16/05/2024
16/05/2024
יום חמישי, 16 במאי 2024
מתגלגלים

"לבן גוריון יש קדילאק, ולנו יש קדחת..."

אהבה נוסח אמריקה
מבחן דרכים לקדילאק XT4

כתב וצילם: ירון הולנדר

 

את השיר הזה שרו בישראל בשנות החמישים כאשר מכונית פרטית (או כרכב "מהעבודה") לא הייתה ענין מובן מאליו, והקדילאק של ראש הממשלה יצגה את פסגת האולימפוס, מקום מושבם של האלים.

סיפרו גם שאלביס פרסלי אשר רק החל להתפרסם דאג לרכוש לאמו מהכספים הראשונים שהרוויח את המכונית אשר יצגה את הבלתי מושג.
גם לי זו הייתה משימה לא פשוטה להגיע עד למותג שמסמל את שיא המותרות והפינוקים, כפי שהיושבים ביבשת המוזהבת מבינים את המושג ומותחים אותו רחוק ככל האפשר.
די להציץ ברשימת האבזור הבלתי נגמרת כדי להבין עד כמה.
בין היתר: מראה מרכזית מבוססת מצלמה אחורית, מפתח חכם, חלון גג פנורמי, משטח הטענה אלחוטי, מולטימדיה עם אפל קאר-פליי ואנדרואיד אוטו, 13 רמקולים מבית BOSE, תצוגה עילית צבעונית, דיבורית BT, מצלמה היקפית 360 וריפודי עור.
אך הגיע היום ומקבלי ההחלטות פסקו כי גם זה המתקרא בעיני עצמו "גורו להנאות החיים" ראוי שיביט למעלה, וידע כי ארוכה היא הדרך אל פסגת האושר הגשמי, ומטעימה ראשונה, ולו לסוף שבוע קצר ידע לספר ולהפיץ את הבשורה.
לא רק ראש ממשלה מיתולוגי זכה.
גם דלת העם (נו, לא כזאת דלה, יחשוב לעצמו הגורו בסופו של יום) יכול לגעת בשמים.

 

המצאות טכנולוגיות מגניבות

וירוס הקורונה שמשנה להמון אנשים בעולם את החיים שינה גם לי את התכניות, ובמקום לטוס בצהרי היום לתערוכת רכב מחשובות ביותר שהייתה אמורה להתקיים בסוף השבוע בז'נבה, והתבטלה, אני מתנחם בפרס ניחומים קדילאק XT4, ואם דיני להתנחם בנציגה "הקטנה" של המותג, אצטרך לצאת אל הדרכים כדי לאסוף לי עוד נחמות קטנות, מה שנאמר לקחת את הבאסה בסבבה.
אספתי בדרכי את חברי גל ויחד נסענו להרצליה, אספנו את הקדילאק הלבן XT4 (רמת גימור פרימיום לאקצ'רי), ומטריה לימים גשומים, מתנת הסוכנות, ויצאנו לחפש רמזים ליבשת האבודה בדרכים.
הדרך מהרצליה צפונה הינה הזדמנות להתרשמות ראשונית מיכולותיה של ה XT4-בעלת מנוע הטורבו שני ליטר, המחביא בקרבו עדר של 237 סוסים מבויתים, מומנט גבוה של 35 קג"מ שמשודך לתיבה אוטומטית בת 9 הילוכים ושגורם לטון נקודה שבע לזוז ברכות של חזק שהוא יודע שהוא כזה אבל לא צריך להוכיח.
זה גם המקום בו אפשר ללחוץ על כל כפתור (ויש המון כאלה) ולראות כיצד זה משפיע ועל מה. וכך יוצא שמידי פעם אתה מתלהב לרגע כשמתגלה לך עוד פרט מפתיע וחדשני.
מסתבר, כי רשימת האבזור היבשושית שיש בכל קטלוג מסתירה לעיתים המצאות טכנולוגיות מגניבות.
אחת כזו לדוגמה היא הרטט שחש הנהג בישבנו, כאשר מופיע מפגע כלשהו בחניה איטית סביב הרכב, או כאות אזהרה מוחשי או בעת סכנת התנגשות.
גם התצוגה העילית המשתקפת על שמשת הנהג, שיש בה מידע חשוב ללא הצורך להוריד את העיניים מהדרך מבהירה לך, כי אתה, האוחז בהגה נמצא בליגה אחרת ממה שאתה רגיל.

להרגיש אמריקה

שבת בבוקר, אחרי סערת גשמים לילית מסתמנת התבהרות חלקית, הצטיידתי בחטיפי חמאת בוטנים וצ'יפס, התלבשתי בהתאם למעמד במכנסיים וחולצה מג'ינס, ויצאתי בדד לכיוון מזרח.
תחושת הארמגדון באה לידי ביטוי גם בכבישים הריקים מתמיד, אבל עם הצלילים הבוקעים מהרמקולים המשובחים של bose הנסיעה החלקה הופכת נעימה שבעתיים.
בעליות לבירה הקדילאק האלגנטי מראה לי מהו מומנט של 35 קג"מ ושותה את העלייה ללא כל מאמץ, כאילו היה מדובר בכביש שטוח.
אם את אמריקה אתה מחפש, לחש לי קול פנימי, כנס לפונדק אלוויס שבנווה אילן.
הקשבתי לו.
בפונדק אלוויס הזמן עצר מלכת. דיינר אמריקאי שכול כולו מוקדש למלך הרוקנרול של שנות החמישים והשישים. מוזיקת הרקע, פוסטרים וחפצים שול כולם הם אלוויס. האווירה והתפריט הם עצירת חובה לכל מי שאמריקה עושה לו טוב על הנשמה (גם אלוויס לבדו הוא סיבה מספקת).

הנאה צרופה

הדרך לאנדרטת הזיכרון לאסון התאומים עוברת בערוצו של פארק עמק ארזים המקסים שהוא פנינת נוף שלא הכרתי (כמה טוב לעשות טיולים ספונטניים שכאלה, הא?). זרימת מים חזקה עוברת בערוץ הנחל, ומטיילי שבת שאינם נרתעים מהטפטוף מבצבצים להם פה ושם.
הכביש הצר המוביל לאנדרטה עובר מתחת לגשר הרכבת העצום המתנשא מעל, והשמש יצאה לכבודי כאשר הגעתי לאנדרטה הנמצאת בשיפולי כרם קרח עם פנים אל מול הר הרצל.
באנדרטה חקוקים שמות כל הנספים באסון הנורא.
אני חוזר את אותה דרך בחזרה, והגשם מלווה אותי, זה הזמן בו אפשר להפעיל את החימום בהגה (כן, יש גם פינוק שכזה), ואת העיסוי במושב הנהג (גם זה), ובניחותא להמשיך בדרך.
בחזרה למרכז הפעלתי את בקרת השיוט האדפטיבית המצוינת כדי שהערפל הכבד לא יגרום לתאונה חלילה, ובכל הדרך חשבתי על דבר אחד בלבד.
המבורגר מכובד שייתן לי טעם טוב של אמריקה לציון ההרפתקה הזאת.
אחד כזה בדיוק חיכה לי בבית.
מבחן הדרך לא נסעתי הרבה בסוף השבוע הזה, וגם ככה הצלחתי להפיק ממנו 10 וחצי קילומטר לכל ליטר דלק שהאמריקאי הזה שותה. ממש בסדר גמור כשלוקחים בחשבון את כל המשתנים בנוסחה. מזג אויר גרוע לא מדרבן אותי להסתובב יותר מידי בחוץ. מצד שני מצאתי המון מקומות שלקחו אותי רחוק. ממש כמו הקדיליאק המענג הזה. קאדילק XT4 . הוא לא זול אבל נותן המון. ממש אמריקה. XT4 ישווק בישראל בשלוש רמות גימור, כאשר כל הרמות מצוידות במערך אקטיבי של מערכות בטיחות. קדילאק XT4 מנוע 2 ל' טורבו 237 כ"ס, 35 קג"מ, 9 הילוכים. 288,345 ₪. ירון הולנדר, הוא בעל הבלוג 'החיים שלך דבש', dvashlife.blogspot.com yh00001@gmail.com

מבחן הדרך

לא נסעתי הרבה בסוף השבוע הזה, וגם ככה הצלחתי להפיק ממנו 10 וחצי קילומטר לכל ליטר דלק שהאמריקאי הזה שותה. ממש בסדר גמור כשלוקחים בחשבון את כל המשתנים בנוסחה.
מזג אויר גרוע לא מדרבן אותי להסתובב יותר מידי בחוץ.
מצד שני מצאתי המון מקומות שלקחו אותי רחוק. ממש כמו הקדיליאק המענג הזה.

קאדילק XT4 
הוא לא זול אבל נותן המון.
ממש אמריקה.
XT4 ישווק בישראל בשלוש רמות גימור, כאשר כל הרמות מצוידות במערך אקטיבי של מערכות בטיחות.
קדילאק XT4 מנוע 2 ל' טורבו
237 כ"ס, 35 קג"מ, 9 הילוכים.
288,345 ₪.

לאתר היצרן, הקליקו כאן

————————————

יש לכם שאלות? הבהרות? לכותב ירון הולנדר הקליקו כאן לשליחת דואר אלקטרוני 

הכותב, ירון הולנדר, הוא בעל הבלוג ‘החיים שלך דבש’

 
הכתבה התפרסמה במגזינים
'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'

הכי מעניין !

כתבות וטורים מלאי עניין ורלבנטיות

מבחני דרך
05/08/2024

הטר(י)ק החדש של סובארו

03/23/2024

בחזרה לנעורים עם אבארט

02/27/2024

חשמלית ושמה נירו EV

01/28/2024

שש פעמים "כיפאק היי" לאיוניק 6

12/29/2023

תענוגות שטח ההפקר עם פורד ברונקו BADLANDS

11/25/2023

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

10/13/2023

קדילאק אסקלייד – האס האמריקאי

08/21/2023

סין פינת שבדיה 01 LYNK&C0 במבחן דרך

08/20/2023

עד כמה תרד נמוך בשביל אהבה? סובארו BRZ

אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
כתבות השער

גם בעסקי הביוטי אפשר לעשות אקזיט

כיצד הפכה חברת הקוסמטיקה והאיפור איל מקיאג' של אורן ושירן הולצמן מגבעתיים ליוניקורן, כלומר למותג האונליין הגדול ביותר בארה"ב בתחום הביוטי בשווי העולה על מיליארד דולר

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 119

רוני שטרן ז"ל היה היזם של אימוץ חטיבת השריון המפוארת, חטיבה 188 על ידי העיר גבעתיים. ובאירוע השיא ביום העצמאות – הוא שארגן את מתחם הטנקים בצמוד לקניון. בהיותו בן 17 שכל את אחיו הבכור אדיר ז״ל – השריונר אדיר שטרן
שעקבותיו אבדו במהלך קרב התופת על תל שאמס, בחזית הצפונית של מלחמת יום הכיפורים. רוני נסע עם אביו משה ז"ל לחפש אותו בשדה הקרב ובחר להקדיש את מרצו להנצחתו. לפנינו השבוע הקשה מכל – יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי האיבה, בזמן ש-132- חטופים עדיין נמקים בשבי החמאס. הלוואי שהמלחמה הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה.
בשורות טובות, ד"ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
מגזין גבעתיים פלוס

מגזין גבעתיים פלוס 119

רוני שטרן ז"ל היה היזם של אימוץ חטיבת השריון המפוארת, חטיבה 188 על ידי העיר גבעתיים. ובאירוע השיא ביום העצמאות – הוא שארגן את מתחם הטנקים בצמוד לקניון. בהיותו בן 17 שכל את אחיו הבכור אדיר ז״ל – השריונר אדיר שטרן
שעקבותיו אבדו במהלך קרב התופת על תל שאמס, בחזית הצפונית של מלחמת יום הכיפורים. רוני נסע עם אביו משה ז"ל לחפש אותו בשדה הקרב ובחר להקדיש את מרצו להנצחתו. לפנינו השבוע הקשה מכל – יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי האיבה, בזמן ש-132- חטופים עדיין נמקים בשבי החמאס. הלוואי שהמלחמה הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה.
בשורות טובות, ד"ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
מתגלגלים

הטר(י)ק החדש של סובארו

לסובארו יש מוניטין רב שנים ביצירת רכבים עם יכולות שטח מופלאות, לכן בדקנו את הקרוסטרק החדש – דגם שהחליף את דגם XV המוצלח והפופולארי

קראו עוד»
חדר החדשות

"היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

אורי אהרונוביץ' חזר לאחרונה לאהבה האמיתית שלו – למטבח. לאחרונה, בוודאי צפיתם בו על המסך ברשת 12 כשהתמודד על הסינר המיוחל והצליח להצטרף לנבחרת מאסטר-שף בעונתה ה-11. אחרי מנת דג עם לימון גראס שהעיפה את השופטים ופסטת פיצ'י נפלאה עם עגבניות, שמע מרותי ברודו: "היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 2

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן