הראש הקשה של איתי חייבה הורדת פרופיל ל-64 ויחד עם זה הלך והתרחק החלום לשרת ביחידה קרבית. הייתה זו חבטה נוספת שאיימה להחשיך את חייו בפעם השניה.

אבל הוא לא ויתר. תוך שהוא מתמיין למודיעין, החל לשלוח עשרות מיילים למיטב (היחידה הצבאית המופקדת על ביצוע הליכי המיון והשיבוץ של כלל המיועדים לשירות ביטחון) ביקש ועדה רפואית בניסיון להוכיח שהוא השתקם מהתאונה, ראוי לפרופיל גבוה יותר וכשיר לשירות קרבי.

בד בבד הוא סיים את לימודיו בתיכון, הצליח בבחינות הבגרות ובחר לצאת לשנת שירות בצופים בעיר נתניה, שם ריכז שבט והתנדב בבתי ספר בעיר. השנה הזו נתנה לו זמן ואיפשרה לו להמשיך להיאבק להעלאת הפרופיל שלו. אבל זה לא היה פשוט. הוא לא זכה למענה מ’מיטב’ והרגיש חוסר אונים!”.

ביום הגיוס התייצב איתי עם תיקייה עבת כרס שהכילה מסמכים שהעידו על כשירותו ואחרי שיחה עם קצין הרפואה של הבסיס, הוא העלה לו את הפרופיל ל-82 ולא היה מאושר ממנו!

הוא שלח מיד הודעה להורים ולחברים הקרובים שלו שכבר חשבו שזה לא יקרה וביקש להתגייס לגולני מפני שאבא שלו שירת שם. אחרי חודש וחצי הוא קיבל שיבוץ לגולני.

אחרי שהתגייס לחטיבה עבר גם את הגיבוש לסיירת גולני ובחודש אוגוסט אחרי מסע מפרך קיבל את כומתת החטיבה עליה חלם כשעוד היה בשיקום. המעגל נסגר כשאת הכומתה החומה העניק לו אביו אבי, בעצמו לוחם גולני בעברו.

“כל כך התרגשתי כשצפיתי בסרטון של ההשבעה שלו” מספרת שלומית “קשה לי לתאר במילים את התחושה שלי, הילד הזה כל כך יקר לליבי ואני כל-כך שמחה בשבילו” היא מוסיפה.

מה התכניות לעתיד? אני שואלת את איתי

“על התוכניות לעתיד אני עדיין לא סגור. כרגע אני בקורס מכים שמסתיים עוד שבוע והמסלול נמשך עד חודש מרץ. משם אני רוצה לצאת לפיקוד. אחרי השירות הצבאי אני רוצה לטייל, לגור בחו”ל, וללמוד בעתיד הרחוק משהו שקשור לפסיכולוגיה, טיפול כלשהו, אולי עבודה עם מוזיקה.”

 

אל תפספסו הכתבות האהובות
חדר החדשות

כוכבי המרכז: תשעה נגנים מרמת גן וארבעה מגבעתיים בקונצרטי הקיץ של הפילהרמונית הצעירה

חדשות העיר רמת גן פלוס כוכבי המרכז: תשעה נגנים מרמת גן וארבעה מגבעתיים בקונצרטי הקיץ של הפילהרמונית הצעירה שתפו שיתוף ב facebook שיתוף ב email שיתוף ב whatsapp שיתוף ב twitter הפילהרמונית הישראלית הצעירה  בקונצרטי

קראו עוד»
כתבות השער

החלום מעבר ליער

חלמתם פעם לכתוב ספר ולהוציא אותו לאור? במרכז המחוננים והמצטיינים סחל”ב בגבעתיים יגשימו לכם את החלום!

קראו עוד»
כתבות השער

30 שנה לשיא השיאים

רוגל נחום הוא מגדולי האתלטים שצמחו בישראל. 30 שנה הוא מחזיק בשיא בקפיצה משולשת (17.20 מ’) ולא נראה שיש איום באופק ● יותר משהוא בחר באתלטיקה, נדמה שהיא בחרה בו ●

קראו עוד»
אדם גורל יועץ נדל"ן

על יתרון המקומיות שמעתם?

מאת: אדם גורל על יתרון המקומיות שמעתם? שתפו שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter שיתוף ב print לאחרונה שמתי לב לתופעה מעניינת, מתווכים לא מקומיים, מתל אביב, פתח תקווה

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

האם ניתן לשפר את הצעות היזמים?

כדי להימנע מהפסדים כספיים או מבזבוז של זמן, חשוב לדעת כיצד לבחור יזם אמין שיציע את ההצעה המסחרית הטובה והמשתלמת ביותר, ויבצע את הפרויקט באופן בטוח כולל בניה איכותית. רוצים לדעת מה לשאול אותו?

קראו עוד»
החיים הטובים

חקלאות העתיד אצלכם בבית!

HyGreens מזמינה אתכם לקחת חלק בחקלאות העתיד ולגדל את הירקות שלכם בעצמכם בעזרת מערכות הידרופוניות מעוצבות ומותאמות אישית – כל מה שצריך כדי לחיות אורח חיים בריא ואקולוגי, מבלי להתאמץ ומבלי לצאת מהבית.

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

אירועי שבוע הגאווה 2022 בגבעתיים נפתחו באירועים מרשימים

חדשות העיר גבעתיים פלוס ארועי שבוע הגאווה 2022 בגבעתיים בהשתתפות תושבים רבים מלכות הדראג סלין לה דיווין קריסטינה פוקס וקימברלי סוואן שתפו שיתוף ב facebook שיתוף ב email שיתוף ב whatsapp שיתוף ב twitter אירוע

קראו עוד»
כתבות השער

‘שירה היא מיצוי החיים’

זרקאור ‘שירה היא מיצוי החיים’ שיחה עם המשורר ואיש החינוך רון גרא נעמי לבנון-קשת שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter RG מאחוריו של המשורר ואיש החינוך רון גרא (74)

קראו עוד»
Shape
Shape
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

המדריך להזמנות

10/17/2020

איזה כיף שבמקרה נתקלתי במארזים המושקעים והמדהימים האלו

‘משהו בקטנה’ המארז האולטימטיבי  סופ”ש, סגר, ואני מחפשת איזה משלוח מגניב שיגרום לנו להרגיש בבילוי או בחופשה. את האופציות בוולט אני כבר מכירה בעל-פה, בתן ביס כבר ניסיתי הכל, ובאופן כללי בא לי משהו בניחוח […]
10/21/2020

פטיסרי צרפתי בגבעתיים

עוגיות בסגנון צרפתי  ‘קייקס אנד מור’ להזמין מגבעתיים ולהרגיש בפריז אין לתאר את העונג שהרגשנו כשהגיע אלינו המארז המתוק של “קייקס אנד מור” . כשפתחנו את מכסה הקופסא שהייתה מלאה במאפים ועוגיות בעבודת יד, מסודרים […]
09/30/2020

מארזים לאפייה ביתית

קונדיטוריה פוּני‏ אפיה בטעם של פעם הכל התחיל בשנת 1922, כאשר אברהם פוּני‏, בן למשפחת אופים פולנית, עלה ארצה יחד עם אשתו פרומה. השניים התיישבו ביפו, ולא חשבו פעמיים לפני הגשמת החזון הציוני האישי שלהם […]
09/03/2020

לתת ביס ולהרגיש באיטליה

לתת ביס ולהרגיש באיטליה נועה חיים ודניאל צור תושבי גבעתיים הקימו את פסטה פיצ’י – פופ אפ של פסטות טריות מדהימות עם רטבים נהדרים בר פנזור שפית קונדיטורית נועה חיים (אלנה, L28 ) והשף דניאל […]
10/30/2020

חן שוזרת פרחים באהבה וכישרון

מביאים את הטבע הביתה עיצוב פרחים מנצח אם אתם חוגגים אירוע כמו יום הולדת או יום נישואין, או שרוצים לפרגן למישהו שחוגג, חן גלוזברג כאן בשבילכם! זרי פרחים יפהפיים וצבעוניים, עם ריח משכר, שישמחו כל […]
12/01/2021

מיכל גנון זוכה אצלינו כבר שנה שנייה ברצף בפרס הבצק המצטיין!

חג החנוכה כבר מעבר לפינה והשנה בחרנו עבורכם את כל הקולקצייה – סופגניות יצירתיות ודונטאס שמנמנות, עוגת בריושים עשירה וטארט סנט הונורה עם סופגניות קטנטנות, קרואסונים מלאי כל טוב ושוקולדים עשירים… בקיצור, תהיו מוכנים כי החג הכי משמין בשנה הגיע! חג טעים ושמח!
10/11/2020

ברמן צמוד עם בר מצויד באלכוהול

‘שעה שמחה’ קוקטייל עד הבית בחלומי, אני חוזרת הביתה אחרי יום עבודה מעייף, ובבית ממתין לי ברמן צמוד עם בר מצויד באלכוהול שמכין לי איזה קוקטייל פירותי-חמצמץ. אבל מציאות לחוד וחלומות לחוד, ולצערי אין לי […]
09/11/2021

אלמוג תשזור עבורכם סידור פרחים צבעוני ומיוחד

הקיץ הגיע שוב, הטמפרטורות בחוץ עולות, וצריך מנות שיעשו לנו קצת קריר בלב (אם לא בפה). מה מתחשק? אז ככה, מתחשק לאכול מנות קלילות, צבעוניות, ואולי אפילו מצננות. קבלו את מצעד המנות הכי מתאימות

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן