28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024

"אני לא נושם עד סוף 2023"

אוהד חיטמן (45) הוא מוזיקאי, מעבד, פיזמונאי, מחזאי וגם זמר ● ראש תכנית מחזות-זמר בבית הספר למוזיקה 'רימון' ● נשוי לרן הרוש ואב לאוה וברי בני ה-7 ● כנראה שהדבר שהכי חסר לו בחיים זה זמן

 

נעמי לבנון-קשת

צילום: איציק רובין

שתפו:

כשאוהד חיטמן (45) אומר, כבר בפתח השיחה שלנו: "אני לא נושם עד סוף 2023" – הוא יודע בדיוק על מה הוא מדבר. לוח השנה שלו עמוס בצורה בלתי סבירה כמעט, ובנוסף, לא לנשום זה לא סתם ביטוי בעלמא. אצלו, אחרי התקף לב שחווה בגיל 41 ושלושה צנתורים שעבר בעקבותיו – זה קריטי. אבל זה ממש לא עוצר אותו והוא שועט קדימה, מהצלחה להצלחה, בעשייה אינסופית.

סדר היום שלו צפוף ומחושב לפרטי פרטים וכל דקה בו יקרה ומנוצלת, אבל הוא אומר בפה מלא שאין בסדר היום הזה שום דבר שהוא לא רוצה לעשות!  והוא עושה 8-9 פרוייקטים בו זמנית, והוא מונה אותם אחד לאחד בהנאה רבה:  המופעים 'חיטמן שר חיטמן', ו'חשבנו שיהיה רומנטי' עם יואב גינאי, המופע לילדים 'אגדות של פסנתר', מופע התיאטרון 'הרטיטי את לבי' של חנוך לוין (ביוני) והמחזמר 'השנה הכי יפה בחיי'- הפקה משותפת של תיאטרון חיפה ו'הבימה' (בדצמבר). במקביל הוא עובד על אלבום חדש, כותב סדרת טלוויזיה למבוגרים ומחזמר לילדים 'הדינוזאור של ברי', ומקדם את המחזמר המאוד מצליח שלו 'בילי שוורץ' – בארה"ב ובאנגליה.

לצידם יש אינספור פרוייקטים קטנים וכמובן העבודה הקבועה שלו כראש תכנית מחזות-זמר ב'רימון', שם לשמחתו הוא מקבל יד חופשית מבחינה אקדמית.

"מבחינתי זה ממש מיסטי שעכשיו אני גר ממש ליד כיכר דודי עוזי חיטמן. במשך שנים, ובעצם עד היום, תמיד שייכו אותי כמעט אוטומטית לדוד עוזי המפורסם והמוכשר. לא אחת טעו לחשוב שאני 'הבן של', או שיש לי 'פרוטקציה' בגללו"

מ'צעירי תל אביב' עד 'בילי שוורץ'

הוא נולד ברמת גן ואת כיתות א' ו-ב' עשה בבית הספר 'ניצנים' ואז עקרה המשפחה לרעננה. עם השנים נדד לתל אביב ולא מכבר, עבר לבית מרווח עם גינה, בשכונת רמת חן ברמת גן עם כל המשפחה, הכוללת את בן זוגו רן הרוש לו נישא בארה"ב לפני כ-10 שנים ואת שני ילדיהם התאומים אוה וברי – שהובאו לעולם בנפאל בסיועה של פונדקאית הודית.

"מבחינתי זה ממש מיסטי שעכשיו אני גר ממש ליד כיכר דודי עוזי חיטמן"- הוא אומר.

את התיכון הוא עשה ב'תלמה ילין' בגבעתיים, במגמת מוזיקה במסלול הג'אז ובמקביל בשנים אלה היה חבר בלהקת 'צעירי תל אביב', ועמה הופיע בסדרות טלוויזיה בתחילת שנות ה-90: 'לא כולל שירות' ו'תלויים באויר'. בתכניות אלה גם בוצעו לראשונה שירים שכתב והלחין. שירות צבאי עשה בלהקת חיל החינוך ובהמשך למד ב'רימון'. ב-2003 סיים תואר ראשון באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, ושבע שנים לאחר מכן סיים שם תואר שני כשעבודת הגמר שלו הייתה הבסיס למה שיהיה בעתיד המחזמר המצליח שלו 'בילי שוורץ'. בשנים הבאות הלחין לאחרים, הוציא אלבומים משלו, שיתף פעולה עם אמנים מהשורה הראשונה ועוד. ב-2013 זכה המחזמר שלו ושל שירילי דשא 'בילי שוורץ' במקום הראשון בתחרות במסגרת פסטיבל התיאטרון 'חג המחזמר בת ים' ושנתיים לאחר מכן זכו הוא ודשא בפרס 'מחזאי השנה' במסגרת פרס התיאטרון הישראלי והמחזמר עצמו זכה בתואר 'מחזמר השנה'.

" גם אני וגם רן עובדים מהבית ויש לנו את 'הביחד' שלנו [...] בסגר ידענו בבירור שנדאג אחד ל'לבד' של השני. רן הוא היחידי שבאמת יכול להכיל אותי והוא עושה זאת בהצלחה, היום, אחרי 14 שנות זוגיות מוצלחת, אנחנו במצב הכי טוב שלנו"

'חיטמן שר חיטמן'

לדוד עוזי יש מקום של כבוד בחייו, ומעורבות ממש מגיל צעיר. במשך שנים, ובעצם עד היום, תמיד שייכו אותו כמעט אוטומטית לדוד עוזי המפורסם והמוכשר. לא אחת טעו לחשוב שהוא 'הבן של', או שיש לו 'פרוטקציה' בגלל הדוד. לאחרונה, בשיתוף פעולה מבורך עם עידו, בנו של עוזי חיטמן המנוח וחברו הטוב של אוהד – נברו השניים בניירת שהשאיר עוזי אחריו, לאחר מותו הפתאומי מהתקף לב, ובנו מופע נוסטלגי יפהפה בו מארח אוהד מידי פעם אמנים לפי בחירתו. במופע – שירים של הדוד עוזי, בביצוע האחיין אוהד ויש שיר לא גמור אחד שצמרר אותו ואת עידו – שאוהד סיים והלחין ברוח עוזי חיטמן.

במופעים שלו הוא כמובן גם שר אבל אומר בפה מלא שהזמר שבו הוא רק 'עוד כלי' כהגדרתו. הוא בעיקר מוזיקאי ומחזאי. מה שהוא מכנה 'אני מין הכלאה מוזרה'.

אוהד, שאגב הוסיף בהמלצת מיסטיקנים, את האות י' לשמו והוא רשום כיום כאוהדי הרוש-חיטמן, מספר כי מאז עברה המשפחה לרמת גן, בספטמבר האחרון, קרה להם משהו נפלא. "שנינו, גם אני וגם רן שהוא מפיק פרסומות עסוק ומבוקש מאד בארץ ובחו"ל, עובדים מהבית ויש לנו את 'הביחד' שלנו, ולילדים יש מרחבים – דבר שהיה חשוב במיוחד תקופת הקורונה. זו ממש איכות חיים והמשפחה שלנו השתבללה בטוב. בסגר ידענו בבירור שנדאג אחד ל'לבד' של השני. רן הוא היחידי שבאמת יכול להכיל אותי והוא עושה זאת בהצלחה, היום, אחרי 14 שנות זוגיות מוצלחת, אנחנו במצב הכי טוב שלנו".

"מצד אחד אני אבא משקיען. התאומים שלנו מושקעים מאד! אני חושב שזה הדבר שאני הכי טוב בו: להיות אבא! מצד שני אני מלמד אותם שלא נוטשים מטלה באמצע גם אם קשה! ואני עומד על כך. רן טוען שזה 'חינוך סובייטי'..."

'רן ואוהדי'

בשנה האחרונה יצא גם הסרט הדוקומנטרי המרגש 'רן ואוהדי' שעשתה  עליהם מירי פלדמן ושהעבודה עליו נמשכה 8 שנים, מ-2013 לסירוגין עד 2021. הוא מודה כי כשצפה בסרט, המתעד את המסע שלו ושל בן זוגו להורות, מסע שידע עליות ומורדות ולא פחות משבעה ניסיונות עד שנולדו התאומים. "כשיצאנו למסע לא ידענו עד כמה יהיה מסובך וכמה יקר זה יהיה". גם בואם לעולם לא עבר 'חלק' שכן מיד לאחר היוולדם, ב-2015, פקדה את נפאל רעידת אדמה חזקה וההורים המאושרים מצאו עצמם נמלטים עם צמד הפעוטות, עד שעשו את דרכם לארץ.

בסרט מדובר על אנשים שקודם כל הם זוג חברים. "כי אנחנו חרדים זה להצלחתו של זה, כי אנחנו חרדים לפרטיות שלנו כמו גם ל'לבד' של כל אחד מאיתנו ופעם בשבוע יש לנו חוק: יש לנו דייט שבועי שבו אנחנו עושים משהו ביחד! ".

כששואלים אותו איזה אבא הוא? אוהד עונה שהמינימום שבמינימום זה שעה ביום, שעה-נטו – הוא מדגיש – עם הילדים. במציאות זה כמובן לרוב יוצא יותר מאותה שעה.

"מצד אחד אני אבא משקיען. התאומים שלנו מושקעים מאד! אני חושב שזה הדבר שאני הכי טוב בו: להיות אבא! מצד שני אני מלמד אותם שלא נוטשים מטלה באמצע גם אם קשה! ואני עומד על כך. רן טוען שזה 'חינוך סובייטי'. בכלל, רן הרבה יותר סבלני וסובלני ומכיל, וכנראה שהם ישתפו אותו יותר בדברים שלהם. אני המשקיען בכל הקשור להעשרה ואני מנשק ומחבק בלי סוף. אני למשל הראשון מבין שנינו שקלט שאוה צריכה גם 'דמות אם' ולא רק אבא ואבא ולי אין בעיה כשהי קוראת לחברה טובה שלנו 'אמא מיכל'. רן קצת נלחץ מזה ומרגיש מאויים. שני הילדים יודעים שיש להם אבא ואבא שאוהבים אותם. ברי אפילו הרצה לכיתה שלו והסביר איך הוא ואחותו באו לעולם וסיים כשהסביר לילדים שיש לו אבא ואבא והוא מאד אוהב את שניהם ושלא חשוב אם יש לילד אמא ואמא, אבא ואבא, אמא ואבא, או רק אמא או רק אבא – העיקר שאוהבים אחד את השני! והתרגשנו מזה מאד".

ברור לו שאוה נמשכת לבמה, אוהבת את אור הזרקורים ורואה עצמה בעתיד שחקנית, זמרת ובכל מקרה: בקדמת הבמה. ברי לעומתה, שאובחן כמחונן, הוא צייר קומיקס מוכשר וחובב משובע של המיתולוגיה היוונית שהוא בקי בה לפרטיה."

"כרגע מה שמעסיק אותו במיוחד וממלא את מחשבותיו זה כמובן המחזמר שלו 'השנה היפה בחיי', שבו כאמור הוא חולש כמעט על הכל, כשלצידו משה קפטן כבמאי והדרמטורג. 'אנשים חושבים שזה על החיים שלי. אז לא! אלה לא החיים שלי, כי החיים שלי לא מעניינים'"

'השנה היפה בחיי'

הוא יודע שהוא אינדיבידואליסט ופרפקציוניסט ושמשמעת העבודה שלו היא פשוט 'לא נורמלית' – יש לו הסבר משכנע לכך: "במהותי אני עצלן גדול שדוחה לרגע האחרון או כל דבר או פשוט לא מסיים אותו. פה נכנס המורה שבי שקובע לו"ז מהודק ולא מתפשר. הכל נכנס ליומן ובמצב כזה: יתהפך העולם – מה שצריך יהיה מוכן בזמן! בבית הספר 'רימון', אני ממש לא חבר של התלמידים, בפועל הם קוראים לי 'הנאצי החייכן', אבל אין לי ברירה אחרת יפלשו לזמן הפרטי שלי ואני לא יכול להרשות שזה יקרה".

כרגע מה שמעסיק אותו במיוחד וממלא את מחשבותיו זה כמובן המחזמר שלו 'השנה היפה בחיי', שבו כאמור הוא חולש כמעט על הכל, כשלצידו משה קפטן כבמאי והדרמטורג. "אנשים חושבים שזה על החיים שלי. אז לא! אלה לא החיים שלי, כי החיים שלי לא מעניינים".

בלב פנימה יש לו פינה חמה לבית צבי. הוא מודה שפעם, בצעירותו, חלם להיות שחקן אבל מיד אומר: 'אני שחקן גרוע'. עם זאת, בית הספר הזה נתן לו הזדמנות: "את ניסוי הכלים הראשון על המחזמר החדש 'השנה היפה בחיי' עשיתי עם כיתה שנתנו לי ללמד שם. בשש השנים האחרונות לימדתי שם שלוש כיתות. על אחת מהן עשיתי ניסוי עם החומרים הראשונים וזה הצליח ואז הבנתי שאני בדרך הנכונה".

כששואלים את אוהד מה הוא הכי אוהב בעצמו? "את העובדה שאני יצירתי וחושב מחוץ לקופסה". ואחרי מחשבה קצרה הוא מסביר: "אני מבין היום שאני מצליח אבל עדיין לא מסוגל להגיד לעצמי: 'אני סיפור הצלחה'. לזה עוד לא הגעתי".

אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

גם בעסקי הביוטי אפשר לעשות אקזיט

כיצד הפכה חברת הקוסמטיקה והאיפור איל מקיאג' של אורן ושירן הולצמן מגבעתיים ליוניקורן, כלומר למותג האונליין הגדול ביותר בארה"ב בתחום הביוטי בשווי העולה על מיליארד דולר

קראו עוד»
כתבות השער

ארץ הפלאות של יָאיוֹי קוּסָאמה

הטבה ארץ הפלאות של יָאיוֹי קוּסָאמה כל מה שרציתם לדעת על האמנית היפנית ולא היה לכם את מי לשאול ד"ר נגה רוזנפרב שתפו: שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter

קראו עוד»
כתבות השער

כאן נולדתי, כאן ביתי וכאן אבנה את הקריירה שלי בשתי ידי" השחקן והזמר עומר דץ

כאן נולדתי, כאן ביתי וכאן אבנה את הקריירה שלי בשתי ידי" ראיון בפרספקטיבה הנכונה עם השחקן והזמר עומר דץ ד"ר נגה רוזנפרב צילום: אור דנון 18/3/2020 נפגשנו לראיון ב'מתוקה' בקניון גבעתיים כי עומר מת על

קראו עוד»
כתבות השער

מי מחליט על הבית שלי? עו"ד מאיה אשכנזי – יו"ר ועדת ערר מחוזית לתכנון ולבנייה

גבעתיים ורמת גן מתפתחות ומתחדשות: בניינים נבנים בכל פינה, ותשתיות הרכבת הקלה חוסמות נתיבים ביציאות ובכניסות לעיר. אם גם אתם מתעוררים כל בוקר עם רעש הבנייה של המגדל בשכונה, או שאתם מודאגים שהדיירים העתידיים של פרויקט ה'פינוי בינוי' שמתוכנן ברחוב הסמוך יגדילו את מצוקת החניה, הכתבה הזו שנולדה מתוך מפגש מחכים עם עו"ד מאיה אשכנזי תעשה לכם קצת סדר.

קראו עוד»
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
Shape
Shape
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

המדריך להזמנות

09/02/2020

חגיגת בשרים מעושנים

'צ'ופ-צ'ופ' ארוחת בשרים מעושנים כל מי שאוהב בשר ומגדיר עצמו כקרניבור, יסכים שאין כמו לאכול נתח טוב של בשר מעושן צלוי כהלכה. אבל מה עושים כשאין מעשנה בבית? מזמינים מצ'ופ צ'ופ נתחים ובשרים נהדרים, עסיסיים […]
02/13/2021

הפתעה! קופסאות ניפוץ משוקולד שוות בטירוף

הפתעה שווה בטירוף! את תואר המשלוח המפתיע אנחנו מעניקים לנופר בת ה-20 מרמת גן שהיא חיילת משוחררת. נופר מכינה קופסאות ניפוץ משוקולד שוות בטירוף! גם יפהפיות, מדוייקות ואלגנטיות וגם מספקות רגעים של כייף בהם מנפצים […]
02/22/2021

קרם ברולה ומלבי נפגשים בקומבינציה

קרם ברולה ומלבי נפגשים בקומבינציה גלידוניות הסושי הנהדרות של מיה העולם מתחלק לשניים – אלה שאוהבים סושי ואלה שלא. אבל גם אם אתם שייכים לקבוצה השנייה, אני ממש ממליצה לכם לשכוח את כל מה שאתם […]
08/01/2020

סיריאל קילר! lulu & Co

למעבר למגזינים: ל‘גבעתיים פלוס’, הקליקו כאן ל‘רמת גן פלוס’, הקליקו כאן   
02/08/2021

ראמן משובח לאלו שמתגעגעים ליפן

'תום תום ראמן' געגועים ליפן בר פנזור שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter שיתוף ב email שיתוף ב whatsapp שני ביקורים ממושכים ביפן הפכו גם אותי למעריצה וחובבת אוכל ותרבות יפנית. אז דמיינו לכם כמה […]
10/16/2020

בואי חלה

'המאפייה הביתית של שרון' המאפים שגונבים את ההצגה הכנת חלות היא הנאה לכל דבר וכשהן יוצאות מהתנור וכל הבית מתמלא ריחות הלב מתמלא באושר (ועוד לא דיברנו על התמונות שמעלים לאינסטגרם). אחרי שנים של אפייה […]
12/01/2021

מיכל גנון זוכה אצלינו כבר שנה שנייה ברצף בפרס הבצק המצטיין!

חג החנוכה כבר מעבר לפינה והשנה בחרנו עבורכם את כל הקולקצייה – סופגניות יצירתיות ודונטאס שמנמנות, עוגת בריושים עשירה וטארט סנט הונורה עם סופגניות קטנטנות, קרואסונים מלאי כל טוב ושוקולדים עשירים… בקיצור, תהיו מוכנים כי החג הכי משמין בשנה הגיע! חג טעים ושמח!
01/20/2021

אם אי אפשר ללכת לנגב חומוס אצל חיים נביא את החומוס של חיים הביתה

אם אי אפשר ללכת לנגב חומוס אצל חיים נביא את החומוס של חיים הביתה בשביל להכין חומוס טוב, משביע ובריא צריך מתכון מעולה ואהבה לאוכל, ואת שני אלה מצליח חיים לשלב במטבח שלו כבר למעלה […]

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן