fbpx
מתגלגלים

ככה כן בונים חומה

מבחן דרכים ליונדאיי פליסייד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

כתב וצילם: ירון הולנדר

מה דעתכם, האם הישראלים מוכנים לשלם 325 אלף ₪ וצפונה על רכב של יונדאי?

במסגרת תפקידי כבוחן רכבים גדולים (מאד) שיש בהם יותר מחמישה מושבים, בחנתי לאחרונה כמה כאלו ונוכחתי לדעת כי הביקוש לרכבים אלה עולה ופורח. יתכן שהסיבה המרכזי לכך היא הרצון לצאת לטיולים משפחתיים בארץ במקום בחו”ל.

וכך יצאתי לבחון את הגירסה הבסיסית (שגם כך עולה המון כסף) של הפליסייד (שפירוש שמו הוא משוכה או חומת מגן).

יש שלוש רמות גימור לרכב ופער של כ-30,000 שקלים מקצה לקצה. משום מה דווקא זה שיש בו פחות מושבים הוא זה שיקר יותר, אבל זאת משום שבמקום שורה אמצעית מורכבים בו שתי כורסאות נפרדות, שזכו לשם מושבי קפטיין.

אי אפשר להתעלם מהפליסייד העצום הזה. מדובר ברכב גדול, רחב וגבוה, וככזה הוא פונה בעיקר לשוק האמריקאי, וכמה אנחנו אוהבים את מה שמתאים ליבשת המוזהבת. לא ככה?

אז אם כבר אמריקה, ראשית חוכמה היא לבדוק האם יש חנייה מתאימה לגודל הזה, היות ואין מדובר במה בכך, כאשר המרחק שבין הפגושים עומד על חמישה מטרים, וגם הרוחב (1.97) וגם הגובה (1.75) חריגים למרבית כלי הרכב המשפחתיים, חניה מתאימה זאת לא עובדה ברורה מאליה, זאת פשוט חובה.

"גמעתי 900 ק"מ בתנאי דרך שונים, בעיר ובמושב, על אספלט ודרכי עפר. קל מאד להתחבר אל גודלו, ואל מה שזה מאפשר. נעים לנהוג בו וכיף למצוא מקומות חדשים ומעניינים"

מהר יותר ורחוק יותר

הפליסייד ששוקל מעל שני טון צריך מנוע חזק שיזיז אותו רחוק ומהר, אי לכך נמצא מתחת למכסה מנוע גדול בנפח 3,800 סמ”ק המייצר 291 כוחות סוס ומומנט בשרני של 36.2 קג”מ.

או כמו שאומר הנוער, פראייר הוא לא.

מעבר לכל מערכות הבטיחות החשובות שהפכו כבר לסטנדרט כמעט אוטומטי, נמצא פה כסטנדרט אמצעי חשוב שיהיה כזה בשנים הקרובות בכל רכב.

מערכת אקטיבית למניעת שכחת ילדים.

זה חשוב מאד תמיד, ובטח ברכב המיועד מראש להסעת ילדים רבים.

רכבים שמגיעים מהשוק האמריקאי מתאפיינים בנוחות רבה וכאן נמצא מספיק נקודות טעינה מכל סוג.

4 כניסות USB,

שתי כניסות 12 וולט,

ומשטח הטענה אלחוטי אחד.

"למרות גודלו הפליסייד מתנהג כחתלתול מפונק. רך לניהוג ומעניק רוגע. מכיוון שקשה להתעלם ממנו, אף אחד גם לא מנסה לדחוק אותו הצידה. מערכות ההתראה יודעות להודיע על קיומן בכל רגע שיש בו סיכון כלשהו"

בעקבות רחש המים השוצף

על הכביש המהיר אני מקבע את המהירות החוקית, והמנוע הגדול מזמזם בשקט ברקע.

כאן החיבור של האנדרואיד אוטו עובד בצורה יותר חלקה ממקומות אחרים, אבל אני עדיין מחכה ליום בו הכבל המחבר יפסיק להיות חלק מהעסקה. (יש כבר רכבים עם חיבור אלחוטי).

למרות גודלו הפליסייד מתנהג כחתלתול מפונק. רך לניהוג ומעניק רוגע. מכיוון שקשה להתעלם ממנו, אף אחד גם לא מנסה לדחוק אותו הצידה. מערכות ההתראה יודעות להודיע על קיומן בכל רגע שיש בו סיכון כלשהו.

בימות הקיץ החמים הפתרון שלי לחום הוא למצוא מקום רטוב, והכי רטוב שאני מכיר זה ברמת הגולן היפה שתמיד מפתיעה אותי במקומות מרתקים, ואין כמו הפליסייד לגמוע מרחקים בחברה טובה.

לא ככה?

בסטייה מכביש 888 ליד הישוב חד נס, על כביש אספלט שידע ימים מפוארים יותר עמדה מכונית שידעה לאן פניה מועדות.

כדאי לנסוע לשם? שאלנו.

בטח, ענו הנוסעים האלמוניים. שם זה גשר הדודות על גדת הירדן ההררי.

יושבי הפליסייד התמלאו בושה שאינם מכירים את המקום (וזו לא תהיה הפעם היחידה היום).

נסענו בעקבות אותו רכב על הכביש מרובה הבורות והחריצים, שלא הזיזו כלום לקוריאני הגדול, עד אשר דרך האספלט מסתיימת בחניה רחבה.

כאן השארנו את הרכב ויצאנו בעקבות רחש המים השוצף.

אוטו גדול שווה טיול גדול

המקום מסתבר מאד מוכר לאנשים רבים הבאים משני עברי ערוץ הירדן לטבול במים הקרירים.

היות ואין הקומץ משביע את הארי, חבריי מפצירים בי להגיע לעוד מקום שגם יוכיח את כוחו של הפליסייד וגם ייתן לנו עוד קצת מהרטוב והמרענן הזה.

ברכת הקצינים עין עלמין שנמצאת ממילא בדרכנו מחייבת סטייה מכביש 888.

בדיוק לפני שנה הובלתי חבורה אחרת של חברים לכאן, וכאן ראיתי אילו רכבים מגיעים ממש אל סמוך לבריכה ידעתי כי גם זה קטן על הפליסייד.

תחילתה של הדרך בציר כורכר כבוש. בעלי רכבים נמוכי גחון יעדיפו להשאיר את רכבם במקום זה, אמיצים יותר ובעלי רכב חברה וליסינג ימשיכו הלאה למרות שפני הקרקע משתנים ואינם אחידים. דרך הגישה מתפצלת לזו שמיועדת לרכבי שטח אמיתיים, ושנייה מתונה יותר.

לפליסייד כזכור אין בעיה לא עם זו ולא עם זו.

פשוט מתעלם בנינוחות.

אוטו גדול שווה טיול גדול, וכפועל יוצא ביליתי איתו בסוף השבוע שעות רבות.

גמעתי 900 ק”מ בתנאי דרך שונים, בעיר ובמושב, על אספלט ודרכי עפר. קל מאד להתחבר אל גודלו, ואל מה שזה מאפשר. נעים לנהוג בו וכיף למצוא מקומות חדשים ומעניינים.

מסתבר שפליסייד זו רק חומה למה שאינו מוכר. מרגע שחצית אותה איזור הנוחות שלך גדל הרבה יותר.

לא היה מישהו שהצטרף אלי בסוף השבוע הזה שלא הסכים איתי.

גדול זה טוב.

ולא לשכוח. גם החניה צריכה להיות כזאת.

מבחן הדרך

יונדאיי פליסייד premium

מנוע 3,800 סמ”ק

מומנט 36.2 קג”מ

צריכת דלק (במבחן) 1:10.6 ק”מ\ל’

מחיר: 324,619 ש”ח

יש לכם שאלות? הבהרות? לכותב ירון הולנדר הקליקו כאן לשליחת דואר אלקטרוני 

הכותב, ירון הולנדר, הוא בעל הבלוג ‘החיים שלך דבש’


לאתר היצרן, הקליקו כאן

הכתבה התפרסמה במגזינים
'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'

הכי מעניין !

כתבות וטורים מלאי עניין ורלבנטיות

אוגוסט 10, 2021
רמת גן פלוס 83
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

“כל אחד רוצה לדעת מאיפה הוא בא”

“כל אחד רוצה לדעת מאיפה הוא בא” ראיון עם הקולנוענית נועה דולברג שיצאה לחפש את אמה הביולוגית ד”ר נגה רוזנפרבצילום: גרגורי ירין שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter אירית

קראו עוד»
כתבות השער

החיים כסרט

החיים כסרט ויוה ליברטי-פונטרמולי רוקמת עלילות רומנטיות נעמי לבנון-קשתצילום: איציק רובין שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter כבר מגיל צעיר אהבה לשבת על החוף במשך שעות ולדמיין עצמה חוצה

קראו עוד»
חופש ופנאי

מחפשים פעילות במהלך החגים? ריכזנו את האטרקציות והטיולים הכי-הכי

שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter האטרקציות בסוכות – טיולים, פעילויות, אירועים מחפשים פעילות לחגים? אספנו עבורכם את ההמלצות הכי-הכי אל תפספסו הכתבות האהובות חזרה Shape Shape המגזינים ספטמבר

קראו עוד»
המומחית ענבר לב

חלוקת נכסיי העזבון

לא פעם מגיעים למשרדי מקרים בהם יורשים מכוח צוואה או מכוח צו ירושה (מקום בו אין צוואה), מסתכסכים בנוגע לחלוקת נכסי העיזבון. אִילוּסְטְרַצְיָה במאמר זה אשתף אתכם במס’ שאלות שעולות במקרים אלו והתשובות עליהן: שני

קראו עוד»
חופש ופנאי

פסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה ה-37 מתקיים בין התאריכים 19-28.9.2021​

פסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה ה-37 מתקיים בין התאריכים 19-28.9.2021 שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפהה-37 מתקיים במסגרת הנחיות התו ירוק כפי שיהיו בתוקף במועד קיום

קראו עוד»
כתבות השער

הפתעות מתוקות שתוכלו לשלוח באהבה וגם להזמין לעצמכם לראש השנה. חג שמח!

הפתעות מתוקות שתוכלו לשלוח באהבה וגם להזמין לעצמכם לראש השנה. חג שמח! דבש, הכל דבש קולקציית ראש השנה של ביסקוטי שהכינה השפית רוסלנה יונה כוללת עוגת דבש מסורתית בשילובים מפתיעים ומרעננים, עוגיות, מאפים ברוח החג

קראו עוד»
מגזינים

גבעתיים פלוס מגזין 84

גולת הכותרת של הקיץ הזה הייתה האולימפיאדה בטוקיו בחסות הקורונה, ללא קהל ביציעים אבל עם הישגים מרשימים מאי פעם לספורט הישראלי וגם לספורטאים שלנו בגבעתיים וברמת גן. הלב מתפוצץ מגאווה!
בגיליון זה אנחנו פותחים במסורת חדשה שבה נחשוף בפניכם את 30 הצעירים המבטיחים מגבעתיים ורמת גן שלא עברו את גיל 30 . כאלו שמשפיעים ומעצבים את המציאות בה אנחנו חיים וכאלו שגם צפויים לעשות זאת בעתיד בכל התחומים: ספורט, אמנות, חינוך, בידור, בטחון, פוליטיקה, עיתונות, יזמות, הייטק, פיננסים, ממשל, עיצוב וכו’

קראו עוד»
כתבות השער

אני נוסעת בעקבות פסלי

מדור זרקאור “אני נוסעת בעקבות פסלי” האמנית אירית ביבר משלבת בפסליה שמחת חיים ודמיון עשיר ד”ר נגה רוזנפרב אירית ביבר לבית גרוסמן נולדה בארץ וגדלה בשכונת נווה צה”ל בתל אביב כבת לאב איש צבא קבע

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

הצצה ראשונה לאסיפת דיירים טיפוסית

הצצה ראשונה לאסיפת דיירים טיפוסית עורכת הדין רוית סיני אייל, הוא הבעלים של דירת 70 מ”ר בבית משותף טיפוסי ישן (משנות השישים) הכולל 7 דיירים.  הוא פנה אלי בבקשה לעזור לדיירי הבית המשותף בו הוא

קראו עוד»
Shape
Shape

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!


רחוב ז'בוטינסקי 7 (מגדל משה אביב) קומה 53.

טלפון : 03-5188886 |  פקס : 03-5188887 | מייל : office@dineymishpaha.co.il

 www.dineymishpaha.co.il/


 

דילוג לתוכן