07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023

'מפנק האריות'

איתן קדוש אוהב ארץ ישראל ואוהב אדם

מאת: איליק גת

שתפו:

איתן קדוש הוא ה'אבא של הלוחמים'. הוא מגויס כל כולו על מנת לדאוג לרווחתם ולחיוכם של החיילים, בכל שעות היממה. הוא משכים מוקדם בבוקר, מעמיס את מכוניתו בכל טוב, ונוסע לפגוש את הלוחמים בנקודות קצה, מעבר לקווי המדינה, בשטחי כינוס מרוחקים ולעיתים אף מסוכנים. גם בימים שיש ירי על הציר הוא רואה לנגד עיניו את חיוכם ואת יכולתו לגרום לזה לקרות.

"בלי החיוך של החיילים, היום שלי לא יעיל! רק אז אני מרשה לעצמי להתפנות לעבודה שלי" הוא מספר. במהלך פעילותו נשאל לא פעם האם המליצו עליו להדליק משואה ביום העצמאות ועל כך הוא משיב: בכל פעם שאני מגיע ללוחמים ועושה עבורם משהו טוב, מבחינתי הדלקתי משואה."

הוא נולד בתל אביב, בשכונת תכנית ל' וכעת הוא תושב גבעתיים, אב ל-3 ילדים. הוא גדל לצד הורים שהנחילו בו ציונות, אהבת ארץ-ישראל ואהבת אדם. "אימא שלי הקפידה על נתינה אינסופית ואבא שלי היה איש צבא והיה דומיננטי בחיי עד שנהרג בתאונת דרכים" הוא מספר. "בשירותי הצבאי לא תרמתי רבות הוגדרתי כחסר מנוח ומנפץ כללים" הוא מוסיף.

תחום עיסוקו הוא מעצב טכנולוגי או כמו שהוא מגדיר את עצמו 'מעצב הדור הבא' אך העיסוק העיקרי שלו הוא תמיכה בחיילים – חיילים בודדים, חיילים בשיקום, ולפני הכול בלוחמים. "אינני מעוניין להיות עשיר! העושר בעיניי הוא הדאגה לילדים שמאפשרים לנו לקיים חיים" הוא מסביר.

"חוויה משמעותית היא למשל חגיגת יום הולדת ללוחם שלא מתאפשר לו להגיע הביתה לחגוג. אני מגיע עם עוגת יום הולדת עשירה בה משובץ שמו ומפתיע אותו. אני מצלם את זה ושולח לאימא שלו באותו רגע, אין ריגוש דומה לזה עבור האימא והלוחם"

איך ומדוע התחלת בפעילות שלך כ'מפנק האריות' איך נולד הרעיון?

"זה התחיל במלחמת 'צוק איתן' כשהבן שלי נלחם, והדאגה העצומה לא אפשרה לי להירדם בלילות. באחת האזעקות עליתי על גג הבניין שבו אני גר וצרחתי לשמיים 'אני לא רוצה להיות עשיר! לא רוצה כלום בחיים, חוץ מזה שהבן שלי יחזור בשלום'. לפתע שמעתי קול שאמר לי: 'תרד מהגג וכנס הבייתה הבן יחזור'. אני יודע שזה נשמע דמיוני אך אני בטוח ששמעתי את זה בוודאות.
מרגע זה ואילך, החלטתי לתרום מה שביכולתי. ארזתי אריזות ענק של ממתקים ונסעתי לחלק בשטחי איסוף. שם פגשתי מדי פעם גם את בני. הפעילות הזו מילאה אותי באושר ומאז ועד היום, אני מקפיד להעניק להם מכל טוב. בין היתר: ערבי גיבוש, ארוחות שף, טלפונים ניידים, אוזניות, מכונות גילוח וכל מה שנדרש."

מה הפעילות הכרוכה בזה? לאן אתה מגיע וכמה פעמים בשבוע אתה מגיע אליהם?

"הפעילות הזו כרוכה בהגעה למוצבים מיוחדים כמו: קו עזה, זרעית, רמאללה ועוד. אני מקפיד להגיע לשם בין 5-4 פעמים בשבוע. אני מתעורר כשעדיין חשוך בחוץ, לפני יציאתי לעבודה, מחלק לחיילים חטיפי אנרגיה, טלפונים ניידים (למי שנודע לי שהטלפון שלו נשבר לו בזמן מבצע) וכל מה שדרוש להם. לצידי עומדת שורה ארוכה של אנשים שתורמים ציוד  ומעניקים מזמנם באהבה לחיילים. החל מחברים שלי לעבודה, שפים מפורסמים המגיעים להכין את האוכל, בתי קפה ומאפיות, חברות משקאות גלידות וממתקים ועד לחברות טלפונים ומחשבים."

 

"בפסח הגעתי לחווארה כדי לחלק עוגות כשרות ללוחמים. לפתע נפתח ירי על רכב חולף שנסע בכביש בצמוד אליי. למרות זאת, הייתי נחוש להמשיך ולהגיע למטרה. הייתי מלווה בג'יפ צבאי שנסע לפני וג'יפ נוסף שנסע אחרי ובכל זאת נזרק לעברי בקבוק תבערה ופספס"

מאין הכינוי 'מפנק האריות'? מה המשמעות שלו?

"לוחמי נח"ל 50 קוראים לי 'מפנק' ואני קראתי להם 'אריות'. במאחד הימים, כשביקרתי אותם בעזה, צעקתי לעבר אחד הלוחמים 'גבר, בוא קח ממתקים!' כשהוא ניגש אליי הוא אמר לי: 'אתה קורא לנו 'אריות' אז תדע לך שאתה 'מפנק האריות'. כך דבק בי הכינוי הזה."

ספר על חוויה משמעותית או מרגשת

"חוויה משמעותית היא למשל חגיגת יום הולדת ללוחם שלא מתאפשר לו להגיע הביתה לחגוג. אני מגיע עם עוגת יום הולדת עשירה בה משובץ שמו ומפתיע אותו. אני מצלם את זה ושולח לאימא שלו באותו רגע, אין ריגוש דומה לזה עבור האימא והלוחם."

במסגרת עבודתו של איתן כמעצב, הוא העביר השנה מגוון סדנאות בבתי ספר יסודיים בהם סיפר להם סיפורי לוחמים וביקש שיכינו כרטיסי ברכה לחיילים ומשלוחי מנות. כך אירגן 5000 משלוחי מנות במסגרת בתי הספר, לאחר מכן שב אל הילדים וסיפר להם כמה התרגשו החיילים כשקיבלו את זה, התגובה שלהם חיממה לו את הלב והטעינה את האנרגיות להמשיך ולתרום מזמנו.

נקלעת גם למצבים מסוכנים או מפחידים?

"בפסח הגעתי לחווארה (עיירה פלסטינית מדרום לשכם) כדי לחלק עוגות כשרות ללוחמים. לפתע נפתח ירי על רכב חולף שנסע בכביש בצמוד אליי. למרות זאת, הייתי נחוש להמשיך ולהגיע למטרה. הייתי מלווה בג'יפ צבאי שנסע לפני וג'יפ נוסף שנסע אחרי ובכל זאת נזרק לעברי בקבוק תבערה ופספס. אני משתדל למזער סיכונים ולשטחים רגישים אני נכנס רק עם אישור וליווי.

חוויה לא רגילה נוספת עברתי באחד מביקוריי, כשהבאתי עוגת יום הולדת כדי לחגוג כהרגלי לאחד הלוחמים מסיירת חרוב. ליד ג'נין, פגשתי בחיילים עם קסדה וכיסויי עיניים מאחר וכל האיזור היה רווי בגז. חשבתי לעצמי 'מה עוברים הילדים האלה… הם ראויים להמון אהבה'."

מה התוכנית לעתיד?

"הקמתי אפליקציה שפתוחה ללוחמים, חיילים בודדים וחיילים משוחררים שמאפשרת לקבל מגוון הטבות כמו: הנחות ללימודים, הטבות במקומות בילוי ועוד.

במסגרת ההרצאות שאני עורך ביקרתי בארה"ב. שם ראיתי שכל חייל שעובר ברחוב אנשים עוצרים ומחבקים אותו. אני שואף שגם בארץ זה יקרה – שאנשים יגלו יותר הערכה לחיילים ויהיו אסירי תודה על מה שהם עושים בשבילנו."

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

סוד ההצלחה של עו"ד רוית סיני

רוית סיני, עו"ד ומגשרת, מובילה בתחום ההתחדשות העירונית, תמ"א 38 ופינוי בינוי ● עוסקת בתחום הנדל"ן למעלה מ-24 שנה, חתומה על הישג יוצא דופן של ליווי עשרות רבות של פרוייקטים

קראו עוד»
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

סינמה סיטי: 'סיפורו של אלוף'

הקרנת סרט בתוך אולם ספורט בבית ספר מקומי – היה אירוע נפוץ בשנות השמונים […] משפחות שלמות היו הולכות יחד להקרנה, עם כל השכנים וזו הייתה חגיגה של התקהלות חברתית עם תוספת תרבותית"

קראו עוד»
כתבות השער

"אישה רוצה וצריכה להיראות טוב בכל גיל!" אריאלה אמרוסי

"אישה רוצה וצריכה להיראות טוב בכל גיל!" כיצד הפכה אריאלה אמרוסי מרמת גן, בעלת קליניקה לטיפולי אסתטיקה ויופי לגורו של 'ביוטי' וכיצד הפך ליין מוצרי הטיפוח שלה למותג משגשג ומצליח בעזרת שיטת ה'טריפל A' שפיתחה

קראו עוד»
Shape
Shape

המדריך להזמנות

01/07/2022

המתנה המושלמת בעיצוב אישי – להיט שמשגע את הרשתות החברתיות!

המתנה המושלמת בעיצוב אישי – להיט שמשגע את הרשתות החברתיות! אם אתם צריכים מתנה מיוחדת או רוצים להנציח את הכלב האהוב שלכם הגעתם למקום הנכון! בסטודיו נורמן יעצבו עבורכם מגוון רחב של מוצרים בהתאמה אישית
08/12/2021

החלות המיוחדות של מאיה הופכות לשם דבר

חשבתי שבקיץ החם שלנו שום דבר כבר לא יכול להפתיע אותי עד שגיליתי שרשת גולדה ובמבה אסם שילבו את הטעמים האייקונים והאהובים במוצר אחד קייצי במיוחד
01/22/2021

הקוקטיילים הצבעוניים המבוקבקים של גבי גרשטור יוצרים חוויה מושלמת

הקוקטיילים הצבעוניים המבוקבקים של גבי גרשטור יוצרים חוויה מושלמת עוד סגר, ועוד סגר. עוד ימים בבית בהם העבודה והזמן החופשי מתערבבים זה בזה, אין בילויים ואין אירועים חברתיים. תקופה מבאסת. אז מה ישמח לבב אנוש?
11/29/2020

סיר ג'חנון שיכול לשנות בוקר שבת מהקצה אל הקצה

הסטארט-אפ לג'חנונים של איתי ועדי סיר ג'חנון שיכול לשנות בוקר שבת מהקצה אל הקצה איתי ועדי מזור, הם זוג פודי'ס שחיפש המון זמן ג'חנון ללא מרגרינה וללא טעמי לוואי המגיעים מאיזשהו תחליף אחר. לא פעם
10/30/2020

העוגיות הצבעוניות שגונבות את ההצגה

העוגיות הצבעוניות של ויולט ומיכל יגרמו לכולם לחייך לפני ארבע שנים בסטודיו קטן בכפר סבא הקימו ויולט ומיכל בוטיק המתמחה בעוגיות רויאל אייסינג. העסק נולד מתוך אהבה לעולמות האפיה, היצירה והרצון לחבור לאירועים הקטנים המשמחים
08/13/2020

הג’ונגל הגיע העירה

ג’ירפה חוויות אורבניות ב”ג’ירפה חוויות אורבניות” הבינו שאם אי אפשר להביא את המטיילים לשוק, השוק יכול להגיע אליהם הביתה. הם ילקטו עבורכם חבילה משמחת מכ-30 ספקים שונים המייצרים מכל טוב הארץ, יסדרו בתוך ארגז עץ
09/13/2022

הכירו את ה-Upper Market חווית אוכל רחוב אורבנית

הכירו את ה- Upper Marketחווית אוכל רחוב אורבנית בר פנזור ביום חמישי בצהרי היום, לאחר שהרעב הכריע אותנו, החלטנו לצאת לאכול במתחם האוכל החדש של גבעתיים במגדל השחר. אין לתאר את ההפתעה שחווינו – חלל
01/07/2021

מסע לארץ הקרואסונים

מסע לארץ הקרואסונים מאפים מושלמים בניחוח של חו״ל מארחים לבראנץ' מלכותי או סתם בא לכם לשתות קפה במרפסת? מצאנו עבורכם את המאפים המושלמים! מאפי בצק עלים איכותיים, המיוצרים בעבודת יד ומגיעים אליכם הביתה במארז קפוא

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן