28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024
זרקאור
אסתי הייטנר –רצה למרחקים ארוכים
בגיל 61 אסתי היא אשה מלאת אנרגיות המחדשת את עצמה ללא הרף, שולחת ידה לתחומים חדשים ולא נחה על שמריה לרגע. מבחינתה לגיל אין משמעות, ובכל הקשור להחלפת קריירה והגשמת חלומות -  על אחת כמה וכמה. לגבי דידה: כל גיל מתאים לשינוי וזה מה שהיא מנסה להנחיל בסדנאות שהיא מעבירה בהצלחה מרובה
נעמי לבנון-קשת
צילום: איציק רובין

"תמיד הייתי האחרונה בריצות. זאת שמשתרכת בטיולי הכיתה ... כשהגעתי לגיל 50 והבנתי שצריך לעשות ספורט - נרשמתי למכון כושר והתמדתי בעיקר ב...לשלם! נרשמתי למירוץ 'נייט ראן', התל אביבי, התאמנתי חודשיים ועשיתי את המירוץ כמו גדולה – 10 ק"מ בשעה אחת ו-2 דקות!"

היא נולדה ביישוב מבועים, אי שם בנגב המערבי, שהוריה היו ממקימיו ולאחר מכן העבירה את שנות ילדותה ונעוריה ברמת גן – גבול גבעתיים יחד עם אחיה אורי, כיום חבר קבוץ אורטל, פובליציסט ואיש חינוך, ומי שכתב את הביוגרפיה של יהודה הראל, ואמיר שהיה איש הייטק והפך …מאמן ריצה! את לימודי התיכון שלה סיימה ב'בליך'. את שירותה הצבאי עשתה בבריאות הנפש.

אחרי הצבא היא עלתה לירושלים ועשתה תואר ראשון בסוציולוגיה ומדעי המדינה. בסיומו המשיכה לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית ארגונית, במחלקה לסוציולוגיה. בעשר השנים הבאות נשארה בבירה ועבדה במקצועה, ב'ג'וינט-ישראל', כעוזרת למנהל משאבי אנוש.

בגיל 30 הוכיחה שהיא לא חוששת משינויים כשעזבה מאחוריה, אחרי עשר שנים בבירה,  את העבודה ואת ירושלים והתיישבה בגבעתיים, שמאז לא עזבה אותה. היא החלה לעבוד בניהול משאבי אנוש בחברת הייטק. חמש שנים אחר כך הפכה ליועצת ארגונית חיצונית, לארגונים שונים.

"ואז, אחרי כמה שנים כיועצת עברתי לתחום השמת מנהלים, תחום שעסקתי בו במשך 20 שנה. תחילה במשך 8 שנים, כשכירה בחברה מובילה ואז הפכתי לעצמאית בתחום ולמעשה עוסקת בזה עד היום"- מסבירה אסתי את תחום עיסוקה: "אני מנהלת תהליכים של איתור וגיוס מנכ"לים וסמנכ"לים אבל מאז שאני עצמאית אני בררנית מאד ובוחרת את הפרוייקטים שלי בפינצטה".

והיא עושה זאת כדי שתוכל לפנות זמן לדברים האחרים בחייה, שחשובים לא פחות, ולעתים אף יותר.

'בחיים – אף פעם לא מאוחר לכלום'!

בגיל 37, מתוך החלטה צלולה ובחירה מודעת, הפכה לאם-יחידנית לנועה (24), כיום סטודנטית לסיעוד באוניברסיטת באר שבע. "גידלתי את נועה לגמרי לבד, מכל הבחינות ומתוך בחירה" – היא מסבירה את החלטתה זו, שמעשית לא הייתה פשוטה, במיוחד לא באותן שנים, כשתופעת האימהות-היחידניות לא הייתה נפוצה כמו היום.

המוטו שלה בחיים היה ונשאר: 'בחיים -אף פעם לא מאוחר לכלום'! והיא לא רק נאה דורשת אלא גם נאה מקיימת: "בכולנו חבויים כישורים שאנחנו פשוט לא מודעים להם, או שהדחקנו אותם אבל הם ישנם ומשוועים לצאת".

כך למשל מצאה עצמה, בעשר השנים האחרונות, כותבת שירה לראשונה ולפני 3 שנים אף הוציאה ספר 'את לא מוותרת, שמעת?' (הוצאה מדיה 10) ששמו מבטא את המוטו שלה. המילה 'ויתור' לא קיימת במילון שלה. "לפני עשר שנים, בעקבות מיפגש בעבודה שצפיתי בו מהצד, החל לנקר לי בראש לכתוב ואז הלכתי לראשונה לסדנת כתיבת ספורים. כתבתי כמה וזהו. לא עשיתי עם זה כלום"- מספרת אסתי .

"בכל מיפגש אנחנו מביאות, בקלטת, סיפורי השראה של אנשים 'מהישוב' שעשו שינוי מעניין קריירה, באמצע החיים וזה המסר שלנו: שאף פעם לא מאוחר!"

את לא מוותרת, שמעת?

לפני 10 שנים, כשמלאו לה 50 – התחילה לרוץ! ולא סתם לרוץ כי כשהיא לקוחת על עצמה משימה – היא דבקה בה, ומסתבר שהיא גם תחרותית. מתחרה עם עצמה, עם יכולותיה, ואין להם גבולות. בחורף האחרון השנה, בפברואר,  בשיא סגרי הקורונה, היא הגשימה עוד מטרה שהציבה לעצמה: היא עשתה מרתון מלא!

"מעולם, קודם לכן, לא עסקתי בספורט והיתה לי חוויה פנימית של כשלון בספורט. תמיד הייתי האחרונה בריצות. זאת שמשתרכת בטיולי הכיתה, ולגמרי מחקתי מזכרוני את העובדה שבגיל 10 – צלחתי את הכינרת בשחייה! הייתי ילדה שוחה מכיתה ד' ועד י' ואז… הפסקתי. כשהגעתי לגיל 50 והבנתי שצריך לעשות ספורט – נרשמתי למכון כושר והתמדתי בעיקר ב…לשלם!  כשסיפרתי לחברה היא אמרה לי: הציבי לעצמך יעד, תירשמי לאיזשהו מירוץ! נרשמתי למירוץ 'נייט ראן', התל אביבי, התאמנתי חודשיים ועשיתי את המירוץ כמו גדולה – 10 ק"מ בשעה אחת ו-2 דקות!"

מאז ועד היום הפכה ריצה לחלק בלתי נפרד מחייה ולאחרונה אף רצה מרתון.

'לבחור מחדש'

בעקבות פציעת ספורט והשיקום בעקבותיה, פרצה ממנה לפתע השירה, והיא הגיעה לסדנת הכתיבה הראשונה, עם רוני סומק, ומאז ממשיכה. בתוך שנה הוציאה את ספרה, מתנה לעצמה לכבוד יום הולדתה ה-60.

כעת היא כותבת, רצה ויחד עם דגנית חסין-זהבי היא מנחה סדנאות של 'לבחור מחדש' המיועדות לאנשים באמצע החיים שרוצים לעשות שינוי.

"מאמצע החיים, סביב גיל 40 ומעלה. אנשים שיש מאחוריהם פרק של קריירה ומהרבה סיבות הם תוהים: מה הלאה, ו/או: מה עוד? הסדנאות שלנו הן לאנשים שנשחקו בעבודתם הנוכחית, שהגיעו למיצוי מקצועי וכאלה שמצאו עצמם מחוץ למעגל העבודה מסיבות שונות. אנחנו עובדות בשיטות שונות בהן יצירה, טכניקות יצירתיות, כתיבה אינטואיטיבית, תהליכים אישיים ועוד" – מסבירה אסתי – "בכל מיפגש אנחנו מביאות, בקלטת, סיפורי השראה של אנשים 'מהישוב' שעשו שינוי מעניין קריירה, באמצע החיים וזה המסר שלנו: שאף פעם לא מאוחר! 

היא אישה ריאלית, מעשית ועסוקה מאד שאומרת למשתתפי הסדנה: 'תגשימו את חלומותיכם אבל בעיניים פקוחות ומפוכחות. הגשמה איטית בצד שמירה על הקיים, בלי לטרוק דלתות'.

פעם / אסתי הייטנר

כְּשֶׁהָיִיתִי יַלְדָּה

הָיוּ לִי שְׁתֵּי יָדַיִם שְׂמָאלִיּוֹת

"מַסְפִּיק" בְּהִתְעַמְּלוּת

"כִּמְעַט טוֹב" בְּהַבָּעָה בִּכְתָב

וְצַמָּה יָפָה,

שֶׁשְּׁמוּרָה עַד הַיּוֹם בְּנַיְלוֹן

בְּבֵית הוֹרַי.

כתבות השער

כתבות השער של המגזינים 'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'. סיפורים מעניינים ומרגשים עם תושבי האזור

תוכלו להתעדכן בסיפורים אישיים שכיף לקרוא, המשפיעים והמשפיעות לטובה, מדריכי אופנה ואוכל, גמלאים ושורדי השואה, רכילות וצרכנות, בנקאות ומסחר, יחסים ומשפחה, אקטואליה מקומית וספורט ועוד.

05/07/2024

"היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

אורי אהרונוביץ' חזר לאחרונה לאהבה האמיתית שלו - למטבח. לאחרונה, בוודאי צפיתם בו על המסך ברשת 12 כשהתמודד על הסינר המיוחל והצליח להצטרף לנבחרת מאסטר-שף בעונתה ה-11. אחרי מנת דג עם לימון גראס שהעיפה את השופטים ופסטת פיצ'י נפלאה עם עגבניות, שמע מרותי ברודו: "היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"
04/19/2017

כרזות יום העצמאות – היסטוריה בתמונות

כרזת יום העצמאות היא כרזה המופקת מדי שנה החל משנת ה'תש"ט-1949 (למעט שנת 1957‏), לקראת יום העצמאות, כחלק מחגיגות העצמאות. את הכרזה מפיק מטה ההסברה במשרד החינוך, העורך לשם כך תחרות בין מעצבים. הכרזה מכילה […]
11/25/2018

"גבעתיים חייבת להיות חדשנית, יוזמת ושיתופית" – מגזין 47

"גבעתיים חייבת להיות חדשנית, יוזמת ושיתופית" ראיון אישי עם ראש עיריית גבעתיים הנבחר רן קוניק ד"ר נגה רוזנפרב צילום: איציק רובין רן הוא תמצית גבעתיים – בן 50, שגדל והתחנך בעיר, היה אלוף מצליח בספורט […]
05/04/2023

השליחות של הדר

הדר קפח בת הדור השלישי מטפלת באהבה בשורדות ושורדי השואה מאת: נעמי לבנון-קשת

הגליונות האחרונים

05/08/2024

מגזין גבעתיים פלוס 119

רוני שטרן ז"ל היה היזם של אימוץ חטיבת השריון המפוארת, חטיבה 188 על ידי העיר גבעתיים. ובאירוע השיא ביום העצמאות – הוא שארגן את מתחם הטנקים בצמוד לקניון. בהיותו בן 17 שכל את אחיו הבכור אדיר ז״ל - השריונר אדיר שטרן שעקבותיו אבדו במהלך קרב התופת על תל שאמס, בחזית הצפונית של מלחמת יום הכיפורים. רוני נסע עם אביו משה ז"ל לחפש אותו בשדה הקרב ובחר להקדיש את מרצו להנצחתו. לפנינו השבוע הקשה מכל – יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי האיבה, בזמן ש-132- חטופים עדיין נמקים בשבי החמאס. הלוואי שהמלחמה הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה. בשורות טובות, ד"ר נגה רוזנפרב
05/08/2024

מגזין רמת גן פלוס 119

רוני שטרן ז"ל היה היזם של אימוץ חטיבת השריון המפוארת, חטיבה 188 על ידי העיר גבעתיים. ובאירוע השיא ביום העצמאות – הוא שארגן את מתחם הטנקים בצמוד לקניון. בהיותו בן 17 שכל את אחיו הבכור אדיר ז״ל - השריונר אדיר שטרן שעקבותיו אבדו במהלך קרב התופת על תל שאמס, בחזית הצפונית של מלחמת יום הכיפורים. רוני נסע עם אביו משה ז"ל לחפש אותו בשדה הקרב ובחר להקדיש את מרצו להנצחתו. לפנינו השבוע הקשה מכל – יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי האיבה, בזמן ש-132- חטופים עדיין נמקים בשבי החמאס. הלוואי שהמלחמה הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה. בשורות טובות, ד"ר נגה רוזנפרב

עושים מנוי למגזין !
הצטרפו עכשיו חינם

הרשמו למגזינים שלנו ותהיו מעודכנים לפני כולם

הכתבות האהובות

 


05/25/2024

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל
05/25/2024

סיפור אהבה מפתיע בארבעה חלקים

מיכל גנז ועמרי יצחקי הצליחו להינשא בעיצומה של המלחמה למרות שהוא גויס למילואים
05/25/2024

שושלת מליקה

אופק מליקה שוער נבחרת הנוער זוכת מדליית הארד במונדיאליטו 2023. גדל והתחנך בעיר גבעתיים, ובמועדון בו שיחקו גם בני משפחתו – הפועל רמת גן
05/24/2024

"חשוב להיות מעורבת, לפעול, להשפיע. בכל מגזר ובכל קהילה"

ליאור רותם-גורדון מאמינה בחוכמת הקהילה ● היזמת של הקמת ארגון 'היברידיות' יחד עם שותפתה לי-אור סלע ושותפה ל"בונות אלטרנטיבה" בעיר ● נבחרה כאחת מחמש נשות השנה של גבעתיים
05/24/2024

בוגרי מחזור 71 בתיכון 'קלעי' חגגו 71

זו הייתה חוויה מרגשת ביותר ומסע מדהים אל העבר של בוגרי תיכון 'קלעי', מחזור 1971 שלא התראו מאז הכנס הקודם לפני למעלה מעשור
05/23/2024

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188
05/22/2024

אאורה מקימה שני מגה פרויקטים בגבעתיים ומתכננת עוד ארבעה נוספים

גבעתיים בעיצומו של תהליך התחדשות, וחברת אאורה, חברת הנדל"ן למגורים המובילה בישראל, מקימה 3 פרויקטים גדולים בעיר
05/22/2024

"Never Stop Loving. We do not fight because we hate but because we have such a love in our hearts for life" Jonathan W. Dean, Jr.

The extraordinary story of Staff sergeant Jonatan Dean Jr Haim (25), a fighter in the Combat Engineering Corps, who was born into a Christian family in Rochester, New York, converted to Judaism, immigrated to Israel, enlisted to the IDF and fell in battle in southern Gaza
05/22/2024

כיצד הפכה גבעתיים לעיר הכי מבוקשת

כיצד הפכה גבעתיים לעיר הכי מבוקשת בשנים האחרונות נשבר המחסום והעיר שנחשבה למנומנמת הפכה לצעירה ותוססת. אנשי הברנז'ה והתקשורת שעברו להתגורר בה בגלל משכנו של ערוץ 10 בבנין בית הורד נשארו בעיר בגלל איכות החיים, […]
05/22/2024

סביבה אידיאלית לחקר, ללמידה מבוססת פרויקטים ולהעשרה

תארו לעצמכם שאתם יכולים לשלוח את הילדים שלכם למסגרת חינוכית מעצימה, בה יפגשו ילדים סקרנים כמוהם, ושבה יוכלו לחקור וללמוד מיומנויות בעזרת מורים כאלו – שכל אחד מהם הוא מומחה בתחומו.
05/22/2024

כמה טוב שבאת הביתה – ירדן רומן-גת

ירדן רומן-גת, נשואה לאלון ואמא לגפן בת השלוש וחצי שבה הבייתה לגבעתיים לאחר 54 ימים בשבי, התאחדה סוף סוף עם משפחתה ומאות תושבי העיר יצאו לקבל את פניה
05/16/2024

קוניק: "מועצה ללא אופוזיציה זה לא דבר חיובי"

מועצת העיר גבעתיים 2024: הקואליציה שהרכיב קוניק, מונה 12 מ-17 חברי המועצה
05/10/2024

גם בעסקי הביוטי אפשר לעשות אקזיט

כיצד הפכה חברת הקוסמטיקה והאיפור איל מקיאג' של אורן ושירן הולצמן מגבעתיים ליוניקורן, כלומר למותג האונליין הגדול ביותר בארה"ב בתחום הביוטי בשווי העולה על מיליארד דולר
05/07/2024

"היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

אורי אהרונוביץ' חזר לאחרונה לאהבה האמיתית שלו – למטבח. לאחרונה, בוודאי צפיתם בו על המסך ברשת 12 כשהתמודד על הסינר המיוחל והצליח להצטרף לנבחרת מאסטר-שף בעונתה ה-11. אחרי מנת דג עם לימון גראס שהעיפה את השופטים ופסטת פיצ'י נפלאה עם עגבניות, שמע מרותי ברודו: "היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"
05/02/2024

לטל דרורי יש ניצוץ בעיניים

שירתם ביחידה קרבית ואתם רוצים לעסוק בטכנולוגיה? טל דרורי הקים את עמותת 'יזמות קרבית' בדיוק בשבילכם
05/02/2024

"חשוב לנו מאד שדור ההמשך שלנו יראה ויספוג וגם יתנדב"

אפרת ברוך-נוי ונועה ישר-אל 'נשות השנה' של גבעתיים
04/27/2024

"מודל הסייבר הישראלי המוצלח הוא מושא לחיקוי ולשכפול בכל העולם" יגאל אונא – ראיון

יגאל אונא מגן הסייבר הבכיר במדינה, כראש מערך הסייבר הלאומי ● מכהן כנשיא בית הספר ללימודי סייבר
04/21/2024

"אני אוהב את הבמה. את העיבודים, את ההכנות לקראת המופע, ואת ההתרגשות" קובי משעל

קובי משעל הוא מוזיקאי, מלחין ומעבד, ומנהל מוזיקלי של הרכבים קוליים ואינסטרומנטליים


7

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן