28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024
יעוץ כלכלי ועסקי

חשב במיקור חוץ – למה זה נכון יותר?

  • יועץ עסקי או חשב במיקור חוץ?

יועץ עסקי/כלכלי, מייעץ לעסקים בהכנת תוכניות עסקיות, תחשיבי בדיקת כדאיות, גיבוש אסטרטגיה, הערכות שווי, בדיקות שוק וכדומה. מגוון התחומים רב, אך יועץ מתמקד בייעוץ נטו, ללא ביצוע בשטח. לעומתו, חשב במיקור חוץ מבצע את מגוון עבודות היעוץ ולהבדיל, הוא מיישם את המסקנות וההחלטות. חשב במיקור חוץ הופך לחלק אינטגרלי מהעסק, בדרך כלל בעסקים קטנים ובינוניים. אפשרות נוספת היא חשב שכיר. האם עדיף לקבל את כלל השירותים במיקור חוץ?

  • דוגמאות לחשב במיקור חוץ
  1. לחברה נדרש מנהל כספים. באפשרותה להעסיק רואה חשבון או כלכלן שכירים המסוגלים לבצע את התפקיד במשרה מלאה או חלקית. מאידך, חשב במיקור חוץ, ישמש כמנהל כספים במשרה חלקית (באמצעות חשבונית), יטפל בבנקים, יכין הסכמים פיננסיים, תזרימי מזומנים, דוחות פיננסים, כמותיים ותקופתיים, הנהלת חשבונות וכדומה. כלומר, ביצוע בפועל של מה שנדרש ממנהל כספים שכיר ובעלויות זולות יותר, והפעם עם מומחים בעלי ניסיון מקצועי רב.
  2. חברה מעוניינת בצמיחה עסקית ומבקשת להכין תוכנית עסקית. היא פונה למשרד ליעוץ עסקי המכין את התוכנית ובזאת תפקידו מסתיים. חשב במיקור חוץ, יכין תוכנית ויבצע בהתאם לתחומי התמחותו. לדוגמא: קבלת הצעות מחיר, משא ומתן על רכישת ציוד, פגישות מכירה עם לקוחות, מיזוגי, רכישות, וכדומה. כלומר, מלבד התכנון, הוא מיישם אסטרטגיה.

חברה מעוניינת בצמיחה עסקית ומבקשת להכין תוכנית עסקית. היא פונה למשרד ליעוץ עסקי המכין את התוכנית ובזאת תפקידו מסתיים. חשב במיקור חוץ, יכין תוכנית ויבצע בהתאם לתחומי התמחותו. לדוגמא: קבלת הצעות מחיר, משא ומתן על רכישת ציוד, פגישות מכירה עם לקוחות, מיזוגי, רכישות, וכדומה. כלומר, מלבד התכנון, הוא מיישם אסטרטגיה.

3. חברה מעוניינת בגידול במספר הלקוחות. היא פונה למשווקים דיגיטליים לפרסום ממומן, משלוח מסרונים, כתבות תדמית ועוד. חשב במיקור חוץ, יעבוד עם מספר משווקים דיגיטליים, יבדוק את הקצב והאיכות, יפקח ויבצע פגישות מכירה בהתאם לאסטרטגיה עסקית המתעדכנת באופן שוטף.

עדיפות לחשב במיקור חוץ בעסקים קטנים ובינוניים

ההבדל בין חשב שכיר לחשב במיקור חוץ, נעוץ ביכולות הביצוע של חשבים במיקור חוץ המתוכנתים ליישום החלטות, לעומת עובד שכיר מנוסה פחות. התפוקות, הקשרים העסקיים והניסיון עושים את ההבדל. חשב במיקור חוץ, מטפל במגוון רב של עסקים ותוכן עבודתו מותאם לצרכי העסק. לעומת זאת, העסקת עובדים שכירים כרוכה בעלויות גבוהות ביחס לעובדים עצמאיים, תחלופת עובדים וחוסר ניסיון יחסי. בעסקים קטנים ובינוניים, עדיף להעסיק חשב במיקור חוץ, לשלם פחות, לקבל הספק גבוה, באיכות גבוהה ולאורך זמן.

לסיכום: חשב במיקור חוץ הוא בעל כישורים של יועץ כלכלי ו/או עסקי וגם מבצע, עולה פחות, יציב ובאיכות גבוהה. זוהי אופציה עדיפה לעסקים קטנים ובינוניים.

הכותב, רון קאולי , יועץ כלכלי ועסקי מחברת אינווירוגרין העוסקת בתחום היעוץ הכלכלי, חשבות לעסקים במיקור חוץ ונדל”ן

המאמר התפרסם גם במגזינים 'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא ו/או ייעוץ עסקי פרטני ומלא ו/או המלצה לנקיטת פעולה כלשהי

כתבות נוספות בתחום

האם עסק שלכאורה מרוויח בדוחות הכספיים באמת מרוויח?

יעוץ כלכלי ועסקי רון קאולי האם עסק שלכאורה מרוויח בדוחות הכספיים באמת מרוויח? אִילוּסְטְרַצְיָה א.. רקע לשיטות דיווח חשבונאיות יש חסרונות בכל הנוגע להערכת רווחיות עסקית והן עשויות להטעות. ההטעיות מתמקדות בדרך כלל בעסקים שלהם

קראו עוד »

כיצד תתמודדו עם סיכונים עסקיים

יעוץ כלכלי ועסקי כיצד תתמודדו עם סיכונים עסקיים רון קאולי רקע סיכון מוגדר כמצב שבו הציפיות לא תואמות למציאות מה שעשוי לגרום להפסדים כספיים או אחרים לפי העניין. לדוגמא: ציפינו כי מחירי הדירות ירדו ולכן

קראו עוד »

הערכת שווי של עסק או נכס מניב

יעוץ כלכלי ועסקי הערכת שווי של עסק או נכס מניב רון קאולי כאשר שוקלים השקעה או מכירה של עסק או נכס מניב, חשוב לברר משתנים בסיסיים כדלקמן: הכנסה שנתית תפעולית "שווי הוגן" (מחיר שוק) של

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד »
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 2

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
המגרש הביתי

שושלת מליקה

אופק מליקה שוער נבחרת הנוער זוכת מדליית הארד במונדיאליטו 2023. גדל והתחנך בעיר גבעתיים, ובמועדון בו שיחקו גם בני משפחתו – הפועל רמת גן

קראו עוד»
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
חדר החדשות

"ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה

חדר החדשות "ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה להקת נעורי גבעתיים היא אחת מלהקות הנוער הוותיקות והטובות בישראל שתפו להקות "נעורי גבעתיים", להקות הזמר הייצוגיות של העיר, קיימו אמש (ד')

קראו עוד»
Shape
Shape
כתבות השער

ליאור קינן וספי עובדיה מדווחים מהשטח

אם גם אתם שמעתם את הכתב והפרשן הפוליטי ספי עובדיה מספר חוויות מגבעתיים בתוכנית הבוקר שלו בגלי צה"ל, או צפיתם בליאור קינן, הכתבת והמגישה מדווחת מהשטח וזיהיתם את הרחוב שלכם ברקע במהדורה של חדשות 13, זה לא במקרה. הזוג הנשוי מתגורר ממש כאן בגבעתיים

קראו עוד »

30 שנה לשיא השיאים

רוגל נחום הוא מגדולי האתלטים שצמחו בישראל. 30 שנה הוא מחזיק בשיא בקפיצה משולשת (17.20 מ’) ולא נראה שיש איום באופק ● יותר משהוא בחר באתלטיקה, נדמה שהיא בחרה בו ●

קראו עוד »

"היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

אורי אהרונוביץ' חזר לאחרונה לאהבה האמיתית שלו – למטבח. לאחרונה, בוודאי צפיתם בו על המסך ברשת 12 כשהתמודד על הסינר המיוחל והצליח להצטרף לנבחרת מאסטר-שף בעונתה ה-11. אחרי מנת דג עם לימון גראס שהעיפה את השופטים ופסטת פיצ'י נפלאה עם עגבניות, שמע מרותי ברודו: "היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

קראו עוד »
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן