fbpx
קריירה
"הדרך שלי להשפיע היא במקצועיות ובמחשבה מעמיקה"

שיחה אישית עם ד"ר זיו נאור, מנהלת היחידה הכלכלית של הפיקוח על הבנקים המלהטטת בהצלחה בין התפקיד התובעני והמאתגר לבין המשפחה

נעמי לבנון-קשת
צילום: איציק רובין
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"צרכנים צריכים להבין, כבר מגיל צעיר, שלא משנה רק מה קונים אלא בעיקר חשוב איך קונים: אשראי, מזומן, תשלומים וכדומה. לכן חינוך פיננסי חייב להתחיל בגיל צעיר"

בגיל 39 הגיעה הד”ר זיו נאור לתפקיד ניהולי ביחידה חשובה ומשמעותית בבנק ישראל: מנהלת היחידה הכלכלית של הפיקוח על הבנקים. היום, 4 שנים אחרי, היא בשיא העשייה, שהתחדדה עוד יותר בשנת הקורונה הקשה.

אשה צעירה ונאה, נשואה ואמא לשלושה ילדים, שנוסעת בכל בוקר, כבר 11 שנים לירושלים, חמישה ימים בשבוע, למשרדי בנק ישראל. לא אחת עובדת גם 12 שעות ביום ומאושרת מכל רגע בעבודה, בה היא רואה ייעוד וטוענת בתוקף שכל עמיתיה בבנק ישראל – רואים בעבודתם ייעוד.

היא נולדה וגדלה בפתח תקוה. השלישית מבין ארבעה ילדי משפחת ניר. “לאמא שלי, מורה שלפני שנתיים פרשה לגימלאות, ובעיקר אשה מדהימה, היה חשוב מאד שנלמד, שנתפתח, שנתקדם – והצליח לה” – אומרת ד”ר נאור בחיוך ומפרטת: “אחי הבכור – דוקטור למשפטים, אחותי השנייה רופאה, מומחית בריאות ילדים, מה שעוזר לי מאד עם שני ילדים אסטמתיים,  אני דוקטור לכלכלה ואחותי הקטנה מהנדסת חלל ואוירונאוטיקה”.

תחושת יעוד ושליחות אמיתית

בסיום לימודי התיכון התגייסה לצה”ל כעתודאית, ועם סיום התואר הראשון בכלכלה וניהול, באוניברסיטת תל אביב, שירתה בגוף של אכ”א כקצינת תקציבים ובהמשך באמ”ן מחקר – שם הכירה את מיכאל נאור שהגיע לשירות מילואים. מאז לא נפרדו. במהלך שירותה הצבאי הספיקה לעשות גם את התואר השני בכלכלה ומיד המשיכה לדוקטורט בנושא: ‘שיעור ההיוון הסובייקטיבי’ – והיא מסבירה: “זה מודל תיאורטי שמשמעותו: עד כמה ההווה שלנו חשוב לנו ביחס לעתיד”.

בשלב זה כבר הצטרפה לבנק ישראל ונכנסה היישר לחטיבת המחקר “מה שנחשב יוקרתי מאד וקשה להשגה”- היא אומרת בהצטנעות ומסבירה: “זהו גוף בתוך בנק ישראל שעושה מחקרים בשאיפה שיהיו מכווני מדיניות כלכלית בתחום רלבנטי. הייתי בצוות שעשה מחקרים בתחום הבנקאות, כש’צרכן’ שלנו הוא חטיבה נפרדת: ‘הפיקוח על הבנקים’.

לדבריה, כל מי שמגיע לבנק ישראל עושה זאת בתחושת יעוד ושליחות אמיתית, ומתוך אמונה אמיתית שיצליח לשנות משהו שישפיע לטובה על כל אזרח במדינה.

מעורבות בשלט-רחוק

בעלה של זיו, עורך הדין מיכאל נאור הוא העזר האולטימטיבי כנגדה, זה שבלעדיו אין לה ספק שהכל היה קשה פי כמה. למיכאל יחוס משפחתי נכבד: אמו היא מרים נאור, מי שהייתה שופטת בבית המשפט העליון ונשיאת בית המשפט העליון עד פרישתה לגימלאות. אביו הוא אריה נאור, מי שהיה מזכיר הממשלה בימי מנחם בגין, ראש החוג לפוליטיקה ותקשורת במכללת הדסה ופרופסור אמריטוס למדע המדינה. אריה נאור היה חבר מרכז והנהלה של תנועת ‘חירות’ והוריו, כלומר סבא וסבתא של מיכאל, הם יהודה נאור ואסתר רזיאל נאור, חברי אצ”ל פעילים ואסתר היתה ח”כ מטעם חרות-גח”ל.

כשנישאו התגוררו בתל אביב, אחר-כך בשוהם אבל מהר מאד עברו לגבעתיים, ולפני 12 שנה עברו לביתם בשכונת הלל, ממש מול בית הספר, בו הם מתגוררים עד היום.

היום, היא אומרת, הכל קל יותר כי הילדים גדלו מעט ולא זקוקים להשגחה צמודה, מה שהיה עד לא מזמן. הבכורה נטע בת 14, הבן נעם בן 12 והקטנה נגה בת 7. כשיוצאים ב-6 בבוקר וחוזרים לא פעם סביב 8 בערב כנראה מחמיצים משהו מחיי היומיום של הילדים.

“אני מנסה כמה שיותר מעורבות בשלט-רחוק, עד כמה שזה אפשרי”- אומרת אמא זיו – “שישי-שבת זה כמובן עם המשפחה, מיכאל והילדים, וגם אז אני לא אחת עם המחשב הנייד אבל הילדים לצידי ואיתי.”

היא מודה שארבע השנים האחרונות מתאפיינות באובר-עבודה ולכן דרושה אופרציה מתוכננת היטב וכזו שעובדת כמכונה משומנת:

“מיכאל הוא המפזר הקבוע בבקרים. מאז ומעולם עשה את זה והוא מלך. מעיר אותם, מארגן אותם ואלוף בהכנת הסנדביצ’ים ואם צריך גם לבחון משהו רגע לפני הפיזור- גם את זה הוא עושה. זה מה שמאפשר לי לצאת מהבית ב-6 בבוקר בלב שקט”- אומרת זיו – “בשנה האחרונה של הקורונה והסגרים, שבה עבדנו בבנק ישראל עוד יותר מהרגיל, אין ספק שהוא היה מעורה גם במהלך שעות היום כי רוב הזמן הילדים היו בבית. בכל בקר הם קבלו ממנו לו”ז מדוייק ומפורט מה עושים מתי ואיפה, וזה עבד נהדר”.

"בגדול מסתבר שהיא מאד אופטימית באשר להתאוששות המשק הישראלי בשנה-שנתיים הקרובות, ואומרת כי היא וחבריה לעבודה נוכחו כי במשקי הבית ניכרה בשנים שקדמו לקורונה ירידת מתונה באוברדרפט, וירידה חדה ומשמעותית בשנת הקורונה"

מבחן-קיצון למערכת הבנקאית

במהלך שנת הקורונה, בסגרים שבהם נשארו הילדים בבית, המשיכה זיו לנסוע יום יום לירושלים, לבנק ישראל. “השנה האחרונה אכן היתה שנה ‘משוגעת’ מכל הבחינות. נמניתי עם אותם 30% עובדים שהושארו בעבודה במשרד עצמו ועבדנו, ועדיין עובדים, כ-12 שעות ביום. כולנו עבדנו הרבה וקשה. חששנו שיווצר מחנק אשראי במשק ונקטנו בשורת צעדים רחבה למניעה. בין היתר הורדנו את דרישות ההון מהבנקים – כדי שאלה יוכלו להעמיד יותר אשראי למי שזקוק, וכך המשק ימשיך לעבוד”.

ד”ר נאור מסבירה כי הבנו שהפעם מדובר במשבר שלא היה כמותו ואיש לא נתקל מעודו במשהו דומה. לדבריה הפיקוח על הבנקים התכונן לתרחישים שונים ומשונים מאז 2012, כשהוא מדמה מידי פעם מבחן-קיצון למערכת הבנקאית כשבשיתוף פעולה עם חטיבת המחקר בונים סיפור קוהרנטי. “ואז כל בנק בודק את עצמו, וגם אנחנו בודקים ‘מה יקרה אם’ ועוברים סעיף סעיף, כדי להבין אם המערכת הבנקאית יכולה להתמודד עם משבר איקס או לא. בתחילת הקורונה ידענו שמהערכת הבנקאית איתנה ויציבה ותעמוד בסיטואציה, וזאת למרות שעם תרחיש כזה – לא התמודדנו מעולם וגם לא היתה לנו היכולת להתמודד. נכון שהכל קרה מפנדמיה ולא ממלחמה – אבל בדיעבד התברר שהתגובה של המשק לא היתה שונה”.

הורים הדוחפים למצויינות

כששואלים אותה אם היא מעורה למשל בחוגים של הילדים היא צוחקת ואומרת שהיא נגד הורים מסיעי ילדים לחוגים ומעדיפה להביא את ‘החוג’ הביתה. כך למשל מגיע הביתה מורה לגיטרה, מורה לאנגלית, מורה למתימטיקה, והיא ממהרת להבהיר: הילדים הבוגרים הם מחוננים אבל המורים האלה הם לתיגבורים, כדי שיוכלו לרוץ קדימה. ואז כמובן מתבקשת השאלה למרות שהתשובה די ברורה: אתם מההורים הדוחפים למצויינות? 

“כן. אנחנו מההורים הדוחפים למצויינות. נטע בכיתת מחוננים. נעם ב’סחלב’ גבעתיים במה שקרוי ‘יום שליפה’ שבו הוא מקבל קורסי העשרה מגוונים. ונגה הקטנה הולכת לחוגים שהם ממש ליד הבית”.

"לא למהר לקחת הלוואות. לבדוק טוב טוב את כל תנאי ההלוואה – אם מחליטים לקחת. שכל אחד יבדוק לפי צרכיו ואפשרויותיו. לחשב היטב מסלול משכנתא ועד כמה ההחזרים יכבידו"

הכנסות מול הוצאות

העבודה שלה היא מרכז חייה והיא נהנית מכל רגע, מכל אתגר, מכל הישג ולו הקטן ביותר. היא אומרת בפה מלא שהיא רוצה להשפיע. לעשות דברים טובים לכלל אזרחי המדינה. “פוליטיקה? ממש לא אני” – היא צוחקת – “הדרך שלי להשפיע היא במקצועיות ובמחשבה מעמיקה”. ולא צריך לשאול אם את זה אי אפשר למצוא בפוליטיקה. התשובה ברורה.

לכל שאלה שאני שואלת אותה שלה ובה מתבקשת תשובה מקצועית, אבל כזו הקשורה כך או אחרת לממשלה, לאין-ממשלה, להעדר מדיניות כלכלית שאיננה ‘שליפות מהמותן’ – היא נענית באלגנטיות ובדיפלומטיות מתבקשת מעובד מדינה בכיר: “זה לא תחום העיסוק שלי. זווית הראייה שלי היא הסתכלות על הכנסות מול הוצאות, על חיסכון משקי הבית מול הלוואות מהבנקים”- היא אומרת. ולשאלה האם על האזרחים לחשב מסלול מחדש באשר להתנהלותם, לאור שנת הקורונה, היא אומרת “כולנו, האזרחים, נוכחנו בעקבות השנה הזו, שההכנסות שלנו לא ודאיות, ושצריך להיות מוכנים וללמוד איך לגשר על הפער שנוצר. לא למהר לקחת הלוואות. לבדוק טוב טוב את כל תנאי ההלוואה – אם מחליטים לקחת. שכל אחד יבדוק לפי צרכיו ואפשרויותיו. לחשב היטב מסלול משכנתא ועד כמה ההחזרים יכבידו. את ההלוואה של 2/3 בריבית פריים במקום 1/3 שהיה נהוג עד כה – זה שינוי שהנהגנו בבנק ישראל בשיתוף ח”כ ד”ר שלמה קרעי, מיקי לוי ויאיר לפיד. הבנו שקודם כל משקי הבית צריכים ללמוד לנהל את מקורות ושימושי כספי משק הבית ולשים בצד  – לחירום. לא למהר מיד לקחת הלוואה, ואם כבר כן מחליטים שרוצים הלוואה: לבדוק טוב טוב מה נכון לכם”.

ומכאן נשאלת השאלה האם, ברוב המקרים, חינוך פיננסי למשקי הבית הוא קצת מאוחר מידי ומעט מידי, ולמה לא התחיל בחינוך פיננסי כבר בגיל בית הספר?

ד”ר נאור אומרת שיש לבנק ישראל תכנית לחינוך פיננסי לכיתות ט’ וזאת במסגרת ‘שבוע הכסף’. לדבריה הוא מועבר בהצלחה. “צרכנים צריכים להבין, כבר מגיל צעיר, שלא משנה רק מה קונים אלא בעיקר חשוב איך קוניםאשראי, מזומן, תשלומים וכדומה. לכן חינוך פיננסי חייב להתחיל בגיל צעיר, כשם שחשוב שיהיה לגיטימי להגיד לילד: ‘אני מבינה שאתה רוצה את זה מאד – אבל עכשיו זה לא הזמן המתאים לנו לקנות. במועד אחר אולי נוכל’. חשוב שילד יבין”.

"אנשים צמצמו את הוצאות המשפחה ונוכחו שזה אפשרי. לא הוציאו על מסעדות, על חו"ל, קנו פחות ורק מה שצריך, לא היו חוגים וצהרונים לילדים, נחסך דלק למכונית כי לא נסעו, והיו פחות שמחות. ... אני מקווה שאנשים ילמדו מעתה לכלכל את צעדיהם הפיננסיים בחכמה"

חישוב מסלול מחדש

כשאני מונה את העסקים שנפגעו, באופן מובהק, יותר מהאחרים היא מסכימה שמדובר במסעדות, בתי מלון, תיירות על כל סוגיה, חברות התעופה והשיט, והקמעונאים הקטנים. “העסקים הגדולים, איכשהו, מצאו דרכים יצירתיות להמציא את עצמם מחדש בדרכים מגוונות. לקטנים היה מאד קשה. הפגיעה בעסקים היא הרבה יותר מהפגיעה בתוצר”- אומרת ד”ר נאור – “רתמנו את הבנקים למתווה וולונטרי שיאפשר דחיית החזר הלוואות למי שנפגעו משמעותית והגדרנו קריטריונים ל’פגיעה משמעותית’: פגיעה במשק הבית, פגיעה במחזור העסקי  – בעיקר בעסקים קטנים ועוד. ולקראת אלה הולכים כדי שהם ישרדו. גם מסלול ‘הלוואות בסיכון’ מיועד לעסקים ויש שלוש קרנות יעודיות לפי סוגי העסקים. כאן הממשלה נכנסה כשותפה לסיכון, עם הבנק, שכך יכול להעניק יותר הלוואות. התכנית הזו החלה באפריל 2020 והרבה עסקים נעזרו בה. באפריל הזה הם מתחילים להחזיר”.

בגדול מסתבר שהיא מאד אופטימית באשר להתאוששות המשק הישראלי בשנה-שנתיים הקרובות, ואומרת כי היא וחבריה לעבודה נוכחו כי במשקי הבית ניכרה בשנים שקדמו לקורונה ירידת מתונה באוברדרפט, וירידה חדה ומשמעותית בשנת הקורונה. “אנשים צמצמו את הוצאות המשפחה ונוכחו שזה אפשרי”- היא אומרת – “לא הוציאו על מסעדות, על חו”ל, קנו פחות ורק מה שצריך, לא היו חוגים וצהרונים לילדים, נחסך דלק למכונית כי לא נסעו, והיו פחות שמחות. עכשיו אנחנו רואים שההוצאות חוזרות, וגלגלי המשק בהחלט מונעים, ועם זאת אני מקווה שאנשים ילמדו מעתה לכלכל את צעדיהם הפיננסיים בחכמה”.

אנו בפיקוח על הבנקים, בהובלת המפקח על הבנקים יאיר אבידן, חושבים כל העת על הצעדים הבאים להקלה על הציבור ועל מנת לסייע למשק בעת היציאה הצפויה ממשבר הקורונה ועל שמירת יציבות מערכת הבנקאות לטובת הגנה על כספי המפקידים במערכת הבנקאית, שהם בעצם כל אחד מאיתנו.

כתבות השער

כתבות השער של המגזינים ‘גבעתיים פלוס’ ו’רמת גן פלוס’. סיפורים מעניינים ומרגשים עם תושבי האזור

תוכלו להתעדכן בסיפורים אישיים שכיף לקרוא, המשפיעים והמשפיעות לטובה, מדריכי אופנה ואוכל, גמלאים ושורדי השואה, רכילות וצרכנות, בנקאות ומסחר, יחסים ומשפחה, אקטואליה מקומית וספורט ועוד.

יוני 9, 2018

“האופנובנק” רוני ליבוביץ – מגזין 40

“האופנובנק” רוני ליבוביץ – בסוף כל אחד נתפס רוני ליבוביץ, המוכר לציבור הרחב בכינויו ‘האופנובנק’, ביצע לאור יום 21 מעשי שוד, בסניפי בנקים שונים, ופשוט ‘שיגע’ את המדינה כולה. תוך כדי אסף לא מעט מעריצים […]
מרץ 22, 2018

לא פוסחים על המתוק! – מגזין 37

הפסקת אוכל בר פנזור לא פוסחים על המתוק! אחד הביטויים המפורסמים ביותר שמיוחסים למארי אנטואנט הוא “אם אין לחם, שיאכלו עוגות.” הביטוי נועד לייצג את ניתוקה של המלכה הנהנתנית מהפרולטריון הצרפתי העני, רגע לפני פרוץ המהפכה […]
יולי 18, 2021

“גבעתיים היא הבית שלי כיוצרת”

“מה שמעניין אותי באמת זה ‘הדרמה של האמצע’, שם נמצאים כל היצרים ושם מתרחשים הדברים האמיתיים. רוב השירים עוסקים בקצוות של הקשר- ההתחלה המתוקה או הסוף המר – אומרת יעל קידר, זמרת, מוזיקאית, יוצרת ומבצעת, ובצד כל אלה , עוסקת שנים רבות בטיפול זוגי ומשפחתי.
מאי 13, 2018

החג הזה תאכלו לבן – מגזין 39

הפסקת אוכל החג הזה תאכלו לבן קולקציית עוגות הגבינה לשבועות 2018 לכבוד החג הנהדר הזה שבא עלינו לטובה, בדקנו עבורכם (ולא בעבור הדיאטה כמובן) מגוון עוגות גבינה חגיגיות ונהדרות, כך שתוכלו לבחור בקלות מה להביא […]

הגליונות האחרונים

יולי 19, 2021

גבעתיים פלוס מגזין 82

האולימפיאדה בטוקיו נפתחת לאחר שנדחתה בשל מגיפת הקורונה. בשונה מתחרויות קודמות תתנהל האולימפיאדה ללא צופים לנבחרת האולימפית של ישראל יש הפעם שני ספורטאים מגבעתיים: הקשת איתי שני, שאתם מוזמנים לקרוא את הראיון איתו, ושחקן הנבחרת בבייסבול טל אראל
יוני 18, 2021

רמת גן פלוס 81

מגזין רמת גן פלוס 81 גרסת הדפדוף האינטראקטיבית הקליקו על המודעות שבמגזין למידע רלבנטי נוסף ספריית המגזינים יוני 20, 2021 רמת גן פלוס 81 אהבת? קרא עודמאי 11, 2021 רמת גן פלוס 80 אהבת? קרא […]

עושים מנוי למגזין !
הצטרפו עכשיו חינם

הרשמו למגזינים שלנו ותהיו מעודכנים לפני כולם

הכתבות האהובות

 


יולי 18, 2021

“גבעתיים היא הבית שלי כיוצרת”

“מה שמעניין אותי באמת זה ‘הדרמה של האמצע’, שם נמצאים כל היצרים ושם מתרחשים הדברים האמיתיים. רוב השירים עוסקים בקצוות של הקשר- ההתחלה המתוקה או הסוף המר – אומרת יעל קידר, זמרת, מוזיקאית, יוצרת ומבצעת, ובצד כל אלה , עוסקת שנים רבות בטיפול זוגי ומשפחתי.
יולי 13, 2021

“בעיני המתבונן”​ תערוכת צילום של תלמידי כיתה י”א בתיכון שמעון בן צבי גבעתיים

“בעיני המתבונן”​ תערוכת צילום של תלמידי כיתה י”א בתיכון שמעון בן צבי גבעתיים
יולי 10, 2021

“אני שואף להקים מכון מחקר וטיפול בחולי אלצהיימר בישראל” ד”ר אופיר קרת

“אני שואף להקים מכון מחקר וטיפול בחולי אלצהיימר בישראל” ד”ר אופיר קרת (37) הוא רופא מומחה לנוירולוגיה שעובד בין היתר במרפאת המומחים בקניון פרנדלי בגבעתיים ● נשוי ליעל, עו”ד במקצועה ואב לדן וגאיה ד”ר נגה […]
יולי 3, 2021

מנת הסביח שמחברת בין שתי ערים

“פעם היו אומרים – ‘סביח, תביא מנה’ והיום אומרים – ‘תביא מנה סביח'” צבי (סביח) חלבי ויעקב ששון עלו לארץ מבגדד, וברמת גן המציאו את הסביח
יולי 3, 2021

“זה לא אומץ – זו אהבה”

“זה לא אומץ – זו אהבה” עלילות נירו בעיר הקטנה מאת: נעמי לבנון-קשת המראה החיצוני שלו הוא לא בדיוק הפנטזיה הקלאסית של האם היהודיה כחתן לבתה: קעקועים, וסט עור עם סמלים, שלא כל אחד מכיר, […]
יולי 3, 2021

מנהל שיווק ביום ופרשן NBA בלילה

ראיון מנהל שיווק ביום ופרשן NBA בלילה ערן סורוקה הוא מנהל מחלקת השיווק והתוכן בחברת הבינה השיחתית CoCoHub  ופרשן ומגיש בשידורי ה-NBA של ערוץ הספורט  ● בעבר היה ראש מחלקת הרדיו של חדשות 10 והעורך […]
יולי 3, 2021

איך לבנות מערכת יחסי אמון בין בעלי הדירות ועו”ד שתביא להצלחת הפרויקט

איך לבנות מערכת יחסי אמון בין בעלי הדירות ועו”ד שתביא להצלחת הפרויקט עורכת הדין רוית סיני לפני שמתחילים פרויקט בהתחדשות עירונית, חשוב לבחור עו”ד שיסייע לבעלי הדירות לנהל את התהליך באופן שבחירת היזם תהיה אובייקטיבית […]
יולי 2, 2021

“אני חיה, נושמת וחולמת את העבודה שלי” דניאל רוט אבנרי אשת החדשות

 “אני חיה, נושמת וחולמת את העבודה שלי” דניאל רוט אבנרי (34) היא אשת חדשות. כתבת ועורכת בכירה בעיתון “ישראל היום”, כתבת לענייני מפלגות ומגישת שידורי אולפן “אתר ישראל היום” ● פאנליסטית בתוכנית “העולם הבוקר” של […]
יולי 2, 2021

גם זוגות חד מיניים יכולים להיות הורים

לצערנו הרב החוק במדינתנו לא מכיר בנישואי זוגות חד מיניים. אולם, אין הדבר קובע מסמרות לגבי יכולתם של זוגות חד מיניים להתמסד באמצעות הסכם הכולל בתוכו הן היבטים רכושיים בין בני זוג והן היבטים של […]
יולי 1, 2021

סיפור מתוק של חזון, השראה ויזמות

החיים הטובים סיפור מתוק של חזון, השראה ויזמות כמה שמחנו לגלות ש’מתוקה’ – רשת הקפה והקונדיטוריות הוותיקה והאהובה פתחה סניף חדש ברחוב ביאליק ברמת גן. מדובר בבית קפה יפהפה וחנות קונדיטוריה מפנקת שבה ניתן למצוא […]
יולי 1, 2021

‘שירה היא מיצוי החיים’

זרקאור ‘שירה היא מיצוי החיים’ שיחה עם המשורר ואיש החינוך רון גרא נעמי לבנון-קשת שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter RG מאחוריו של המשורר ואיש החינוך רון גרא (74) […]
יוני 22, 2021

נשף סיום מהסרטים! מה לובשים, איך מגיעים ומה שותים בנשפי הסיום של התיכונים

חוגגים בגדול! נשף סיום מהסרטים – שמלה מנצנצת, שטיח אדום, לימוזינה ושמפניה מה לובשים, איך מגיעים ומה שותים בנשפי הסיום של התיכונים שטיחים אדומים, לימוזינות, שמלות מנצנצות וחליפות מהודקות, צלמים ואורות, שמפניות נשפכות ומסיבה עד […]
יוני 15, 2021

איזה מזל שהיא לא קפצה מהמרפסת!

ספר חדש איזה מזל שהיא לא קפצה מהמרפסת! “אילו קפצתי אז ממרפסת חדרי בקומה השישית של חדרי המפואר שבגרמניה, לא הייתם קוראים היום את המילים האלה” שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter שיתוף ב whatsapp […]
יוני 7, 2021

“גבעתיים תעבור שינוי והתחדשות” שרית צולשין מהנדסת העיר גבעתיים

גבעתיים תעבור שינוי והתחדשות “תכנית המתאר של העיר מקנה בהירות תכנונית ויש בה כדי לדאוג בראיה כוללנית לכלל התושבים” ראיון עם שרית צולשין מהנדסת העיר גבעתיים ד”ר נגה רוזנפרב צילום: איציק רובין שרית צולשין (גרוניך) […]
יוני 4, 2021

ממריאה על כנפי הדמיון

ממריאה על כנפי הדמיון עדי הררי – יוצרת, כותבת ושחקנית ומנהלת אירועים בספארי תעצמו עיניים ותדמיינו שהייתם יכולים לעוף לכל מקום שתבחרו. מקום שאתה אוהבים ושיעלה חיוך על שפתותיכם. כזה שיוציא אתכם מהקורונה, מהפוליטיקה, מגבולות […]
יוני 2, 2021

אני עוזר לאנשים להפוך עסקאות מורכבות לנעימות, פשוטות ומשתלמות

ראיון “אני עוזר לאנשים להפוך עסקאות מורכבות לנעימות, פשוטות ומשתלמות” הבשורה המהפכנית בתחום הנדל”ן של אדם גורל ד”ר נגה רוזנפרב  צילום: נטלי רוז שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email […]
מאי 20, 2021

עכשיו זה הזמן של יועד דץ

כוכב ! “התוכניות שלי משתנות כל הזמן ואני רוצה מעצמי יותר ויותר” עכשיו זה הזמן של יועד דץ ד”ר נגה רוזנפרב שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email יועד דץ […]
מאי 20, 2021

אסתי הייטנר – רצה למרחקים ארוכים

זרקאור אסתי הייטנר –רצה למרחקים ארוכים בגיל 61 אסתי היא אשה מלאת אנרגיות המחדשת את עצמה ללא הרף, שולחת ידה לתחומים חדשים ולא נחה על שמריה לרגע. מבחינתה לגיל אין משמעות, ובכל הקשור להחלפת קריירה […]


7

Wisite

בניית אתרים לעסקים
Wisite - Wise Site. Wise Choice.

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!


רחוב ז'בוטינסקי 7 (מגדל משה אביב) קומה 53.

טלפון : 03-5188886 |  פקס : 03-5188887 | מייל : office@dineymishpaha.co.il

 www.dineymishpaha.co.il/


 

דילוג לתוכן