28/02/2024
28/02/2024
יום רביעי, 28 בפברואר 2024
ביקורת tv

המתים של בלום

Woman of the dead

הקודם
הבא

נטפליקס

יוצרים: ברברה סטפנסקי, בניטו מולר, וולפגנג מולר

שחקנים: אנה מריה מואה, יוסף סוויד, פליקס קליר

עודכן: 31/01/2023

shirly_ziv

מאת: שירלי צביה זיו

 היא עוד תקבור את כולנו

עוכרת שלווה וחודרת עמוק, "המתים של בלום" תחטוף אתכם לנוף המושלג של אוסטריה למשך שישה פרקים איומים ונוראיים, אבל בקטע איכותי.

ברונהילדה בלום היא הקברנית בעיירה ציורית וקטנה באוסטריה. יש לה בעל ושני ילדים, ועל פניו מדובר באישה נורמטיבית (עד כמה שניתן להיות נורמלית כאשר את מבלה את רוב שעות היום עם גופות קרות), אלא שאז הבועה השלווה של חייה מתנפצת- בעלה נהרג מול עיניה בתאונת פגע וברח. בלום מתחילה לחקור ומגלה שהוא נרצח, ויוצאת למסע נקמה מחריד.

אלמנה לבנה

לא עוד דמות של אישה זועמת. הדמות של בלום רוויה בסתירות, וזה מה שהופך אותה לממגנטת. מצד אחד היא מתעסקת במוות- היא קרה וקשוחה, ואפילו מעידה על עצמה שקשה לה להביע רגשות, ומצד שני היא פועלת מתוך כזה זעם עמוק וגועש, עד שנדמה שזרמי לבה קולחים לה בוורידים.

בלום היא אישה חזקה שמתמודדת מול כוחות הרבה יותר חזקים ממנה, אבל כפי שמתגלה לנו בהמשך, הגיבורה שלנו די מעוותת בעצמה, וניתן אפילו לומר חולנית. עם זאת, למרות כל התחלואות שלה, אנחנו עדיין מעודדים אותה לאורך כל הדרך. ראשית משום שהיא פועלת מתוך יגון ואבל על אהבת חייה, ושנית משום שלנוכח הקנוניה המזעזעת שהיא חשפה, כנראה שהיא היחידה שמסוגלת לעשות שם סדר. ב"המתים של בלום" מלאכתם של צדיקים נעשית בידי ארורה.

לא פראיירית של אף אחד

לגיבורה שלנו יש יכולות שאין לרוב האנשים- היא לא נרתעת ממוות או מגופות, ובאופן כללי מדובר באישה אכזרית ומסוכנת, אשר כל התפתחות הדמות שלה היא בבחינת שחרור השד מהבקבוק. הסיפור והעבר האמיתי של בלום מתגלים לנו אט אט עם התקדמות העלילה, כאשר היוצרים מגלחים עבורנו שכבה אחר שכבה בגיבורה, יחד עם התרת הכבלים מסביב לתעלומת הרצח.

דמויות המשנה גם הן מטופחות ואמינות, ויוסף סוויד שמופיע מתחילת הסדרה ועד סופה, נותן הופעה מצוינת.

חשוב לציין שיש בסדרה כמה סצנות קשות שהן אמנם לא גרפיות, אבל בהחלט לא לבעלי לב חלש. בלום האמיצה נשאבת לתוך מעין עולם מקביל אפל ומטריד, ולעיתים קשה לצפות במראות המערערים שהיא חושפת בעיירה הקטנה שלה.

בעבוע תמידי

חובבי מתח ומסתורין מוזמנים להתפקד, מפני שהיוצרים בישלו את המתח בסיפור באופן מאוד חכם. כל פרק לופת וסוחף אותנו יותר ויותר לתוך אותו עולם מפלצתי, אך במקום תחושת מחנק, הקצב האינטנסיבי של העלילה יחד עם דמותה הבלתי-נלאית ובלתי-צפויה של בלום, דווקא מקפיצים אותנו מהספה וגורמים לנו להרגיש חיים.

לסיכום, "המתים של בלום" היא סדרה מעולה על אנשים נוראיים. קשה להתנתק ממנה, והיא ממשיכה להדהד בתוכנו עוד הרבה זמן לאחר הצפייה. מומלצת בחום.

תמונות באדיבות נטפליקס

עוד ביקורת tv
אל תפספסו הכתבות האהובות
המומחית רוית סיני

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד»
מתגלגלים

שש פעמים "כיפאק היי" לאיוניק 6

"היצרן מצהיר כי ביכולתה לנסוע עד 614 ק"מ ארוכים בין טעינות. נתון זה, ראוי שיבחן לעומק שכן טווח משמעותי שכזה מסיר את העוקץ לחלוטין מכל אלו שחוששים להיתקע בדרכים"

קראו עוד»
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

׳בית זה לא רק מקום זו תחושה׳

“הבחירה בפעילות הייתה מתוך דבריו של קובי וכצוואה בלתי כתובה "זו לא חכמה לצאת חייל טוב מבית כמו שלי, החכמה היא לקחת מישהו שקשה לו ולהרים אותו" בית קובי

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן