31/05/2024
31/05/2024
יום שישי, 31 במאי 2024
אולם המשפט
אילוסטרציה

ויכוח שכנים הביא לפיצוי בסך 70,000 ש"ח

רמת גן: שכן בבניין סירב להכניס מומחים לדירתו וייאלץ לפצות את שכנתו ביותר מ-70 אלף שקלים

פורסם: 12/6/2022

שתפו

תושבת רמת גן הגישה תביעה נגד שכן המתגורר מעליה, שבה נטען כי נזילה הנובעת מדירתו גורמת לנזקים קשים ומתמשכים בדירתה, וחרף פניותיה, השכן לא עושה דבר על מנת להפסיק את הנזילה. 

השכן מצדו, טען כי הנזילות לא מגיעות כלל מדירתו, ובהמשך, טען, כי על הנזקים חלה התיישנות, מפני שהם אירעו כבר בשנת 2008.

לאחרונה, פסקה כבוד השופטת שרון הינדה מבית משפט השלום בתל אביב, כי למרות שהנזקים מהנזילה לבית השכנה הסבו לה נזק שלא עולה על 19 אלף שקלים, על השכן לפצותה בלמעלה מ-70 אלף שקל – וזאת, בין השאר, בגלל הקשיים הרבים שאותם הערים בפני בית המשפט ליישוב הסכסוך בין השניים. 

מומחה שמונה מטעם בית המשפט קבע בחוות דעתו, כי לא מצא נזילות בבית השכן,. חרף כך, ציין המומחה כי גילה בבית השכן עבודות איטום טריות בחדר האמבטיה. 

בהסכמת הצדדים,  נבחר מומחה נוסף שיבחן את הנזקים, אולם חרף הסכמה זו, השכן בחר שלא לשתף פעולה, הערים קשיים וסיכל כל ניסיון של המומחה להיכנס לדירתו. 

וכך לא נותרה ברירה לבעלת הדירה, אלא להגיש לבית המשפט בקשות חוזרות ונשנות, כדי שיורה לשכן לקיים את ההסכמות שהושגו ביניהם. 

לאחרונה דחתה השופטת הינדה את טענת השכן להתיישנות ופסקה, כי היה עליו לטעון זאת בכתב הגנתו הראשון שהוגש ב-2017. עוד קבעה השופטת, כי בניגוד לקביעת המומחה מטעם בית המשפט, לא ניתן להתעלם ממכלול העובדות האופפות את הסכסוך בין הצדדים, אשר המשקל המצטבר של כולן מוביל למסקנה כי מקור הנזילה גם לגבי התביעה משנת 2017 הוא דירת הנתבע. 

"עצם העובדה, כי הנתבע ביצע פעולות איטום טרם בדיקת המומחה מטעם בית המשפט, מעוררת תהייה רבה ומחזקת את גרסת התובעת, כי הנתבע פעל במטרה להסתיר קיומה של נזילה בדירתו", קבעה השופטת. "ספק רב בעיניי, כי בהיעדר כל סממן של נזילה בדירתו, בחר הנתבע לבצע איטום בחדר האמבטיה רק ליתר ביטחון". 

עוד קבעה השופטת, כי גם התנהגות הנתבע, שצבע את תקרת דירת התובעת, מלמדת כי סבר שהוא אחראי לנזקי הנזילה. "טענת הנתבע כי פעל משכנות טובה מעוררת ספק רב, לאור התנהלותו לאורך כל ההליך" דברי השופטת.

לבסוף פסקה השופטת הינדה, כי לתובעת מגיע פיצוי בגין הפסדי שכר דירה בסך כולל של 12,500 שקלים. לעניין שכר טרחת עורכי דין, מגיעים לתובעת פיצויים בסך של 40,168 שקלים, ולעניין עוגמת הנפש זכאית התובעת לפיצוי בסך 10,000 שקלים. סך כל הפיצויים שפסקה השופטת לטובת התובעת, הכוללים הוצאות משפט, הועמדו על 73,168 שקלים.

התובעת יוצגה ע"י עו"ד איתן גליק 

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא ו/או המלצה לנקיטת פעולה כלשהי. אין לראות בדברים ייעוץ או המלצה

הכתבות הנקראות ביותר
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
Shape
Shape
כתבות השער

"היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

אורי אהרונוביץ' חזר לאחרונה לאהבה האמיתית שלו – למטבח. לאחרונה, בוודאי צפיתם בו על המסך ברשת 12 כשהתמודד על הסינר המיוחל והצליח להצטרף לנבחרת מאסטר-שף בעונתה ה-11. אחרי מנת דג עם לימון גראס שהעיפה את השופטים ופסטת פיצ'י נפלאה עם עגבניות, שמע מרותי ברודו: "היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

קראו עוד »

'מפנק האריות'

איתן קדוש הוא ה'אבא של הלוחמים'. הוא מגויס כל כולו על מנת לדאוג לרווחתם ולחיוכם של החיילים, בכל שעות היממה "בלי החיוך של החיילים, היום שלי לא יעיל!

קראו עוד »
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן