fbpx
מתגלגלים

ככה כן בונים חומה

מבחן דרכים ליונדאיי פליסייד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

כתב וצילם: ירון הולנדר

מה דעתכם, האם הישראלים מוכנים לשלם 325 אלף ₪ וצפונה על רכב של יונדאי?

במסגרת תפקידי כבוחן רכבים גדולים (מאד) שיש בהם יותר מחמישה מושבים, בחנתי לאחרונה כמה כאלו ונוכחתי לדעת כי הביקוש לרכבים אלה עולה ופורח. יתכן שהסיבה המרכזי לכך היא הרצון לצאת לטיולים משפחתיים בארץ במקום בחו”ל.

וכך יצאתי לבחון את הגירסה הבסיסית (שגם כך עולה המון כסף) של הפליסייד (שפירוש שמו הוא משוכה או חומת מגן).

יש שלוש רמות גימור לרכב ופער של כ-30,000 שקלים מקצה לקצה. משום מה דווקא זה שיש בו פחות מושבים הוא זה שיקר יותר, אבל זאת משום שבמקום שורה אמצעית מורכבים בו שתי כורסאות נפרדות, שזכו לשם מושבי קפטיין.

אי אפשר להתעלם מהפליסייד העצום הזה. מדובר ברכב גדול, רחב וגבוה, וככזה הוא פונה בעיקר לשוק האמריקאי, וכמה אנחנו אוהבים את מה שמתאים ליבשת המוזהבת. לא ככה?

אז אם כבר אמריקה, ראשית חוכמה היא לבדוק האם יש חנייה מתאימה לגודל הזה, היות ואין מדובר במה בכך, כאשר המרחק שבין הפגושים עומד על חמישה מטרים, וגם הרוחב (1.97) וגם הגובה (1.75) חריגים למרבית כלי הרכב המשפחתיים, חניה מתאימה זאת לא עובדה ברורה מאליה, זאת פשוט חובה.

"גמעתי 900 ק"מ בתנאי דרך שונים, בעיר ובמושב, על אספלט ודרכי עפר. קל מאד להתחבר אל גודלו, ואל מה שזה מאפשר. נעים לנהוג בו וכיף למצוא מקומות חדשים ומעניינים"

מהר יותר ורחוק יותר

הפליסייד ששוקל מעל שני טון צריך מנוע חזק שיזיז אותו רחוק ומהר, אי לכך נמצא מתחת למכסה מנוע גדול בנפח 3,800 סמ”ק המייצר 291 כוחות סוס ומומנט בשרני של 36.2 קג”מ.

או כמו שאומר הנוער, פראייר הוא לא.

מעבר לכל מערכות הבטיחות החשובות שהפכו כבר לסטנדרט כמעט אוטומטי, נמצא פה כסטנדרט אמצעי חשוב שיהיה כזה בשנים הקרובות בכל רכב.

מערכת אקטיבית למניעת שכחת ילדים.

זה חשוב מאד תמיד, ובטח ברכב המיועד מראש להסעת ילדים רבים.

רכבים שמגיעים מהשוק האמריקאי מתאפיינים בנוחות רבה וכאן נמצא מספיק נקודות טעינה מכל סוג.

4 כניסות USB,

שתי כניסות 12 וולט,

ומשטח הטענה אלחוטי אחד.

"למרות גודלו הפליסייד מתנהג כחתלתול מפונק. רך לניהוג ומעניק רוגע. מכיוון שקשה להתעלם ממנו, אף אחד גם לא מנסה לדחוק אותו הצידה. מערכות ההתראה יודעות להודיע על קיומן בכל רגע שיש בו סיכון כלשהו"

בעקבות רחש המים השוצף

על הכביש המהיר אני מקבע את המהירות החוקית, והמנוע הגדול מזמזם בשקט ברקע.

כאן החיבור של האנדרואיד אוטו עובד בצורה יותר חלקה ממקומות אחרים, אבל אני עדיין מחכה ליום בו הכבל המחבר יפסיק להיות חלק מהעסקה. (יש כבר רכבים עם חיבור אלחוטי).

למרות גודלו הפליסייד מתנהג כחתלתול מפונק. רך לניהוג ומעניק רוגע. מכיוון שקשה להתעלם ממנו, אף אחד גם לא מנסה לדחוק אותו הצידה. מערכות ההתראה יודעות להודיע על קיומן בכל רגע שיש בו סיכון כלשהו.

בימות הקיץ החמים הפתרון שלי לחום הוא למצוא מקום רטוב, והכי רטוב שאני מכיר זה ברמת הגולן היפה שתמיד מפתיעה אותי במקומות מרתקים, ואין כמו הפליסייד לגמוע מרחקים בחברה טובה.

לא ככה?

בסטייה מכביש 888 ליד הישוב חד נס, על כביש אספלט שידע ימים מפוארים יותר עמדה מכונית שידעה לאן פניה מועדות.

כדאי לנסוע לשם? שאלנו.

בטח, ענו הנוסעים האלמוניים. שם זה גשר הדודות על גדת הירדן ההררי.

יושבי הפליסייד התמלאו בושה שאינם מכירים את המקום (וזו לא תהיה הפעם היחידה היום).

נסענו בעקבות אותו רכב על הכביש מרובה הבורות והחריצים, שלא הזיזו כלום לקוריאני הגדול, עד אשר דרך האספלט מסתיימת בחניה רחבה.

כאן השארנו את הרכב ויצאנו בעקבות רחש המים השוצף.

אוטו גדול שווה טיול גדול

המקום מסתבר מאד מוכר לאנשים רבים הבאים משני עברי ערוץ הירדן לטבול במים הקרירים.

היות ואין הקומץ משביע את הארי, חבריי מפצירים בי להגיע לעוד מקום שגם יוכיח את כוחו של הפליסייד וגם ייתן לנו עוד קצת מהרטוב והמרענן הזה.

ברכת הקצינים עין עלמין שנמצאת ממילא בדרכנו מחייבת סטייה מכביש 888.

בדיוק לפני שנה הובלתי חבורה אחרת של חברים לכאן, וכאן ראיתי אילו רכבים מגיעים ממש אל סמוך לבריכה ידעתי כי גם זה קטן על הפליסייד.

תחילתה של הדרך בציר כורכר כבוש. בעלי רכבים נמוכי גחון יעדיפו להשאיר את רכבם במקום זה, אמיצים יותר ובעלי רכב חברה וליסינג ימשיכו הלאה למרות שפני הקרקע משתנים ואינם אחידים. דרך הגישה מתפצלת לזו שמיועדת לרכבי שטח אמיתיים, ושנייה מתונה יותר.

לפליסייד כזכור אין בעיה לא עם זו ולא עם זו.

פשוט מתעלם בנינוחות.

אוטו גדול שווה טיול גדול, וכפועל יוצא ביליתי איתו בסוף השבוע שעות רבות.

גמעתי 900 ק”מ בתנאי דרך שונים, בעיר ובמושב, על אספלט ודרכי עפר. קל מאד להתחבר אל גודלו, ואל מה שזה מאפשר. נעים לנהוג בו וכיף למצוא מקומות חדשים ומעניינים.

מסתבר שפליסייד זו רק חומה למה שאינו מוכר. מרגע שחצית אותה איזור הנוחות שלך גדל הרבה יותר.

לא היה מישהו שהצטרף אלי בסוף השבוע הזה שלא הסכים איתי.

גדול זה טוב.

ולא לשכוח. גם החניה צריכה להיות כזאת.

מבחן הדרך

יונדאיי פליסייד premium

מנוע 3,800 סמ”ק

מומנט 36.2 קג”מ

צריכת דלק (במבחן) 1:10.6 ק”מ\ל’

מחיר: 324,619 ש”ח

יש לכם שאלות? הבהרות? לכותב ירון הולנדר הקליקו כאן לשליחת דואר אלקטרוני 

הכותב, ירון הולנדר, הוא בעל הבלוג ‘החיים שלך דבש’


לאתר היצרן, הקליקו כאן

הכתבה התפרסמה במגזינים
'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'

הכי מעניין !

כתבות וטורים מלאי עניין ורלבנטיות

ספטמבר 9, 2021
רמת גן פלוס 84
אל תפספסו הכתבות האהובות
מתגלגלים

צרפתייה ומחשמלת – סיטרואן c4-e

מתגלגלים צרפתייה ומחשמלת מבחן דרכים לסיטרואן c4-e החשמלית שיתוף ב facebook שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב twitter כתב וצילם: ירון הולנדר כל מי שמתעניין בתחום הרכב יודע כי השנה האחרונה הובילה קפיצה

קראו עוד»
פינת אוכל

רעבים ובא לכם להתמכר?

חשבתי שבקיץ החם שלנו שום דבר כבר לא יכול להפתיע אותי עד שגיליתי שרשת גולדה ובמבה אסם שילבו את הטעמים האייקונים והאהובים במוצר אחד קייצי במיוחד

קראו עוד»
כתבות השער

גוטמן וביאליק

צילום: איציק רובין גוטמן וביאליק כתב וצייר: רוני סומק שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter באחת השבתות לקח אותי דודי יעקב לטיול בכיכר סטרומה שבחולון. הייתי בן חמש וחצי

קראו עוד»
כתבות השער

כאַיָּלָה שְׁלוּחָה

כאַיָּלָה שְׁלוּחָה סיפורה המרתק של אילה ויסבורד לבית גלנטי השזור במהלך ההיסטורי של העלייה לארץ ישראל, הקמת המדינה והתבססותה ♦ היא בת 95, אם ל-4, סבתא ל-12 נכדים וסבתא רבתא ל-28 נינים בתום מלחמת העולם

קראו עוד»
יחסים וזוגיות

כולנו רבים לפעמים עם בני הזוג, אז בואו נעשה זאת בהגינות!

כולנו רבים לפעמים עם בני הזוג, אז בואו נעשה זאת בהגינות! אביגדור יזדי אִילוּסְטְרַצְיָה מריבה וחוסר הסכמה יכולים להיות גם הזדמנות לדבר ולהיפתח במהלך סוגיות שונות המתרחשות בחיי הזוגיות, במידה ואנו עושים זאת תוך שמירה

קראו עוד»
מגזינים

גבעתיים פלוס מגזין 85

נחישות, התמדה, חזון והשראה הם כותרת העל למגזין זה. סיפורו של איתי לידג’י שהצליח להתגבר על הפציעה הקשה שאיימה להשבית את חייו וכנגד כל הסיכויים הגשים את חלומו – שירות קרבי בסיירת גולני. סיפורה של אילה ויסבורד בת ה-95 שברחה כילדה עם משפחתה מגרמניה הנאצית והצליחה להקים משפחה לתפארת, וברקע סיפור הקמתה של מדינת ישראל. גיא דהאן ושון שמילוביץ’ שהצליחו שהקימו בכוחות עצמם משרד משגשג. אורין ויינברג-יצהר שנהגה לבלות שעות בספרית ‘יד לבנים’ וכעת הביאה לאותה ספריה עצמה, את ספר הביכורים שלה וחשה כי סגרה מעגל עם המקום האהוב והחשוב הזה.
קריאה מהנה,
ד”ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
//הידען

תנו כבוד לקשישים!

יום הקשיש נהינלאומי יום הקשיש הבין-לאומי הוכרז על-ידי האו”ם במטרה להעלות את המודעות לרווחת הקשישים ב-1 באוקטובר בכל שנה. קשיש הוא מי שמלאו לו 65 שנים ומעלה להלן כמה פרטים חשובים שפורסמו ע”י הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

מופע חגי תשרי חזר, האלפים הגיעו לחגוג

חדשות העיר גבעתיים פלוס שתפו שיתוף ב facebook שיתוף ב email שיתוף ב whatsapp שיתוף ב twitter כ-3000 איש השתתפו ונהנו ממופע חגי תשרי השנתי של המדור למורשת ישראל בגבעתיים עם הזמרת דיקלה שאירחה את

קראו עוד»
חדשות הרכב פלוס

מצטרף סיני נוסף מצטרף לשוק הרכב בישראל, מותג הרכב החשמלי SKYWELL

מצטרף סיני נוסף לשוק הרכב בישראל, מותג הרכב החשמלי SKYWELL היבואן: קבוצת כדורי, העוסקת בתחום הרכב באמצעות חברת “המאגר” – יבואנית ומשווקת חלקי חילוף לרכב שיתוף ב whatsapp שיתוף ב facebook שיתוף ב email שיתוף

קראו עוד»
//הידען

The Power to Be Your Best

סטיב ג’ובס סטיב ג’ובס, היזם האגדי והמייסד-השותף של אפל נפטר לפני 10 שנים והוא בן 56, ב-5 לאוקטובר 2011. ג’ובס היה מנכ”ל הכל-יכול של החברה מהקמתה ב- 1976 ועד 1983, ולאחר מכן משנת 1997 ועד

קראו עוד»
Shape
Shape

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן