07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
צילום: ורד סלם

"הגיע הזמן שבגבעתיים תכהן ראשת עיר"

טלי ארגמן, מאסטרו בניצוח על תזמורת

הילה כהן

20/8/2023

טלי ארגמן, שהייתה ממלאת מקום ראש העירייה, מתמודדת לראשות עיריית גבעתיים, בה היא מתגוררת כבר 47 שנים ומתכוונת להצעיד אותה קדימה ● היא בעלת תואר ראשון ושני בלשון עברית מאוניברסיטת בר אילן אשת חינוך ותיקה שפנתה לעשייה הציבורית העירונית ועשתה בה חיל ● אשת משפחה, נשואה ליוסי, אם לשלושה וסבתא לשניים.

לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, שוחחנו עם טלי ארגמן, המתמודדת לראשות עיריית גבעתיים. היא סיפרה על הרצון שלה לשרת את תושבי העיר, הניסיון רב השנים שהיא מביאה וגם על התכניות בתחום החינוך, השכונות הוותיקות, ההתחדשות העירונית, החניה, שבילי האופניים ועוד. מפגש מרתק!

טלי נשואה ליוסי ארגמן, סופר, עורך והיסטוריון שפרסם מאות כתבות ומאמרים בנושא צבא ובטחון. יורם טהרלב כתב את השיר "גבעת התחמושת" כמה חודשים אחרי מלחמת ששת הימים לאחר שקרא את הכתבה בעיתון 'במחנה' בה ראיין יוסף ארגמן כמה מלוחמי הקרב אשר סיפרו את עלילותיו.

יוזמת חלוקת ערכות חינוכיות לגני הילדים של טלי ארגמן
כנס החשיפה של התכנית אני והגן נשנה את העולם

"ראשית, הגיע הזמן שבגבעתיים תכהן ראשת עיר - אישה. גבעתיים צריכה להוביל גם בעניין הזה. אני אהיה ראשת עיר של התושבים ומשרתת הציבור, בדיוק כמו שאני מתנהלת כבר עשרות שנים. כל תפקידי הציבוריים עסקו בנתינה ושירות. זו אני!"

"אני מכירה את גבעתיים כמעט 50 שנה. אני מכירה מקרוב את האתגרים, ואת ההזדמנויות. ולכן, אם התושבים יאפשרו לי אצמיח את העיר בכל התחומים: חינוך, תרבות, פיתוח, תחבורה, ביטחון אישי וחזות פני העיר ועוד."

מה  החשיבות של הניסיון שאת מביאה עמך כדי להיות ראשת העירייה?

"מעטים יודעים מה זה אומר לנהל עירייה. זוהי מערכת מורכבת, מרובת אתגרים ומשברים, עם מגוון רחב של אינטרסים וקבוצות לחץ – זו משימה שגדלים לתוכה. עיר צריכה אנשים עם ניסיון בראשה, כדי שלא תהפוך למטרה שאליה באים לצבור ניסיון על חשבון התושבים. אני מכירה את גבעתיים כמעט 50 שנה. אני מכירה מקרוב את האתגרים, ואת ההזדמנויות. ולכן, אם התושבים יאפשרו לי אצמיח את העיר בכל התחומים: חינוך, תרבות, פיתוח, תחבורה, ביטחון אישי וחזות פני העיר ועוד."

שתפי איתנו, למה בעצם את מתמודדת לראשות העירייה?

"גבעתיים היא הלב שלי. פה צמחתי והתפתחתי, פה גידלתי את ילדיי. כל מי שמכיר אותי יודע שאני מקיימת את מה שאני מבטיחה, ואין סיכוי שאשלה מישהו באשליות רק כדי למצוא חן.

במשך השנים גבעתיים גדלה והתפתחה, וזכיתי להיות חלק מהשינויים שהפכו אותה למה שהיא היום. פנינה אמיתית שחייבים לשמור עליה. אני מעמידה את עצמי לבחירת התושבים, כי חייבים להמשיך ולשמור על גבעתיים שהכרנו ואהבנו. לא אתכחש, ישנם מכשולים ומאבקים לפנינו, ואיתי נוכל לנצח בהם.

זה לא תהליך פשוט, אבל עם יד על הלב, אתם לא מרגישים שמגיע לנו להיות במקום טוב יותר?!"

שינוי דרמטי בחינוך

כחלק מתפקידה כיו"ר הועדה לקידום מעמד הילד, נגע לליבה של טלי נושא הביוש והעצמת הילד במשך שנים. לכן, יזמה תכנית שמטרתה לצמצם את תופעת הביוש ולשים את כלל ילדי הגן במרכז.

"'הכל מתחיל בחינוך' אינה רק סיסמת בחירות עבורי אלא מהות שמתארת את פועלי בעיר כמחזיקת תיק גני הילדים. ראשית, יזמתי והובלתי את תכנית דיבייט לעידוד תרבות שיח והפחתת אלימות בילדים מגיל גן, מה שיוביל אותנו בעתיד לחברה סובלנית ומכבדת יותר.

בנוסף, יזמתי את התכנית ללימוד קריאה בגילאי 4-5 וקידמתי תכניות חינוך נוספות כמו סייעת שנייה בגני הילדים. תכניות אלו מניחות תשתית איתנה ליצירת קהילה ערכית, סובלנית ואנושית יותר. מחקרים מראים שהקליטה הטובה ביותר בקרב ילדים היא עד גיל שש ולכן, יש להגביר את ההשקעה במשאבים עבור גני ילדים. אני מאמינה, וכך פועלת, שהשקעה וקידום תכניות חינוך כבר מגיל גן היא המפתח לחברה מתפקדת ומצליחה." היא מסבירה.

"גבעתיים היא הלב שלי. פה צמחתי והתפתחתי, פה גידלתי את ילדיי. כל מי שמכיר אותי יודע שאני מקיימת את מה שאני מבטיחה, ואין סיכוי שאשלה מישהו באשליות רק כדי למצוא חן"

איזה ראשת עיר את מתכוונת להיות?

"ראשית, הגיע הזמן שבגבעתיים תכהן ראשת עיר – אישה. גבעתיים צריכה להוביל גם בעניין הזה. אני אהיה ראשת עיר של התושבים ומשרתת הציבור, בדיוק כמו שאני מתנהלת כבר עשרות שנים. כל תפקידי הציבוריים עסקו בנתינה ושירות. זו אני! זה לא אומר שכל מה שהתושבים יבקשו הם יקבלו, אבל הם צריך להיות שותף לקבלת ההחלטות – מגיע לתושבים יותר, ואדאג שיקבלו יותר!"

התכניות שלך לגבעתיים?

במהלך שנותיי הרבות בשירות הציבורי זכיתי לצבור ניסיון מעשי והבנה עמוקה, של מוסדות העירייה והשרות לתושבים.

יחד עם שותפיי, כתבנו תכניות עבודה אשר מוכנות על שולחננו למימוש, ויכולות לעלות בכל רגע כתכנית עבודה על מחשבי העירייה. תכניות מוכנות להבראה כלכלית, מהפכה חינוכית – כדי לקדם ולהגיע להישגים לביסוס דור ההמשך של גבעתיים, התחדשות עירונית כולל עצירת הבנייה לגובה רב, תחבורה – שתכלול פתרון למצוקת החנייה ותדאג לשבילי אופניים, שיפור פני העיר, טיפול בתשתיות – כבישים משובשים ומדרכות מעוותות מהם סובלים חלקים גדולים בעיר, ניקיון העיר ואכיפתו בפארק ובגינות הציבוריות, אירועי תרבות לכל המגזרים, ויש לנו כמובן גם תכנית ארוכת טווח לצעירים הרבים שבחרו להתגורר בגבעתיים.

 

ביקור משלחת מגבעתיים בעיר התאומה חרבין
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס', והישארו מעודכנים

אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס', והישארו מעודכנים

אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

אל תפספסו הכתבות האהובות
המגרש הביתי

שושלת מליקה

אופק מליקה שוער נבחרת הנוער זוכת מדליית הארד במונדיאליטו 2023. גדל והתחנך בעיר גבעתיים, ובמועדון בו שיחקו גם בני משפחתו – הפועל רמת גן

קראו עוד»
כתבות השער

"אישה רוצה וצריכה להיראות טוב בכל גיל!" אריאלה אמרוסי

"אישה רוצה וצריכה להיראות טוב בכל גיל!" כיצד הפכה אריאלה אמרוסי מרמת גן, בעלת קליניקה לטיפולי אסתטיקה ויופי לגורו של 'ביוטי' וכיצד הפך ליין מוצרי הטיפוח שלה למותג משגשג ומצליח בעזרת שיטת ה'טריפל A' שפיתחה

קראו עוד»
כתבות השער

'מפנק האריות'

איתן קדוש הוא ה'אבא של הלוחמים'. הוא מגויס כל כולו על מנת לדאוג לרווחתם ולחיוכם של החיילים, בכל שעות היממה "בלי החיוך של החיילים, היום שלי לא יעיל!

קראו עוד»
Shape
Shape
אולי יעניין אותך
רוית סיני 110
המומחית רוית סיני

כיצד ניתן לבחון הצעות מיזמים והאם ניתן לשפר אותן?

"יזמים המציעים להוביל את בעלי הדירות, כאשר אותם בעלים אינם עדיין מיוצגים, עלולים לנצל את כוחן על בעלי הדירות ולהשאיר קצוות פתוחים בהסכם, המאפשרים להם לספח אליהן אחוזים רבים מהתמורה שיכולה הייתה להגיע לבעלי הדירות"

קראו עוד »
המומחים

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה לאחרונה אושרה תוכנית האב המתווה את מדיניות התכנון ארוכת הטווח של גבעתיים – האם ואיך ההחלטה נוגעת בכל אחד מאיתנו אדם גורל שתפו פורסם: 25/08/2023 אילוצרציה להמחשה של שכונת

קראו עוד »

קוראת ונזכרת בספריית בית עמנואל

"כל אחד מכם בוודאי זוכר את הספרנית המיתולוגית בספרייה אליה השתייך בילדותו. אצלי זו הייתה הגב' מירה רובין, שהייתה הספרנית בספריה העירונית, בית עמנואל בר"ג. חדר העיון בספריה העירונית היה הממלכה שלה ונשלט על ידה"

קראו עוד »
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן