01/12/2023
01/12/2023
יום שישי, 01 בדצמבר 2023
נטע עדני

נטע עדני

יהודה בית הלחמי איש האדמה שהצמיח שכונה

כנפי נשרים זה הרחוב, שבו מתחילה שכונת תל-יהודה. בקצה הרחוב בפינת בן גוריון, זו הייתה הנקודה שבה שולי ואני היינו מתפצלות, כל אחת  לביתה.

שכונת 'תל-יהודה' ברמת גן ממוקמת בין קריית בורוכוב בדרום ורמת יצחק בצפון.

שעות רבות ביליתי יחד עם חברת הילדות שלי, שולי. הבתים בשכונת תל יהודה היו נמוכים (רובם בני קומה אחת) ובחצרות צמחו עצי פרי. שולי ואני הכרנו בתיכון באמצעות חברתנו קרן. ברבות השנים, התהדקה החברות ביננו והצטרפה גם עדי, שתיהן חברותי עד היום ואף מעבר לכך – אחיות לבי.

עד היום זכור לי היטב השינוי המבני, שהתחיל בשכונה. הראשון שבהם, היה בבית של כחלני ברח' אלרואי, שצמח מבית חד קומתי לבניין. זכריה כחלני ז"ל, היה חבר של אבא שלי ואחד מהמתפללים הקבועים בבית הכנסת בשכונה. בהמשך אותו הרחוב התגורר חבר נוסף של אבי, זכריה חתוכה ז"ל, בית המשפחה נותר במבנה המקורי של בית חד קומתי. גם המעבר הרגלי בין רחוב גרנדוס בשכונת ק. בורוכוב, שהוביל לכנפי נשרים נחסם ע"י בניין.

 ++++

בית הכנסת בית-אל גאולה, שברח' המלך יוסף, נמצא ממש במרכז השכונה.

אבא שלי, שלום עדני ז”ל, היה בעל קורא וחבר הנהלת בית הכנסת, ויחד עם יתר המתפללים היה שותף לבנייתו וליצירת קהילה לתפארת.

האחים שלי למדו הגייה תימנית לקריאת התורה אצל מורי יוסף ז”ל, איש יקר ומיוחד.

תנופת הבניה בשכונה נמשכת, והשינוי שאני רואה לנגד עיני בהגעה לבית הכנסת, בעיקר בחגים, מעורר נשכחות של ילדות מיוחדת. התחדשות עירונית יוצרת מרקם חברתי חדש, ילדי השכונה יאספו חוויות חיים שונות ומגוונות.

שכונת תל יהודה מונה היום מעל ל-5,000 תושבים.

++++

שכונת ‘תל יהודה’ הוקמה בשנת 1932 על אדמתו של יהודה בית הלחמי ולכן נקראה על שמו. הייתה זו אז שכונת ספר, בפאתי רמת יצחק, שגבלה באדמות כפר סלמה. במאורעות 1939-1936 פונו אליה תושבים מתל אביב – משכונת כרם התימנים הסמוכה ליפו. השכונה, אשר גבלה ברמת יצחק סופחה לרמת-גן ב-1 במאי 1944 ונבלעה בין השכונות קריית בורוכוב ותל גנים. ברחוב נגבה פינת רחוב עוזיאל ערב מלחמת העצמאות הייתה עמדה של ה”הגנה”. היא נקראה עמדת הטרנספורמטור – בגלל טרנספורמטור [שנאי] סמוך. במלחמת המפרץ פגע סקאד בבית ברחוב עוזיאל מספר 10 ורסיסיו גרמו נזקים רבים בכל הסביבה. מתוך זכרונותיה של שושי בכור, שמתגוררת בשכונה משנת 1973 לאחר נישואיה למאיר אדמונד ז”לשכונת תל יהודה – הקשר הרב דורי (ravdori.co.il)

נטע עדני, מנהלת ובעלת חברת ‘בר קיימא – נכסים. אנשים. סביבה’. המוטו להצלחה הוא "אני עובדת עם אנשים והם בכל מקום והחיבור האנושי האופטימלי בין הלקוח, הנכס והסביבה המתאימה לו זה המדד להצלחה"

המאמר התפרסם גם במגזינים 'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא ו/או ייעוץ עסקי פרטני ומלא ו/או המלצה לנקיטת פעולה כלשהי

כתבות נוספות בתחום

קוראת ונזכרת בספריית בית עמנואל

"כל אחד מכם בוודאי זוכר את הספרנית המיתולוגית בספרייה אליה השתייך בילדותו. אצלי זו הייתה הגב' מירה רובין, שהייתה הספרנית בספריה העירונית, בית עמנואל בר"ג. חדר העיון בספריה העירונית היה הממלכה שלה ונשלט על ידה"

קראו עוד »

סינמה סיטי: 'סיפורו של אלוף'

הקרנת סרט בתוך אולם ספורט בבית ספר מקומי – היה אירוע נפוץ בשנות השמונים […] משפחות שלמות היו הולכות יחד להקרנה, עם כל השכנים וזו הייתה חגיגה של התקהלות חברתית עם תוספת תרבותית"

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך
רוית סיני 110
המומחית רוית סיני

כיצד ניתן לבחון הצעות מיזמים והאם ניתן לשפר אותן?

"יזמים המציעים להוביל את בעלי הדירות, כאשר אותם בעלים אינם עדיין מיוצגים, עלולים לנצל את כוחן על בעלי הדירות ולהשאיר קצוות פתוחים בהסכם, המאפשרים להם לספח אליהן אחוזים רבים מהתמורה שיכולה הייתה להגיע לבעלי הדירות"

קראו עוד »
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

קוראת ונזכרת בספריית בית עמנואל

"כל אחד מכם בוודאי זוכר את הספרנית המיתולוגית בספרייה אליה השתייך בילדותו. אצלי זו הייתה הגב' מירה רובין, שהייתה הספרנית בספריה העירונית, בית עמנואל בר"ג. חדר העיון בספריה העירונית היה הממלכה שלה ונשלט על ידה"

קראו עוד »
אדם גורל יועץ נדל"ן

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה לאחרונה אושרה תוכנית האב המתווה את מדיניות התכנון ארוכת הטווח של גבעתיים – האם ואיך ההחלטה נוגעת בכל אחד מאיתנו אדם גורל שתפו פורסם: 25/08/2023 אילוצרציה להמחשה של שכונת

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 112

'רמת גן פלוס' החדש מלחמת מלחמת חרבות ברזל
2023. מערכת 'פלוס תקשורת' וכל בית ישראל מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את הכוחות ההצלה והבטחון

קראו עוד»
Shape
Shape
כתבות השער

30 שנה לשיא השיאים

רוגל נחום הוא מגדולי האתלטים שצמחו בישראל. 30 שנה הוא מחזיק בשיא בקפיצה משולשת (17.20 מ’) ולא נראה שיש איום באופק ● יותר משהוא בחר באתלטיקה, נדמה שהיא בחרה בו ●

קראו עוד »

מאוהב בגבעתיים

שיחה עם מיכה חריש שעשה דרך ארוכה מאז ילדותו הרחוקה בעיר טימישוארה ועד הגיעו לצמרת הפוליטית בה כיהן כח"כ וכשר המסחר והתעשייה

קראו עוד »

"גבעתיים היא הבית שלי כיוצרת"

“מה שמעניין אותי באמת זה ‘הדרמה של האמצע’, שם נמצאים כל היצרים ושם מתרחשים הדברים האמיתיים. רוב השירים עוסקים בקצוות של הקשר- ההתחלה המתוקה או הסוף המר – אומרת יעל קידר, זמרת, מוזיקאית, יוצרת ומבצעת, ובצד כל אלה , עוסקת שנים רבות בטיפול זוגי ומשפחתי.

קראו עוד »

עשרת שחקני הכדורסל הגדולים בכל הזמנים

עשרת שחקני הכדורסל הגדולים בכל הזמנים אחרי אינספור מחיקות ושינויים, סיימנו את הפרויקט החשוב: בחירת עשרת שחקני הכדורסל הישראלים הטובים ביותר בכל הזמנים בגבעתיים ורמת גן. חיפשנו ועברנו על רשימת השחקנים הבכירים לאורך השנים, למצוא

קראו עוד »

סוד ההצלחה של עו"ד רוית סיני

רוית סיני, עו"ד ומגשרת, מובילה בתחום ההתחדשות העירונית, תמ"א 38 ופינוי בינוי ● עוסקת בתחום הנדל"ן למעלה מ-24 שנה, חתומה על הישג יוצא דופן של ליווי עשרות רבות של פרוייקטים

קראו עוד »
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן