fbpx

"אני לא נושם עד סוף 2023"

אוהד חיטמן (45) הוא מוזיקאי, מעבד, פיזמונאי, מחזאי וגם זמר ● ראש תכנית מחזות-זמר בבית הספר למוזיקה ‘רימון’ ● נשוי לרן הרוש ואב לאוה וברי בני ה-7 ● כנראה שהדבר שהכי חסר לו בחיים זה זמן

 

נעמי לבנון-קשת

צילום: איציק רובין

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

כשאוהד חיטמן (45) אומר, כבר בפתח השיחה שלנו: “אני לא נושם עד סוף 2023” – הוא יודע בדיוק על מה הוא מדבר. לוח השנה שלו עמוס בצורה בלתי סבירה כמעט, ובנוסף, לא לנשום זה לא סתם ביטוי בעלמא. אצלו, אחרי התקף לב שחווה בגיל 41 ושלושה צנתורים שעבר בעקבותיו – זה קריטי. אבל זה ממש לא עוצר אותו והוא שועט קדימה, מהצלחה להצלחה, בעשייה אינסופית.

סדר היום שלו צפוף ומחושב לפרטי פרטים וכל דקה בו יקרה ומנוצלת, אבל הוא אומר בפה מלא שאין בסדר היום הזה שום דבר שהוא לא רוצה לעשות!  והוא עושה 8-9 פרוייקטים בו זמנית, והוא מונה אותם אחד לאחד בהנאה רבה:  המופעים ‘חיטמן שר חיטמן’, ו’חשבנו שיהיה רומנטי’ עם יואב גינאי, המופע לילדים ‘אגדות של פסנתר’, מופע התיאטרון ‘הרטיטי את לבי’ של חנוך לוין (ביוני) והמחזמר ‘השנה הכי יפה בחיי’- הפקה משותפת של תיאטרון חיפה ו’הבימה’ (בדצמבר). במקביל הוא עובד על אלבום חדש, כותב סדרת טלוויזיה למבוגרים ומחזמר לילדים ‘הדינוזאור של ברי’, ומקדם את המחזמר המאוד מצליח שלו ‘בילי שוורץ’ – בארה”ב ובאנגליה.

לצידם יש אינספור פרוייקטים קטנים וכמובן העבודה הקבועה שלו כראש תכנית מחזות-זמר ב’רימון’, שם לשמחתו הוא מקבל יד חופשית מבחינה אקדמית.

"מבחינתי זה ממש מיסטי שעכשיו אני גר ממש ליד כיכר דודי עוזי חיטמן. במשך שנים, ובעצם עד היום, תמיד שייכו אותי כמעט אוטומטית לדוד עוזי המפורסם והמוכשר. לא אחת טעו לחשוב שאני 'הבן של', או שיש לי 'פרוטקציה' בגללו"

מ’צעירי תל אביב’ עד ‘בילי שוורץ’

הוא נולד ברמת גן ואת כיתות א’ ו-ב’ עשה בבית הספר ‘ניצנים’ ואז עקרה המשפחה לרעננה. עם השנים נדד לתל אביב ולא מכבר, עבר לבית מרווח עם גינה, בשכונת רמת חן ברמת גן עם כל המשפחה, הכוללת את בן זוגו רן הרוש לו נישא בארה”ב לפני כ-10 שנים ואת שני ילדיהם התאומים אוה וברי – שהובאו לעולם בנפאל בסיועה של פונדקאית הודית.

“מבחינתי זה ממש מיסטי שעכשיו אני גר ממש ליד כיכר דודי עוזי חיטמן”- הוא אומר.

את התיכון הוא עשה ב’תלמה ילין’ בגבעתיים, במגמת מוזיקה במסלול הג’אז ובמקביל בשנים אלה היה חבר בלהקת ‘צעירי תל אביב’, ועמה הופיע בסדרות טלוויזיה בתחילת שנות ה-90: ‘לא כולל שירות’ ו’תלויים באויר’. בתכניות אלה גם בוצעו לראשונה שירים שכתב והלחין. שירות צבאי עשה בלהקת חיל החינוך ובהמשך למד ב’רימון’. ב-2003 סיים תואר ראשון באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, ושבע שנים לאחר מכן סיים שם תואר שני כשעבודת הגמר שלו הייתה הבסיס למה שיהיה בעתיד המחזמר המצליח שלו ‘בילי שוורץ’. בשנים הבאות הלחין לאחרים, הוציא אלבומים משלו, שיתף פעולה עם אמנים מהשורה הראשונה ועוד. ב-2013 זכה המחזמר שלו ושל שירילי דשא ‘בילי שוורץ’ במקום הראשון בתחרות במסגרת פסטיבל התיאטרון ‘חג המחזמר בת ים’ ושנתיים לאחר מכן זכו הוא ודשא בפרס ‘מחזאי השנה’ במסגרת פרס התיאטרון הישראלי והמחזמר עצמו זכה בתואר ‘מחזמר השנה’.

" גם אני וגם רן עובדים מהבית ויש לנו את 'הביחד' שלנו [...] בסגר ידענו בבירור שנדאג אחד ל'לבד' של השני. רן הוא היחידי שבאמת יכול להכיל אותי והוא עושה זאת בהצלחה, היום, אחרי 14 שנות זוגיות מוצלחת, אנחנו במצב הכי טוב שלנו"

‘חיטמן שר חיטמן’

לדוד עוזי יש מקום של כבוד בחייו, ומעורבות ממש מגיל צעיר. במשך שנים, ובעצם עד היום, תמיד שייכו אותו כמעט אוטומטית לדוד עוזי המפורסם והמוכשר. לא אחת טעו לחשוב שהוא ‘הבן של’, או שיש לו ‘פרוטקציה’ בגלל הדוד. לאחרונה, בשיתוף פעולה מבורך עם עידו, בנו של עוזי חיטמן המנוח וחברו הטוב של אוהד – נברו השניים בניירת שהשאיר עוזי אחריו, לאחר מותו הפתאומי מהתקף לב, ובנו מופע נוסטלגי יפהפה בו מארח אוהד מידי פעם אמנים לפי בחירתו. במופע – שירים של הדוד עוזי, בביצוע האחיין אוהד ויש שיר לא גמור אחד שצמרר אותו ואת עידו – שאוהד סיים והלחין ברוח עוזי חיטמן.

במופעים שלו הוא כמובן גם שר אבל אומר בפה מלא שהזמר שבו הוא רק ‘עוד כלי’ כהגדרתו. הוא בעיקר מוזיקאי ומחזאי. מה שהוא מכנה ‘אני מין הכלאה מוזרה’.

אוהד, שאגב הוסיף בהמלצת מיסטיקנים, את האות י’ לשמו והוא רשום כיום כאוהדי הרוש-חיטמן, מספר כי מאז עברה המשפחה לרמת גן, בספטמבר האחרון, קרה להם משהו נפלא. “שנינו, גם אני וגם רן שהוא מפיק פרסומות עסוק ומבוקש מאד בארץ ובחו”ל, עובדים מהבית ויש לנו את ‘הביחד’ שלנו, ולילדים יש מרחבים – דבר שהיה חשוב במיוחד תקופת הקורונה. זו ממש איכות חיים והמשפחה שלנו השתבללה בטוב. בסגר ידענו בבירור שנדאג אחד ל’לבד’ של השני. רן הוא היחידי שבאמת יכול להכיל אותי והוא עושה זאת בהצלחה, היום, אחרי 14 שנות זוגיות מוצלחת, אנחנו במצב הכי טוב שלנו”.

"מצד אחד אני אבא משקיען. התאומים שלנו מושקעים מאד! אני חושב שזה הדבר שאני הכי טוב בו: להיות אבא! מצד שני אני מלמד אותם שלא נוטשים מטלה באמצע גם אם קשה! ואני עומד על כך. רן טוען שזה 'חינוך סובייטי'..."

‘רן ואוהדי’

בשנה האחרונה יצא גם הסרט הדוקומנטרי המרגש ‘רן ואוהדי’ שעשתה  עליהם מירי פלדמן ושהעבודה עליו נמשכה 8 שנים, מ-2013 לסירוגין עד 2021. הוא מודה כי כשצפה בסרט, המתעד את המסע שלו ושל בן זוגו להורות, מסע שידע עליות ומורדות ולא פחות משבעה ניסיונות עד שנולדו התאומים. “כשיצאנו למסע לא ידענו עד כמה יהיה מסובך וכמה יקר זה יהיה”. גם בואם לעולם לא עבר ‘חלק’ שכן מיד לאחר היוולדם, ב-2015, פקדה את נפאל רעידת אדמה חזקה וההורים המאושרים מצאו עצמם נמלטים עם צמד הפעוטות, עד שעשו את דרכם לארץ.

בסרט מדובר על אנשים שקודם כל הם זוג חברים. “כי אנחנו חרדים זה להצלחתו של זה, כי אנחנו חרדים לפרטיות שלנו כמו גם ל’לבד’ של כל אחד מאיתנו ופעם בשבוע יש לנו חוק: יש לנו דייט שבועי שבו אנחנו עושים משהו ביחד! “.

כששואלים אותו איזה אבא הוא? אוהד עונה שהמינימום שבמינימום זה שעה ביום, שעה-נטו – הוא מדגיש – עם הילדים. במציאות זה כמובן לרוב יוצא יותר מאותה שעה.

“מצד אחד אני אבא משקיען. התאומים שלנו מושקעים מאד! אני חושב שזה הדבר שאני הכי טוב בו: להיות אבא! מצד שני אני מלמד אותם שלא נוטשים מטלה באמצע גם אם קשה! ואני עומד על כך. רן טוען שזה ‘חינוך סובייטי’. בכלל, רן הרבה יותר סבלני וסובלני ומכיל, וכנראה שהם ישתפו אותו יותר בדברים שלהם. אני המשקיען בכל הקשור להעשרה ואני מנשק ומחבק בלי סוף. אני למשל הראשון מבין שנינו שקלט שאוה צריכה גם ‘דמות אם’ ולא רק אבא ואבא ולי אין בעיה כשהי קוראת לחברה טובה שלנו ‘אמא מיכל’. רן קצת נלחץ מזה ומרגיש מאויים. שני הילדים יודעים שיש להם אבא ואבא שאוהבים אותם. ברי אפילו הרצה לכיתה שלו והסביר איך הוא ואחותו באו לעולם וסיים כשהסביר לילדים שיש לו אבא ואבא והוא מאד אוהב את שניהם ושלא חשוב אם יש לילד אמא ואמא, אבא ואבא, אמא ואבא, או רק אמא או רק אבא – העיקר שאוהבים אחד את השני! והתרגשנו מזה מאד”.

ברור לו שאוה נמשכת לבמה, אוהבת את אור הזרקורים ורואה עצמה בעתיד שחקנית, זמרת ובכל מקרה: בקדמת הבמה. ברי לעומתה, שאובחן כמחונן, הוא צייר קומיקס מוכשר וחובב משובע של המיתולוגיה היוונית שהוא בקי בה לפרטיה.”

"כרגע מה שמעסיק אותו במיוחד וממלא את מחשבותיו זה כמובן המחזמר שלו 'השנה היפה בחיי', שבו כאמור הוא חולש כמעט על הכל, כשלצידו משה קפטן כבמאי והדרמטורג. 'אנשים חושבים שזה על החיים שלי. אז לא! אלה לא החיים שלי, כי החיים שלי לא מעניינים'"

‘השנה היפה בחיי’

הוא יודע שהוא אינדיבידואליסט ופרפקציוניסט ושמשמעת העבודה שלו היא פשוט ‘לא נורמלית’ – יש לו הסבר משכנע לכך: “במהותי אני עצלן גדול שדוחה לרגע האחרון או כל דבר או פשוט לא מסיים אותו. פה נכנס המורה שבי שקובע לו”ז מהודק ולא מתפשר. הכל נכנס ליומן ובמצב כזה: יתהפך העולם – מה שצריך יהיה מוכן בזמן! בבית הספר ‘רימון’, אני ממש לא חבר של התלמידים, בפועל הם קוראים לי ‘הנאצי החייכן’, אבל אין לי ברירה אחרת יפלשו לזמן הפרטי שלי ואני לא יכול להרשות שזה יקרה”.

כרגע מה שמעסיק אותו במיוחד וממלא את מחשבותיו זה כמובן המחזמר שלו ‘השנה היפה בחיי’, שבו כאמור הוא חולש כמעט על הכל, כשלצידו משה קפטן כבמאי והדרמטורג. “אנשים חושבים שזה על החיים שלי. אז לא! אלה לא החיים שלי, כי החיים שלי לא מעניינים”.

בלב פנימה יש לו פינה חמה לבית צבי. הוא מודה שפעם, בצעירותו, חלם להיות שחקן אבל מיד אומר: ‘אני שחקן גרוע’. עם זאת, בית הספר הזה נתן לו הזדמנות: “את ניסוי הכלים הראשון על המחזמר החדש ‘השנה היפה בחיי’ עשיתי עם כיתה שנתנו לי ללמד שם. בשש השנים האחרונות לימדתי שם שלוש כיתות. על אחת מהן עשיתי ניסוי עם החומרים הראשונים וזה הצליח ואז הבנתי שאני בדרך הנכונה”.

כששואלים את אוהד מה הוא הכי אוהב בעצמו? “את העובדה שאני יצירתי וחושב מחוץ לקופסה”. ואחרי מחשבה קצרה הוא מסביר: “אני מבין היום שאני מצליח אבל עדיין לא מסוגל להגיד לעצמי: ‘אני סיפור הצלחה’. לזה עוד לא הגעתי”.

אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

“כל אחד רוצה לדעת מאיפה הוא בא”

“כל אחד רוצה לדעת מאיפה הוא בא” ראיון עם הקולנוענית נועה דולברג שיצאה לחפש את אמה הביולוגית ד”ר נגה רוזנפרב צילום: גרגורי ירין שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter

קראו עוד»
זרקאור

חקלאות קהילתית שיתופית בגבעתיים

זרקאור חקלאות קהילתית שיתופית בגבעתיים שיפור חזות השכונה וטיפוח הסביבה מאת: ריבי דנקונה צילום: אוהד מנקוטה שתפו: שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב twitter שיתוף ב facebook גינה קהילתית היא גינה הפועלת בשיתוף

קראו עוד»
אבחון וטיפול מוטורי

סמכות הורית

היכולת להיות נוכח עבור הילד, להציב לו גבולות עם מסגרת ברורה ומשמעת, לתת לו הרגיש שיש מבוגר חזק שמגן עליו – נכונה לכל ילד, אבל מאתגרת במיוחד לילדים עם צרכים מיוחדים

קראו עוד»
כתבות השער

“המטרה שלנו היא לעזור לאנשים בעסקה הגדולה ביותר בחייהם בעזרת הידע והכלים שלנו” המדריך לעיסקת נדל”ן מוצלחת

“המטרה שלנו היא לעזור לאנשים בעסקה הגדולה ביותר בחייהם בעזרת הידע והכלים שלנו” המדריך לעיסקת נדל”ן מוצלחת ד”ר נגה רוזנפרב צילום: איציק רובין שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter

קראו עוד»
כתבות השער

מה קורה כשחושבים קצת מחוץ לקופסא

עו”ד דניאל פולנסקי שקל מתגוררת בגבעתיים, ● ב-1991 הוריה העמיסו את רכושם על הלאדה המשפחתית ויצאו למסע מקייב עד ישראל ● עכשיו היא טסה עם משלחת של ה’ג’וינט’ לעזור לפליטים אוקראינים

קראו עוד»
מתגלגלים

רומיאו ויוליה גרסת וולוצ’ה

“אחיזת הכביש המופתית שלה משכנעת אותך להעז יותר ממה שאתה רגיל […] נהג מיומן ומרוכז ישאב אל קרבו ברגעים אלו ממש אדי ניקוטין מזוקקים, ויחוש איך אי שם בתחתית הגב שלו בועט כל עדר הסוסים המופלא הזה אל האינסוף ומעבר לו”

קראו עוד»
אדם גורל יועץ נדל"ן

אני עוזר לאנשים להפוך עסקאות מורכבות לנעימות, פשוטות ומשתלמות

ראיון “אני עוזר לאנשים להפוך עסקאות מורכבות לנעימות, פשוטות ומשתלמות” הבשורה המהפכנית בתחום הנדל”ן של אדם גורל ד”ר נגה רוזנפרב  צילום: נטלי רוז שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email

קראו עוד»
החידושים בתחום הראייה

אם חוויתם אחד מהגורמים המצויינים מטה, בואו להיבדק!

הקורונה עדיין פה… האם היא גרמה לכם נזק? לא בדיוק מה שרציתם “לראות”… תקופת הקורונה מאוד מאתגרת עבורנו בכלל ועבור העיניים שלנו בפרט. המגפה העולמית השפיעה על אורח החיים שלנו וכמובן גם על העיניים. עטיית

קראו עוד»
Shape
Shape
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

המדריך להזמנות

02/13/2021

הפתעה! קופסאות ניפוץ משוקולד שוות בטירוף

הפתעה שווה בטירוף! את תואר המשלוח המפתיע אנחנו מעניקים לנופר בת ה-20 מרמת גן שהיא חיילת משוחררת. נופר מכינה קופסאות ניפוץ משוקולד שוות בטירוף! גם יפהפיות, מדוייקות ואלגנטיות וגם מספקות רגעים של כייף בהם מנפצים […]
08/12/2021

אך ורק פיצה, סה טו

חשבתי שבקיץ החם שלנו שום דבר כבר לא יכול להפתיע אותי עד שגיליתי שרשת גולדה ובמבה אסם שילבו את הטעמים האייקונים והאהובים במוצר אחד קייצי במיוחד
10/30/2020

ורד אופה עוגיות טעימות ויוהן מייצר את החותכנים

יצירה על עוגייה פעילות מושלמת לכל אירוע הכל התחיל מזה שחברות של ורד ביסרור ביקשו ממנה שתכין לבנות שלהן עוגיות לקישוט ליום ההולדת. ההתלהבות והביקוש היו גדולים וזה מה שהביא אותה ליצור מארזי עוגיות חמאה […]
10/17/2020

איזה כיף שבמקרה נתקלתי במארזים המושקעים והמדהימים האלו

‘משהו בקטנה’ המארז האולטימטיבי  סופ”ש, סגר, ואני מחפשת איזה משלוח מגניב שיגרום לנו להרגיש בבילוי או בחופשה. את האופציות בוולט אני כבר מכירה בעל-פה, בתן ביס כבר ניסיתי הכל, ובאופן כללי בא לי משהו בניחוח […]
08/10/2021

חגיגה מתוקה במיוחד אצל תהילה

תהילה היא קונדיטורית נפלאה שכל קינוח יפהפה מעשה ידיה טעמו כטעם גן עדן, הבצקים פריכים, המילויים נימוחים, מתמוססים בפה ומשאירים טעם של עוד.
01/04/2022

מוצ’ה עושים אוכל איטלקי באהבה

במוצ’ה עושים אוכל איטלקי באהבה בר פנזור האהבה שלנו לאוכל איטלקי הביאה אותנו ביום חורפי מעונן להזמין את מנות הרחוב החדשות של מוצ’ה. אחרי הצצה בתפריט, המשימה הושלמה, ההזמנה בוצעה ומהר מאוד הגיע השליח עם […]
11/27/2020

חגיגה טרנדית

  חגיגה טרנדית איזה כייף היה לטעום את קולקציית הסופגניות של בייקרי G27 מרמת חן. קולקצייה מרהיבה ביופייה שכוללת מגוון טעמים מיוחדים שעדיין לא טעמנו! סופגניות ברוטב בייגלה שמשלבות מתוק ומלוח בצורה מושלמת, סופגניות עם […]
11/03/2020

סוף סוף מצאנו אוכל הודי ביתי אותנטי טעים

תבשילים הודים מהמטבח של פרוז עד הבית נאיה ופרוז אוהבים יצירתיות, אוכל ומה שבניהם הגיע הזמן לאוכל האמיתי, כזה שמתבשל במטבח ממתכונים שעברו מפה לאוזן במשפחה במשך דורי דורות. כמה שמחנו לגלות את Taste of […]

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן