07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
ביקורת tv

ילדה בשלג

The snow girl

הקודם
הבא

נטפליקס

יוצרים: חסוס מסאס, חוויאר אנדרס רויג

שחקנים: מרקו קסרס, מילנה סמיט, ג'וס קורונדו, לורטו מולון

עודכן: 12/02/2023

shirly_ziv

מאת: שירלי צביה זיו

מסחטת דמעות אאוט. אותנטיות דייקנית אין

“ילדה בשלג” היא התעלומה סביב אמאיה- ילדה בת 6 שנעלמה בזמן תהלוכת חג המולד במאלגה. למרות הנושא הקשה, לשמחתי הסדרה הספרדית לא בורחת למחוזות הטלנובליים של מחזות קורעי לב וקורעי טישו, אלא דווקא מתרכזת במסתורין סביב ההיעלמות, וזה סוד הקסם שלה.

יושב עלינו בול
כשמודדים נעל חדשה לפעמים זה גם מרגיש ככה- חדש. כזה שצריך להתרגל אליו. ולפעמים זה מרגיש כאילו כבר מההתחלה היא יושבת עלינו בול, בלי שום מאמץ או תקופת הסתגלות. וככה תרגישו מהרגע הראשון של הצפייה ב”ילדה בשלג”. הרחובות בספרד מרגישים מוכרים ולא זרים מאיזו מדינת נכר, הקצב בסצנות מדויק ולא כזה שמאיץ וגורם לנו להרגיש שאנחנו משחקים
"תופסת" עם העלילה, והדמויות נראות ממש כמונו. התחושה היא שאם נסתכל החוצה מהחלון נוכל לראות את התרחשות העלילה, בקלות.
אמנם הנושא רחוק מלהיות קל, אבל בקלות תמצאו את עצמכם פתאום באמצע הסדרה, וזה הסימן הכי טוב לכך שמישהו עשה לנו כאן טלוויזיה טובה.

לאן נעלמו כל הקאובויים?
הסדרה הספרדית מצליבה בהצלחה רבה בין שלושה עולמות- המשפחה, עיתונאית חוקרת, והמשטרה. כולם נחושים למצוא את אמאיה, אבל כולם נחשפים בשיא אנושיותם.

בעולם האמיתי אין גיבורי-על. אין אפילו גיבורי-תת. ההורים, העיתונאים, הבלשים במשטרה, כולם רק אנשים. ההורים של אמאיה מתמודדים עם האובדן בדרך הכי לא הרואית, אבל גם בדרך הכי לא טלנובלית. הם מתמודדים כמו שחלילה מישהו מאיתנו היה מתנהג לו אסון כזה פקד אותו. וכך אנו מרגישים- כאילו שיקפו אותנו, ולא כאילו מנסים לחלץ מאיתנו דמעות.

הסדרה בולטת דווקא בזכות פשטותה. אנחנו לא מוצאים את עצמנו מעריצים אף דמות, וזה לא דבר רע. הרי דווקא באותנטיות הכול כך מדויקת הזו, טמון הכוח. היא זו שמפיחה חיים בדמויות פיקטיביות, והיא זו שתגרום לכם לבטל את התוכניות שלכם להערב, בשביל חתיכת בינג' קלאסי וטוב.

למה להרוס, למה?
היוצרים השכילו שלא להאכיל אותנו בכפית. להיפך, אנחנו רעבים לכל פיסת מידע שמושלכת לאוויר בדיאלוגים כדרך אגב. הסצנות מתובלות בקפיצות בזמן שמוסיפות ממד נוסף של מסתורין ודורשות מאיתנו קשב, וזה בעצם מה שאנחנו אוהבים- להרכיב את חלקי הפאזל בעצמנו, לפצח את התעלומות לבד, בלי רמזים עבים מדי או סנסציות שקופות. והכי חשוב- בלי להרגיש שכבר ראינו את הסדרה במקום אחר ובזמן אחר.

אם כן, ”ילדה בשלג” מצליחה בכישרון רב להתחמק מקלישאות רבות, אך אליה וקוץ בה. לצערי דווקא על המוקש הקלישאתי הגדול מכולם, היא דורכת. הוא מתפוצץ עלינו לקראת סוף הסדרה מה שדי מקלקל (לפחות עבורי) את שני הפרקים האחרונים. זה חבל, אבל לא כל כך נורא.

תגידי, את אמיתית?
לסיכום, “ילדה בשלג” לא כאן כדיי לגרום לכם לבכות. היא גם לא כאן כדיי שתרחמו, תכאבו או אפילו תפחדו. למרות הנושא הכאוב ביותר שאפשר לדמיין- חטיפתה של ילדה קטנה, היא פשוט תעלומה בנויה היטב שמרגישה אמיתית. שווה את ההשקעה, רוצו לצפות.

תמונות באדיבות נטפליקס

עוד ביקורת tv
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד»
רוית סיני 110
המומחית רוית סיני

כיצד ניתן לבחון הצעות מיזמים והאם ניתן לשפר אותן?

"יזמים המציעים להוביל את בעלי הדירות, כאשר אותם בעלים אינם עדיין מיוצגים, עלולים לנצל את כוחן על בעלי הדירות ולהשאיר קצוות פתוחים בהסכם, המאפשרים להם לספח אליהן אחוזים רבים מהתמורה שיכולה הייתה להגיע לבעלי הדירות"

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן