16/05/2024
16/05/2024
יום חמישי, 16 במאי 2024

רגע של חירות והתחדשות

לכבוד חג הפסח פנינו למפורסמים מתחומים שונים וביקשנו שיספרו על תחושת ההתחדשות האביבית שלהם בשנה החולפת

נעמי לבנון-קשת

כילדים, למדנו שחג הפסח הוא גם חג החירות וחג האביב, מה שאומר שינוי, התחדשות, יציאה לחופש, למשהו חדש. כמבוגרים אנחנו מתנסים בכל אלה במהלך החיים, וזה מתבטא בתחומים שונים בחיינו בהם אנחנו מרגישים כמי שיצאו ממצרים לדרך חדשה, אחרת. הקורונה  על הואריאנטים שלה ועל הסגרים שליוו אותה, הכניסה ממד חדש לתחושה הזו. עכשיו גם המלחמה הקשה באוקראינה נותנת פרספקטיבה אחרת למושגים אלו.

רן קוניק

ראש עיריית גבעתים

ברמה העירונית נראה לי שהרגע בו הרגשתי קצת הקלה וחופש היה הרגע בו התחלנו לחזור לחיים לאחר הגל הרביעי של הקורונה. תקופה של מספר שבועות בהם חשבנו שהכל נגמר והאירועים העירוניים חזרו לשגרה. היה כיף ומשמח לראות את אולמות האירועים והגינות הציבוריות – שוב מלאי אדם. לצערי זה היה זמני ואנו עדיין מתמודדים עם הנגיף. מעבר לזה – שינויים והתחדשות יש כל הזמן. כל שיפוץ וחידוש של גינה ציבורית, רחוב, מבנה ציבור וכדומה. וזה קורה כל הזמן, מעורר גאווה, סיפוק ותחושה של עשייה

צילום: אלעד מלכה

אמיר שורוש

שחקן

ראמזי ב'קופה ראשית', איימן עודה, אביר קרא ומנסור עבאס ב'ארץ נהדרת'

רגע ההתחדשות שלי בשנה החולפת הוא רגע של מסע להגשמת חלום מקצועי: הרגע הזה הוא תהליך יצירת מופע במה אישי שלי, יחד עם הבמאית הילה גולן עדיין אין לו שם, כי זה מוקדם מידי.

צילום: סלי בן ארי

יעל קידר

מוזיקאית, זמרת ומשוררת

רגע ההתחדשות שלי היה החזרה להופיע מול קהל. אחרי שנה של הופעות מול קוביות בזום לא ניתן להסתיר את ההתרגשות מחזרתן של ההופעות החיות. אין תחליף לקשר הבלתי-אמצעי, הנוצר בין הזמרת לקהל באולם. שתהיה לכולנו שנה מלאה באהבה ובמוזיקה טובה.

יצילום: טל מירסקי

אריק לבנת

מוזיקאי ונגן סקסופון

תקופת הקורונה, במיוחד בגליה הראשונים, הייתה לא פשוטה. כמוזיקאי, סקסופוניסט, שכל חייו הם הופעות ומגע עם קהלים רבים בארץ ובחו"ל – תחושת הסגר והבידוד היו קשים הן לאמנים ולא פחות: לקהל. הצורך בתרבות בשעות קשות הוא חזק ויש בו כוחות ריפוי ונחמה לנשמה. החזרה ל'שיגרה' היא יציאה לחירות, שהייתה כל כך חסרה לכולנו. ההופעות, שחזרו, הן כמו חמצן לגוף, לאמן ולמאזינים. זו החירות שחשתי בשנה האחרונה, ובתקווה שלא נחזור לסגרים.

 

יעל דורון

פסיכולוגית ומטפלת זוגית

השתתפה בתכנית 'חתונה ממבט ראשון' (חתונמי)

דווקא בשבועות האחרונים יש לי חלק במשהו חדש, גם אם לא כל כך משמח, אבל מאד חשוב: הנחיתי בהתנדבות קבוצת הדרכה לאנשי טיפול מאוקראינה. הם מגיעים להדרכות בזום, בעיצומם של ימי הלחימה הקשים, בערים תחת מצור, כשמידי פעם במהלך ההדרכה נשמעות אזעקות והם יורדים למקלטים… אבל הם עדיין מתקבצים כדי לחשוב ביחד על המטופלים שלהם ולהמשיך להגיש סיוע נפשי לאנשים הרבים שאיבדו את בתיהם, קרובי משפחותיהם וביטחונם. זו העזרה הקטנה שלי לאלה שכל כך זקוקים לה עכשיו ובכל פגישה איתם אני מתרגשת מחדש מיכולתם  של אנשי הטיפול האוקראינים לשמור על עצמאות מחשבתית, רגישות ואמפתיה במצב מלחמה וזה נותן לי תקווה בניצחון רוח האדם.  

צילום: איציק רובין

אביב בריל

אופטיקאי

אביב ואחותו הילה בריל-דיין הם דור ההמשך של 'אופטיקה בריל' הפועלת בעיר כבר 53 שנה

את תקופת הקורונה של השנה האחרונה ניצלתי להתחדשות האופטיקה שלנו. סגרנו הסכמים עם חברות חדשות למוצרים לשמירה על בריאות העין ואופנת המשקפיים. כדור שלישי בענף האופטיקה – חג הפסח תמיד מזכיר לי את סבתי, רוזה בריל ז"ל, שעבדה עד גיל 91, ואת אבי, שיבדל לחיים ארוכים, דוד בריל, בן 84 ועדיין פעיל, יקיר העיר גבעתיים, שהגיעו לארץ מתופת השואה וכאן זכו לחיים חדשים. לחופש ולחירות.

איתי שני

ספורטאי

קשת שייצג את ישראל באולימפיאדת טוקיו 2020

מבחינתי שני דברים היו השנה בבחינת שינוי והתחדשות: הראשון היה כשהעפלתי לאולימפיאדה. זה עשה לי סוויץ' בראש והבנתי שהכל אפשרי! שאם רוצים משהו – בונים תכנית פעולה להשיגו ומגיעים למטרה. זו תחושת שחרור נפלאה כי אתה מפסיק להגביל את עצמך. הדבר השני היה כשהתחלתי השנה ללמוד מדעי המחשב לתואר ראשון וזו ההתחדשות שלי.

צילום: עמית שיסל

רוני סומק

משורר ומנחה סדנאות שירה

רגע השינוי שלי היה כשבאמצע השנה נפגשתי עם אסירי עולם בכלא רמלה. קראנו שירים ודיברנו על אהבה. כשיצאתי משם ושערי הכלא ננעלו מאחורי, הבנתי שוב כמה אני אוהב את המילה 'חופש'. מאוחר יותר כתבתי את השיר הבא:

מה שלא אמרתי במפגש שירה עם אסירי עולם בכלא רמלה:

אֵיזֶה/ מַזָּל/ שֶׁבַּשִּׁירָה/ אֵין/ מַאַסְרֵי/ עוֹלָם/ אַחֲרֵי/ שֶׁכּוֹרְתִים/ רֹאשׁ/ מְיֻתָּר/ שֶׁל/ מִלָּה/ בַּת/ זוֹנָה.

צילום: איציק רובין

ורד כהן ברילי

יזמת חלל

בחודש יוני האחרון ניצלתי את ההזדמנות בין הסגרים ורגע לפני שדובאי נסגרה בגלל הקורונה יצאתי לכנס נשים ועסקים, בו  הרציתי והנחיתי פאנל. להרצאה שלי קראתי: Dare to be me  והסברתי לקהל, ולעצמי, בפעם הראשונה על התהליך שעברתי בחמש השנים האחרונות, ושהתחיל בתכנית יזמות חלל, המשיך בנסיעה לנאס"א והפך להיות רגע מכונן שבו כל הקצוות הפתוחים המקצועיים בחיי – נסגרו. ולא סתם נסגרו אלא התכנסו אי שם באוויר בין העננים, כשאני אוחזת בהגאי המטוס כפרח טיס. אז ללא ספק זה היה רגע התחדשות, שינוי וחירות גם יחד.

צילום: רונן בוידק

יוסי ארגמן

היסטוריון צבאי

בעברו כתב צבאי ועורך 'במחנה' שדיווח מהקרב על כיבוש הכותל ביוני 1967

השנה, ממש לפני שבועות אחדים, התחדשתי בספר נוסף, התשיעי במספר: 'נשף המסיכות – מבצעים ופרשיות במחתרת, בשב"כ ובמוסד'.( משהב"ט באמצעות 'מודן') עבדתי עליו למעלה משנתיים, בעזרת אחד מבכירי השב"כ והמוסד, סמי מוריה, אף הוא מגבעתיים, שהלך לעולמו לפני כשלוש שנים.  בקרוב אני מקווה להוציא את ספרי העשירי: 'צה"ל- אישים, מבצעים, מחשבות' – שכבר סיימתי לכתוב  אבל הוא זקוק לעריכה ועדכונים. לא נראה לי שאפסיק לכתוב, למרות גילי, כי היסטוריון צבאי זה מקצוע שלא יוצאים ממנו לפנסיה. זה מקצוע לכל החיים, כל עוד אפשר.

צילום: איציק רובין

אדם גורל

שיווק וליווי עיסקאות נדל"ן

רגע השינוי שלי היה היציאה לעצמאות ובניית המותג שלי: 'אדם גורל- נבחרת הנדל"ן וליווי עיסקאות נדל"ן', ביושרה ומקצועיות. במקביל: הציפייה המשותפת שלי ושל אשתי, נטלי רוז, הולדת ילדנו השני, אח לאריאה בת ה-4.5. כיליד העיר הזאת אני מגדל בה דור רביעי. נטלי היא צלמת אדריכלות ומצלמת את הנכסים שלי.

צילום: נטלי רוז

 

איריס ארגמן

סופרת ואוצרת

רגע אחד שבו הרגשתי תחושת חופש וחירות התחיל דווקא בתקופה קשה שבה כלבתי האהובה הלכה לעולמה. בזכות שיטוטים שלי איתה, ברחובות העיר, כתבתי הרבה שירים וסיפורים המבוססים על עירוניות. כשהיא מתה הרגשתי שרגעים אלו לא ישובו, אבל אז גיליתי את פלאי האופנים. טיפסתי עליהם וגיליתי את החופש שברכיבה לאורך הרחובות, הסימטאות, החצרות החבויות והגינות הקהילתיות. בזכות האופנים העיר נפרשת כמניפה וזו תחושה נפלאה של חופש.

 צילום: ראובן קפוצינסקי

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 2

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד »
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
כתבות השער

גם בעסקי הביוטי אפשר לעשות אקזיט

כיצד הפכה חברת הקוסמטיקה והאיפור איל מקיאג' של אורן ושירן הולצמן מגבעתיים ליוניקורן, כלומר למותג האונליין הגדול ביותר בארה"ב בתחום הביוטי בשווי העולה על מיליארד דולר

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 119

רוני שטרן ז"ל היה היזם של אימוץ חטיבת השריון המפוארת, חטיבה 188 על ידי העיר גבעתיים. ובאירוע השיא ביום העצמאות – הוא שארגן את מתחם הטנקים בצמוד לקניון. בהיותו בן 17 שכל את אחיו הבכור אדיר ז״ל – השריונר אדיר שטרן
שעקבותיו אבדו במהלך קרב התופת על תל שאמס, בחזית הצפונית של מלחמת יום הכיפורים. רוני נסע עם אביו משה ז"ל לחפש אותו בשדה הקרב ובחר להקדיש את מרצו להנצחתו. לפנינו השבוע הקשה מכל – יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי האיבה, בזמן ש-132- חטופים עדיין נמקים בשבי החמאס. הלוואי שהמלחמה הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה.
בשורות טובות, ד"ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
מגזין גבעתיים פלוס

מגזין גבעתיים פלוס 119

רוני שטרן ז"ל היה היזם של אימוץ חטיבת השריון המפוארת, חטיבה 188 על ידי העיר גבעתיים. ובאירוע השיא ביום העצמאות – הוא שארגן את מתחם הטנקים בצמוד לקניון. בהיותו בן 17 שכל את אחיו הבכור אדיר ז״ל – השריונר אדיר שטרן
שעקבותיו אבדו במהלך קרב התופת על תל שאמס, בחזית הצפונית של מלחמת יום הכיפורים. רוני נסע עם אביו משה ז"ל לחפש אותו בשדה הקרב ובחר להקדיש את מרצו להנצחתו. לפנינו השבוע הקשה מכל – יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי האיבה, בזמן ש-132- חטופים עדיין נמקים בשבי החמאס. הלוואי שהמלחמה הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה.
בשורות טובות, ד"ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
מתגלגלים

הטר(י)ק החדש של סובארו

לסובארו יש מוניטין רב שנים ביצירת רכבים עם יכולות שטח מופלאות, לכן בדקנו את הקרוסטרק החדש – דגם שהחליף את דגם XV המוצלח והפופולארי

קראו עוד»
חדר החדשות

"היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

אורי אהרונוביץ' חזר לאחרונה לאהבה האמיתית שלו – למטבח. לאחרונה, בוודאי צפיתם בו על המסך ברשת 12 כשהתמודד על הסינר המיוחל והצליח להצטרף לנבחרת מאסטר-שף בעונתה ה-11. אחרי מנת דג עם לימון גראס שהעיפה את השופטים ופסטת פיצ'י נפלאה עם עגבניות, שמע מרותי ברודו: "היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בגבעתיים

חדשות העיר גבעתיים פלוס יום הזיכרון לשואה ולגבורה בגבעתיים עצרת הזיכרון המרכזית לציון יום השואה תתקיים ביום ראשון ה-5.5 בשעה 20:00 באולם היכל יהדות ווהלין שתפו עצרת הזיכרון המרכזית לציון יום השואה תתקיים ביום ראשון

קראו עוד»
Shape
Shape
כתבות השער

30 שנה לשיא השיאים

רוגל נחום הוא מגדולי האתלטים שצמחו בישראל. 30 שנה הוא מחזיק בשיא בקפיצה משולשת (17.20 מ’) ולא נראה שיש איום באופק ● יותר משהוא בחר באתלטיקה, נדמה שהיא בחרה בו ●

קראו עוד »

כיצד הפכה גבעתיים לעיר הכי מבוקשת

כיצד הפכה גבעתיים לעיר הכי מבוקשת בשנים האחרונות נשבר המחסום והעיר שנחשבה למנומנמת הפכה לצעירה ותוססת. אנשי הברנז'ה והתקשורת שעברו להתגורר בה בגלל משכנו של ערוץ 10 בבנין בית הורד נשארו בעיר בגלל איכות החיים,

קראו עוד »

ליאור קינן וספי עובדיה מדווחים מהשטח

אם גם אתם שמעתם את הכתב והפרשן הפוליטי ספי עובדיה מספר חוויות מגבעתיים בתוכנית הבוקר שלו בגלי צה"ל, או צפיתם בליאור קינן, הכתבת והמגישה מדווחת מהשטח וזיהיתם את הרחוב שלכם ברקע במהדורה של חדשות 13, זה לא במקרה. הזוג הנשוי מתגורר ממש כאן בגבעתיים

קראו עוד »
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן