24/04/2024
24/04/2024
יום רביעי, 24 באפריל 2024

'יחלאולאו'

דורון מירן נוגע ופוגע

♦בשנתיים האחרונות הוא לא ירד מהמסך (וגם לא מתכוון לרדת ממנו בקרוב) וגנב את ההצגה עם לא מעט פרובוקציות שטותיות

♦הוא מגדיר את עצמו כילד נצחי, ולא באמת מעניין אותו מה חושבים עליו שם בחוץ

♦ראיון אישי עם דורון מירן

נעמה נעמי ליבה

דורון מירן נולד בגבעתיים בשנת 1963 והוא הבן הצעיר מתוך ארבעה אחים. הוא גדל בבית על טהרת המוזיקה היוונית מאחר ואביו ממוצא יווני, והאם מעיראק. הוא החל את הקריירה שלו בתור דורון מזרחי, והיה בכלל בעל מספרה. לימים הפך להיות זמר הליווי של לא אחר מאשר זוהר ארגוב. כיום הוא נשוי לדורית, ולהם שלושה ילדים. בתו מירן מתלווה אליו להופעות, ולשניים שירים משותפים ובנו בן הוא הוא האחראי על העיבודים של השניים ומנגן על קלידים.

"היו קטעים שהמשפחה שלי לא קיבלה את ההתנהגות שלי, אבל זה לא עניין אותי. אמרתי לאשתי: 'שתצחק כל המדינה, בדרך אל הבנק אני אצחק'"

אז איך הכל בעצם התחיל? אפשר לומד שזה היה בלתי נמנע להפוך לזמר, אחרי שגדלים בבית כזה?

"גדלתי במשפחה מאוד מוזיקלית. אחי הבכור שמעון, המוכר כיום בשם סטאלוס מהצמד המוכר "סטאלוס ואורן חן", הושפע גם הוא מהמוזיקה היוונית. לפני כ-35 שנה, החלטנו שלושת האחים למשפחת מזרחי להקים להקה, והתחלנו להופיע בחתונות. באותה תקופה, סטאלוס אחי היה מאוד מוכר והיינו מופיעים ערב ערב. אחרי תקופה, התחלתי לייצר מוזיקה משלי, ובשנת 1986 מכרתי מאות אלפי קסטות עם השירים שלי. באותה תקופה לא היו דיסקים, היו 'קסטות' ומשם התחיל הטירוף. הייתי בחור צעיר בן 25, רווק, זמר החימום של זוהר ארגוב, ובכל הופעה שלו הייתי מופיע לפניו וכך התחילו להכיר אותי. הייתי בשיא התהילה שלי בתקופה הזו." נזכר דורון בהתרגשות.

השיר "נשבע לך לא בוגד" מוכר בכל בית בארץ, מאיפה מגיעה ההשראה לשיר הזה?

"בשנת 2000 פרצתי עם השיר הזה, והוא הפך ללהיט גדול. היוצר המקורי שכתב והלחין אותו היה ישראל בונדק לפני למעלה מ-25 שנה. אבל אף אחד לא הכיר את השיר הזה לפני הביצוע שלי, והקהל מזדהה עם השיר הזה דרכי. הוא משויך אליי אוטומטית.  בהתחלה צחקו עליי כששרתי אותו, היו אומרים לי שמבחינה תחבירית אין משפט כזה. הייתי מסביר להם שזה מאוד טבעי שגבר רוצה להגיד לאישה שלו שהוא לא בוגד בה, אז הוא אומר "נשבע לך". מבחינה פיננסית אני יכול לומר שהשיר הזה סידר לי את החיים, הוא החזיק כמה שנים טובות, ועד היום כמעט ואין אירוע שהוא לא מושמע בו."

בתור זמר מזרחי, הרגשת לאורך הקריירה שלך קיפוח בגלל הסגנון המוזיקלי שלך?

לאורך השנים כשהופעתי ערב ערב, היה לי את הקהל שלי. התקשורת לא התענינה בי, לא הייתי במיינסטרים. היו לי הרבה להיטים וזה הספיק לי. יש לי אפילו תקליט זה"ב. מעולם לא היה לי אמרגן. הייתי המנהל של עצמי. התקשורת לא ענינה אותי באותה תקופה, ולא חיפשתי להיות בכותרות. אני מודה שעד שעולם המדיה פרץ לחיי, הייתי מתחת לרדאר, והיה לי טוב ככה. הקהל שלי גודל איתי ביחד, ויחד אתו הצטרף קהל חדש של צעירים. היום המוזיקה המזרחית היא במיינסטרים."

אבל לא ממש שמעו עליך עד להשתתפותך בעונה ה-6 של 'האח הגדול'. נעלמת מהתודעה, מה קרה?

"כמו בכל הצלחה, הכסף הגיע ובגדול, ואני נפלתי חזק. הייתי בשיא הקרירה, הייתי ממלא אולמות, הרגשתי מלך, היו לי המון מעריצים, האופוריה של ההצלחה שיגעה אותי – ואז התחילו ההימורים. הפסדתי את כל הכסף בקזינו בחוץ לארץ. הייתי ממשיך להופיע בקטנה, אבל הקהל שכח אותי." מסביר מירן וממשיך "אחרי שלוש שנים, הכרתי את דורית אשתי, והיא סידרה לי את החיים. אם לא אשתי דורית אני לא יודעת איפה הייתי היום. מאותו רגע הוצאתי עוד כמה להיטים שתפסו, והתחלתי לחזור לעצמי. חזרתי להופיע באירועים ומועדונים. אבל הפריצה האמיתית בחזרה לתודעת הציבור, התחילה הודות לאח הגדול. שנה לאחר התכנית הוצאתי את הלהיט 'יחלאולאו' שהפך לשם קוד בכל בית בארץ, והשתתפתי בתכנית 'גודלסטאר'. אז אפשר לומר שחזרתי למסך באח הגדול, ומאז לא יצאתי ממנו."

"לאחר התכנית הוצאתי את הלהיט 'יחלאולאו' שהפך לשם קוד בכל בית בארץ, והשתתפתי בתכנית 'גודלסטאר'. אז אפשר לומר שחזרתי למסך באח הגדול, ומאז לא יצאתי ממנו…"

מה גרם לך להשתתף בתכנית 'האח גדול' ? בכל זאת, זה להיות הכי חשוף, מול מדינה שלמה

"פנו אליי דרך הפייסבוק כל הזמן, זלזלתי בזה ודחיתי. הבן שלי לחץ עלי, וניסה לשכנע אותי ללכת לתכנית בטענה שזה יחזיר אותי לעניינים. בסוף הוא הצליח. אפשר לומר שהתכנית הזאת העלתה אותי על דרך המלך. מה שעבדתי עליו במשך 30 שנה, כאן השגתי ביום אחד. כשיצאתי מבית האח הרגשתי שהתקשורת מחבקת אותי. ושחזרה אליי התהילה מחדש. מבחינתי באח הגדול הייתי בחופשה, חוץ מהגעגועים לילדים ולאישה יכולתי להישאר שם כל החיים. אחרי האח הגדול התמכרתי לריאליטי, אני חולה על זה, זו המציאות."

מפתיע מה שאתה אומר. רוב פליטי הריאליטי נעלמים מהמסך מאוד מהר. והנפילה יכולה להיות מאוד כואבת. בן אדם מקבל במה 24/7 ורגע אחרי כבר נעלם מהתודעה. מה הסיבה שאצלך זה מרגיש אחרת? 

"אחרי שקיבלתי את ההצעה מהעונה השלישית של  'גולדסטאר' החלו להגיע הצעות נוספות, לקמפיינים ופרסומות. הלכתי על הדברים שהכי מתאימים לאישיות שלי, ושאני הכי אוהב לעשות. אז בקרוב תוכלי לראות אותי בתכנית של 'גולדסטאר בנות', שתעלה לאוויר עוד חודש, וגם בסדרה 'היחידה' שתעלה לשידור בעוד חודשיים. מצאתי את עצמי בתעסוקה כל הזמן, ולא בזבזתי זמן. הרגשתי שלמדתי את 'העניינים' באח הגדול, למדתי איך 'למכור' להם, ומה הקהל בבית אוהב, ויישמתי את זה בענק. אני חושב שהבעיה בתכניות ריאליטי שאנשים לוקחים את זה קשה מדי, הם צריכים ללמוד לקחת סיכון. אני הגעתי לאח הגדול בידיעה שאני לא הולך לזכות, אמרתי לעצמי שאחרי חודש אני הולך לעוף משם, ובסוף מצאתי את עצמי שם יותר ממה שציפיתי. הקהל מזדהה עם הפשטות שבאמת. הייתי אמיתי, מי שאני וכנראה שזה מה שהקהל בבית אהב לראות. אבל זה גם גבה מחיר. היו קטעים שהמשפחה שלי לא קיבלה את ההתנהגות שלי, אבל זה לא עניין אותי. אמרתי לאשתי: 'שתצחק כל המדינה, בדרך אל הבנק אני אצחק.' 

מה התכנית לעתיד? איך הולך להפתיע אותנו השנה? 

בשנתיים הקרובות אני הולך לככב על המסך. אני בצילומים לסדרה נוספת שתעלה בקרוב, יש שירים חדשים בדרך, ואפילו מופע בידור שאני עובד עליו, שיעלה בקרוב. בעקרון, אני מרגיש שהגשמתי את כל החלומות שלי. אמנם עוד לא הופעתי בקיסריה (צוחק), אבל זה לא בשבילי. אני נהנה להופיע כשאני מרגיש את הקהל קרוב אליי פיזית, מזיע יחד איתי. אני כמובן לא אתנגד להופיע שם, אבל אני זקוק לקרבה, אני מאוד עממי."

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
חדר החדשות

"היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

אורי אהרונוביץ' חזר לאחרונה לאהבה האמיתית שלו – למטבח. לאחרונה, בוודאי צפיתם בו על המסך ברשת 12 כשהתמודד על הסינר המיוחל והצליח להצטרף לנבחרת מאסטר-שף בעונתה ה-11. אחרי מנת דג עם לימון גראס שהעיפה את השופטים ופסטת פיצ'י נפלאה עם עגבניות, שמע מרותי ברודו: "היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

קראו עוד»
מגזין גבעתיים פלוס

מגזין גבעתיים פלוס 118

הימים עוברים, וכבר פסח. למרות שחג הפסח הוא חג החירות, לרבים מאיתנו נשללה חירותם, על אחת כמה וכמה עבור 133 חטופים.
בחרתי לצטט מתוך השיר שכתב והלחין אורן ברזילי עבור הלהקה 'מופע הארנבות של ד"ר קספר':
"כן, הכל יהיה בסדר אנחנו עוד נזרח והאור אל שמעבר עלינו ייפתח"
אני מאחלת לכולכם חג משפחתי רגוע, לתלמידים חופשה שקטה ובטוחה, והלוואי שהמלחמה
הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה. בשורות טובות
, ד"ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 118

הימים עוברים, וכבר פסח. למרות שחג הפסח הוא חג החירות, לרבים מאיתנו נשללה חירותם, על אחת כמה וכמה עבור 133 חטופים.
בחרתי לצטט מתוך השיר שכתב והלחין אורן ברזילי עבור הלהקה 'מופע הארנבות של ד"ר קספר':
"כן, הכל יהיה בסדר אנחנו עוד נזרח והאור אל שמעבר עלינו ייפתח"
אני מאחלת לכולכם חג משפחתי רגוע, לתלמידים חופשה שקטה ובטוחה, והלוואי שהמלחמה
הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה. בשורות טובות

קראו עוד»
Shape
Shape
כתבות השער

"התקבלתי לטלוויזיה וחיי השתנו מהקצה אל הקצה" מריה גורביץ – בובה של אמנית

מריה עם בובות מהתוכנית " מפלצות קטנות" ברשת 13 "התקבלתי לטלוויזיה וחיי השתנו מהקצה אל הקצה" מריה גורביץ – בובה של אמנית נעמי לבנון-קשת בבנין צנוע בסמטה רמת גנית שקטה, בדירה אחת, בקומה העליונה מתרחש

קראו עוד »

מפיק לחלום – מגזין 18

דר שפרן מפיק הסרט החדש "לעבור את הקיר" שיצא לאחרונה לאקרנים ועוד סרטים טובים אחרים, מלבד היותו איש יוזמה מבורך, ומלא בעשייה הוא גם תושב גבעתיים לכל המשתמע מכך

קראו עוד »

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד »

סוד ההצלחה של עו"ד רוית סיני

רוית סיני, עו"ד ומגשרת, מובילה בתחום ההתחדשות העירונית, תמ"א 38 ופינוי בינוי ● עוסקת בתחום הנדל"ן למעלה מ-24 שנה, חתומה על הישג יוצא דופן של ליווי עשרות רבות של פרוייקטים

קראו עוד »

'מפנק האריות'

איתן קדוש הוא ה'אבא של הלוחמים'. הוא מגויס כל כולו על מנת לדאוג לרווחתם ולחיוכם של החיילים, בכל שעות היממה "בלי החיוך של החיילים, היום שלי לא יעיל!

קראו עוד »
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן