30/05/2024
30/05/2024
יום חמישי, 30 במאי 2024

'מפנק האריות'

איתן קדוש אוהב ארץ ישראל ואוהב אדם

מאת: איליק גת

שתפו:

איתן קדוש הוא ה'אבא של הלוחמים'. הוא מגויס כל כולו על מנת לדאוג לרווחתם ולחיוכם של החיילים, בכל שעות היממה. הוא משכים מוקדם בבוקר, מעמיס את מכוניתו בכל טוב, ונוסע לפגוש את הלוחמים בנקודות קצה, מעבר לקווי המדינה, בשטחי כינוס מרוחקים ולעיתים אף מסוכנים. גם בימים שיש ירי על הציר הוא רואה לנגד עיניו את חיוכם ואת יכולתו לגרום לזה לקרות.

"בלי החיוך של החיילים, היום שלי לא יעיל! רק אז אני מרשה לעצמי להתפנות לעבודה שלי" הוא מספר. במהלך פעילותו נשאל לא פעם האם המליצו עליו להדליק משואה ביום העצמאות ועל כך הוא משיב: בכל פעם שאני מגיע ללוחמים ועושה עבורם משהו טוב, מבחינתי הדלקתי משואה."

הוא נולד בתל אביב, בשכונת תכנית ל' וכעת הוא תושב גבעתיים, אב ל-3 ילדים. הוא גדל לצד הורים שהנחילו בו ציונות, אהבת ארץ-ישראל ואהבת אדם. "אימא שלי הקפידה על נתינה אינסופית ואבא שלי היה איש צבא והיה דומיננטי בחיי עד שנהרג בתאונת דרכים" הוא מספר. "בשירותי הצבאי לא תרמתי רבות הוגדרתי כחסר מנוח ומנפץ כללים" הוא מוסיף.

תחום עיסוקו הוא מעצב טכנולוגי או כמו שהוא מגדיר את עצמו 'מעצב הדור הבא' אך העיסוק העיקרי שלו הוא תמיכה בחיילים – חיילים בודדים, חיילים בשיקום, ולפני הכול בלוחמים. "אינני מעוניין להיות עשיר! העושר בעיניי הוא הדאגה לילדים שמאפשרים לנו לקיים חיים" הוא מסביר.

"חוויה משמעותית היא למשל חגיגת יום הולדת ללוחם שלא מתאפשר לו להגיע הביתה לחגוג. אני מגיע עם עוגת יום הולדת עשירה בה משובץ שמו ומפתיע אותו. אני מצלם את זה ושולח לאימא שלו באותו רגע, אין ריגוש דומה לזה עבור האימא והלוחם"

איך ומדוע התחלת בפעילות שלך כ'מפנק האריות' איך נולד הרעיון?

"זה התחיל במלחמת 'צוק איתן' כשהבן שלי נלחם, והדאגה העצומה לא אפשרה לי להירדם בלילות. באחת האזעקות עליתי על גג הבניין שבו אני גר וצרחתי לשמיים 'אני לא רוצה להיות עשיר! לא רוצה כלום בחיים, חוץ מזה שהבן שלי יחזור בשלום'. לפתע שמעתי קול שאמר לי: 'תרד מהגג וכנס הבייתה הבן יחזור'. אני יודע שזה נשמע דמיוני אך אני בטוח ששמעתי את זה בוודאות.
מרגע זה ואילך, החלטתי לתרום מה שביכולתי. ארזתי אריזות ענק של ממתקים ונסעתי לחלק בשטחי איסוף. שם פגשתי מדי פעם גם את בני. הפעילות הזו מילאה אותי באושר ומאז ועד היום, אני מקפיד להעניק להם מכל טוב. בין היתר: ערבי גיבוש, ארוחות שף, טלפונים ניידים, אוזניות, מכונות גילוח וכל מה שנדרש."

מה הפעילות הכרוכה בזה? לאן אתה מגיע וכמה פעמים בשבוע אתה מגיע אליהם?

"הפעילות הזו כרוכה בהגעה למוצבים מיוחדים כמו: קו עזה, זרעית, רמאללה ועוד. אני מקפיד להגיע לשם בין 5-4 פעמים בשבוע. אני מתעורר כשעדיין חשוך בחוץ, לפני יציאתי לעבודה, מחלק לחיילים חטיפי אנרגיה, טלפונים ניידים (למי שנודע לי שהטלפון שלו נשבר לו בזמן מבצע) וכל מה שדרוש להם. לצידי עומדת שורה ארוכה של אנשים שתורמים ציוד  ומעניקים מזמנם באהבה לחיילים. החל מחברים שלי לעבודה, שפים מפורסמים המגיעים להכין את האוכל, בתי קפה ומאפיות, חברות משקאות גלידות וממתקים ועד לחברות טלפונים ומחשבים."

 

"בפסח הגעתי לחווארה כדי לחלק עוגות כשרות ללוחמים. לפתע נפתח ירי על רכב חולף שנסע בכביש בצמוד אליי. למרות זאת, הייתי נחוש להמשיך ולהגיע למטרה. הייתי מלווה בג'יפ צבאי שנסע לפני וג'יפ נוסף שנסע אחרי ובכל זאת נזרק לעברי בקבוק תבערה ופספס"

מאין הכינוי 'מפנק האריות'? מה המשמעות שלו?

"לוחמי נח"ל 50 קוראים לי 'מפנק' ואני קראתי להם 'אריות'. במאחד הימים, כשביקרתי אותם בעזה, צעקתי לעבר אחד הלוחמים 'גבר, בוא קח ממתקים!' כשהוא ניגש אליי הוא אמר לי: 'אתה קורא לנו 'אריות' אז תדע לך שאתה 'מפנק האריות'. כך דבק בי הכינוי הזה."

ספר על חוויה משמעותית או מרגשת

"חוויה משמעותית היא למשל חגיגת יום הולדת ללוחם שלא מתאפשר לו להגיע הביתה לחגוג. אני מגיע עם עוגת יום הולדת עשירה בה משובץ שמו ומפתיע אותו. אני מצלם את זה ושולח לאימא שלו באותו רגע, אין ריגוש דומה לזה עבור האימא והלוחם."

במסגרת עבודתו של איתן כמעצב, הוא העביר השנה מגוון סדנאות בבתי ספר יסודיים בהם סיפר להם סיפורי לוחמים וביקש שיכינו כרטיסי ברכה לחיילים ומשלוחי מנות. כך אירגן 5000 משלוחי מנות במסגרת בתי הספר, לאחר מכן שב אל הילדים וסיפר להם כמה התרגשו החיילים כשקיבלו את זה, התגובה שלהם חיממה לו את הלב והטעינה את האנרגיות להמשיך ולתרום מזמנו.

נקלעת גם למצבים מסוכנים או מפחידים?

"בפסח הגעתי לחווארה (עיירה פלסטינית מדרום לשכם) כדי לחלק עוגות כשרות ללוחמים. לפתע נפתח ירי על רכב חולף שנסע בכביש בצמוד אליי. למרות זאת, הייתי נחוש להמשיך ולהגיע למטרה. הייתי מלווה בג'יפ צבאי שנסע לפני וג'יפ נוסף שנסע אחרי ובכל זאת נזרק לעברי בקבוק תבערה ופספס. אני משתדל למזער סיכונים ולשטחים רגישים אני נכנס רק עם אישור וליווי.

חוויה לא רגילה נוספת עברתי באחד מביקוריי, כשהבאתי עוגת יום הולדת כדי לחגוג כהרגלי לאחד הלוחמים מסיירת חרוב. ליד ג'נין, פגשתי בחיילים עם קסדה וכיסויי עיניים מאחר וכל האיזור היה רווי בגז. חשבתי לעצמי 'מה עוברים הילדים האלה… הם ראויים להמון אהבה'."

מה התוכנית לעתיד?

"הקמתי אפליקציה שפתוחה ללוחמים, חיילים בודדים וחיילים משוחררים שמאפשרת לקבל מגוון הטבות כמו: הנחות ללימודים, הטבות במקומות בילוי ועוד.

במסגרת ההרצאות שאני עורך ביקרתי בארה"ב. שם ראיתי שכל חייל שעובר ברחוב אנשים עוצרים ומחבקים אותו. אני שואף שגם בארץ זה יקרה – שאנשים יגלו יותר הערכה לחיילים ויהיו אסירי תודה על מה שהם עושים בשבילנו."

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
כתבות השער

"האופנובנק" רוני ליבוביץ סיפור מהסרטים

“האופנובנק” רוני ליבוביץ – בסוף כל אחד נתפס רוני ליבוביץ, המוכר לציבור הרחב בכינויו ‘האופנובנק’, ביצע לאור יום 21 מעשי שוד, בסניפי בנקים שונים, ופשוט ‘שיגע’ את המדינה כולה. תוך כדי אסף לא מעט מעריצים

קראו עוד»
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד»
כתבות השער

מה קורה כשחושבים קצת מחוץ לקופסא

עו”ד דניאל פולנסקי שקל מתגוררת בגבעתיים, ● ב-1991 הוריה העמיסו את רכושם על הלאדה המשפחתית ויצאו למסע מקייב עד ישראל ● עכשיו היא טסה עם משלחת של ה’ג’וינט’ לעזור לפליטים אוקראינים

קראו עוד»
Shape
Shape

המדריך להזמנות

11/22/2021

ענבר גפן תאפה עבורכם מגש של דונטאס טעימים ויפהפיים

חג החנוכה כבר מעבר לפינה והשנה בחרנו עבורכם את כל הקולקצייה – סופגניות יצירתיות ודונטאס שמנמנות, עוגת בריושים עשירה וטארט סנט הונורה עם סופגניות קטנטנות, קרואסונים מלאי כל טוב ושוקולדים עשירים… בקיצור, תהיו מוכנים כי החג הכי משמין בשנה הגיע! חג טעים ושמח!
10/27/2020

מושלמות! פחזניות אווריריות ופריכות עם קרם קטיפתי

פחזניות או לא להיות כיס של בצק דקיק, מפוצץ בקרם עשיר וממכר אין הרבה מאכלים שמרגשים אותי. מאכלים כאלו שבלוטות הטעם מתרגשות לנסות, שהעיניים נעצמות בכל ביס, שהלב מתמלא באושר מקיומם. פחזנית טובה, כזו עם
11/29/2020

סיר ג'חנון שיכול לשנות בוקר שבת מהקצה אל הקצה

הסטארט-אפ לג'חנונים של איתי ועדי סיר ג'חנון שיכול לשנות בוקר שבת מהקצה אל הקצה איתי ועדי מזור, הם זוג פודי'ס שחיפש המון זמן ג'חנון ללא מרגרינה וללא טעמי לוואי המגיעים מאיזשהו תחליף אחר. לא פעם
08/12/2021

אך ורק פיצה, סה טו

חשבתי שבקיץ החם שלנו שום דבר כבר לא יכול להפתיע אותי עד שגיליתי שרשת גולדה ובמבה אסם שילבו את הטעמים האייקונים והאהובים במוצר אחד קייצי במיוחד
08/09/2021

מיה לקחה את הקונספט הידוע לסושי והחליפה את המרכיבים במתוקים

מיה לקחה את הקונספט הידוע לסושי, החליפה את המרכיבים במתוקים ויצרה קינוח אלגנטי, יפהפה וטעים! מדובר בסושי מתוק ונהדר שבו מעטה רך של ביסקויטים עוטף קרמים עדינים וקטיפתיים במגוון של טעמים ומרקמים
12/05/2021

Gallato Patisserie – חגיגה פריזאית

חג החנוכה כבר מעבר לפינה והשנה בחרנו עבורכם את כל הקולקצייה – סופגניות יצירתיות ודונטאס שמנמנות, עוגת בריושים עשירה וטארט סנט הונורה עם סופגניות קטנטנות, קרואסונים מלאי כל טוב ושוקולדים עשירים… בקיצור, תהיו מוכנים כי החג הכי משמין בשנה הגיע! חג טעים ושמח!
11/03/2020

סוף סוף מצאנו אוכל הודי ביתי אותנטי טעים

תבשילים הודים מהמטבח של פרוז עד הבית נאיה ופרוז אוהבים יצירתיות, אוכל ומה שבניהם הגיע הזמן לאוכל האמיתי, כזה שמתבשל במטבח ממתכונים שעברו מפה לאוזן במשפחה במשך דורי דורות. כמה שמחנו לגלות את Taste of
10/18/2020

העוגיות שרייצ'ל הכינה לדיויד לבסיס והפכו ללהיט

'מונסטה קוקיס' עוגיות לאוהבי מפלצות דיויד ורייצ'ל ‏הכירו לפני כארבע שנים באולפן ללימוד עברית בקיבוץ מעגן מיכאל. דיויד עלה לארץ מגואטמלה ורייצ'ל מארה"ב וכאן הפכו לידידים טובים ועברו לגור בשכנות ברמת גן. כשדיויד התגייס והיה

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן