07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
ביקורת tv

בארי עונה 3

Barry

הקודם
הבא

YES

שחקנים: ביל היידר (SNL), הנרי ווינקלר וסטיבן רוט

במאי: אלק ברג

עודכן: 26/12/2022

shirly_ziv

מאת: שירלי צביה זיו

הסוטים באים

העונה האחרונה של "בארי" היא סטייה אחת גדולה, ומעלה את התהייה- עד כמה אנחנו מוכנים להיות סבלניים לסוטים עם לכאורה סיבה טובה לפגמיהם. הטירוף הרצחני של בארי אמנם תמיד שיחר לטרף בעונות הקודמות, אך רצונו המחושל להפוך למישהו אחר וטוב יותר, תמיד קיבל קדימות עלילתית. וכך בעונות הקודמות, בארי היה מעין סוטה לשעבר, שכעת עובר דרך חתחתים של התפכחות וחזרה בתשובה. ובכן, בעונה הנוכחית אפשר לשכוח מגאולה מפני שבארי האמיתי יצא לשחק בשכונה.

מי אמר פוסט טראומה ולא קיבל?

בעונה הנוכחית מפלצת הפוסט טראומה הראתה לנו שהשד כן כל כך נורא. שאנשים אלימים ובלתי מטופלים תמיד ישובו לסורם הקודר. אפשר לדחוק את האפילה לאיזו מערה נידחת במעמקי הראש, אבל החושך תמיד ימצא את החריץ הקטן ביותר שדרכו הוא יזלוג החוצה.

אז לאחר הטבח בעונה הקודמת, ולאחר שמורו ורבו של בארי גילה את האמת עליו, בארי מחליט לרצוח אותו. וכשזה לא בדיוק מסתדר, הוא מאיים שירצח את בנו ונכדו. פה בארי איבד אותי. בעיניי נחצה כאן קו מוסרי, לא יודעת אם במתכוון או שלא במתכוון על ידי הכותבים, אבל מבחינתי הסובלנות שלי לסטייה האלימה של בארי, פגה ברגע אחד. זה עצוב אבל זה מזכיר לנו שאכן מתהלכים בינינו סיוטים בשר ודם. זה מזכיר לנו שיש כאלו שהחיים לא נתנו להם חפיסה של שוקולדים, אלא חפיסה של קליעים. זה מפחיד אבל זו המציאות.

הו התמימות

בעונה 3, לא רק בארי מאבד את זה, אלא גם סאלי התמימה. הטרנספורמציה שלה אל מישהי שנוגעת בסף האלימות, היא מופתית, ומגיעה כתוצאה מכניסה לתעשיית הבידור האכזרית שלועסת ויורקת אותך כאילו אתה אשפה, ושאת השלכותיה ההרסניות על הנפש אולי ניסו ב"בארי" להשוות לזירת מלחמה עקובה מדם.

פגמים רבותיי, פגמים

דמותו הנלוזה של פיוקס גם היא עוברת טלטלה קלה ורגעית שבה הוא שוקל אולי לזנוח את חובותיו הלא-מוסריות, אבל גם הוא פגום עד העצם, ואינו מסוגל לחיות חיים נורמליים. מפתים ככל שיהיו, טעמה של הנקמה מתוק הרבה יותר.

אהבה זה כל הסיפור

נקודת האור היחידה בעונה זו היא דמותו של האנק. היא נותרה חביבה והוא לדעתי הדמות המרושעת היחידה שעוד אפשר להזדהות איתה, ומדוע? הוא מצא אהבת אמת.

אז אולי באמת אהבה היא גאולה?

עוד ביקורת tv

ילדה יקרה || Dear Child || סדרה בנטפליקס

"ילדה יקרה" היא הסדרה שהחזירה לי את האמונה בכתיבת מותחנים שמסוגלים לאתגר ולאתגר כמו שצריך את הצופה. ללא פעלולים ראוותניים, וללא שום קונץ-פטנט. פשוט כתיבה טובה וטהורה. והרי זה כל הסיפור, לא?

מיטות מסתובבות || Slip || סדרה ב'יס'

"מיטות מסתובבות" תגרום לכם לחפש את הפואנטה שלה, אך כל המאמצים יעלו חרס. חוץ מלהראות סצנות מיטה חצי נועזות, אין לה הרבה מה להציע לצופים.

אהבה ומוות || Love & Death || סדרה ב'יס'

אליזבת אולסן, אחת מהשחקניות הטובות ביותר כיום, נותנת שתי עיניים ירוקות ונשמה אחת גדולה במשחק מטלטל בעל מנעד רחב, והיא הסיבה העיקרית שכדאי לפנות זמן מהלו"ז הצפוף ולצפות ב"אהבה ומוות".

מרגל בין חברים || SPY AMONG FRIENDS || סדרה ב'יס'

ביקורת tv מרגל בין חברים Spy Among Friends הקודם הבא YES יוצרים: ניק מרפי שחקנים: דמיאן לואיס, אנה מקסוול מרטין, גאי פירס, סטפן קונן עודכן: 12/06/2023 מאת: שירלי צביה זיו השקטות הכי מסוכנות שקטה ומאופקת,

אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד»
רוית סיני 110
המומחית רוית סיני

כיצד ניתן לבחון הצעות מיזמים והאם ניתן לשפר אותן?

"יזמים המציעים להוביל את בעלי הדירות, כאשר אותם בעלים אינם עדיין מיוצגים, עלולים לנצל את כוחן על בעלי הדירות ולהשאיר קצוות פתוחים בהסכם, המאפשרים להם לספח אליהן אחוזים רבים מהתמורה שיכולה הייתה להגיע לבעלי הדירות"

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן