07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023

הדס בן שושן

שמלות כלה קלות להשגה

למה שמלות כלה עולות כל כך הרבה?

בדיוק לשם כך הוקם “סטודיו הדס” לזכרה של הדס בן שושן
“אנחנו מאמינות שאפשר להיות הכלה שתמיד חלמת להיות במחיר המתאים לכל אחת, מבלי להוציא הרבה כסף ומבלי להעמיס על הסביבה, שהרי לאחר החתונה השמלה חוזרת אלינו לסטודיו ומוכנה לשמח כלה נוספת”

ניר לקס

עודכן: 4.12.2022

שתפו:

העיסוק באהבה גורר אותנו ישירות לדיבור על חתונה – האולם, התזמורת, הקטיירינג וכמובן ה-שמלה. לצערנו מגפת הקורונה יצרה אצל רבים פגיעה כלכלית ולא מעט אנשים נאלצים להדק את החגורה ולחשב מסלול מחדש בכל הקשור בהוצאות. אך זו לא סיבה לגנוז את חלום החתונה ולוותר על היום הגדול בחייך, ומזל שיש מי שמראה לנו שאפשר לבחור בפשטות ולזכור שאת יום החתונה ניתן לציין ולחגוג גם מבלי לקרוע את הכיס.

הכירו את סטודיו "אהבת הדס", המאפשר לשכור שמלת כלה ב-850 ₪ בלבד מתוך מאגר של כ-300 שמלות כלה בכל המידות והסגנונות (דתי/חרדי/חילוני). שמלות של טובי המעצבים העשויות מהבדים הכי מובחרים ומודרניים, בכל העיצובים, קלאסיים וטרנדים.

הסטודיו שנמצא ברחוב בן גוריון ברמת גן, מציע לכלות גם לשאול אקססוריז ללא כל תוספת תשלום (הינומה, נעליים, תחתיות ואפילו תכשיטים). כל השמלות והאביזרים הם מתרומות. את הסטודיו מתפעלות נשים בלבד שעושות זאת בהתנדבות מלאה לזכרה של הדס בן שושן ז"ל שנהרגה לפני קרוב ל-10 שנים בטיול בהודו.

"רצינו להמשיך את שמחת החיים שהיה דבר מאוד בולט אצלה. הדס הקרינה שמחה, חום ושובבות, עם החיוך הרחב והעיניים הכחולות הבורקות שלה"

ליסה בן שושן, אימה של הדס, מספרת לנו את סיפורה: "בגיל 21 נסעה הדס עם חברה לטיול בהודו. חמישה ימים אחרי שנחתה שם היא יצאה לטייל עם עוד שבעה חבר'ה שפגשה בגסטהאוס, במסלול למרגלות מפלי דרמקוט שבדרמסאלה. יש שם בריכות שכשוך קטנות, וכשהם התיישבו שם למנוחה, אבנים התחילו להתגלגל עליהם מלמעלה. אבן אחת גדולה כנראה נפלה על הרגל של הדס, והיה לה דימום פנימי מאוד קשה. החבר'ה הבינו שהדס במצב לא טוב, אילתרו במקום אלונקה, ורצו איתה במשך שעתיים במעלה ההר כדי להגיע למקום שבו רכב יכול לפגוש אותם. הדס היתה עדיין בהכרה, חייכה אליהם ודיברה איתם בחלק מהדרך, אבל כשהגיעו לכביש היא כבר לא הייתה בחיים".

"באותו יום, בשעה ארבע אחרי הצהריים בארץ, פתאום דפיקה בדלת. בצירוף מקרים נדיר כולנו היינו בבית. שני השוטרים שעמדו בדלת שאלו אם אני אמא של הדס. עניתי, 'רק אל תגידו משהו שאני לא רוצה לשמוע'. אבל הם אמרו. ככה בדלת, בעמידה. באופן ספונטני, בעלי ואני, ושלושת הילדים התקבצנו בסלון, עמדנו מחובקים, צועקים ובוכים. ובעיקר, לא מעכלים. הגיעו גם שתי עובדות סוציאליות שישבו איתנו קצת, וניסו לעזור ככל שיכלו. הלוויה התקיימה שלושה ימים מאוחר יותר".

ליסה מספרת שאחרי האסון פנו אליה ואל בעלה חברותיה של הדס כדי לחשוב איך אפשר להתמודד עם החוסר שלה. יחד הם הרגישו שסטודיו לשמלות כלה יכול להמשיך את דרכה. "בשנתה האחרונה הספיקה הדס ללוות כמה חברות ביום חתונתן וזה היה נראה לנו רעיון הולם, ואפילו מתבקש. רצינו להמשיך את שמחת החיים שהיה דבר מאוד בולט אצלה. הדס הקרינה שמחה, חום ושובבות, עם החיוך הרחב והעיניים הכחולות הבורקות שלה. וזה מה שהוביל אותנו להקים דווקא את המיזם הזה, שהוא בעצם מייצג את הדבר אולי הכי משמח בחיים של בן אדם. לפגוש כלה שמחפשת שמלה לחתונה שלה. זה פשוט דבר שממשיך את השמחה".

סטודיו "אהבת הדס" הוא סלון כלות לכל דבר ועניין ולרגע לא תרגישו שאתן מפספסות את החוויה שבבחירת השמלה. "הכלות מקבלות במקום תחושה אוהבת וחמה ומקבלות ייעוץ והכוונה מקצועית לשמלה מתאימה ולדרכים בהן ניתן להתאים אותה אצל תופרת", מספרת ליסה. "אנחנו מאמינות שאפשר להיות הכלה שתמיד חלמת להיות במחיר המתאים לכל אחת, מבלי להוציא הרבה כסף ומבלי להעמיס על הסביבה, שהרי לאחר החתונה השמלה חוזרת אלינו לסטודיו ומוכנה לשמח כלה נוספת".

"כשאני רואה תמונות של כלה בצילומים שלפני החתונה או ממש מתחת לחופה, עם שמלה שהיא לקחה מהסטודיו, זו תחושה שקשה לתאר אותה קצת במילים. פשוט מרגיש טוב בפנים, מרחיב את הלב"

מדובר במיזם ללא מטרת רווח. השמלות ניתנות במחיר סמלי ביותר רק כדי שהעמותה תוכל להחזיק את המקום. "פה ושם יש כלה שלא יכולה לשלם בכלל, ואנחנו באים לקראתה, כי זה סטודיו חברתי ואנחנו שם בשביל לאפשר לכל אחת להגיע לחתונה שלה עם כל מה שהיא חלמה עליו. באים אלינו, ברוך השם, מכל הארץ – אפילו מאשקלון, באר־שבע, ורמת הגולן", מספרת ליסה. "אנחנו רואות בסטודיו משהו שהוא לא רק חסד, אלא משהו לחיים. איך אנחנו בוחרות לחיות, ומה סדרי העדיפות שלנו. הסטודיו בא לומר שכל כלה, ולא משנה מאיזו סיבה היא מגיעה דווקא אלינו  – יכולה למצוא שמלה מהממת במחיר שפוי, ויכולה להיות מאושרת ביום החתונה שלה".

"בשנים הראשונות אחרי שהדס נהרגה הרבה חברות שלה התחתנו, וכמובן הזמינו אותנו, והלכנו. לא פעם שאלו אותי: 'איך את יכולה ללכת לחתונה? זה לא קשה לך?'. אני תמיד עונה שאני שמחה בשביל הזוג ושזו דרכו של עולם, אבל מובן שזו צביטה ענקית בלב. בזכות זה שעשיתי באותו הרגע הפרדה בין השכל לרגש, אני מצליחה לשמוח בשמחתם. כשאני רואה כלה, אני שמחה בשבילה שהיא מצאה את האחד שלה והיא עומדת להקים בית בישראל ".

"כשאני רואה תמונות של כלה בצילומים שלפני החתונה או ממש מתחת לחופה, עם שמלה שהיא לקחה מהסטודיו, זו תחושה שקשה לתאר אותה קצת במילים. פשוט מרגיש טוב בפנים, מרחיב את הלב" מסכמת ליסה ומזמינה כלות לשעבר לבוא ולתרום את שמלתן וכלות לעתיד לבוא למדידות.

 צילום תמונות הכלות: נסיה אלון

סטודיו “אהבת הדס”

רחוב בן גוריון 10, רמת גן.

יש לתאם הגעה מראש בטלפון:

055-2220552

למידע נוסף – www.ahadas.org

אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
Shape
Shape
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

המדריך להזמנות

11/07/2020

תאילנד זה כאן! 'איסאן' מזכירה לכם את החופים הנפלאים בתאילנד

תאילנד זה כאן! 'איסאן' מזכירה לכם את החופים בתאילנד כל מה שאני חושבת עליו זה על החופשה בתאילנד בשנה שעברה – החופים, השמש, והאוכל – אוי האוכל. כל כך טעים, טרי, פיצוץ של טעמים בפה. […]
03/07/2021

חוויה עוצמתית של טעמים כפי שבשר אמיתי אמור להיות

הגיע הזמן שהצרכן הישראלי יוכל ליהנות מחוויית בשר גם בארץ חוויה עוצמתית של טעמים כפי שבשר אמיתי אמור להיות אם אתם צמחונים או טבעונים, תעצרו כאן. הכתבה הזו מיועדת לקרניבורים – אוהבי בשר בלבד, ולא […]
09/04/2020

לתת ביס ולהרגיש באיטליה

לתת ביס ולהרגיש באיטליה נועה חיים ודניאל צור תושבי גבעתיים הקימו את פסטה פיצ’י – פופ אפ של פסטות טריות מדהימות עם רטבים נהדרים בר פנזור שפית קונדיטורית נועה חיים (אלנה, L28 ) והשף דניאל […]
01/20/2021

Ofa tlv – ממלכת המאפים הקסומים של ליאור

Ofa tlv ממלכת המאפים הקסומים של ליאור אני פשוט אוהבת פחמימות אז מה הפלא שכל כך התרגשתי מהמאפים הנפלאים של ליאור… ליאור מולכו, מעצבת פנים בת 35 מתל אביב, היא האישה מאחורי הקסם הזה שנקרא […]
01/11/2021

ללושה – אפייה ביתית מדוייקת

לטעום. להתרגש. ליהנות. 'ללושה' – אפייה ביתית מדוייקת אם אתם משוגעים על עוגיות שוקולד צ׳יפס, עוגיות קריספיות עם תוספות מושחתות כמו כדור פררו רושה, קוביות קינדר, עוגיות לוטוס, מרשמלו קטנים או בייגלע מצופה שוקולד, אז […]
02/13/2021

הפתעה! קופסאות ניפוץ משוקולד שוות בטירוף

הפתעה שווה בטירוף! את תואר המשלוח המפתיע אנחנו מעניקים לנופר בת ה-20 מרמת גן שהיא חיילת משוחררת. נופר מכינה קופסאות ניפוץ משוקולד שוות בטירוף! גם יפהפיות, מדוייקות ואלגנטיות וגם מספקות רגעים של כייף בהם מנפצים […]
01/01/2022

הקינוח עם הטוויסט שעלה מאוסטרליה

שרית ענוים לקחה את הקינוח האוסטרלי הקלאסי – ה'למינגטון' והפכה אותו לישראלי למהדרין
10/21/2020

פטיסרי צרפתי בגבעתיים

עוגיות בסגנון צרפתי  'קייקס אנד מור' להזמין מגבעתיים ולהרגיש בפריז אין לתאר את העונג שהרגשנו כשהגיע אלינו המארז המתוק של "קייקס אנד מור" . כשפתחנו את מכסה הקופסא שהייתה מלאה במאפים ועוגיות בעבודת יד, מסודרים […]

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן