30/05/2024
30/05/2024
יום חמישי, 30 במאי 2024

"כיוונו גבוה ורצינו להגיע לנטפליקס"

שי אינס (51), מפיק ויוצר, בעל חברת ההפקות 'ארצה' בשותפות עם דפנה פרנר עומד מאחורי ההפקות, הסדרות והסרטים הכי מוכרים ● 'מלכת היופי של ירושלים' שנמכר לחברת 'נטפליקס' עלה השבוע לשידור ● מתגורר בגבעתיים, נשוי לקארין ואב לארבעה

 

מאת: נעמי לבנון-קשת

צילום: איציק רובין

 

שתפו:

אין מי שלא מכיר את 'צומת מילר', את 'הבוזגלוס', 'הפוליאקובים', 'שטוקהולם', 'פגישה עם רוני קובן', 'מלכת היופי של ירושלים' ועוד ועוד הפקות טלוויזיה וסרטי קולנוע בכיכובם של שמות שכולנו מכירים ומעריכים. מאחורי כל אלה עומד המפיק והיוצר שי אינס (51) במסגרת חברת ההפקות 'ארצה' אותה הוא חולק, כבר כמה שנים, עם שותפתו דפנה פרנר.

השיבה הביתה

הוא בן גבעתיים. בגיל 4 הגיע לכאן עם הוריו חנה ודוד, מירושלים. השיבה לגבעתיים, עירו של האב, הייתה בשל מות סבו, ירוחם אינס, ממקימי גבעת רמב"ם ביחד עם סבתא אלקה אינס. עם החזרה לעיר נכנס האב לעסק הברזל של הסב, והמשיך לנהלו בעשרות השנים הבאות. האם חנה שימשה במשך שנים יו"ר ויצ"ו בעיר והיא זו שלזכותה נזקפת הקמת הצהרונים בכל גני גבעתיים. בימים אלה היא מקבלת את אות יקירת העיר.

"היה לי מזל בחיים" – צוחק שי – "כשהורי הגיעו מירושלים הם בנו בית בחלקה המשפחתית של סבא וסבתא. בשנים הבאות, לאחר פטירת סבתא, ההורים עברו לביתה וכיום באותה חלקה בגבעת רמב"ם, גרים לצד ההורים: גם אני ומשפחתי, וגם שתי אחיותיי ומשפחותיהן, לשמחת ההורים שיש סביבם 11 נכדים, וארוחות בוקר משפחתיות בשבת, בהשתתפות כולם. כייף גדול".

כשסיים שי את תיכון שב"צ, שירת כקצין שלישות ובהמשך עשה תואר ראשון בראיית חשבון, שלאחריו עבד במשרד הנחשב והמוכר 'קסלמן את קסלמן', וכן עשה תואר נוסף במשפטים. חמש שנים אחר כך התחתן עם קארין, שהייתה אז במסלול ניהולי בבל"ל. "בשלב זה החלטנו ביחד שאיכשהו פספסנו משהו במירוץ הזה אחרי התקדמות. עזבנו הכל לטובת שנה עם תרמילים ושוטטנו בעולם. ממש בכל העולם. קנינו כרטיס טיסה עם הרבה עצירות".

ספרי סחלב

"מתחילים מרעיון: ספר, סיפור חיים, אירוע שקרה במציאות – משהו שאפשר לפתח אותו. אנחנו מפתחים משהו ראשוני ופונים לגוף משדר. אם הוא מגלה עניין הוא לרוב יבקש לראות עוד קצת..."

"עם שינוי בראש"!

עם פטירת סבתא אלקה אינס, לאחר כשנה, החליטו שהגיע הזמן לשוב, אבל, כפי שאומר שי: "עם שינוי בראש"! קארין עברה לעבוד בבנק אחר ושי, לאחר חודשים אחדים, הפך למנהל הכספים של חברה-בת של 'קשת', נחשף מקרוב לעולם הטלוויזיה ובהמשך לעולם ההפקות וכמעט בלי שהרגיש – נשאב אליו. באותם ימים, הוא זוכר גם שיזם פגישה עם שרית ישי-לוי, אז עיתונאית מוערכת שהייתה הגורו של הצימרים והטיולים בארץ, והציע לה להעלות סרטונים קצרים לאינטרנט. שיתוף הפעולה הזה הצליח מאד למשך תקופה ואז נפרדו דרכיהם.

בשנים הבאות, בעיקר מאז שהוא ודפנה פרנר רכשו את חברת ההפקות 'ארצה', חלה תפנית משמעותית בעשייתם המשותפת – להפקות טלוויזיה ונעשו אז: 'אחת אפס אפס' לערוץ 10, 'זנזורי' עם יובל סמו, נעשתה ל'יס' ועוד. מאותו שלב הם הולכים וגדלים כמפיקי טלוויזיה והיום הם נחשבים לאחת מעשר חברות ההפקות המשמעותיות בארץ.

"... אלא שירושלים של פעם, זו המתוארת בספרה של שרית ישי-לוי, כבר איננה בנמצא. אחרי הרבה חיפושים ולאחר שהבינו שבירושלים עצמה לא יתקיימו הצילומים, הם הרחיקו עד ל...אוקראינה! כן אוקראינה"

'מלכת היופי של ירושלים'

בחברה שלהם יש שלוש מחלקות: הפקות תעודה, פיתוחי פורמטים, בעיקר דוקו-ריאליטי, ומחלקת דרמה המפיקה סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה. "בתחילת הדרך, כשעוד היינו חדשים בשוק, פיתחנו פורמטים מקוריים. למשל 'גולשי ספות' שהצליח ונמכר לכמה גורמים בעולם" – מספר שי – "במקביל היו לנו כמה הצלחות בתחום המתוסרט. חברנו למשה אדרי, הבעלים של סינמה סיטי ובארבע השנים הבאות הפקנו ביחד 9 סרטי קולנוע בהם 'שושנה חלוץ מרכזי' – עם גל גדות רגע לפני הפריצה הגדולה ל"וונדר וומן". אחרי כמה שנים הבנו שקולנוע זה אולי גאווה אבל זה לא כסף, ונכנסנו חזק יותר לתחום הטלוויזיה. את רוב הפרוייקטים אנחנו מפתחים לבד ואז מנסים למכור לגופים השונים. מתחילים מרעיון: ספר, סיפור חיים, אירוע שקרה במציאות – משהו שאפשר לפתח אותו. אנחנו מפתחים משהו ראשוני ופונים לגוף משדר. אם הוא מגלה עניין הוא לרוב יבקש לראות עוד קצת. במקרים נדירים אומרים מיד: 'צאו לדרך'. בעולם המתוסרט המכירה קשה אבל העולם משתנה ולישראל יש הרבה הצלחות ושם טוב וגופים בינלאומיים רוצים להיכנס להפקות כאן."

בשנים שחלפו מאז עשיית הסרטונים לצימרים, כתבה שרית את רב המכר שלה: 'מלכת היופי של ירושלים' (הוצאת מודן), ששבר שיאי מכירה ותורגם ל-10 שפות. שי טילפן לברך אותה על הצלחת הספר והשיחה גלשה לזכויות לסדרה, לפגישה של דפנה ושלו עם שרית ורוני מודן המו"ל של הספר ואכן כעבור זמן נחתם חוזה להפקת סדרת טלוויזיה, עם התסריטאי הותיק שלמה משיח. כשהיו להם 2 פרקים כתובים – פנו ל'יס', שהתלהבו, וההפקה המושקעת קבלה אור ירוק לצאת לדרך. את הסדרה ביים עודד דוידוף ומככבים בה סוול אריאל, מיכאל אלוני, הילה סעדה, עירית קפלן ועוד.  אבל הדרך, מסתבר, עוד הייתה ארוכה ומתפתלת. קודם כל כיון שמדובר בהפקה תקופתית שבה יש לשים לב לכל פרט, אלא שירושלים של פעם, זו המתוארת בספרה של שרית ישי-לוי, כבר איננה בנמצא. אחרי הרבה חיפושים ולאחר שהבינו שבירושלים עצמה לא יתקיימו הצילומים, הם הרחיקו עד ל…אוקראינה! כן אוקראינה.

"בינואר 2020 סגרנו הסכם וחזרנו שמחים וטובי לב עם מועד לתחילת הצילומים"- מספר שי – "ותוך חודשיים הכל נסגר! כל העולם בסגרים בגלל הקורונה! שוב התחלנו לחפש אתרי צילומים מתאימים בארץ עד שמצאנו את ירושלים ב…צפת ושם נעשו, בעיצומה של הקורונה, 70% מצילומי הסדרה ומעט מאד צילומים בירושלים עצמה".

ביוני 2021 עלתה הסדרה ב'יס' וכצפוי זכתה להצלחה גדולה. בחברת ההפקות הכינו מראש 'טריילר' למה שהם כינו 'הדבר הבא מישראל' ואכן התחילו להגיע הצעות לרכישת הסדרה. "אבל אנחנו כיוונו גבוה ורצינו להגיע לנטפליקס"- מספר שי – "בסופו של דבר מ'יס' פנו אליהם והם באמת גילו ענין ולבסוף הם אלה שקנו את הסדרה. לא מכבר הייתה בניו יורק הקרנה חגיגית עם השחקנים והיה מרגש מאד".

כרגע, במסגרת חברת ההפקות שלו ושל דפנה פרנר, משודרת הסדרה 'צומת מילר –עונה רביעית,  והם עובדים על 'הבוזגלוס' עונה שביעית! יש להם עוד כמה וכמה פרוייקטים מתוסרטים בקנה, שלא על כולם עוד אפשר לדבר, אבל אחד מהם הוא סדרת דרמה: 'השגרירות' – מבוססת על אירועי כיכר תחריר.

"לי יש גם תחביב נוסף. אני חובב ספורט ואוהד מושבע של מכבי תל אביב בכדורגל. הולך לכל משחק עם אבא שלי ועם הבן. לפעמים גם מגיעים למשחקים בחו"ל"

"מבחינתי אין כמו כדורגל"

בצד כל העבודה הרבה הזאת יש גם משפחה. אשה מצליחה, קארין אינס, (48) חברת מועצת העיר גבעתיים, מחזיקת תיק הנוער – בהתנדבות. קארין שהקימה את מאמאנט בגבעתיים, בחרה לעזוב את המערכת הבנקאית לאחר שנים ארוכות כשהתפנתה משרת מנכ"ל 'מאמאנט' – היא נכנסה לתפקיד במשרה מלאה. הארגון גדל לכ-15 אלף אימהות בכל רחבי הארץ ובכל המיגזרים, כ-80 ליגות ברחבי הארץ. בנוסף, היא גם שדרנית ברדיו החברתי הראשון שם היא מראיינת אורחים בנושאי עשייה חברתית, נושא הקרוב מאד ללבה. במקביל היא גם עובדת על הדוקטורט שלה בנושא: 'ספורט נשים וקידום בריאות'.

לבני הזוג העסוקים האלה יש ארבעה ילדים: נויה (20) המשרתת בצבא, שהספיקה טרם גיוסה לעבוד עם צוות ההסרטה בצפת, במשך חמישה חודשים, תומר (16) הלומד ב'אורט' ומדריך בתנועת הצופים בעיר, ותאומות (11) מאיה ורוני הלומדות ב'שמעוני'.

"אנחנו מקפידים ונהנים להיות ביחד בסופי שבוע, ומשתדלים גם בערבים. אנחנו אוהבים מאד לטייל, בארץ ובעולם. עם הילדים כמובן"- מספר שי  ומוסיף בחיוך: "לי יש גם תחביב נוסף. אני חובב ספורט ואוהד מושבע של מכבי תל אביב. הולך לכל משחק עם אבא שלי ועם הבן. לפעמים גם מגיעים למשחקים בחו"ל. הצלחנו גם קצת להדביק את הבנות באהבה למכבי תל אביב וכולם יודעים שאין לי שום פגישות בזמן שיש לקבוצה משחק!"

היום חברת 'ארצה' פועלת עם הפנים החוצה, לקהל בעולם כולו. אותו 'משהו' בינלאומי. "אני עוסק בכסף, בביזנס, בהפקה עצמה, ליד דפנה שעוסקת בצד הפיתוח, התסריטים, העריכה. היא אשת תוכן ואני איש כספים ולכן זה עובד בינינו מצוין".

אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

"אישה רוצה וצריכה להיראות טוב בכל גיל!" אריאלה אמרוסי

"אישה רוצה וצריכה להיראות טוב בכל גיל!" כיצד הפכה אריאלה אמרוסי מרמת גן, בעלת קליניקה לטיפולי אסתטיקה ויופי לגורו של 'ביוטי' וכיצד הפך ליין מוצרי הטיפוח שלה למותג משגשג ומצליח בעזרת שיטת ה'טריפל A' שפיתחה

קראו עוד»
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

׳בית זה לא רק מקום זו תחושה׳

“הבחירה בפעילות הייתה מתוך דבריו של קובי וכצוואה בלתי כתובה "זו לא חכמה לצאת חייל טוב מבית כמו שלי, החכמה היא לקחת מישהו שקשה לו ולהרים אותו" בית קובי

קראו עוד»
כתבות השער

כאן נולדתי, כאן ביתי וכאן אבנה את הקריירה שלי בשתי ידי" השחקן והזמר עומר דץ

כאן נולדתי, כאן ביתי וכאן אבנה את הקריירה שלי בשתי ידי" ראיון בפרספקטיבה הנכונה עם השחקן והזמר עומר דץ ד"ר נגה רוזנפרב צילום: אור דנון 18/3/2020 נפגשנו לראיון ב'מתוקה' בקניון גבעתיים כי עומר מת על

קראו עוד»
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
כתבות השער

מי מחליט על הבית שלי? עו"ד מאיה אשכנזי – יו"ר ועדת ערר מחוזית לתכנון ולבנייה

גבעתיים ורמת גן מתפתחות ומתחדשות: בניינים נבנים בכל פינה, ותשתיות הרכבת הקלה חוסמות נתיבים ביציאות ובכניסות לעיר. אם גם אתם מתעוררים כל בוקר עם רעש הבנייה של המגדל בשכונה, או שאתם מודאגים שהדיירים העתידיים של פרויקט ה'פינוי בינוי' שמתוכנן ברחוב הסמוך יגדילו את מצוקת החניה, הכתבה הזו שנולדה מתוך מפגש מחכים עם עו"ד מאיה אשכנזי תעשה לכם קצת סדר.

קראו עוד»
רוית סיני 110
המומחית רוית סיני

כיצד ניתן לבחון הצעות מיזמים והאם ניתן לשפר אותן?

"יזמים המציעים להוביל את בעלי הדירות, כאשר אותם בעלים אינם עדיין מיוצגים, עלולים לנצל את כוחן על בעלי הדירות ולהשאיר קצוות פתוחים בהסכם, המאפשרים להם לספח אליהן אחוזים רבים מהתמורה שיכולה הייתה להגיע לבעלי הדירות"

קראו עוד»
Shape
Shape
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

המדריך להזמנות

11/23/2021

חגיגה בין כוכבים – טורי שוקולד

חג החנוכה כבר מעבר לפינה והשנה בחרנו עבורכם את כל הקולקצייה – סופגניות יצירתיות ודונטאס שמנמנות, עוגת בריושים עשירה וטארט סנט הונורה עם סופגניות קטנטנות, קרואסונים מלאי כל טוב ושוקולדים עשירים… בקיצור, תהיו מוכנים כי החג הכי משמין בשנה הגיע! חג טעים ושמח!
11/02/2020

'קופסת אוכל' – מארזים קולינריים קונספטואליים

חושבים מחוץ לקופסא מארז קולינארי מוקפד בהזמנה אישית אם יש משהו שאני מתגעגעת אליו בימים פרה-הקורונה, זה דייטים כיפיים וטעימים עם בן הזוג: דרינק ונשנוש באיזה בר קוקטיילים מפונפן, ארוחת ערב טובה במסעדה רומנטית, או […]
01/04/2022

מוצ'ה עושים אוכל איטלקי באהבה

במוצ'ה עושים אוכל איטלקי באהבה בר פנזור האהבה שלנו לאוכל איטלקי הביאה אותנו ביום חורפי מעונן להזמין את מנות הרחוב החדשות של מוצ'ה. אחרי הצצה בתפריט, המשימה הושלמה, ההזמנה בוצעה ומהר מאוד הגיע השליח עם […]
01/01/2022

השוקולד הוא אמנות, ביטוי ויצירה

השוקולד הוא אמנות, ביטוי ויצירה בר פנזור מלי פרשקר היא הבעלים של "קרייבס" והיא מייצרת שוקולדים משמחים ומרגשים. היא הגיעה לעולם השוקולד מעולם הקונדיטוריה ועיצוב העוגות. לאחר שעשתה קורס שוקולד ב"אסטלה", החלה בייצור פרליני אספרסו […]
02/04/2021

בפיצה גראז' פיענחו את הסוד לפיצה דקה משובחת

בפיצה גראז' פיענחו את הסוד לפיצה דקה משובחת חורף, שוב סגר ואנחנו כרגיל תקועים בבית. מה יותר מנחם מפיצה חמה שמגיעה הביתה? ואז גילינו את פיצה גראז' – פיצה דקה וקריספית עם תוספות ייחודיות שנעשית […]
11/27/2020

חגיגת בריושים

חגיגת בריושים ליאה דביר פיצחה את הסוד לסופגנייה המושלמת שעשויה מבצק בריוש ואפויה בתנור וכך אפשר ליהנות בלי נקיפות מצפון. למי שעדיין מעדיף את הסופגניה בגירסה המקובלת ניתן להזמין אצלה גם סופגניות מטוגנות. בתוך בצק […]
08/11/2021

ארץ הממתקים של עדי

ארץ הממתקים של עדי אם אי פעם חלמתם להגיע לארץ הממתקים, עכשיו אתם יכולים לעשות את זה! "ממתקים של פעם" הוא מפעל בוטיק בהרצליה שבו רוקחת עדי ממתקים מדי יום בעבודת יד, לפי שיטות בישול […]
01/01/2022

הקינוח עם הטוויסט שעלה מאוסטרליה

שרית ענוים לקחה את הקינוח האוסטרלי הקלאסי – ה'למינגטון' והפכה אותו לישראלי למהדרין

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן