fbpx

"כיוונו גבוה ורצינו להגיע לנטפליקס"

שי אינס (51), מפיק ויוצר, בעל חברת ההפקות ‘ארצה’ בשותפות עם דפנה פרנר עומד מאחורי ההפקות, הסדרות והסרטים הכי מוכרים ● ‘מלכת היופי של ירושלים’ שנמכר לחברת ‘נטפליקס’ עלה השבוע לשידור ● מתגורר בגבעתיים, נשוי לקארין ואב לארבעה

 

מאת: נעמי לבנון-קשת

צילום: איציק רובין

 

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

אין מי שלא מכיר את ‘צומת מילר’, את ‘הבוזגלוס’, ‘הפוליאקובים’, ‘שטוקהולם’, ‘פגישה עם רוני קובן’, ‘מלכת היופי של ירושלים’ ועוד ועוד הפקות טלוויזיה וסרטי קולנוע בכיכובם של שמות שכולנו מכירים ומעריכים. מאחורי כל אלה עומד המפיק והיוצר שי אינס (51) במסגרת חברת ההפקות ‘ארצה’ אותה הוא חולק, כבר כמה שנים, עם שותפתו דפנה פרנר.

השיבה הביתה

הוא בן גבעתיים. בגיל 4 הגיע לכאן עם הוריו חנה ודוד, מירושלים. השיבה לגבעתיים, עירו של האב, הייתה בשל מות סבו, ירוחם אינס, ממקימי גבעת רמב”ם ביחד עם סבתא אלקה אינס. עם החזרה לעיר נכנס האב לעסק הברזל של הסב, והמשיך לנהלו בעשרות השנים הבאות. האם חנה שימשה במשך שנים יו”ר ויצ”ו בעיר והיא זו שלזכותה נזקפת הקמת הצהרונים בכל גני גבעתיים. בימים אלה היא מקבלת את אות יקירת העיר.

“היה לי מזל בחיים” – צוחק שי – “כשהורי הגיעו מירושלים הם בנו בית בחלקה המשפחתית של סבא וסבתא. בשנים הבאות, לאחר פטירת סבתא, ההורים עברו לביתה וכיום באותה חלקה בגבעת רמב”ם, גרים לצד ההורים: גם אני ומשפחתי, וגם שתי אחיותיי ומשפחותיהן, לשמחת ההורים שיש סביבם 11 נכדים, וארוחות בוקר משפחתיות בשבת, בהשתתפות כולם. כייף גדול”.

כשסיים שי את תיכון שב”צ, שירת כקצין שלישות ובהמשך עשה תואר ראשון בראיית חשבון, שלאחריו עבד במשרד הנחשב והמוכר ‘קסלמן את קסלמן’, וכן עשה תואר נוסף במשפטים. חמש שנים אחר כך התחתן עם קארין, שהייתה אז במסלול ניהולי בבל”ל. “בשלב זה החלטנו ביחד שאיכשהו פספסנו משהו במירוץ הזה אחרי התקדמות. עזבנו הכל לטובת שנה עם תרמילים ושוטטנו בעולם. ממש בכל העולם. קנינו כרטיס טיסה עם הרבה עצירות”.

ספרי סחלב

"מתחילים מרעיון: ספר, סיפור חיים, אירוע שקרה במציאות – משהו שאפשר לפתח אותו. אנחנו מפתחים משהו ראשוני ופונים לגוף משדר. אם הוא מגלה עניין הוא לרוב יבקש לראות עוד קצת..."

“עם שינוי בראש”!

עם פטירת סבתא אלקה אינס, לאחר כשנה, החליטו שהגיע הזמן לשוב, אבל, כפי שאומר שי: “עם שינוי בראש”! קארין עברה לעבוד בבנק אחר ושי, לאחר חודשים אחדים, הפך למנהל הכספים של חברה-בת של ‘קשת’, נחשף מקרוב לעולם הטלוויזיה ובהמשך לעולם ההפקות וכמעט בלי שהרגיש – נשאב אליו. באותם ימים, הוא זוכר גם שיזם פגישה עם שרית ישי-לוי, אז עיתונאית מוערכת שהייתה הגורו של הצימרים והטיולים בארץ, והציע לה להעלות סרטונים קצרים לאינטרנט. שיתוף הפעולה הזה הצליח מאד למשך תקופה ואז נפרדו דרכיהם.

בשנים הבאות, בעיקר מאז שהוא ודפנה פרנר רכשו את חברת ההפקות ‘ארצה’, חלה תפנית משמעותית בעשייתם המשותפת – להפקות טלוויזיה ונעשו אז: ‘אחת אפס אפס’ לערוץ 10, ‘זנזורי’ עם יובל סמו, נעשתה ל’יס’ ועוד. מאותו שלב הם הולכים וגדלים כמפיקי טלוויזיה והיום הם נחשבים לאחת מעשר חברות ההפקות המשמעותיות בארץ.

"... אלא שירושלים של פעם, זו המתוארת בספרה של שרית ישי-לוי, כבר איננה בנמצא. אחרי הרבה חיפושים ולאחר שהבינו שבירושלים עצמה לא יתקיימו הצילומים, הם הרחיקו עד ל...אוקראינה! כן אוקראינה"

‘מלכת היופי של ירושלים’

בחברה שלהם יש שלוש מחלקות: הפקות תעודה, פיתוחי פורמטים, בעיקר דוקו-ריאליטי, ומחלקת דרמה המפיקה סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה. “בתחילת הדרך, כשעוד היינו חדשים בשוק, פיתחנו פורמטים מקוריים. למשל ‘גולשי ספות’ שהצליח ונמכר לכמה גורמים בעולם” – מספר שי – “במקביל היו לנו כמה הצלחות בתחום המתוסרט. חברנו למשה אדרי, הבעלים של סינמה סיטי ובארבע השנים הבאות הפקנו ביחד 9 סרטי קולנוע בהם ‘שושנה חלוץ מרכזי’ – עם גל גדות רגע לפני הפריצה הגדולה ל”וונדר וומן”. אחרי כמה שנים הבנו שקולנוע זה אולי גאווה אבל זה לא כסף, ונכנסנו חזק יותר לתחום הטלוויזיה. את רוב הפרוייקטים אנחנו מפתחים לבד ואז מנסים למכור לגופים השונים. מתחילים מרעיון: ספר, סיפור חיים, אירוע שקרה במציאות – משהו שאפשר לפתח אותו. אנחנו מפתחים משהו ראשוני ופונים לגוף משדר. אם הוא מגלה עניין הוא לרוב יבקש לראות עוד קצת. במקרים נדירים אומרים מיד: ‘צאו לדרך’. בעולם המתוסרט המכירה קשה אבל העולם משתנה ולישראל יש הרבה הצלחות ושם טוב וגופים בינלאומיים רוצים להיכנס להפקות כאן.”

בשנים שחלפו מאז עשיית הסרטונים לצימרים, כתבה שרית את רב המכר שלה: ‘מלכת היופי של ירושלים’ (הוצאת מודן), ששבר שיאי מכירה ותורגם ל-10 שפות. שי טילפן לברך אותה על הצלחת הספר והשיחה גלשה לזכויות לסדרה, לפגישה של דפנה ושלו עם שרית ורוני מודן המו”ל של הספר ואכן כעבור זמן נחתם חוזה להפקת סדרת טלוויזיה, עם התסריטאי הותיק שלמה משיח. כשהיו להם 2 פרקים כתובים – פנו ל’יס’, שהתלהבו, וההפקה המושקעת קבלה אור ירוק לצאת לדרך. את הסדרה ביים עודד דוידוף ומככבים בה סוול אריאל, מיכאל אלוני, הילה סעדה, עירית קפלן ועוד.  אבל הדרך, מסתבר, עוד הייתה ארוכה ומתפתלת. קודם כל כיון שמדובר בהפקה תקופתית שבה יש לשים לב לכל פרט, אלא שירושלים של פעם, זו המתוארת בספרה של שרית ישי-לוי, כבר איננה בנמצא. אחרי הרבה חיפושים ולאחר שהבינו שבירושלים עצמה לא יתקיימו הצילומים, הם הרחיקו עד ל…אוקראינה! כן אוקראינה.

“בינואר 2020 סגרנו הסכם וחזרנו שמחים וטובי לב עם מועד לתחילת הצילומים”- מספר שי – “ותוך חודשיים הכל נסגר! כל העולם בסגרים בגלל הקורונה! שוב התחלנו לחפש אתרי צילומים מתאימים בארץ עד שמצאנו את ירושלים ב…צפת ושם נעשו, בעיצומה של הקורונה, 70% מצילומי הסדרה ומעט מאד צילומים בירושלים עצמה”.

ביוני 2021 עלתה הסדרה ב’יס’ וכצפוי זכתה להצלחה גדולה. בחברת ההפקות הכינו מראש ‘טריילר’ למה שהם כינו ‘הדבר הבא מישראל’ ואכן התחילו להגיע הצעות לרכישת הסדרה. “אבל אנחנו כיוונו גבוה ורצינו להגיע לנטפליקס”- מספר שי – “בסופו של דבר מ’יס’ פנו אליהם והם באמת גילו ענין ולבסוף הם אלה שקנו את הסדרה. לא מכבר הייתה בניו יורק הקרנה חגיגית עם השחקנים והיה מרגש מאד”.

כרגע, במסגרת חברת ההפקות שלו ושל דפנה פרנר, משודרת הסדרה ‘צומת מילר –עונה רביעית,  והם עובדים על ‘הבוזגלוס’ עונה שביעית! יש להם עוד כמה וכמה פרוייקטים מתוסרטים בקנה, שלא על כולם עוד אפשר לדבר, אבל אחד מהם הוא סדרת דרמה: ‘השגרירות’ – מבוססת על אירועי כיכר תחריר.

"לי יש גם תחביב נוסף. אני חובב ספורט ואוהד מושבע של מכבי תל אביב בכדורגל. הולך לכל משחק עם אבא שלי ועם הבן. לפעמים גם מגיעים למשחקים בחו"ל"

“מבחינתי אין כמו כדורגל”

בצד כל העבודה הרבה הזאת יש גם משפחה. אשה מצליחה, קארין אינס, (48) חברת מועצת העיר גבעתיים, מחזיקת תיק הנוער – בהתנדבות. קארין שהקימה את מאמאנט בגבעתיים, בחרה לעזוב את המערכת הבנקאית לאחר שנים ארוכות כשהתפנתה משרת מנכ”ל ‘מאמאנט’ – היא נכנסה לתפקיד במשרה מלאה. הארגון גדל לכ-15 אלף אימהות בכל רחבי הארץ ובכל המיגזרים, כ-80 ליגות ברחבי הארץ. בנוסף, היא גם שדרנית ברדיו החברתי הראשון שם היא מראיינת אורחים בנושאי עשייה חברתית, נושא הקרוב מאד ללבה. במקביל היא גם עובדת על הדוקטורט שלה בנושא: ‘ספורט נשים וקידום בריאות’.

לבני הזוג העסוקים האלה יש ארבעה ילדים: נויה (20) המשרתת בצבא, שהספיקה טרם גיוסה לעבוד עם צוות ההסרטה בצפת, במשך חמישה חודשים, תומר (16) הלומד ב’אורט’ ומדריך בתנועת הצופים בעיר, ותאומות (11) מאיה ורוני הלומדות ב’שמעוני’.

“אנחנו מקפידים ונהנים להיות ביחד בסופי שבוע, ומשתדלים גם בערבים. אנחנו אוהבים מאד לטייל, בארץ ובעולם. עם הילדים כמובן”- מספר שי  ומוסיף בחיוך: “לי יש גם תחביב נוסף. אני חובב ספורט ואוהד מושבע של מכבי תל אביב. הולך לכל משחק עם אבא שלי ועם הבן. לפעמים גם מגיעים למשחקים בחו”ל. הצלחנו גם קצת להדביק את הבנות באהבה למכבי תל אביב וכולם יודעים שאין לי שום פגישות בזמן שיש לקבוצה משחק!”

היום חברת ‘ארצה’ פועלת עם הפנים החוצה, לקהל בעולם כולו. אותו ‘משהו’ בינלאומי. “אני עוסק בכסף, בביזנס, בהפקה עצמה, ליד דפנה שעוסקת בצד הפיתוח, התסריטים, העריכה. היא אשת תוכן ואני איש כספים ולכן זה עובד בינינו מצוין”.

אל תפספסו הכתבות האהובות
אבחון וטיפול מוטורי

איך לטפח את הדימוי עצמי

מה אני חושב שחושבים עלי? האם אהיה פעם טוב במשהו? מתי יפסיקו לבקר אותי? אין ילד שלא עסוק בשאלות אלה, אך הן מעסיקות בעיקר ילדים עם צרכים מיוחדים שחווים כשלונות על בסיס יומי

קראו עוד»
כתבות השער

“כל אחד רוצה לדעת מאיפה הוא בא”

“כל אחד רוצה לדעת מאיפה הוא בא” ראיון עם הקולנוענית נועה דולברג שיצאה לחפש את אמה הביולוגית ד”ר נגה רוזנפרב צילום: גרגורי ירין שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter

קראו עוד»
כתבות השער

30 שנה לשיא השיאים

רוגל נחום הוא מגדולי האתלטים שצמחו בישראל. 30 שנה הוא מחזיק בשיא בקפיצה משולשת (17.20 מ’) ולא נראה שיש איום באופק ● יותר משהוא בחר באתלטיקה, נדמה שהיא בחרה בו ●

קראו עוד»
כתבות השער

מאוהב בגבעתיים

מאוהב בגבעתיים שיחה עם מיכה חריש שעשה דרך ארוכה מאז ילדותו הרחוקה בעיר טימישוארה ועד הגיעו לצמרת הפוליטית בה כיהן כח”כ וכשר המסחר והתעשייה מאת: נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין כבר למעלה מ-50 שנה שהוא

קראו עוד»
כתבות השער

שיינה-יפה סיפור קצר

הטבה שיינה-יפה סיפור קצר   נעמי לבנון-קשת שתפו: שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב print שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter גם שיינה-יפה הייתה יושבת בשעה הזו במרפסת שלה. לבדה. ליד כוס התה

קראו עוד»
המומחית ענבר לב

הטרדות מיניות מטופלות גם בבית משפט אזרחי

בהתאם לחוק למניעת הטרדה מינית יש לכן נשים יקרות, האופציה להגיש תביעה נגד הפוגע בבית משפט אזרחי אִילוּסְטְרַצְיָה האם אטימות המשטרה לתלונת אשה על הטרדה מינית הינה סוף דבר? התשובה לכך שלילית בהכרח! לא פעם

קראו עוד»
אבחון וטיפול מוטורי

סמכות הורית

היכולת להיות נוכח עבור הילד, להציב לו גבולות עם מסגרת ברורה ומשמעת, לתת לו הרגיש שיש מבוגר חזק שמגן עליו – נכונה לכל ילד, אבל מאתגרת במיוחד לילדים עם צרכים מיוחדים

קראו עוד»
הספורט שלנו

עשרת שחקני הכדורסל הגדולים בכל הזמנים

עשרת שחקני הכדורסל הגדולים בכל הזמנים אחרי אינספור מחיקות ושינויים, סיימנו את הפרויקט החשוב: בחירת עשרת שחקני הכדורסל הישראלים הטובים ביותר בכל הזמנים בגבעתיים ורמת גן. חיפשנו ועברנו על רשימת השחקנים הבכירים לאורך השנים, למצוא

קראו עוד»
Shape
Shape
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

המדריך להזמנות

04/21/2021

מירב והדר מזמינות אתכם לחוויה שכולה אושר

מירב והדר מזמינות אתכם לחוויה שכולה אושר “בייקאיט” – YOU CAN FAKE IT UNTIL YOU MAKE IT המדריך המתעדכן להזמנות קחו אוויר, תלבשו חיוך, תזמינו לכם או למי שאתם אוהבים שיתוף ב facebook שיתוף ב […]
01/21/2021

פאן באן – ארוחת באנים מנצחת בפחות מ-15 דקות

  פאן באן – ארוחת באנים מנצחת בפחות מ-15 דקות להזמין. להכין. לאכול. ליהנות. אם אתם אוהבים לחמניות באן מאודות, מצאנו את הארוחה הכי כייפית וטעימה שיש! נעם ורותם הם חברים טובים שהקימו את העסק […]
11/22/2021

ענבר גפן תאפה עבורכם מגש של דונטאס טעימים ויפהפיים

חג החנוכה כבר מעבר לפינה והשנה בחרנו עבורכם את כל הקולקצייה – סופגניות יצירתיות ודונטאס שמנמנות, עוגת בריושים עשירה וטארט סנט הונורה עם סופגניות קטנטנות, קרואסונים מלאי כל טוב ושוקולדים עשירים… בקיצור, תהיו מוכנים כי החג הכי משמין בשנה הגיע! חג טעים ושמח!
11/02/2020

‘קופסת אוכל’ – מארזים קולינריים קונספטואליים

חושבים מחוץ לקופסא מארז קולינארי מוקפד בהזמנה אישית אם יש משהו שאני מתגעגעת אליו בימים פרה-הקורונה, זה דייטים כיפיים וטעימים עם בן הזוג: דרינק ונשנוש באיזה בר קוקטיילים מפונפן, ארוחת ערב טובה במסעדה רומנטית, או […]
07/11/2021

מוכנים לפחמימה הכי לוהטת בעיר?!

האהבה של אלעד לבצקים נולדה כבר לפני שני עשורים. במהלך השנים הוא עבד בקונדיטוריה הכיר חומרי גלם רבים ולמד טכניקות וחידושים - כך נולד הברעצל של עדי ואלעד
07/29/2021

עולם פטיסרי מתוק ובריא

הדיאטנית והקונדיטורית תמר שילון מציעה ב'שייפ פטיסרי' מגוון קינוחים איכותיים מבוססי חלבון וסיבים תזונתיים המותאמים לתזונה נכונה ומאוזנת. הקינוחים עשויים מחומרי גלם איכותיים ביותר
01/18/2021

“פרש פסטה” יעזרו לכם להפוך חלומות למציאות

מסע קולינרי לאיטליה “פרש פסטה” יעזרו לכם להפוך חלומות למציאות כשקר בחוץ וגשום, וכולנו תקועים בבתים בגלל הסגר, אני תמיד מחפשת להכין ארוחות מנחמות וקלות להכנה. מרקים הם כוכבי המטבח אצלנו בחורף, אבל כמה מרקים […]
09/11/2021

אלמוג תשזור עבורכם סידור פרחים צבעוני ומיוחד

הקיץ הגיע שוב, הטמפרטורות בחוץ עולות, וצריך מנות שיעשו לנו קצת קריר בלב (אם לא בפה). מה מתחשק? אז ככה, מתחשק לאכול מנות קלילות, צבעוניות, ואולי אפילו מצננות. קבלו את מצעד המנות הכי מתאימות

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן