fbpx
קריירה
"הדרך שלי להשפיע היא במקצועיות ובמחשבה מעמיקה"

שיחה אישית עם ד"ר זיו נאור, מנהלת היחידה הכלכלית של הפיקוח על הבנקים המלהטטת בהצלחה בין התפקיד התובעני והמאתגר לבין המשפחה

נעמי לבנון-קשת
צילום: איציק רובין
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"צרכנים צריכים להבין, כבר מגיל צעיר, שלא משנה רק מה קונים אלא בעיקר חשוב איך קונים: אשראי, מזומן, תשלומים וכדומה. לכן חינוך פיננסי חייב להתחיל בגיל צעיר"

בגיל 39 הגיעה הד”ר זיו נאור לתפקיד ניהולי ביחידה חשובה ומשמעותית בבנק ישראל: מנהלת היחידה הכלכלית של הפיקוח על הבנקים. היום, 4 שנים אחרי, היא בשיא העשייה, שהתחדדה עוד יותר בשנת הקורונה הקשה.

אשה צעירה ונאה, נשואה ואמא לשלושה ילדים, שנוסעת בכל בוקר, כבר 11 שנים לירושלים, חמישה ימים בשבוע, למשרדי בנק ישראל. לא אחת עובדת גם 12 שעות ביום ומאושרת מכל רגע בעבודה, בה היא רואה ייעוד וטוענת בתוקף שכל עמיתיה בבנק ישראל – רואים בעבודתם ייעוד.

היא נולדה וגדלה בפתח תקוה. השלישית מבין ארבעה ילדי משפחת ניר. “לאמא שלי, מורה שלפני שנתיים פרשה לגימלאות, ובעיקר אשה מדהימה, היה חשוב מאד שנלמד, שנתפתח, שנתקדם – והצליח לה” – אומרת ד”ר נאור בחיוך ומפרטת: “אחי הבכור – דוקטור למשפטים, אחותי השנייה רופאה, מומחית בריאות ילדים, מה שעוזר לי מאד עם שני ילדים אסטמתיים,  אני דוקטור לכלכלה ואחותי הקטנה מהנדסת חלל ואוירונאוטיקה”.

תחושת יעוד ושליחות אמיתית

בסיום לימודי התיכון התגייסה לצה”ל כעתודאית, ועם סיום התואר הראשון בכלכלה וניהול, באוניברסיטת תל אביב, שירתה בגוף של אכ”א כקצינת תקציבים ובהמשך באמ”ן מחקר – שם הכירה את מיכאל נאור שהגיע לשירות מילואים. מאז לא נפרדו. במהלך שירותה הצבאי הספיקה לעשות גם את התואר השני בכלכלה ומיד המשיכה לדוקטורט בנושא: ‘שיעור ההיוון הסובייקטיבי’ – והיא מסבירה: “זה מודל תיאורטי שמשמעותו: עד כמה ההווה שלנו חשוב לנו ביחס לעתיד”.

בשלב זה כבר הצטרפה לבנק ישראל ונכנסה היישר לחטיבת המחקר “מה שנחשב יוקרתי מאד וקשה להשגה”- היא אומרת בהצטנעות ומסבירה: “זהו גוף בתוך בנק ישראל שעושה מחקרים בשאיפה שיהיו מכווני מדיניות כלכלית בתחום רלבנטי. הייתי בצוות שעשה מחקרים בתחום הבנקאות, כש’צרכן’ שלנו הוא חטיבה נפרדת: ‘הפיקוח על הבנקים’.

לדבריה, כל מי שמגיע לבנק ישראל עושה זאת בתחושת יעוד ושליחות אמיתית, ומתוך אמונה אמיתית שיצליח לשנות משהו שישפיע לטובה על כל אזרח במדינה.

מעורבות בשלט-רחוק

בעלה של זיו, עורך הדין מיכאל נאור הוא העזר האולטימטיבי כנגדה, זה שבלעדיו אין לה ספק שהכל היה קשה פי כמה. למיכאל יחוס משפחתי נכבד: אמו היא מרים נאור, מי שהייתה שופטת בבית המשפט העליון ונשיאת בית המשפט העליון עד פרישתה לגימלאות. אביו הוא אריה נאור, מי שהיה מזכיר הממשלה בימי מנחם בגין, ראש החוג לפוליטיקה ותקשורת במכללת הדסה ופרופסור אמריטוס למדע המדינה. אריה נאור היה חבר מרכז והנהלה של תנועת ‘חירות’ והוריו, כלומר סבא וסבתא של מיכאל, הם יהודה נאור ואסתר רזיאל נאור, חברי אצ”ל פעילים ואסתר היתה ח”כ מטעם חרות-גח”ל.

כשנישאו התגוררו בתל אביב, אחר-כך בשוהם אבל מהר מאד עברו לגבעתיים, ולפני 12 שנה עברו לביתם בשכונת הלל, ממש מול בית הספר, בו הם מתגוררים עד היום.

היום, היא אומרת, הכל קל יותר כי הילדים גדלו מעט ולא זקוקים להשגחה צמודה, מה שהיה עד לא מזמן. הבכורה נטע בת 14, הבן נעם בן 12 והקטנה נגה בת 7. כשיוצאים ב-6 בבוקר וחוזרים לא פעם סביב 8 בערב כנראה מחמיצים משהו מחיי היומיום של הילדים.

“אני מנסה כמה שיותר מעורבות בשלט-רחוק, עד כמה שזה אפשרי”- אומרת אמא זיו – “שישי-שבת זה כמובן עם המשפחה, מיכאל והילדים, וגם אז אני לא אחת עם המחשב הנייד אבל הילדים לצידי ואיתי.”

היא מודה שארבע השנים האחרונות מתאפיינות באובר-עבודה ולכן דרושה אופרציה מתוכננת היטב וכזו שעובדת כמכונה משומנת:

“מיכאל הוא המפזר הקבוע בבקרים. מאז ומעולם עשה את זה והוא מלך. מעיר אותם, מארגן אותם ואלוף בהכנת הסנדביצ’ים ואם צריך גם לבחון משהו רגע לפני הפיזור- גם את זה הוא עושה. זה מה שמאפשר לי לצאת מהבית ב-6 בבוקר בלב שקט”- אומרת זיו – “בשנה האחרונה של הקורונה והסגרים, שבה עבדנו בבנק ישראל עוד יותר מהרגיל, אין ספק שהוא היה מעורה גם במהלך שעות היום כי רוב הזמן הילדים היו בבית. בכל בקר הם קבלו ממנו לו”ז מדוייק ומפורט מה עושים מתי ואיפה, וזה עבד נהדר”.

"בגדול מסתבר שהיא מאד אופטימית באשר להתאוששות המשק הישראלי בשנה-שנתיים הקרובות, ואומרת כי היא וחבריה לעבודה נוכחו כי במשקי הבית ניכרה בשנים שקדמו לקורונה ירידת מתונה באוברדרפט, וירידה חדה ומשמעותית בשנת הקורונה"

מבחן-קיצון למערכת הבנקאית

במהלך שנת הקורונה, בסגרים שבהם נשארו הילדים בבית, המשיכה זיו לנסוע יום יום לירושלים, לבנק ישראל. “השנה האחרונה אכן היתה שנה ‘משוגעת’ מכל הבחינות. נמניתי עם אותם 30% עובדים שהושארו בעבודה במשרד עצמו ועבדנו, ועדיין עובדים, כ-12 שעות ביום. כולנו עבדנו הרבה וקשה. חששנו שיווצר מחנק אשראי במשק ונקטנו בשורת צעדים רחבה למניעה. בין היתר הורדנו את דרישות ההון מהבנקים – כדי שאלה יוכלו להעמיד יותר אשראי למי שזקוק, וכך המשק ימשיך לעבוד”.

ד”ר נאור מסבירה כי הבנו שהפעם מדובר במשבר שלא היה כמותו ואיש לא נתקל מעודו במשהו דומה. לדבריה הפיקוח על הבנקים התכונן לתרחישים שונים ומשונים מאז 2012, כשהוא מדמה מידי פעם מבחן-קיצון למערכת הבנקאית כשבשיתוף פעולה עם חטיבת המחקר בונים סיפור קוהרנטי. “ואז כל בנק בודק את עצמו, וגם אנחנו בודקים ‘מה יקרה אם’ ועוברים סעיף סעיף, כדי להבין אם המערכת הבנקאית יכולה להתמודד עם משבר איקס או לא. בתחילת הקורונה ידענו שמהערכת הבנקאית איתנה ויציבה ותעמוד בסיטואציה, וזאת למרות שעם תרחיש כזה – לא התמודדנו מעולם וגם לא היתה לנו היכולת להתמודד. נכון שהכל קרה מפנדמיה ולא ממלחמה – אבל בדיעבד התברר שהתגובה של המשק לא היתה שונה”.

הורים הדוחפים למצויינות

כששואלים אותה אם היא מעורה למשל בחוגים של הילדים היא צוחקת ואומרת שהיא נגד הורים מסיעי ילדים לחוגים ומעדיפה להביא את ‘החוג’ הביתה. כך למשל מגיע הביתה מורה לגיטרה, מורה לאנגלית, מורה למתימטיקה, והיא ממהרת להבהיר: הילדים הבוגרים הם מחוננים אבל המורים האלה הם לתיגבורים, כדי שיוכלו לרוץ קדימה. ואז כמובן מתבקשת השאלה למרות שהתשובה די ברורה: אתם מההורים הדוחפים למצויינות? 

“כן. אנחנו מההורים הדוחפים למצויינות. נטע בכיתת מחוננים. נעם ב’סחלב’ גבעתיים במה שקרוי ‘יום שליפה’ שבו הוא מקבל קורסי העשרה מגוונים. ונגה הקטנה הולכת לחוגים שהם ממש ליד הבית”.

"לא למהר לקחת הלוואות. לבדוק טוב טוב את כל תנאי ההלוואה – אם מחליטים לקחת. שכל אחד יבדוק לפי צרכיו ואפשרויותיו. לחשב היטב מסלול משכנתא ועד כמה ההחזרים יכבידו"

הכנסות מול הוצאות

העבודה שלה היא מרכז חייה והיא נהנית מכל רגע, מכל אתגר, מכל הישג ולו הקטן ביותר. היא אומרת בפה מלא שהיא רוצה להשפיע. לעשות דברים טובים לכלל אזרחי המדינה. “פוליטיקה? ממש לא אני” – היא צוחקת – “הדרך שלי להשפיע היא במקצועיות ובמחשבה מעמיקה”. ולא צריך לשאול אם את זה אי אפשר למצוא בפוליטיקה. התשובה ברורה.

לכל שאלה שאני שואלת אותה שלה ובה מתבקשת תשובה מקצועית, אבל כזו הקשורה כך או אחרת לממשלה, לאין-ממשלה, להעדר מדיניות כלכלית שאיננה ‘שליפות מהמותן’ – היא נענית באלגנטיות ובדיפלומטיות מתבקשת מעובד מדינה בכיר: “זה לא תחום העיסוק שלי. זווית הראייה שלי היא הסתכלות על הכנסות מול הוצאות, על חיסכון משקי הבית מול הלוואות מהבנקים”- היא אומרת. ולשאלה האם על האזרחים לחשב מסלול מחדש באשר להתנהלותם, לאור שנת הקורונה, היא אומרת “כולנו, האזרחים, נוכחנו בעקבות השנה הזו, שההכנסות שלנו לא ודאיות, ושצריך להיות מוכנים וללמוד איך לגשר על הפער שנוצר. לא למהר לקחת הלוואות. לבדוק טוב טוב את כל תנאי ההלוואה – אם מחליטים לקחת. שכל אחד יבדוק לפי צרכיו ואפשרויותיו. לחשב היטב מסלול משכנתא ועד כמה ההחזרים יכבידו. את ההלוואה של 2/3 בריבית פריים במקום 1/3 שהיה נהוג עד כה – זה שינוי שהנהגנו בבנק ישראל בשיתוף ח”כ ד”ר שלמה קרעי, מיקי לוי ויאיר לפיד. הבנו שקודם כל משקי הבית צריכים ללמוד לנהל את מקורות ושימושי כספי משק הבית ולשים בצד  – לחירום. לא למהר מיד לקחת הלוואה, ואם כבר כן מחליטים שרוצים הלוואה: לבדוק טוב טוב מה נכון לכם”.

ומכאן נשאלת השאלה האם, ברוב המקרים, חינוך פיננסי למשקי הבית הוא קצת מאוחר מידי ומעט מידי, ולמה לא התחיל בחינוך פיננסי כבר בגיל בית הספר?

ד”ר נאור אומרת שיש לבנק ישראל תכנית לחינוך פיננסי לכיתות ט’ וזאת במסגרת ‘שבוע הכסף’. לדבריה הוא מועבר בהצלחה. “צרכנים צריכים להבין, כבר מגיל צעיר, שלא משנה רק מה קונים אלא בעיקר חשוב איך קוניםאשראי, מזומן, תשלומים וכדומה. לכן חינוך פיננסי חייב להתחיל בגיל צעיר, כשם שחשוב שיהיה לגיטימי להגיד לילד: ‘אני מבינה שאתה רוצה את זה מאד – אבל עכשיו זה לא הזמן המתאים לנו לקנות. במועד אחר אולי נוכל’. חשוב שילד יבין”.

"אנשים צמצמו את הוצאות המשפחה ונוכחו שזה אפשרי. לא הוציאו על מסעדות, על חו"ל, קנו פחות ורק מה שצריך, לא היו חוגים וצהרונים לילדים, נחסך דלק למכונית כי לא נסעו, והיו פחות שמחות. ... אני מקווה שאנשים ילמדו מעתה לכלכל את צעדיהם הפיננסיים בחכמה"

חישוב מסלול מחדש

כשאני מונה את העסקים שנפגעו, באופן מובהק, יותר מהאחרים היא מסכימה שמדובר במסעדות, בתי מלון, תיירות על כל סוגיה, חברות התעופה והשיט, והקמעונאים הקטנים. “העסקים הגדולים, איכשהו, מצאו דרכים יצירתיות להמציא את עצמם מחדש בדרכים מגוונות. לקטנים היה מאד קשה. הפגיעה בעסקים היא הרבה יותר מהפגיעה בתוצר”- אומרת ד”ר נאור – “רתמנו את הבנקים למתווה וולונטרי שיאפשר דחיית החזר הלוואות למי שנפגעו משמעותית והגדרנו קריטריונים ל’פגיעה משמעותית’: פגיעה במשק הבית, פגיעה במחזור העסקי  – בעיקר בעסקים קטנים ועוד. ולקראת אלה הולכים כדי שהם ישרדו. גם מסלול ‘הלוואות בסיכון’ מיועד לעסקים ויש שלוש קרנות יעודיות לפי סוגי העסקים. כאן הממשלה נכנסה כשותפה לסיכון, עם הבנק, שכך יכול להעניק יותר הלוואות. התכנית הזו החלה באפריל 2020 והרבה עסקים נעזרו בה. באפריל הזה הם מתחילים להחזיר”.

בגדול מסתבר שהיא מאד אופטימית באשר להתאוששות המשק הישראלי בשנה-שנתיים הקרובות, ואומרת כי היא וחבריה לעבודה נוכחו כי במשקי הבית ניכרה בשנים שקדמו לקורונה ירידת מתונה באוברדרפט, וירידה חדה ומשמעותית בשנת הקורונה. “אנשים צמצמו את הוצאות המשפחה ונוכחו שזה אפשרי”- היא אומרת – “לא הוציאו על מסעדות, על חו”ל, קנו פחות ורק מה שצריך, לא היו חוגים וצהרונים לילדים, נחסך דלק למכונית כי לא נסעו, והיו פחות שמחות. עכשיו אנחנו רואים שההוצאות חוזרות, וגלגלי המשק בהחלט מונעים, ועם זאת אני מקווה שאנשים ילמדו מעתה לכלכל את צעדיהם הפיננסיים בחכמה”.

אנו בפיקוח על הבנקים, בהובלת המפקח על הבנקים יאיר אבידן, חושבים כל העת על הצעדים הבאים להקלה על הציבור ועל מנת לסייע למשק בעת היציאה הצפויה ממשבר הקורונה ועל שמירת יציבות מערכת הבנקאות לטובת הגנה על כספי המפקידים במערכת הבנקאית, שהם בעצם כל אחד מאיתנו.

כתבות השער

כתבות השער של המגזינים ‘גבעתיים פלוס’ ו’רמת גן פלוס’. סיפורים מעניינים ומרגשים עם תושבי האזור

תוכלו להתעדכן בסיפורים אישיים שכיף לקרוא, המשפיעים והמשפיעות לטובה, מדריכי אופנה ואוכל, גמלאים ושורדי השואה, רכילות וצרכנות, בנקאות ומסחר, יחסים ומשפחה, אקטואליה מקומית וספורט ועוד.

04/22/2022

אירוע של פעם ב-100 שנה

עיריית גבעתיים פתחה את חגיגות ה-100 באירוע חגיגי בתיאטרון גבעתיים, אליו הגיעו ראשי עיר לשעבר, יקירי העיר, מקבלי אות כבוד עירוניים, סגני ראש עיר, חברי מועצה ותושבים. האירוע הועבר בשידור ישיר ברשתות החברתיות העירוניות.
05/20/2021

אסתי הייטנר – רצה למרחקים ארוכים

זרקאור אסתי הייטנר –רצה למרחקים ארוכים בגיל 61 אסתי היא אשה מלאת אנרגיות המחדשת את עצמה ללא הרף, שולחת ידה לתחומים חדשים ולא נחה על שמריה לרגע. מבחינתה לגיל אין משמעות, ובכל הקשור להחלפת קריירה […]
10/06/2018

אחד על אחד עם גיא גודס – מגזין 43

אחד על אחד עם גיא גודס “אני רואה עתיד ורוד לענף הכדורסל הישראלי, רק צריך סבלנות” גיא גודס תושב גבעתיים, כדורסלן עבר ומאמן כדורסל בעל קריירה עשירה ומגוונת והיום עוזר מאמן מכבי תל אביב מאת: […]
02/09/2022

“זוגיות, אהבה, זה המפתח האמיתי לאושר…”

"זוגיות, אהבה, זה המפתח האמיתי לאושר..." ד”ר יעל דורון – הפסיכולוגית של ‘חתונמי’ שמאמינה בכל ליבה בזוגיות

הגליונות האחרונים

05/16/2022

גבעתיים פלוס מגזין 94

השבוע נציין את יום הזיכרון לחללי צה"ל ואת יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל. השבוע, נרכין ראש ונתעצב ולאחר מכן נחגוג יום הולדת למדינה שלנו. אחרי שנתיים בהם לא יכולנו לקחת חלק בטקסים המנציחים את הנופלים ולא יצאנו ליהנות בבימות העיר, נוכל סוף סוף לעשות זאת. יצאנו לחירות בכל המובנים. ביום העצמאות נניף בגאווה את דגלי המדינה על מרפסות הבתים, ככבוד והוקרה שאנו מעניקים לששת מיליוני היהודים שנרצחו בשואה, לשורדים היקרים שזכו לנקום את מות יקיריהם, למשפחות השכולות ולחללי צה״ל אשר מסרו נפשם למען הגנה על המדינה היחידה שיש לנו. קריאה מהנה, ד"ר נגה רוזנפרב
05/12/2022

רמת גן פלוס 93

מגזין רמת גן פלוס 93 גרסת הדפדוף האינטראקטיבית הקליקו על המודעות שבמגזין למידע רלבנטי נוסף ספריית המגזינים עשו מנוי למגזין ‘גבעתיים פלוס’, בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום! עשו מנוי […]

עושים מנוי למגזין !
הצטרפו עכשיו חינם

הרשמו למגזינים שלנו ותהיו מעודכנים לפני כולם

הכתבות האהובות

 


05/21/2022

“אני לא נושם עד סוף 2023”

אוהד חיטמן (45) הוא מוזיקאי, מעבד, פיזמונאי, מחזאי וגם זמר ● ראש תכנית מחזות-זמר בבית הספר למוזיקה ‘רימון’
05/20/2022

התאהבות בשפה כוללת קורטוב של קסם בלתי מוסבר”

חמוטל ילין נולדה להורים ישראלים דוברי עברית, וכצעירותה למדה לבד את השפות אנגלית והולנדית על בוריין. בשילוב גישה מדויקת לשפה העברית, ואהבה עזה לעולם הספר, לא פלא שהיא אחת המתרגמות העסוקות ביותר היום בישראל
05/20/2022

מה הקשר בין ד”ר יואב לוריה לבלש ארתור קונן דויל?

הטבה מה הקשר בין ד”ר יואב לוריה לבלש ארתור קונן דויל? טיפים וטיפות מים הרפואה הגדול ד”ר נגה רוזנפרב צילום: איציק רובין שתפו: שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב print שיתוף ב facebook […]
05/11/2022

מדהים. מנצח. אמיץ.

מיכאל בן דוד (25) ניצח בגמר העונה הרביעית של אקס פקטור ישראל והוא ייצג אותנו באירוויזיון באיטליה עם השיר ‘I.M‘ ● הוא בוגר מחזור נ”ח (2020) בבית הספר ‘בית צבי’ לאמנויות הבמה ומתגורר עם בן-זוגו רם רועי ברמת גן ● כוכב נולד
05/10/2022

“אני מאמין שהצמחים הם ביטוי לכוח החיים ולאהבה של האדמה”

“הדרך שלי להשפיע היא על ידי חינוך, לקרב את ילדי העיר לטבע הסובב אותם ולטבע שלהם, לעורר בהם מודעות וערכים של אהבה ושמירה על הסביבה על ידי הנאה, יצירה ומעורבות בטבע”
05/04/2022

גבעתיים חוגגת מאה סיפור של נחישות והגשמה

מאה שנה חלפו מאז שהוקמה שכונת בורוכוב שהייתה לשכונה הראשונה בגבעתיים ונכנסה אל דפי ההיסטוריה. יצחק דב ויסבורד איש העלייה השנייה, עסק בפעילות ציונית עם קבוצת אחוה והיה שותף להקמתה של שכונת בורוכוב בגבעתיים
05/03/2022

היה היה פנס בודד

  היה היה פנס בודד סיפורו של רן אלדמע על הקמת שכונת בורוכוב וילדותו ראיין: יעקב גרוס לסרטו “בורוכוב – השכונה מעבר לוואדי” (2008) רן אלדמע יקיר העיר ומפעילי החינוך והתרבות הבולטים בגבעתיים  בנו של […]
05/02/2022

שיינה-יפה סיפור קצר

הטבה שיינה-יפה סיפור קצר   נעמי לבנון-קשת שתפו: שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב print שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter גם שיינה-יפה הייתה יושבת בשעה הזו במרפסת שלה. לבדה. ליד כוס התה […]
05/01/2022

מה קורה כשחושבים קצת מחוץ לקופסא

עו”ד דניאל פולנסקי שקל מתגוררת בגבעתיים, ● ב-1991 הוריה העמיסו את רכושם על הלאדה המשפחתית ויצאו למסע מקייב עד ישראל ● עכשיו היא טסה עם משלחת של ה’ג’וינט’ לעזור לפליטים אוקראינים
04/24/2022

“הקומה השנייה” חייה ויצירתה של הסופרת עמליה כהנא-כרמון

‘הסיפורים שכתבתי היו ההיענות שלי לצורך – צורך חי שלא הרפה ממני עד שהועלה על הכתב’ כך אמרה לי בניסיון להסביר את הדחף לכתיבה
04/22/2022

אירוע של פעם ב-100 שנה

עיריית גבעתיים פתחה את חגיגות ה-100 באירוע חגיגי בתיאטרון גבעתיים, אליו הגיעו ראשי עיר לשעבר, יקירי העיר, מקבלי אות כבוד עירוניים, סגני ראש עיר, חברי מועצה ותושבים. האירוע הועבר בשידור ישיר ברשתות החברתיות העירוניות.
04/22/2022

רגע של חירות והתחדשות

רגע של חירות והתחדשות לכבוד חג הפסח פנינו למפורסמים מתחומים שונים וביקשנו שיספרו על תחושת ההתחדשות האביבית שלהם בשנה החולפת נעמי לבנון-קשת כילדים, למדנו שחג הפסח הוא גם חג החירות וחג האביב, מה שאומר שינוי, […]
03/29/2022

גם בעסקי הביוטי אפשר לעשות אקזיט

כיצד הפכה חברת הקוסמטיקה והאיפור איל מקיאג’ של אורן ושירן הולצמן מגבעתיים ליוניקורן, כלומר למותג האונליין הגדול ביותר בארה”ב בתחום הביוטי בשווי העולה על מיליארד דולר
03/28/2022

כובשת את העולם! המסע של נועה שפיר מבוגרת 8200 ליזמת סייבר

כובשת את העולם המסע של נועה שפיר מבוגרת 8200 ליזמת סייבר ד”ר נגה רוזנפרב שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter נועה נולדה בראשון-לציון והספיקה להתגורר גם ברחובות, מיתר, רמת […]
03/22/2022

‘בת המקום’ שהתאהבה בגבעתיים – לאה איני

לאה איני היא סופרת מרכזית בספרות הישראלית שזכתה לאחרונה בפרס עגנון לשנת תש”פ. גרה בגבעתיים משנת 2014: “היא תמיד הייתה משאת נפשי. אני מאוד אוהבת את העיר הזו שהיא קטנה, קרובה ומתוקה, יש לי הרבה ידידות ושכנים נפלאים”
03/22/2022

“התעוררתי כאן, במקום הזה”

מעט לפני תחילת הסגר השני עקב מחלת הקורונה נסע הסופר שחר גבאי לטיול בטנזניה, באפריקה. תחילה הוא תכנן טיול קצר של כחודש, אולם מהר מאד החליט שהוא יישאר באפריקה, ולאחר שהסתיים חודש הטיול עבר לזנזיבר, שם מצא את ביתו מאז.
03/21/2022

יש לנו עיר נהדרת, לא תמיד אנו זוכרים זאת, בשביל זה אני פה, להזכיר זאת יום אחרי יום

ראיון עם רן קוניק ראש העיר גבעתיים
03/17/2022

גיליתי את סוד החיים באמצע החיים”

“גיליתי את סוד החיים באמצע החיים” הכירו את המדריכה לחיים החדשים שלכם מיכל נגלר, אשר תוביל אתכם לחיי חופש ושמחה, הצלחה והגשמה מאת: מיכל נגלר שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף […]


7

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן