30/05/2024
30/05/2024
יום חמישי, 30 במאי 2024

המדריך למכירת דירה בשוק של חוסר וודאות

עליית הריבית וחוסר הוודאות הכלכלי הובילו לכך שהמשקיעים והקונים הפוטנציאלים יושבים על הגדר, מה שהביא את שוק הדירות לקיפאון

אדם גורל

שתפו

פורסם: ינואר 2023

עליית הריבית וחוסר הוודאות הכלכלי הובילו לכך שהמשקיעים והקונים הפוטנציאלים יושבים על הגדר, מה שהביא את שוק הדירות לקיפאון.

אני ממליץ למוכרים להפנים שתנאי השוק השתנו, וזמן המדף של כל דירה התארך. הקונים מתלבטים יותר ומבצעים יותר בדיקות טרם הרכישה היות ומחיר הכסף עלה והצפי הוא לעליית ריבית נוספת.

הקונים שנמצאים בשוק הם משפרי הדיור והזוגות הצעירים שאין ברשותם דירה. המוכרים שעדיין נמצאים על המגרש הם הזוגות המתגרשים, היורשים, ומשפרי הדיור שרכשו דירה טרם המכירה. רוב המשקיעים יצאו מהמשחק בשלב זה.

יחד עם זאת, אני מעריך שבאזורי ביקוש כמו גבעתיים ור"ג תהיינה ירידות מחירים ולאחר מכן המחירים יזנקו למעלה. אחרי הכל מדובר בערים איכותיות עם קרבה לת"א עם היצע מוגבל.

על מנת ל"עזור" לקונים לקבל החלטה ולקצר את תהליכי ההתלבטות, מומלץ למוכרים לבצע את הפעולות הבאות בכדי להכין את הדירה למכירה.

הכנת הדירה מבחינת הנראות

שפרו את המראה הפנימי של הדירה כמו: תיקוני טיח ורטיבות, כתמים באמבטיות, ואפילו צביעה. אין צורך להיכנס לשיפוץ ולהוצאות משמעותיות מכיוון שהקונים ירצו לשפץ את הדירה לטעמם.

הכנת הדירה למכירה מבחינה משפטית

נתקלתי במקרים בהם המוכרים החליטו למכור את הנכס ומיד פרסמו את הנכס למכירה. חשוב לבצע בדיקות משפטיות ראשוניות שלעיתים חוסכות זמן ועוגמת נפש (כמו: נסח טאבו, תיק הבניין מאתר העיריה ותשריט הבית המשותף) כדאי שתהיו מוכנים לעשות חוזה במהירות ותמנעו מקונים "מתקררים" המוצאים דירה אחרת.

תמחור נכון וריאלי

יש מוכרים הדורשים על הדירה מחיר גבוה מאד מעל מחיר השוק מתוך מחשבה שאולי יגיעו קונים שיתאהבו בדירה ויסכימו למחיר. תמחור נכון של הדירה טרם פרסומה הוא מנוף להצלחה במכירה ומונע פספוס של קונים רציניים.

בדקו והחליטו לאן אתם עוברים

מגיעים אלי מוכרים שהגיעו עם ההחלטה של מכירת הדירה, אבל הם עדיין לא יודעים מהן התוכניות שלהם ולאן יעברו. בעסקת back to back אני ממליץ לכם לבדוק, לחשוב ולהחליט בשני הכיוונים: זה של המכירה וגם זה של הקניה. רק אז תהיו  יותר נינוחים, ותוכלו למכור ביעילות ובמהירות מבלי ל"שרוף" את הדירה שלכם בשוק.

השוק בחוסר וודאות? נבחרת הנדל"ן של אדם גורל מציעה לכם ייעוץ ברמה גבוהה, אישית, אכפתית, מנוסה ומקצועית. פנו אלינו למידע נוסף.

אדם גורל מתמחה בהפיכת עסקאות נדל"ן מורכבות לפשוטות, נעימות ומשתלמות.  חבר הנהלת לשכת מתווכי הנדל"ן גוש דן, 

יש לכם עוד שאלות, צרו קשר ישירות עם אדם:

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא ו/או ייעוץ מקצועי פרטני ומלא ו/או המלצה לנקיטת פעולה כלשהי. אין לראות באמור המלצה מכל סוג שהוא

התמונות להמחשה בלבד

טור המומחה של אדם גורל התפרסם במגזינים 'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'

כתבות נוספות של המומחה
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן