fbpx
קריירה
"הדרך שלי להשפיע היא במקצועיות ובמחשבה מעמיקה"

שיחה אישית עם ד"ר זיו נאור, מנהלת היחידה הכלכלית של הפיקוח על הבנקים המלהטטת בהצלחה בין התפקיד התובעני והמאתגר לבין המשפחה

נעמי לבנון-קשת
צילום: איציק רובין
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"צרכנים צריכים להבין, כבר מגיל צעיר, שלא משנה רק מה קונים אלא בעיקר חשוב איך קונים: אשראי, מזומן, תשלומים וכדומה. לכן חינוך פיננסי חייב להתחיל בגיל צעיר"

בגיל 39 הגיעה הד”ר זיו נאור לתפקיד ניהולי ביחידה חשובה ומשמעותית בבנק ישראל: מנהלת היחידה הכלכלית של הפיקוח על הבנקים. היום, 4 שנים אחרי, היא בשיא העשייה, שהתחדדה עוד יותר בשנת הקורונה הקשה.

אשה צעירה ונאה, נשואה ואמא לשלושה ילדים, שנוסעת בכל בוקר, כבר 11 שנים לירושלים, חמישה ימים בשבוע, למשרדי בנק ישראל. לא אחת עובדת גם 12 שעות ביום ומאושרת מכל רגע בעבודה, בה היא רואה ייעוד וטוענת בתוקף שכל עמיתיה בבנק ישראל – רואים בעבודתם ייעוד.

היא נולדה וגדלה בפתח תקוה. השלישית מבין ארבעה ילדי משפחת ניר. “לאמא שלי, מורה שלפני שנתיים פרשה לגימלאות, ובעיקר אשה מדהימה, היה חשוב מאד שנלמד, שנתפתח, שנתקדם – והצליח לה” – אומרת ד”ר נאור בחיוך ומפרטת: “אחי הבכור – דוקטור למשפטים, אחותי השנייה רופאה, מומחית בריאות ילדים, מה שעוזר לי מאד עם שני ילדים אסטמתיים,  אני דוקטור לכלכלה ואחותי הקטנה מהנדסת חלל ואוירונאוטיקה”.

תחושת יעוד ושליחות אמיתית

בסיום לימודי התיכון התגייסה לצה”ל כעתודאית, ועם סיום התואר הראשון בכלכלה וניהול, באוניברסיטת תל אביב, שירתה בגוף של אכ”א כקצינת תקציבים ובהמשך באמ”ן מחקר – שם הכירה את מיכאל נאור שהגיע לשירות מילואים. מאז לא נפרדו. במהלך שירותה הצבאי הספיקה לעשות גם את התואר השני בכלכלה ומיד המשיכה לדוקטורט בנושא: ‘שיעור ההיוון הסובייקטיבי’ – והיא מסבירה: “זה מודל תיאורטי שמשמעותו: עד כמה ההווה שלנו חשוב לנו ביחס לעתיד”.

בשלב זה כבר הצטרפה לבנק ישראל ונכנסה היישר לחטיבת המחקר “מה שנחשב יוקרתי מאד וקשה להשגה”- היא אומרת בהצטנעות ומסבירה: “זהו גוף בתוך בנק ישראל שעושה מחקרים בשאיפה שיהיו מכווני מדיניות כלכלית בתחום רלבנטי. הייתי בצוות שעשה מחקרים בתחום הבנקאות, כש’צרכן’ שלנו הוא חטיבה נפרדת: ‘הפיקוח על הבנקים’.

לדבריה, כל מי שמגיע לבנק ישראל עושה זאת בתחושת יעוד ושליחות אמיתית, ומתוך אמונה אמיתית שיצליח לשנות משהו שישפיע לטובה על כל אזרח במדינה.

מעורבות בשלט-רחוק

בעלה של זיו, עורך הדין מיכאל נאור הוא העזר האולטימטיבי כנגדה, זה שבלעדיו אין לה ספק שהכל היה קשה פי כמה. למיכאל יחוס משפחתי נכבד: אמו היא מרים נאור, מי שהייתה שופטת בבית המשפט העליון ונשיאת בית המשפט העליון עד פרישתה לגימלאות. אביו הוא אריה נאור, מי שהיה מזכיר הממשלה בימי מנחם בגין, ראש החוג לפוליטיקה ותקשורת במכללת הדסה ופרופסור אמריטוס למדע המדינה. אריה נאור היה חבר מרכז והנהלה של תנועת ‘חירות’ והוריו, כלומר סבא וסבתא של מיכאל, הם יהודה נאור ואסתר רזיאל נאור, חברי אצ”ל פעילים ואסתר היתה ח”כ מטעם חרות-גח”ל.

כשנישאו התגוררו בתל אביב, אחר-כך בשוהם אבל מהר מאד עברו לגבעתיים, ולפני 12 שנה עברו לביתם בשכונת הלל, ממש מול בית הספר, בו הם מתגוררים עד היום.

היום, היא אומרת, הכל קל יותר כי הילדים גדלו מעט ולא זקוקים להשגחה צמודה, מה שהיה עד לא מזמן. הבכורה נטע בת 14, הבן נעם בן 12 והקטנה נגה בת 7. כשיוצאים ב-6 בבוקר וחוזרים לא פעם סביב 8 בערב כנראה מחמיצים משהו מחיי היומיום של הילדים.

“אני מנסה כמה שיותר מעורבות בשלט-רחוק, עד כמה שזה אפשרי”- אומרת אמא זיו – “שישי-שבת זה כמובן עם המשפחה, מיכאל והילדים, וגם אז אני לא אחת עם המחשב הנייד אבל הילדים לצידי ואיתי.”

היא מודה שארבע השנים האחרונות מתאפיינות באובר-עבודה ולכן דרושה אופרציה מתוכננת היטב וכזו שעובדת כמכונה משומנת:

“מיכאל הוא המפזר הקבוע בבקרים. מאז ומעולם עשה את זה והוא מלך. מעיר אותם, מארגן אותם ואלוף בהכנת הסנדביצ’ים ואם צריך גם לבחון משהו רגע לפני הפיזור- גם את זה הוא עושה. זה מה שמאפשר לי לצאת מהבית ב-6 בבוקר בלב שקט”- אומרת זיו – “בשנה האחרונה של הקורונה והסגרים, שבה עבדנו בבנק ישראל עוד יותר מהרגיל, אין ספק שהוא היה מעורה גם במהלך שעות היום כי רוב הזמן הילדים היו בבית. בכל בקר הם קבלו ממנו לו”ז מדוייק ומפורט מה עושים מתי ואיפה, וזה עבד נהדר”.

"בגדול מסתבר שהיא מאד אופטימית באשר להתאוששות המשק הישראלי בשנה-שנתיים הקרובות, ואומרת כי היא וחבריה לעבודה נוכחו כי במשקי הבית ניכרה בשנים שקדמו לקורונה ירידת מתונה באוברדרפט, וירידה חדה ומשמעותית בשנת הקורונה"

מבחן-קיצון למערכת הבנקאית

במהלך שנת הקורונה, בסגרים שבהם נשארו הילדים בבית, המשיכה זיו לנסוע יום יום לירושלים, לבנק ישראל. “השנה האחרונה אכן היתה שנה ‘משוגעת’ מכל הבחינות. נמניתי עם אותם 30% עובדים שהושארו בעבודה במשרד עצמו ועבדנו, ועדיין עובדים, כ-12 שעות ביום. כולנו עבדנו הרבה וקשה. חששנו שיווצר מחנק אשראי במשק ונקטנו בשורת צעדים רחבה למניעה. בין היתר הורדנו את דרישות ההון מהבנקים – כדי שאלה יוכלו להעמיד יותר אשראי למי שזקוק, וכך המשק ימשיך לעבוד”.

ד”ר נאור מסבירה כי הבנו שהפעם מדובר במשבר שלא היה כמותו ואיש לא נתקל מעודו במשהו דומה. לדבריה הפיקוח על הבנקים התכונן לתרחישים שונים ומשונים מאז 2012, כשהוא מדמה מידי פעם מבחן-קיצון למערכת הבנקאית כשבשיתוף פעולה עם חטיבת המחקר בונים סיפור קוהרנטי. “ואז כל בנק בודק את עצמו, וגם אנחנו בודקים ‘מה יקרה אם’ ועוברים סעיף סעיף, כדי להבין אם המערכת הבנקאית יכולה להתמודד עם משבר איקס או לא. בתחילת הקורונה ידענו שמהערכת הבנקאית איתנה ויציבה ותעמוד בסיטואציה, וזאת למרות שעם תרחיש כזה – לא התמודדנו מעולם וגם לא היתה לנו היכולת להתמודד. נכון שהכל קרה מפנדמיה ולא ממלחמה – אבל בדיעבד התברר שהתגובה של המשק לא היתה שונה”.

הורים הדוחפים למצויינות

כששואלים אותה אם היא מעורה למשל בחוגים של הילדים היא צוחקת ואומרת שהיא נגד הורים מסיעי ילדים לחוגים ומעדיפה להביא את ‘החוג’ הביתה. כך למשל מגיע הביתה מורה לגיטרה, מורה לאנגלית, מורה למתימטיקה, והיא ממהרת להבהיר: הילדים הבוגרים הם מחוננים אבל המורים האלה הם לתיגבורים, כדי שיוכלו לרוץ קדימה. ואז כמובן מתבקשת השאלה למרות שהתשובה די ברורה: אתם מההורים הדוחפים למצויינות? 

“כן. אנחנו מההורים הדוחפים למצויינות. נטע בכיתת מחוננים. נעם ב’סחלב’ גבעתיים במה שקרוי ‘יום שליפה’ שבו הוא מקבל קורסי העשרה מגוונים. ונגה הקטנה הולכת לחוגים שהם ממש ליד הבית”.

"לא למהר לקחת הלוואות. לבדוק טוב טוב את כל תנאי ההלוואה – אם מחליטים לקחת. שכל אחד יבדוק לפי צרכיו ואפשרויותיו. לחשב היטב מסלול משכנתא ועד כמה ההחזרים יכבידו"

הכנסות מול הוצאות

העבודה שלה היא מרכז חייה והיא נהנית מכל רגע, מכל אתגר, מכל הישג ולו הקטן ביותר. היא אומרת בפה מלא שהיא רוצה להשפיע. לעשות דברים טובים לכלל אזרחי המדינה. “פוליטיקה? ממש לא אני” – היא צוחקת – “הדרך שלי להשפיע היא במקצועיות ובמחשבה מעמיקה”. ולא צריך לשאול אם את זה אי אפשר למצוא בפוליטיקה. התשובה ברורה.

לכל שאלה שאני שואלת אותה שלה ובה מתבקשת תשובה מקצועית, אבל כזו הקשורה כך או אחרת לממשלה, לאין-ממשלה, להעדר מדיניות כלכלית שאיננה ‘שליפות מהמותן’ – היא נענית באלגנטיות ובדיפלומטיות מתבקשת מעובד מדינה בכיר: “זה לא תחום העיסוק שלי. זווית הראייה שלי היא הסתכלות על הכנסות מול הוצאות, על חיסכון משקי הבית מול הלוואות מהבנקים”- היא אומרת. ולשאלה האם על האזרחים לחשב מסלול מחדש באשר להתנהלותם, לאור שנת הקורונה, היא אומרת “כולנו, האזרחים, נוכחנו בעקבות השנה הזו, שההכנסות שלנו לא ודאיות, ושצריך להיות מוכנים וללמוד איך לגשר על הפער שנוצר. לא למהר לקחת הלוואות. לבדוק טוב טוב את כל תנאי ההלוואה – אם מחליטים לקחת. שכל אחד יבדוק לפי צרכיו ואפשרויותיו. לחשב היטב מסלול משכנתא ועד כמה ההחזרים יכבידו. את ההלוואה של 2/3 בריבית פריים במקום 1/3 שהיה נהוג עד כה – זה שינוי שהנהגנו בבנק ישראל בשיתוף ח”כ ד”ר שלמה קרעי, מיקי לוי ויאיר לפיד. הבנו שקודם כל משקי הבית צריכים ללמוד לנהל את מקורות ושימושי כספי משק הבית ולשים בצד  – לחירום. לא למהר מיד לקחת הלוואה, ואם כבר כן מחליטים שרוצים הלוואה: לבדוק טוב טוב מה נכון לכם”.

ומכאן נשאלת השאלה האם, ברוב המקרים, חינוך פיננסי למשקי הבית הוא קצת מאוחר מידי ומעט מידי, ולמה לא התחיל בחינוך פיננסי כבר בגיל בית הספר?

ד”ר נאור אומרת שיש לבנק ישראל תכנית לחינוך פיננסי לכיתות ט’ וזאת במסגרת ‘שבוע הכסף’. לדבריה הוא מועבר בהצלחה. “צרכנים צריכים להבין, כבר מגיל צעיר, שלא משנה רק מה קונים אלא בעיקר חשוב איך קוניםאשראי, מזומן, תשלומים וכדומה. לכן חינוך פיננסי חייב להתחיל בגיל צעיר, כשם שחשוב שיהיה לגיטימי להגיד לילד: ‘אני מבינה שאתה רוצה את זה מאד – אבל עכשיו זה לא הזמן המתאים לנו לקנות. במועד אחר אולי נוכל’. חשוב שילד יבין”.

"אנשים צמצמו את הוצאות המשפחה ונוכחו שזה אפשרי. לא הוציאו על מסעדות, על חו"ל, קנו פחות ורק מה שצריך, לא היו חוגים וצהרונים לילדים, נחסך דלק למכונית כי לא נסעו, והיו פחות שמחות. ... אני מקווה שאנשים ילמדו מעתה לכלכל את צעדיהם הפיננסיים בחכמה"

חישוב מסלול מחדש

כשאני מונה את העסקים שנפגעו, באופן מובהק, יותר מהאחרים היא מסכימה שמדובר במסעדות, בתי מלון, תיירות על כל סוגיה, חברות התעופה והשיט, והקמעונאים הקטנים. “העסקים הגדולים, איכשהו, מצאו דרכים יצירתיות להמציא את עצמם מחדש בדרכים מגוונות. לקטנים היה מאד קשה. הפגיעה בעסקים היא הרבה יותר מהפגיעה בתוצר”- אומרת ד”ר נאור – “רתמנו את הבנקים למתווה וולונטרי שיאפשר דחיית החזר הלוואות למי שנפגעו משמעותית והגדרנו קריטריונים ל’פגיעה משמעותית’: פגיעה במשק הבית, פגיעה במחזור העסקי  – בעיקר בעסקים קטנים ועוד. ולקראת אלה הולכים כדי שהם ישרדו. גם מסלול ‘הלוואות בסיכון’ מיועד לעסקים ויש שלוש קרנות יעודיות לפי סוגי העסקים. כאן הממשלה נכנסה כשותפה לסיכון, עם הבנק, שכך יכול להעניק יותר הלוואות. התכנית הזו החלה באפריל 2020 והרבה עסקים נעזרו בה. באפריל הזה הם מתחילים להחזיר”.

בגדול מסתבר שהיא מאד אופטימית באשר להתאוששות המשק הישראלי בשנה-שנתיים הקרובות, ואומרת כי היא וחבריה לעבודה נוכחו כי במשקי הבית ניכרה בשנים שקדמו לקורונה ירידת מתונה באוברדרפט, וירידה חדה ומשמעותית בשנת הקורונה. “אנשים צמצמו את הוצאות המשפחה ונוכחו שזה אפשרי”- היא אומרת – “לא הוציאו על מסעדות, על חו”ל, קנו פחות ורק מה שצריך, לא היו חוגים וצהרונים לילדים, נחסך דלק למכונית כי לא נסעו, והיו פחות שמחות. עכשיו אנחנו רואים שההוצאות חוזרות, וגלגלי המשק בהחלט מונעים, ועם זאת אני מקווה שאנשים ילמדו מעתה לכלכל את צעדיהם הפיננסיים בחכמה”.

אנו בפיקוח על הבנקים, בהובלת המפקח על הבנקים יאיר אבידן, חושבים כל העת על הצעדים הבאים להקלה על הציבור ועל מנת לסייע למשק בעת היציאה הצפויה ממשבר הקורונה ועל שמירת יציבות מערכת הבנקאות לטובת הגנה על כספי המפקידים במערכת הבנקאית, שהם בעצם כל אחד מאיתנו.

כתבות השער

כתבות השער של המגזינים ‘גבעתיים פלוס’ ו’רמת גן פלוס’. סיפורים מעניינים ומרגשים עם תושבי האזור

תוכלו להתעדכן בסיפורים אישיים שכיף לקרוא, המשפיעים והמשפיעות לטובה, מדריכי אופנה ואוכל, גמלאים ושורדי השואה, רכילות וצרכנות, בנקאות ומסחר, יחסים ומשפחה, אקטואליה מקומית וספורט ועוד.

ינואר 28, 2017

הרנסאנס של מיכה – מגזין 20

הרנסאנס של מיכה התפנית בחייו של מיכה מסינגר שהובילה אותו לאחר שלוש החייאות להיות לפסל מוביל בארץ נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין   כשהסתיים הטכס המרגש בו קבל האמן מיכה מסינגר את אות ‘יקיר העיר’ […]
אפריל 5, 2016

גברת עם מסור – מגזין 10

גברת עם מסור. נטלי פרוז נגנית מסור מוסיקלי ופעמונים מחלקת את חייה בין גבעתיים לניו יורק, למרות ההצלחה הגורפת באולפנים, באולמות הקונצרטים ברחבי העולם ולאחרונה אף ניגנה בפסקול סרט בכיכובו של ריצ’רד גיר, היא לא […]
מרץ 22, 2021

“התקבלתי לטלוויזיה וחיי השתנו מהקצה אל הקצה” מריה גורביץ – בובה של אמנית

מריה עם בובות מהתוכנית ” מפלצות קטנות” ברשת 13 “התקבלתי לטלוויזיה וחיי השתנו מהקצה אל הקצה” מריה גורביץ – בובה של אמנית נעמי לבנון-קשת בבנין צנוע בסמטה רמת גנית שקטה, בדירה אחת, בקומה העליונה מתרחש […]
מרץ 8, 2018

אצלי התגשם החלום שלא נחלם – מגזין 36

“אצלי התגשם החלום שלא נחלם” עדיים מכל הלב סיפורה של יען נוה – מתפקיד בכיר בצבא הקבע – לסטודיו לתכשיטים, עדיים מכל הלב, המעסיק רק פגועי נפש כן. ככה קראו לה הוריה, נוח וצפורה עמינוח: יען. […]

הגליונות האחרונים

אוקטובר 12, 2021

גבעתיים פלוס מגזין 85

נחישות, התמדה, חזון והשראה הם כותרת העל למגזין זה. סיפורו של איתי לידג'י שהצליח להתגבר על הפציעה הקשה שאיימה להשבית את חייו וכנגד כל הסיכויים הגשים את חלומו - שירות קרבי בסיירת גולני. סיפורה של אילה ויסבורד בת ה-95 שברחה כילדה עם משפחתה מגרמניה הנאצית והצליחה להקים משפחה לתפארת, וברקע סיפור הקמתה של מדינת ישראל. גיא דהאן ושון שמילוביץ' שהצליחו שהקימו בכוחות עצמם משרד משגשג. אורין ויינברג-יצהר שנהגה לבלות שעות בספרית 'יד לבנים' וכעת הביאה לאותה ספריה עצמה, את ספר הביכורים שלה וחשה כי סגרה מעגל עם המקום האהוב והחשוב הזה. קריאה מהנה, ד"ר נגה רוזנפרב
ספטמבר 9, 2021

רמת גן פלוס 84

מגזין רמת גן פלוס 84 גרסת הדפדוף האינטראקטיבית הקליקו על המודעות שבמגזין למידע רלבנטי נוסף ספריית המגזינים אוגוסט 10, 2021 רמת גן פלוס 83 אהבת? קראו עודאוגוסט 9, 2021 רמת גן פלוס 84 אהבת? קראו […]

עושים מנוי למגזין !
הצטרפו עכשיו חינם

הרשמו למגזינים שלנו ותהיו מעודכנים לפני כולם

הכתבות האהובות

 


אוקטובר 18, 2021

“תחיו ותזכרו – יום טוב הוא יום שלא קרה בו שום דבר רע”

“תחיו ותזכרו – יום טוב הוא יום שלא קרה בו שום דבר רע” לזכרו של גל אפל הסטייליסט ואיש האופנה שהלך לעולמו אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן ד”ר נגה רוזנפרב את גולי הכרתי לפני למעלה […]
אוקטובר 16, 2021

גוטמן וביאליק

צילום: איציק רובין גוטמן וביאליק כתב וצייר: רוני סומק שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter באחת השבתות לקח אותי דודי יעקב לטיול בכיכר סטרומה שבחולון. הייתי בן חמש וחצי […]
אוקטובר 13, 2021

כאַיָּלָה שְׁלוּחָה

כאַיָּלָה שְׁלוּחָה סיפורה המרתק של אילה ויסבורד לבית גלנטי השזור במהלך ההיסטורי של העלייה לארץ ישראל, הקמת המדינה והתבססותה ♦ היא בת 95, אם ל-4, סבתא ל-12 נכדים וסבתא רבתא ל-28 נינים בתום מלחמת העולם […]
ספטמבר 6, 2021

“כל אחד רוצה לדעת מאיפה הוא בא”

“כל אחד רוצה לדעת מאיפה הוא בא” ראיון עם הקולנוענית נועה דולברג שיצאה לחפש את אמה הביולוגית ד”ר נגה רוזנפרב צילום: גרגורי ירין שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter […]
ספטמבר 6, 2021

החיים כסרט

החיים כסרט ויוה ליברטי-פונטרמולי רוקמת עלילות רומנטיות נעמי לבנון-קשתצילום: איציק רובין שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter כבר מגיל צעיר אהבה לשבת על החוף במשך שעות ולדמיין עצמה חוצה […]
ספטמבר 4, 2021

חגיגת יום הולדת 18 מושחתת במיוחד

קצת אחרי סיום בחינות הבגרות ורגע לפני הגיוס חוגגים עם החברים חגיגת יום הולדת 18 מושחתת במיוחד לפעמים חלומות מתגשמים הרשו לי לפתוח בגילוי נאות – אנחנו מאוד אוהבים לאכול במקדונלד’ס! אוהבים את ההמבורגרים, והצ’יפס […]
ספטמבר 3, 2021

הכירו את 30 הצעירים המבטיחים מגבעתיים ורמת גן הנכללים ברשימת 2021 של Gplus חלק ב’

הכירו את 30 הצעירים המבטיחים מגבעתיים ורמת גן הנכללים ברשימת 2021 של Gplus הצעירים שעדיין לא עברו את גיל 30, וכבר מסתמנים כפורצי דרך: יזמים, מגישים, שחקנים, ספורטאים, עיתונאים, מעצבים ואנשי הייטק חלק ב’ ד”ר […]
ספטמבר 2, 2021

הפתעות מתוקות שתוכלו לשלוח באהבה וגם להזמין לעצמכם לראש השנה. חג שמח!

הפתעות מתוקות שתוכלו לשלוח באהבה וגם להזמין לעצמכם לראש השנה. חג שמח! דבש, הכל דבש קולקציית ראש השנה של ביסקוטי שהכינה השפית רוסלנה יונה כוללת עוגת דבש מסורתית בשילובים מפתיעים ומרעננים, עוגיות, מאפים ברוח החג […]
ספטמבר 2, 2021

עשרת הדיברות לזוגיות בריאה

עשרת הדיברות לזוגיות בריאה בעשור האחרון מצאתי את עצמי במסע עצמי מרתק, בו למדתי את עשרת הדיברות הפרטיות שלי, אשמח לחלוק אותן אתכם מאחר ולי הן שינו את החיים אביגדור יזדי הנה עיקרי הדברים:  1. […]
ספטמבר 1, 2021

הצצה ראשונה לאסיפת דיירים טיפוסית

הצצה ראשונה לאסיפת דיירים טיפוסית עורכת הדין רוית סיני אייל, הוא הבעלים של דירת 70 מ”ר בבית משותף טיפוסי ישן (משנות השישים) הכולל 7 דיירים.  הוא פנה אלי בבקשה לעזור לדיירי הבית המשותף בו הוא […]
אוגוסט 22, 2021

היה היה פנס בודד

 היה היה פנס בודד רן אלדמע יקיר העיר ומפעילי החינוך והתרבות הבולטים בגבעתיים  בנו של אברהם אלדמע שהיה מבוני שכונת בורוכוב, אמן ומורה מיתולוגי בגימנסיה הרצליה בתל אביב, אחיו של חתן פרס ישראל, מחשובי מעצביו […]
אוגוסט 17, 2021

מאוהב בגבעתיים

מאוהב בגבעתיים שיחה עם מיכה חריש שעשה דרך ארוכה מאז ילדותו הרחוקה בעיר טימישוארה ועד הגיעו לצמרת הפוליטית בה כיהן כח”כ וכשר המסחר והתעשייה מאת: נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין כבר למעלה מ-50 שנה שהוא […]
אוגוסט 13, 2021

‘בת המקום’ שהתאהבה בגבעתיים, לאה איני

‘בת המקום’ שהתאהבה בגבעתיים לאה איני היא סופרת מרכזית בספרות הישראלית שזכתה לאחרונה בפרס עגנון לשנת תש”פ. בנימוקיה כתבה ועדת השיפוט כי “מאז הופעת ספריה הראשונים, איני התבססה כקול הכרחי ומלא בינה בספרות העברית”. עוד […]
אוגוסט 12, 2021

אני לא יודע למה קיבלתי צל”ש, בסך הכול רציתי להגיע הביתה בשלום”

“אני לא רואה עצמי סופר אלא היסטוריון” סיפורו של יוסי ארגמן – האיש מגבעת התחמושת נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter השיר “גבעת התחמושת” […]
אוגוסט 10, 2021

הטרדות מיניות מטופלות גם בבית משפט אזרחי

בהתאם לחוק למניעת הטרדה מינית יש לכן נשים יקרות, האופציה להגיש תביעה נגד הפוגע בבית משפט אזרחי אִילוּסְטְרַצְיָה האם אטימות המשטרה לתלונת אשה על הטרדה מינית הינה סוף דבר? התשובה לכך שלילית בהכרח!לא פעם עולה […]
אוגוסט 10, 2021

הכירו את 30 הצעירים המבטיחים מגבעתיים ורמת גן הנכללים ברשימת 2021 של GPLUS

הכירו את 30 הצעירים המבטיחים מגבעתיים ורמת גן הנכללים ברשימת 2021 של GPLUS הצעירים שעדיין לא עברו את גיל 30, וכבר מסתמנים כפורצי דרך: יזמים, מגישים, שחקנים, ספורטאים, עיתונאים, מעצבים ואנשי הייטק. חלק א’ ד”ר […]
אוגוסט 7, 2021

חגיגות המאה לגבעתיים יחלו בפסטיבל מספרי סיפורים

חגיגות המאה לגבעתיים יחלו בפסטיבל מספרי סיפורים אלפי סיפורים, מאות משתתפים, עשרות מופעים, בעשרה ימים של סיפורים מרתקים מצחיקים ומפתיעים מאת: נעמי לבנון-קשת שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter […]
אוגוסט 5, 2021

חקלאות העתיד אצלכם בבית!

HyGreens מזמינה אתכם לקחת חלק בחקלאות העתיד ולגדל את הירקות שלכם בעצמכם בעזרת מערכות הידרופוניות מעוצבות ומותאמות אישית – כל מה שצריך כדי לחיות אורח חיים בריא ואקולוגי, מבלי להתאמץ ומבלי לצאת מהבית.


7

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!


רחוב ז'בוטינסקי 7 (מגדל משה אביב) קומה 53.

טלפון : 03-5188886 |  פקס : 03-5188887 | מייל : office@dineymishpaha.co.il

 www.dineymishpaha.co.il/


 

דילוג לתוכן